Hack Alanında En Başarılı Ülke ?

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
20120520055139_hacker.jpg

Size dünyada en iyi hack faaliyetlerini hangi ülkede olduğunu hakkında yazı yazacağım.Tamamen benim kişisel yorumumdur sizin ki farklı olabilir.

Öncelikle ABD’nin en iyi bilgisayar güvenlik şirketi Hacker Safe’in Türkiye Temsilcisi İnan Taptık’a göre en iyi hacker Rusya ve Türkiye demiştir bir röportajında.Evet buna kısmen katılıyorum.Rusya ve Türkiye’de hack faaliyetleri çok fazla.Hatta zone-h kayıtlarına göre günlük yapılan hackde Türk Hacker lar bazen günde en çok site hackleyen millet oluyor.Fakat şu da var ki Hindistan’a gidenler bilir.Kime sorsan genelde yazılımcıyım der.Çünkü bizde nasıl her yerde öğretmen varsa Hindistan da da yazılımcı var.Bence hack alanında en bilgili ülke Hindistan ama bunlar genelde bu işten yazılımcılık mesleği ile para kazanıyor.İşte Rusya ve Türkiye’de durumlar biraz daha farklı bizler genelde isim yapmak için site hackleriz.Tabi şu da var ki birçok Türk hacker şirketlerdeki açığı bildirerek önemli yerlere gelmiştir.Birde Ruslar genelde elektronik ve dolandırıcılık alanında kullanıyor bu bilgilerini:) turkhackteam.net webturkey.org INFeRNaL

Gelelim diğer ülkelere ABD ve Çin evet bu ülkelerden de hack yapan var.Ama bence bunlar sadece nüfusu fazla olduğu için kazanıyor.yani ben bu iki ülkeyi sıralamaya almam bile.Şu varki Çin, ABD den daha çok hack yapıyor.Ama ABD yazılım alanında çok daha başarılı.

Araplar da çok sık hack yapıyor Aynı bizim gibi ama asla Türk Hacker larının bilgi seviyesine gelemez.Çünkü bizim hacker lar çok daha kaliteli hack yapıyor.Azerbeycan’ı da pas geçmemek gerekir Azeri hackerlarda bazen erminelere iyi operasyonlar yapıyor.

çok kaliteli bir yazı olmasada genede idare eder.kendi fikirlerim sizinki farklı olabilir

INFeRNaL

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
hack faaliyetleri en çok bu ülkelerde oluyor. bunu eklemedim ama

1-Hindistan

2-Türkiye

3-Rusya

4-ABD

5-Çin

b3mb4m

Katılımcı Üye
20 Nis 2012
589
0
Stockholm
İskorpix verdigi açıklamada zone çektiklerimin kadar çekmediklerimde var ' demişti adam çekmedikleri oldugu halde birinciydi hesaplayın kolay gelsin : ))

Yusuf111

Katılımcı Üye
28 Ocak 2012
463
0
System32
Türkler Hack Konusunda İyiler fakat Devletin Desteği Yok Tam Anlamıyla Kendimizi Savunacağımız Bir Siber Ordu Yok Bence Türkiyede Hackerin Olması Birşey Değiştirmz Devlet Kendi Bünyesine Almalı Bu Konuda Çok Gerilerdeyiz İran Devlet Olarak Bilişime Güvenliğe Önem Veriyor Bizim Hackerlar İse Kendi Aralarında Rekabette

T4KR4RC1

Yeni üye
11 Eyl 2012
8
0
Rus Hacker ler bir sey bbilidigi yok sadece program kullanıyorlar turkler hackde ve savunmada uzmanlar

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
dediğim gibi rusyada sağlam kişiler adamlar kendi programlarını kendileri yazıp kullanıyorlar.ayrıca bilgilerini genelde elektronik ve dolandırıcılık üzerinde kullanıyorlar :)

hsaka

Uzman üye
10 Eyl 2012
1,306
0
bence de doğruluk payı var türkiyenin hack konusunda iyi olduğunu düşünüyorum

Orlion

Uzman üye
18 Ocak 2012
1,755
0
YokGibiBişey
Bana kalırsa hindistan sömürülüyor çoğu bilgisayar şirketi bütün mimariyi kodlamayı hindistana yaptırıyor parayı ve şöhreti başkası alıyor zaten bir hacker veya programcı için önemli olan şöhrettir para değil bu yüzden türkiye ve hindistan en başta olmak gerekiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.