Ellerim kazık gibi

ErkanRedhack

Katılımcı Üye
9 Tem 2014
643
0
Ankara
Selamün aleyküm millet ben 17 yasindayim 10 yasindayken babamin elini sıkmaya calisiyodum babam ellerini celik gibi yapalimmi dedi bende kucugum ya heyecanlandim tamam dedim bi mermer getirdi yagladi bayabi tokat at dedi sert at ama dedi 16 yasima kadar yaptim bu sene ne oldi anlamadim sevgilimin elini tutamiyorum aciyo diyo sıkmadan bile kiricak gibi nasi yumusaticam

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,906
11
alanya
arkadaşlar Osmanlı tokatıyla ilgili bazı rivayetler var.İşte onlardan bir kaçı...

-Her yeniçerinin Osmanlı tokadını bilmesi mecburidir. Yeniçeriler çok küçük yaşta yeniçeri ocağına alındığında onlara 90-90-90 ölçülerinde bir mermer verilir. Yeniçeri eğitimini bitirip ocağından çıkarken, bu mermerin ölçüleri 90-60-90'a yaklaşır ve bazen daha da incelir. Ayrıca Osmanlı tokadı bir yeniçerinin kılıcından sonra en güvendiği silahıdır. Tokadı yiyen düşman anında beyin travması geçirir ve oracıkta ölür.

-Osmanlı döneminde savaşa gidilirken, ülkede ne kadar deli ya da görünüş bakımından eli-ayağı bozuk, gulyabani tipli insan varsa hepsi toplanır ve ordunun en ön sırasında, düşmanın üzerine yürütülürmüş. Amaç, düşmanın psikolojisini bozmakmış.

Bi sonraki sırada ise, anlatanlara göre "daltarrak" denen adamlar bulunurmuş. Bunlar ise, saraya ufak yaşta alınan gayrı müslüm çocuklarıymış. Küçüklüklerinden itibaren sadece pirinç ve hamur işleriyle beslenip izbandut gibi olmaları sağlanırmış. Bi yandan da, her gün yağlı elleri ile mermer tokatlayıp idman yaparlarmış. Böylelikle elleri sağlamlaşır, beton gibi olurmuş. Zaten mermeri tokatlayarak kıramayanı da savaşa ***ürmezlermiş.

Bu daltarraklar savaşta gürz-kılıç filan kullanmayıp, düşman askerlerinin beyinlerini tek tokatla, (herhalde "Osmanlı tokadı" lafı da burdan geliyo) dışarı çıkartırlarmış.

-Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Bey, bir tartışma sırasında hiddetlenerek çok sevdiği dayısına tokat atmış. Dayısı tokadın etkisiyle oracıkta ölmüş. Olaydan sonra Osman Bey çok üzülmüş ama acı kuvveti de dillere destan olmuş.

ErkanRedhack

Katılımcı Üye
9 Tem 2014
643
0
Ankara
Kast ettigi sey gosteris yapmak yada kendini kaliteli gostermek amaci o dostum bu forumda bildigim kadariyla konu harici disa cikmak yasak mesaj kasmak gibi gosterilir forumdan uzaklastirmaya kadar gider bu yada mesajlarin silinir

Son düzenleme:

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Selamün aleyküm millet ben 17 yasindayim 10 yasindayken babamin elini sıkmaya calisiyodum babam ellerini celik gibi yapalimmi dedi bende kucugum ya heyecanlandim tamam dedim bi mermer getirdi yagladi bayabi tokat at dedi sert at ama dedi 16 yasima kadar yaptim bu sene ne oldi anlamadim sevgilimin elini tutamiyorum aciyo diyo sıkmadan bile kiricak gibi nasi yumusaticam

Hocam Çok Saçma Birşey Yapmışsın Öncelikle :D

Elini Yumuşatmak İçin Yapman Gerekenler
Kuru ellere losyon
Malzemeler: Limon suyu + zeytinyağı
Hazırlanışı: Üç damla zeytinyağıyla bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.
Ne işe yarıyor: Limon suyundaki C vitamini ellerdeki lekeler üzerinde etkili, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.
Ne zaman kullanmalı: Ellerinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz. Örneğin, suyla uzun süre temas ettikten sonra

Ayrıca Hergün Sabah Ve Akşam Ellerine Nemlendirici Sür Ve Birdaha Öyle Saçma Birşey Yapma. 2-3 Hafta İçerisinde Olumlu Bir Sonuç Alamazsan Cildiyeye Bir Görün Derim.

rucuer2000

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,874
1
Ne saçmalıyorsun hocam allah aşkına adam klavyeyi bile kullanamıyorum diyor sen çok iyi birşey diyorsun saçmalama allah aşkına :RpS_mad: :RpS_mad:

1 dezavantaj avantajı olan herşeyin dezavantajıda vardır
Osmanlı tokadı yiyen kafatalarında tokat izi atın kafatasında tokad izi miğferde tokat izi olurmuş
Elbet herşeyin kötü bir yönü olucaktır

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Hocam Bir Yöntem Daha Buldum
Yumuşatan El Yıkama Maskesi
Hem yapımı hem de uygulaması çok kısa sürecek olan basit bir scrub maske tarifi ile başlayalım. Bir çok kişi tarafından kullanılıp tavsiye edilen bu maskeyi ellerimize uygulayıp 1-2 dakika içerisinde yıkıyoruz ve değişimi fark ediyoruz! Kısacık sürede yumuşacık ve pürüzsüz bir görünüm kazanmış eller için mutlaka deneyin.
Malzemeler

Yarım yemek kaşığı veya 1 yemek kaşığının 3/4 ‘ü kadar toz şeker

1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı

Hazırlama & Uygulama

Bir kasenin içine veya kolayca hiç kase kullanmadan avcumuza şekeri dökelim.

Üzerine zeytinyağını eşit bir şekilde dağıtarak ekleyelim.

Ellerimize ve parmaklarımıza 1 dakika boyunca masaj ve ovma hareketleriyle bu karışımı uygulayalım.

Uygulamanın ardından 30 saniye kadar bekleyip ellerimizi bol suyla yıkayalım.

Allah Şifa Versin

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
Senle uğraşıcak vaktim yok bana göre istediğim bir özellik
Osmanlı tokadı atmayı mermere vura vura öğrenirlermiş

Tabi Çok Önemli Adamsın Toplantıların Falan Vardır :D :RpS_lol: :RpS_lol:

Daha Türkçe Konuşmayı Bile Bilmiyorsun Hocam Kusura Bakma Ama.
Senle uğraşıcak vaktim yok bana göre istediğim bir özellik osmanlı tokadı atmayı mermere vura vura öğrenirlermiş. Bu ne allah aşkına noktalama işareti yok,devrik cümle olmakta çığır açmış birşey.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.