Facebook Hesabım Hacklendi

Arrival20

Yeni üye
25 Haz 2021
10
1
26
Merhaba değerli forum üyeleri. Akşam saat 20:00 sularında Nimo TV ve Nonolive platformunda Pubgm yayını yapmak için hesap açıp Facebook hesabımı bağladım her iki platformda 20 dk yayın yaptım ardından 1 saat sonra kontrol ettiğimde Pubg hesabıma Facebook üzerinden giriş yapamadığımi gördüm.

Facebook hesabıma farklı konumdan giriş yapıldığını fark ettikten hemen sonra oyuna Twitter hesabım ile bağlandığımda ismimi ve sunucumun değiştirildiğini fark ettim. Hemen Facebook'a girip şifre değişimi yaptım tüm cihazlardan çıkış yaptım ve ikili kimlikleri doğrulama yaptım.

Öncelikle daha önce bir açığım olduğunu düşünmüyorum herhangi bir platforma izin vermedim veya tuzağa düşecek bir durumum olmadı bunlar nasıl hesabıma erişebildiler ?

merooax

Yeni üye
26 Kas 2020
8
2
Ölü Formu İle Yapmışlardır Büyük İhtimal
Ölü Formu Basıp Hesabınızı Almışlardır Büyük İhtimalle

Arrival20

Yeni üye
25 Haz 2021
10
1
26
Ölü Formu İle Yapmışlardır Büyük İhtimal
Ölü Formu Basıp Hesabınızı Almışlardır Büyük İhtimalle
Bu kadar kolay mı bu iş ?
Anlamadığım nokta neden canlı yayın sonrası direk Facebook adresim çalındı ve sadece pubg hesabina giriş yapıldı

Düşünüyorum bağlantı kuramıyorum aralarında kafayı yiyeceğim

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
pubg hesabının e postasını herhangi bir şekilde yayında gösterdiysen bruteforce kullanarak yapmış olabilirler . facebook gibi kişisel bilgilerinin bulunduğu bir hesabın hack lenmesi yasal bir suçtur savcılığa giderek hakkını arayabilirsin .

Arrival20

Yeni üye
25 Haz 2021
10
1
26
Aslında şifrem düne kadar karmaşık sembol büyük küçük harf olan uzun birseydi fakat dün hesabı nişanlıma vermek için şifreyi Sanane123Ss yapmıştım şakasına o sebepten dolayı olabilir mi
şifreniz basit bieşeymiyidi eyer öyle ise kaba kuvvet saldırısı ile yapmışlardır yapması çok basit

pubg hesabının e postasını herhangi bir şekilde yayında gösterdiysen bruteforce kullanarak yapmış olabilirler . facebook gibi kişisel bilgilerinin bulunduğu bir hesabın hack lenmesi yasal bir suçtur savcılığa giderek hakkını arayabilirsin .
Hatırlamıyorum fakat zannetmiyorum da çünkü sadece yayın kalitesine bakmak için girmiştim eğlence parkında boş boş ateş edip yanımdaki ikinci telefon ile kaliteye baktım

Ayrıca savcılığa gitsem birsey çıkacağını zannetmiyorum hocam, yanılıyor muyum sizce ?

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Hatırlamıyorum fakat zannetmiyorum da çünkü sadece yayın kalitesine bakmak için girmiştim eğlence parkında boş boş ateş edip yanımdaki ikinci telefon ile kaliteye baktım

Ayrıca savcılığa gitsem birsey çıkacağını zannetmiyorum hocam, yanılıyor muyum sizce ?
emin olun bir şey çıkacaktır . e postanıza bir bildirim geldi mi ? farklı bir konumdan giriş yapıldığına dair . facebook ta sistemin nasıl çalıştığını bilmiyorum ama hesabına giriş yaptıklarını kanıtlayabilirsen emin ol ilgileneceklerdir .

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875

şöyle birşeyde var isminizi biliyorlar ise eyer g mailiniz de isminz ve soy isminiz 1 gibiyse bir şrkilde facebook adresinize ulaşarak şifremi unnuttum yapıp tahmin ile de bulmuş ola bilirler

Arrival20

Yeni üye
25 Haz 2021
10
1
26
E-posta adresimde SS de görüldüğü gibi posta mevcut ekran görüntüsü aldım ama buraya atmak icin hizliresim uploadlayip link mi birakmak zorundayım

şöyle birşeyde var isminizi biliyorlar ise eyer g mailiniz de isminz ve soy isminiz 1 gibiyse bir şrkilde facebook adresinize ulaşarak şifremi unnuttum yapıp tahmin ile de bulmuş ola bilirler
Emin olamadim hocam elin suriyelisi bu kadar kısa surede bunu nasıl becerdi

En çok takıldığım nokta ise Nimo ve nono livedan hemen sonrası Facebooka farklı cihazdan giriş yapıldı uyarısı gelmesi

O kadar dikkatli olduğumu düşünüyordum ki bu konu hakkında

Hesabını çaldıran insanlara salak gözü ile bakıyordum. Her linke tıklarlarsa her şeye girerlerse tabi çalınir vs gibisinden

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Emin olamadim hocam elin suriyelisi bu kadar kısa surede bunu nasıl becerdi

En çok takıldığım nokta ise Nimo ve nono livedan hemen sonrası Facebooka farklı cihazdan giriş yapıldı uyarısı gelmesi

O kadar dikkatli olduğumu düşünüyordum ki bu konu hakkında

Hesabını çaldıran insanlara salak gözü ile bakıyordum. Her linke tıklarlarsa her şeye girerlerse tabi çalınir vs gibisinden
bu şey sadece linkle olmaz pek çok yöntemi vardır ve değim gibi g mağiliniz tahmini kolay bir şeyse şifremi unuttum yaparak tahmin ede bilirler sonrada kaba kuvvetle patlatırlar hesabı

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,004
Dinlenmede.
Boş muhabbet nerde bu modlar gene kaytarma yapiyorlar.

+Ek
Konu başlığı farklı
Konu içerik farklı
Konuya yapılan yorumlar daha farklı
Konunun gittiği yer çok çok farklı
Ben uzun zamandır bu kadar tutarsız bu kadar çelişkili konu görmedim :)

Son düzenleme:

Arrival20

Yeni üye
25 Haz 2021
10
1
26
Boş muhabbet nerde bu modlar gene kaytarma yapiyorlar.

+Ek
Konu başlığı farklı
Konu içerik farklı
Konuya yapılan yorumlar daha farklı
Konunun gittiği yer çok çok farklı
Ben uzun zamandır bu kadar tutarsız bu kadar çelişkili konu görmedim :)
Hocam, günaydınlar.
Forumu yıllardır takip ederim fakat daha önce ne konu açmışlığım vardır, nede pek yorum yapmışlığım. Hatamız olduysa affola fakat ben konu başlığı ile konuyu bağdaştıramamaniza anlam veremedim. Özellikle konuyu offtopic açtım ki yönetici arkadaşlara ayak bağı olmasın diye. Ayrıca konuyu neden tutarsız buldunuz ? Merak ediyorum.

Konuyu bağlayamamanizin sebebi bence konudan bir haber olmanız yoksa bilgisi olan 7 yaşında ki çocuk bile anlardı derdimi. Kaldı ki anlayan arkadaşlar yardımcı oldu zaten.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,004
Dinlenmede.
Sen smdk aklın sıra bana lafmı attığını düşünüyorsun 7 "yaşındaki" falan derken.

Tutarsız bir konuda sonuç pubg idlerine nickleri paylaşılmış suriyeli diyorsun SS bakmaz kimse konuda suriyeli kelimesi yok

Sarı cizmeli mehmet ağa.
+ off topic e ait konu kategorisinde yer almıyor bu konu ?
Yardım Merkezi kategorisi modlar bunu bilmiyorsa bu forumun kural degiştirdigi anlamına gelmez.
Konuyu bağlayamamanizin sebebi bence konudan bir haber olmanız yoksa bilgisi olan 7 yaşında ki çocuk bile anlardı derdimi. Kaldı ki anlayan arkadaşlar yardımcı oldu zaten.

Boş beleş konularlan kirletmeyin.

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Sen smdk aklın sıra bana lafmı attığını düşünüyorsun 7 "yaşındaki" falan derken.

Tutarsız bir konuda sonuç pubg idlerine nickleri paylaşılmış suriyeli diyorsun SS bakmaz kimse konuda suriyeli kelimesi yok

Sarı cizmeli mehmet ağa.
Yardım Merkezi kategorisi modlar bunu bilmiyorsa bu forumun kural degiştirdigi anlamına gelmez.

Öncelikle selamün aleyküm , forumda o kadar boş konu varken (( konuların 10\3 ü instagram nasıl hacklerim )) neden bu konuya takıldığınızı anlayamadım . Kusura bakmayın yaşınız muhtemelen benden büyük ama bunu söylemezsem gerçekten içimde kalıcak , galiba siz gerçek hayatınızda insanları ezmeyi seven birisiniz . Zamanında bir kere benimde açtığım bir konunun altına (( Malatyalıları hiç sevmem , çorumlular bile daha sempatik benim gözümde )) yazmistiniz . . Yukarıda , (( boş muhabbet nerede bu moderatör ler)) diyerek sitem etmişsiniz ,Şimdi sorarım size sizin bana yazdığınız ki konuyla uzaktan yakından alakası olmayan bu cümle mi boş muhabbet . Yoksa arkadaşımızın bir konuda yardım istemesi mi boş muhabbet. Ki şunu da eklemeliyim konu yardım merkezinde bile değil . Konu oyunun kendi alanına açılmış ki rahatsız oluyorsanız da raporlamanız yeterli olacaktır . Mesela bana karşı kullandığınız o üslup beni son derece rahatsız etmişti ve raporlamakla yetinmiştim . İyi forumlar .

Arrival20

Yeni üye
25 Haz 2021
10
1
26

Sarı cizmeli mehmet ağa.

Hocam sana niye laf sokayım? Konuya hakim birisi her kim olursa olsun anlayabilirdi. Eğer konuyu sağlıklı bir ruh hali ile incelemiş olsaydınız, görecektiniz paylaştığım linklerde konumun Suriyeye ait olduğunu. Forumun ağası gibi bir tavrınız var size saygısızlık ve hakaret edilmedi. Buna rağmen içinizdeki nefret sizi 7 yaşında velet muamelesi yapıyor musun gibi hissettirmiş. Konunun açıldığı yere gelirsek eğer ben burayı uygun gördüm o yüzden de buraya açtım, eğer yanlış yere açtıysam da kıymetli forum yöneticileri gereken yere taşıyacaktır. Siz niye bu kadar evhamlandınız anlam veremedim. Moderatörlerin işini yapmadığını düşünüyorsanız bunu buraya degil bizzat kendileri ile iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca yazık yani üzülüyorum böyle ufak bir meselenin nereye geldiğine ve insanların basit şeylere bu kadar fazla tepki verebildiğine.

Bilgilendirme !

* Off Topic
: Her türlü paylaşım ve sohbetin yapılabileceği serbest alan.

merooax

Yeni üye
26 Kas 2020
8
2
Bu kadar kolay mı bu iş ?
Anlamadığım nokta neden canlı yayın sonrası direk Facebook adresim çalındı ve sadece pubg hesabina giriş yapıldı

Düşünüyorum bağlantı kuramıyorum aralarında kafayı yiyeceğim
Sosyal Mühendisliği İyi Olan Biri İçin Kolay Yoksa Zor Bi İştir

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Merhaba değerli forum üyeleri. Akşam saat 20:00 sularında Nimo TV ve Nonolive platformunda Pubgm yayını yapmak için hesap açıp Facebook hesabımı bağladım her iki platformda 20 dk yayın yaptım ardından 1 saat sonra kontrol ettiğimde Pubg hesabıma Facebook üzerinden giriş yapamadığımi gördüm.

Facebook hesabıma farklı konumdan giriş yapıldığını fark ettikten hemen sonra oyuna Twitter hesabım ile bağlandığımda ismimi ve sunucumun değiştirildiğini fark ettim. Hemen Facebook'a girip şifre değişimi yaptım tüm cihazlardan çıkış yaptım ve ikili kimlikleri doğrulama yaptım.

Öncelikle daha önce bir açığım olduğunu düşünmüyorum herhangi bir platforma izin vermedim veya tuzağa düşecek bir durumum olmadı bunlar nasıl hesabıma erişebildiler ?

valla dostum bende instagramda benzer bir olay yaşadım. Şifrem doğru olmasına rağmen kendi telefonum harici hiçbir cihazdan giriş yapamadım. E posta değiştiriyorum ig.insta.com benzeri bir maile dönüşüyor sonradan hiç kullanmadığım bir mail ile değişim yaptım önceden de 2 faktörlü doğrulama açıktı o şekilde kurtardık hesabı bende hiçbir şekilde yemlemeye vs düşmedim ancak nasıl olduysa gitmiş hesap Allahtan uyanıklık yapıp az bilinen bir mailimi kullandım da aldık hesabı:ROFLMAO:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.