Çözüldü Fontu yazıya çevirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VonZe

Katılımcı Üye
22 May 2016
810
0
Error
Ben fontla bir yazıyı yazıp kopyaladığımda yine aynı yazı oluyor yani font gibi gözükmüyor.Bunu nasıl hallederim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
Office programlarından birine yapıştırma işlemi yapıyorsanız yapıştırma seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Sağ tık yaptıktan sonra yapıştır kısmında yanlış hatırlamıyorsam 3 tane seçenek çıkması lazım. Kaynağı koru şeklinde bir seçenek var. Onu işaretlerseniz kopyaladığınız şekilde yapıştıracaktır. Biçimlendirilmemiş metin seçeneğini seçerseniz. Word dosyasındaki default font'a göre yapıştıracaktır.

Korkunç Abdül

Katılımcı Üye
1 May 2018
295
0
Ben fontla bir yazıyı yazıp kopyaladığımda yine aynı yazı oluyor yani font gibi gözükmüyor.Bunu nasıl hallederim?

Merhabalar Sayın Yüzbaşı VonZe,

Öncelikle o font bilgisayarınızda kurulu mu ?

Kurulu olduğunu var sayıyorum.
Not defterine yapıştırıyorsanız eğer, "Biçim --> Yazı Tipi" yolunu izleyerek o fontu seçmeniz gerekiyor.

İyi forumlar ve iyi günler dilerim.
Saygılarımla,

VonZe

Katılımcı Üye
22 May 2016
810
0
Error
Office programlarından birine yapıştırma işlemi yapıyorsanız yapıştırma seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Sağ tık yaptıktan sonra yapıştır kısmında yanlış hatırlamıyorsam 3 tane seçenek çıkması lazım. Kaynağı koru şeklinde bir seçenek var. Onu işaretlerseniz kopyaladığınız şekilde yapıştıracaktır. Biçimlendirilmemiş metin seçeneğini seçerseniz. Word dosyasındaki default font'a göre yapıştıracaktır.
Hocam dediğinizi yaptım fakat öyle bir seçenek yok acaba 2007 diye mi?

Merhabalar Sayın Yüzbaşı VonZe,

Öncelikle o font bilgisayarınızda kurulu mu ?

Kurulu olduğunu var sayıyorum.
Not defterine yapıştırıyorsanız eğer, "Biçim --> Yazı Tipi" yolunu izleyerek o fontu seçmeniz gerekiyor.

Saygılarımla,
Hocam benim sorduğum şey şöyle:bir fontu kopyalayıp googleye yapıştırdığımızda normal yazı gibi gözüküyor.Ama ben böyle olmasını istemiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Korkunç Abdül

Katılımcı Üye
1 May 2018
295
0
Hocam benim sorduğum şey şöyle:bir fontu kopyalayıp googleye yapıştırdığımızda normal yazı gibi gözüküyor.Ama ben böyle olmasını istemiyorum.

Google Arama Motorunun izin verdiği ve vermediği noktalar vardır.
Bunu Google için soruyorsanız, bu tarz bir duruma izin vereceklerini zannetmiyorum.

Saygılarımla,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.