Gemi su alıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
bak bu konuda çok haklısın her zaman Ankacılar kaybediyor.... kendi azınızla söylüyorsunuz tarafsınız bunun üstüne hayla nasıl o koltukta oturup taraf değiliz dersiniz onuda anlamıyoruz. En basitinden Sen ÜDY'de Sözün geçmeye başladıktan sonra Saldırı timleri kaç sefer toplu istifa etti hiç hesapladın mı ?

Şunu da not olarak eklemek isterim. @ByToluidin eskiden Bir Reis vardı hiç iyi anılmazdı ama ne yapardı biliyormusun? "CİNSİYET" ayrımı yapmazdı. hiç kimsseninde cinsiyetini kullanmasına müsade etmezdi. kullanmaya çalıştığı an rütbe rank fark etmez bay bay derdi.

Eger günümüz de forumculuk öldü diyen kişiler az da global forumlara baksalar Siber Güvenlik Hack Hacking forumlarının ölmediklerini anlarlar. Şurayı herkesin anlaması gerekir Hak ve Hacking alanında faaliyet gösteren yerler Sadece forum siteleridir.

Gelelim asıl mesele İnsanların ne istediğini bilmediğiz bir topluluğu ne kadar yönetebilirsiniz yada nereye kadar gider bu.

Yönetim kadrosuna bakıyorum. x admin y direktör z danışma w sorumlu dıdısının dıdısı dıdısı iyice forumu siyasete çevirdiniz. birini bir yere getire bilmek için kafadan bişeyler sallıyorsunuz. bir forumda en fazla olacak admin 3 yada 4 dür. burada öyle mi 10 tane admin 20 tane lider (yardımcısı) 100 tane tim üyeleri toplam 130 kişi yapar. Forumun günlük aktifliği 50 kişi :) insan buna gülmeyecekde ne gülecek.

şu bir gerçek zamana ayak uydurmakta zorlanıyorsunuz. uyduran kişilere de bu olmaz böyle birşey tutmaz diyip o zaman yapılması gerek şeyi zamanı geçince yapmaya çalışıyorsunuz. ne güzel söylemişler "HER ŞEY ZAMANINDA GÜZEL"

yazmaya başlayınca yazılacak çok şey varda anlamak isteyene bu kadarı da yeter.....
Nick var mı

'Box-Boy

Üye
18 Ağu 2007
139
191
Ne için eğitim vereceğim ? Çekip gitsin diye mi ? Çok değil 5 10 kişi olsun misyonu amaç olarak edinsin, azimli olsun, yarı yolda bırakmasın. Burada tartıştığımız şahıslar değil projeler olur.

Yaptığımız çalışmalar sürüyor keza toplantılarımız da oluyor. Gün Geçtikçe daha da gelişeceğiz. Gemide kaptan var içiniz rahat olsun :)

İşte bunu demiyecektin. kusura bakma ama proje çalmakta da üstlerine yok. Bundan 3 yıl önce arkadaşlar ile önerdiğimiz projeler şuanda 3 yıl sonra devreye giriyor. o zaman olmaz denilen projeler şimdi nasıl oluyor. hem de yapıcagımız hiç bir proje için destek beklemiyorduk sadece müsaade istedik onu dahi vermediler. Ne değişti şimdi?

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,704
3,004
bak bu konuda çok haklısın her zaman Ankacılar kaybediyor.... kendi azınızla söylüyorsunuz tarafsınız bunun üstüne hayla nasıl o koltukta oturup taraf değiliz dersiniz onuda anlamıyoruz. En basitinden Sen ÜDY'de Sözün geçmeye başladıktan sonra Saldırı timleri kaç sefer toplu istifa etti hiç hesapladın mı ?

Şunu da not olarak eklemek isterim. @ByToluidin eskiden Bir Reis vardı hiç iyi anılmazdı ama ne yapardı biliyormusun? "CİNSİYET" ayrımı yapmazdı. hiç kimsseninde cinsiyetini kullanmasına müsade etmezdi. kullanmaya çalıştığı an rütbe rank fark etmez bay bay derdi.

Eger günümüz de forumculuk öldü diyen kişiler az da global forumlara baksalar Siber Güvenlik Hack Hacking forumlarının ölmediklerini anlarlar. Şurayı herkesin anlaması gerekir Hak ve Hacking alanında faaliyet gösteren yerler Sadece forum siteleridir.

Gelelim asıl mesele İnsanların ne istediğini bilmediğiz bir topluluğu ne kadar yönetebilirsiniz yada nereye kadar gider bu.

Yönetim kadrosuna bakıyorum. x admin y direktör z danışma w sorumlu dıdısının dıdısı dıdısı iyice forumu siyasete çevirdiniz. birini bir yere getire bilmek için kafadan bişeyler sallıyorsunuz. bir forumda en fazla olacak admin 3 yada 4 dür. burada öyle mi 10 tane admin 20 tane lider (yardımcısı) 100 tane tim üyeleri toplam 130 kişi yapar. Forumun günlük aktifliği 50 kişi :) insan buna gülmeyecekde ne gülecek.

şu bir gerçek zamana ayak uydurmakta zorlanıyorsunuz. uyduran kişilere de bu olmaz böyle birşey tutmaz diyip o zaman yapılması gerek şeyi zamanı geçince yapmaya çalışıyorsunuz. ne güzel söylemişler "HER ŞEY ZAMANINDA GÜZEL"

yazmaya başlayınca yazılacak çok şey varda anlamak isteyene bu kadarı da yeter.....
Gülmedim desem yalan olur, cinsiyetçilikle konunun ne ilgisi var onu çözemedim. Kurduğum cümleyi yanlış tarafa çekmenize gerek yok. Sadece forum için değil genel olarak her toplulukta görüş ayrılıkları olur ve illa ki bir kesim memnun kalır. Hepinizi objektif düşünmeye davet ediyorum. Memnun kalan kesim bahsi geçenler olsaydı yine aynı tepkiler olacak mıydı? Vaktiyle yaşadık, gördük. Şimdi geçmişi geçmişte bırakıp fayda edecek şekilde hareket etmek lazım. Teşekkür ederim :)

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,755
2,098
root@M3TA~#
Gülmedim desem yalan olur, cinsiyetçilikle konunun ne ilgisi var onu çözemedim. Kurduğum cümleyi yanlış tarafa çekmenize gerek yok. Sadece forum için değil genel olarak her toplulukta görüş ayrılıkları olur ve illa ki bir kesim memnun kalır. Hepinizi objektif düşünmeye davet ediyorum. Memnun kalan kesim bahsi geçenler olsaydı yine aynı tepkiler olacak mıydı? Vaktiyle yaşadık, gördük. Şimdi geçmişi geçmişte bırakıp fayda edecek şekilde hareket etmek lazım. Teşekkür ederim :)
Memnun kalan kesim dediğiniz de kendi saflarınız?

Umutsuz78

Black Hat Junior
3 Ocak 2020
453
156
Ne için eğitim vereceğim ? Çekip gitsin diye mi ? Çok değil 5 10 kişi olsun misyonu amaç olarak edinsin, azimli olsun, yarı yolda bırakmasın. Burada tartıştığımız şahıslar değil projeler olur.

Her sepette çürük yumurta ve kaçanlar olur hocam akrep akrep ligini her daim yapar fitrati böyle sizlerde bizlere kutup yıldızı olursanız yolumuzu bulur cok kaptanlar yetişir

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,704
3,004
Memnun kalan kesim dediğiniz de kendi saflarınız?
Kime göre neye göre? Konuları hep kendi düşünce ve görüşlerinizle lanse ediyorsunuz. Bu doğru değil, bir karar alındı ve uygulandı. Senin hoşuna gitmez, benim hoşuma gider ya da tam tersi farketmiyor. Neticeye bakmak lazım, bir kişinin lafı ile çark dönmüyor. Bunu en iyi senin bilmen gerek. Detaylarını konuşmanın yeri değil ancak oluşturduğunuz algı çok saçma.

'Box-Boy

Üye
18 Ağu 2007
139
191
Kime göre neye göre? Konuları hep kendi düşünce ve görüşlerinizle lanse ediyorsunuz. Bu doğru değil, bir karar alındı ve uygulandı. Senin hoşuna gitmez, benim hoşuma gider ya da tam tersi farketmiyor. Neticeye bakmak lazım, bir kişinin lafı ile çark dönmüyor. Bunu en iyi senin bilmen gerek. Detaylarını konuşmanın yeri değil ancak oluşturduğunuz algı çok saçma.
hep bunu yapmıyormusunuz burası yeri değil orası yeri değil madem öyle çıkın diyin bu bu sebepten ve bu yüzden bunları gönderdik. şeffaf olmaya davet ediyorum sizi.

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,755
2,098
root@M3TA~#
Bozuk plak gibi sürekli aynı vurguyu yapıp duruyorsunuz zerre çözümünüz yok. Okumakta problem yaşamıyorsanız eğer, postlarda ki sorun hemen hemen aynı bunu anlaman gerekirdi. Tek benim ağzımdan çıkan bir mesele değil. Burda herkesin ortak bir isyanı var ve senin bunu çözmen gerekirdi. 2 dönemde'de aynı sorunlar yaşandı, yaşanmaya da devam ediyor sen burayı güllük, gülistanlık yaptın da bizmi çıkıp karşına dikildik? Haklar tabi ki savunulacak, eğer burası yeri değil diyorsanız da eskiden olduğu gibi toplu toplantı yapın oturup konuşalım, kim eğri kim doğru tartalım.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,863
347
27
anka
algı olsa bu kadar adam uzun süre sonra geri dönüp bu konuya yorum yapma gayretinde olmazdı herhalde, demek ki yanlış giden bi şeyler var. zaten her şey ortada, orda konusulmaz burda konusulmaz nerede konuşulacak ki bunlar?

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550

Evet aslında belirli düzeni oturmuş yapılan halen fazlasıyla aktif. Insanlar yardım almak ve paylaşmak için buraları düzenli olarak kullanıyor. Daha 3-5 ay önce TR nin en büyük forumlarından birisi olan technopattan recep baltaş ayrılıp kendine yeni bir forum (techolay) kurdu. Inanırmısınız sosyal medya hesapları bile olmadan oluşturulan aktivite buranın kat ve kat fazlası..
Liyakatsızlık sonucu oluşturulan kadrolar sebebiyle kişiye özel rütbeler yapılmış. Forum tarihinde hiç olmadık birşey. Eskiden ekibin lideri yönetimden ayrıldıysa başka bir ekibin lideri yeni birisi yetişene kadar oraya liderlik yapardı. Lider dediğiniz insanlar ekibi takip eder/ rapor tutar. Bu adama yardımcı veya alternatifi ünvanlarda alt sınıflar oluşturmaya gerek yoktur. Hiçbir forum sitesinde böyle birşey göremezsiniz.
Yanlış alınan kararlar, zincirleme bir şekilde batışa sürükler..

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden
Yıllardır bilişim sektöründeyim. Türkiye battı batacak eğitim adalet ekonomi hepsi birbirine girmiş durumda ve hal böyle olunca kalite ve katma değerde düşüyor.

Almanya Hollanda Norveç gibi Üniversitelerde eğitim sistemleri çok değişti artık programlama dili ve etik hack dersleri veriliyor. Türkiye tam tersine hala diferansiyel denklem yok laplace kuralı vs. 18. 19. yüzyıl üniversite dersleri işleniyor. Bölümlerde "Bilgisayar Mühendisliği" diye birşey var yeni bir öğrenci okuyor mezuniyet sonunda ne yapacağını bilmiyor ya IT uzmanı oluyor ya da yurtdışına gidiyor. Onuda geçtim Eğitim Ücretleri ne olmuş böyle eskiden Üniversiteler Halka Hitap Ederdi Şimdi ise Zengin Lobisine hizmet ediyor. Para ile diploma dağıtılıyor Ezber geç ile mezun veriliyor.

Devlet bir milyon yazılımcı konusundada çok yanlış yaptı. Örneğin aday eğitim görüyor eğitim bittikten sonra iş görüşmesinde aday kişiye mühendislik diploman varmı sorusu yöneltiliyor. Anlayacağınız işin iki ucu... Gerisini siz getirin.

Türkiye'de özellikle bilişim alanlarında ilgisiz alakasız kişiler çalışıyor. İş ehlinden çıkmış. Yapılacak birşey var Üniversite Sınavı kaldırılıp. Mesleki yetenek ölçme gibi kişinin ilgili ve alakalı olduğu bölümlere yönlendirme yapılacak. Örneğin kişi çocukluktan beri bilgisayar işini seviyorsa bilgisayar ile ilgili bölüme yönlendirilecek bakın "Bilgisayar Mühendisliği" demiyorum. Dünyada böyle bir bölüm kalmadı ve bitti.

Bilgisayar Mühendisliği tanımı tamamen revize edilip "Bilgisayar Bilimleri Siber Güvenlik IT Uzmanlığı Adli Bilişim" gibi bölümlere ayrılmalıdır. "Bilgisayar Mühendisliği" Nedir Arkadaş Yahu ? ...

Çok mezunla karşılaştım okuyupta pişman olan farklı işler yapan.. Bu insanların gelecekleri ile oynamayın yazıktır yahu.. İş bizden geçti ama Forumu bırakın Türkiye su alıyor şuan.. MEB ÖSYM YÖK komple kaldırılıp tek çatı altında revize edilmesi şart.. Yetişmiş insan kalmadı piyasada Bizim gibi yetişmiş olanlarda yurtdışında mesleğini icraa ediyor. Yazıktır Günahtır. Umarım anlaşılmıştır...

aslnbkr27

Black Hat Junior
24 Eyl 2023
214
136
Konuma gerek yok dardayım
Yıllardır bilişim sektöründeyim. Türkiye battı batacak eğitim adalet ekonomi hepsi birbirine girmiş durumda ve hal böyle olunca kalite ve katma değerde düşüyor.

Almanya Hollanda Norveç gibi Üniversitelerde eğitim sistemleri çok değişti artık programlama dili ve etik hack dersleri veriliyor. Türkiye tam tersine hala diferansiyel denklem yok laplace kuralı vs. 18. 19. yüzyıl üniversite dersleri işleniyor. Bölümlerde "Bilgisayar Mühendisliği" diye birşey var yeni bir öğrenci okuyor mezuniyet sonunda ne yapacağını bilmiyor ya IT uzmanı oluyor ya da yurtdışına gidiyor. Onuda geçtim Eğitim Ücretleri ne olmuş böyle eskiden Üniversiteler Halka Hitap Ederdi Şimdi ise Zengin Lobisine hizmet ediyor. Para ile diploma dağıtılıyor Ezber geç ile mezun veriliyor.

Devlet bir milyon yazılımcı konusundada çok yanlış yaptı. Örneğin aday eğitim görüyor eğitim bittikten sonra iş görüşmesinde aday kişiye mühendislik diploman varmı sorusu yöneltiliyor. Anlayacağınız işin iki ucu... Gerisini siz getirin.

Türkiye'de özellikle bilişim alanlarında ilgisiz alakasız kişiler çalışıyor. İş ehlinden çıkmış. Yapılacak birşey var Üniversite Sınavı kaldırılıp. Mesleki yetenek ölçme gibi kişinin ilgili ve alakalı olduğu bölümlere yönlendirme yapılacak. Örneğin kişi çocukluktan beri bilgisayar işini seviyorsa bilgisayar ile ilgili bölüme yönlendirilecek bakın "Bilgisayar Mühendisliği" demiyorum. Dünyada böyle bir bölüm kalmadı ve bitti.

Bilgisayar Mühendisliği tanımı tamamen revize edilip "Bilgisayar Bilimleri Siber Güvenlik IT Uzmanlığı Adli Bilişim" gibi bölümlere ayrılmalıdır. "Bilgisayar Mühendisliği" Nedir Arkadaş Yahu ? ...

Çok mezunla karşılaştım okuyupta pişman olan farklı işler yapan.. Bu insanların gelecekleri ile oynamayın yazıktır yahu.. İş bizden geçti ama Forumu bırakın Türkiye su alıyor şuan.. MEB ÖSYM YÖK komple kaldırılıp tek çatı altında revize edilmesi şart.. Yetişmiş insan kalmadı piyasada Bizim gibi yetişmiş olanlarda yurtdışında mesleğini icraa ediyor. Yazıktır Günahtır. Umarım anlaşılmıştır...
Ben anladım.Ancak bu yazı foruma eleştiri gibi değil de Türkiye'ye yönelik gibi gözüküyor ama çok haklı bir yazı THT zaten bu yüzden var.Türkiyede bu mesleği/alanı ayakta tutacak olan grup THT'dir.

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden
Ben anladım.Ancak bu yazı foruma eleştiri gibi değil de Türkiye'ye yönelik gibi gözüküyor ama çok haklı bir yazı THT zaten bu yüzden var.Türkiyede bu mesleği/alanı ayakta tutacak olan grup THT'dir.

Yazıdan çıkarılacak özet bilişim sektöründe katma değer düştükçe ülkemizde her yerde sonucunu görüyoruz.. O yüzden Ağaç yaşken eğilir..

KaptanTR

Admin
17 Nis 2015
1,653
1,596
Web Hack eğitimleri 1 dönem ve 2 dönem olmak üzere bunlar 2016-2018 arası başlıyor. ÜDY olduğum dönemde ise haftalık eğitimlerin verildiği, ve bu eğitimleri alan kişilerden çekip gidenin olmadığını bildirmek isterim. Hatta daha'da yakın olduk şuan yarısından çoğuyla da reel'den arkadaşız. Çekip gidecek potansiyeldeki adamlarıda ayıklamak bizim işimiz zaten. Kurunun yanında yaş neden yansın? Eğitimler her zaman olmalı, bilgi paylaştıkça yayılır. Bu pencereden bakarsak bizim CSL eğitimimiz'de o zaman boşuna yapıldı :)

İşte bunu demiyecektin. kusura bakma ama proje çalmakta da üstlerine yok. Bundan 3 yıl önce arkadaşlar ile önerdiğimiz projeler şuanda 3 yıl sonra devreye giriyor. o zaman olmaz denilen projeler şimdi nasıl oluyor. hem de yapıcagımız hiç bir proje için destek beklemiyorduk sadece müsaade istedik onu dahi vermediler. Ne değişti şimdi?

Her sepette çürük yumurta ve kaçanlar olur hocam akrep akrep ligini her daim yapar fitrati böyle sizlerde bizlere kutup yıldızı olursanız yolumuzu bulur cok kaptanlar yetişir

Bizlerde eğitim verdik gerek içerde, gerek dışarda. CSL Eğitimi boşuna demiyorum, olayı kendi içinize çekmenize gerek yok. Kişisel olarak başarı kazandırmış olabilir, eğitimi alan ve verenler için fakat ben genel çapta bakıyorum zaten genel anlamda başarı sağlansaydı bu gün bu konu açılmazdı. Forum bu konuda gene kan kaybetti. Eğitimler pr için güzel reklam yapıyor dışardaki insanı çekmek için çok güzel bir yöntem, bunu CSL eğitimi başardı şüphesiz ama kalıcılık sağlanması için alt yapının olması gerekiyor saldırı timleri yapması gerekeni yaptı ama aynı öz verili çalışmayı diğer bütün ekipler göstermeli yoksa forum genelinde başarı gene sağlanmıyor. Bende tek başıma bir şeyler yapmaya çalışıyorum gene söylüyorum kendim için başarılı olabilirim ama forum genelinde gene başarısız olacağım.

Ben bu projeleri ve ekiplerdeki arkadaşların gelişim süreçlerini tamamlamadan alanımda eğitim verirsem vakit kaybederim. Kendi ekip arkadaşlarıma gene veririm bahsettiğim eğitim kısmı son kullanıcı için.

Yoksa benden sonrakine devrede bilmem için zaten aktarmam gerekiyor bilgimi. Yoksa benle beraber çekip gitse neye fayda ?

Proje çaldığımız yok , yapıyorsak gene buraya yapıyoruz. Şahsi hiçbir projemiz yok.

28 Mar 2020
194
204
Ötüken!
Bu forumun düzelmesinin tek yolu, yıllardır bizi dinlemeyen ve iplemeyen "ÜDY" denilen ve forumun ayağına asıl büyük taş olan grubunun tamamıyla istifa verip forumdan gitmesidir. Girdiğim ilk günden, çıktığım güne ve hatta şimdiye kadar ÜDY'nin gerçekten aklı selim ve forumu ileriye taşıyacak tek bir karar aldığını görmedim. Yapıcılık yok, tam tersine "koltuk benimle birlikte mezara gider" mantığındalar. Bunu geçtim, görev aldığım zamanlarda ne moderasyon ne de basın&medya da veya farklı bir THT teşkilatlanmasının içinde "ÜDY muhteşem yaşasın" lafı duymadım. Tam tersine herkes bıkmıştı sizden ama çocuklar korkularından gelip söyleyemiyorlardı. Ben şimdi suratınıza gerçeği söylüyorum. ÜDY denen yapı, tamamıyla yozlaşmış ve forumun ana probleminin başında gelmektedir. Bu forum artık duvarları çatlamış, çatısından su akan, rutubet kokusundan kimsenin yanaşmak istemediği, eski kocaman güzel bahçesinden artık çürümüş güllerin/ağaçların o iğrenç kokusu yayılan bir yere dönüşmüştür. Ve bunun sorumlusu sadece ÜDY denen yapıdır. Herkese iyi forumlar. (cevap verilse bile daha da yazmayacağım çünkü burası benim kutsal mabedimdi ama siz onu kirletip, yıktınız. Burası artık benim ve benim gibiler için "forum" demekten bile uzak bir yerdir.)

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
Bu forumun düzelmesinin tek yolu, yıllardır bizi dinlemeyen ve iplemeyen "ÜDY" denilen ve forumun ayağına asıl büyük taş olan grubunun tamamıyla istifa verip forumdan gitmesidir. Girdiğim ilk günden, çıktığım güne ve hatta şimdiye kadar ÜDY'nin gerçekten aklı selim ve forumu ileriye taşıyacak tek bir karar aldığını görmedim. Yapıcılık yok, tam tersine "koltuk benimle birlikte mezara gider" mantığındalar. Bunu geçtim, görev aldığım zamanlarda ne moderasyon ne de basın&medya da veya farklı bir THT teşkilatlanmasının içinde "ÜDY muhteşem yaşasın" lafı duymadım. Tam tersine herkes bıkmıştı sizden ama çocuklar korkularından gelip söyleyemiyorlardı. Ben şimdi suratınıza gerçeği söylüyorum. ÜDY denen yapı, tamamıyla yozlaşmış ve forumun ana probleminin başında gelmektedir. Bu forum artık duvarları çatlamış, çatısından su akan, rutubet kokusundan kimsenin yanaşmak istemediği, eski kocaman güzel bahçesinden artık çürümüş güllerin/ağaçların o iğrenç kokusu yayılan bir yere dönüşmüştür. Ve bunun sorumlusu sadece ÜDY denen yapıdır. Herkese iyi forumlar. (cevap verilse bile daha da yazmayacağım çünkü burası benim kutsal mabedimdi ama siz onu kirletip, yıktınız. Burası artık benim ve benim gibiler için "forum" demekten bile uzak bir yerdir.)
Eskiden bizzat bir admin herkesi açık şekilde dinliyor hatta tek tek cevap veriyordu bknz: Yönetim ve Forum Hakkında Eleştirileriniz, İstekleriniz, Önerileriniz daha sonrasında ilgilenen / takip eden olmamış. Son sayfalara doğru vakit buldukça bende yorumlarımı yazmıştım fakat havada kalmıştı.. Taki bu konuyu açana kadar.

Criminal Laoin

Uzman üye
26 Mar 2021
1,046
840
Луна
Evet merhaba selamlar 8 aydır aktif değildim arkadaşlar bu konuyu attı okudum ve milletin artık uyandığını gördüm konuda 8 ay önce söyleyip istifa ettiğim şeyleri söylemişler zamanında dinlemediniz ben de çekip gittim benim gibi bunu yıllardır söyleyenler var ama sayın üdy kendilerini dinlemek yerine işlerine gelmediği için susturuyorlardı neyse görüyorum ki artık birşeylerin farkına varıyorlar thtnin çöktüğünü görüyorlar küskün bir eski yönetim üyesi olarak size son bir şans vermek istiyorum benim gibi çok fazla üye var sadece söylediklerimi dikkatlice okuyup uygularsanız güzel sonuç alırsınız.

1. Şimdi açık açık söyleyeceğim gerek yönetim gerek ise üdy içinde olan/olmuş multileri banlayın sizde biliyorsunuz bunlar var adamlar yan hesap kasıyor ve göz yumuyorsunuz ilk olarak bu.

2. İkincisi üdy/yönetim içerisinde bulunan TORPİLLİ kişilerin gönderilmesi.

3. İstihbarat timin tekrar açılması ve ekibe uygun ciddiyette olan yöneticilerin alınması.

4. Eğitimlere olan ciddiyeti arttırmak gerekiyor anka timde olduğum zamanlarda 1 eğitime bile girmedik hep ertelendi hep ertelendi bunu denetlemeniz gerek.

5. Yönetimin sıfırlanması kurucuların yönetimin başına geçerek ekipleri tekrardan kurmalılar.

6. Kuruluş amacından sapıldı kuruluş amacına odaklanılmalı.

7. Kuralların tekrardan yazılıp gevşetilmesi.

Evet söyleyeceklerim bunlardı kendinize çeki düzen verin biraz ister dikkate alırsınız ister almazsınız ikisininde sonuçları vardır benim umrumda değil açıkcası tht den daha iyi yerler var bunu açık açık söylüyorum sizde biliyorsunuz isim vermek yasak olmasaydı verirdim neyse.

Bazı maddelere açıklık getirmek istiyorum 3 maddeye biraz açıklık getireyim istihbaratın açılıp yönetici alımlarına tamamen karışması lazım çok deneyimli kişilerin ekibe alınmalı bu sebeple minimum 3 yıllık tuğgeneral ve üstü yöneticilerin alınması lazım ve tüm yöneticileri düzenli olarak izlemeliler.

5. Madde hakkında konuşayım evet kurucuların real hayatları buna uygun olmayabilir ama yinede ellerinden geldiğince bunu yapmalılar kaç yıllık forum kapanma seviyesine geldi yöneticiler ve botlar dışında aktif üye yok bir süreliğine işleri oturtması için geri gelmeliler.

6. Burası tamamen amacından saptırıldı örnek vereyim ırkçılık falan yapmıyorum şuan sadece durumdan bahsediyorum ankacılar hack işlerinde arap sempatizanlığı yapıyor ve işe dini katıyorlar kuruluş amacını biliyor musunuz bilmiyorum forumun ideolojisi türkçülük ve atatürkçülük üzerinedir gelip burada kendi görüşlerinizi savunlayın yapacaksanıx kendi nickiniz üzerinden hacktivistlik yapın tht yi bu işe katmamanız gerek gövde gösterisinde konu onaylayanlar bu türden zone kayıtlarını onaylamanalı.

Yani söyleyeceklerim bu kadar istediğinizi yapın şimdi tekrardan gidip bekleyeceğim forum kapanırsa domaine ilk çöken kişi olacağım ve tht yi olduğu gibi 0 dan kuracağım ne kadar sürecekse sürsün sizin yapamadığınızı ben yapacağım tht şuan hackerlar tarafından alay konuşu olmuş durumda tht de bulunan kişiler bir ortama girdiği zaman ezikleniyor bunu düzeltmek lazım bu da sizin yapacağınız şey neyse kendimize çeki düzen vermeniz dileği ile.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,859
1,220
Bir sonuç bekleniyorsa ve cevap aranıyorsa konu hala görüşlere, eleştirilere açık devam ediyor.. Görüş bildirirken de ( Ya bu böyle olsaydı? ) veya bunlar bunlar yapılmalı @Criminal Laoin yazmış olduğu gibi konu akıbetini devam ettirebilir.. Esenlikler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.