Hack e sıfırdan başlamak

haydaa_

Yeni üye
9 Ağu 2022
30
5
Merhaba arkadaşlar ben 0 dan hack e başlamak istiyorum nasıl yapablirim yada nasıl başlıyablirim hevesliyim ama şuan hiç bi bilgim yok 0 dan başlamak istiyorum yardım edermisiniz?

Merhaba arkadaşlar ben 0 dan hack e başlamak istiyorum nasıl yapablirim yada nasıl başlıyablirim hevesliyim ama şuan hiç bi bilgim yok 0 dan başlamak istiyorum yardım edermisiniz?
İlk (Kali) Linux Kullanmayı Öğren (Terminali) , Sonra Linux Toolarını Öğren Yazılımı Tooları Öğrenirkende Öğrenebilirsin Fazla Zamanın Varsa.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,385
118
2,578
Merhaba Değerli Üyemiz, hacker olmak için uzun bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. Mesela, hevesiniz var yapmak istiyorsunuz. Önce ufak ufak videolar izleyin deneyimli hackerları izleyin. Programları öğrenin ne işe yarıyor falan. Bunları öğrendikten sonra, eğitimleri izleyin bunu udemy'den kurs alarak veya btk akademi, YouTube gibi platformlardan eğitimleri ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. En son olarak belli programlama dillerini bilmeniz gerekir. Pyhon, JavaScript, html gibi dilleri bilmeniz gerekiyor. Ek olarak Linux, Windows gibi işletim sistemlerini biliyor olmanız Lazım. Ama en önemlisi İngilizce bilmeniz şart her program İngilizce olduğundan ötürü sıkıntı olabilir.

İyi Forumlar

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
4
1,405
Black Sheep
Yönelimin hack ise python ile başlayabilirsin kendi aracını falan yazarsın bir şeyleri anlamış olursun en azından
Dostum programları kullanmadan mantığını anlamanın hiç bir anlamı yok. Hack’a başlayacaksan öncelikle kali linux öğreneceksin net. Python ileri seviye hack için geçerli, kali öğrendikten sonra LFI, RFI, SQL, XSS ve command injection ataklarını öğrenmelisin. Ardından orta seviyeye geçeceksin. İleri seviyede python öğrenebilirsin. Forumda etik hackerlık kursu vardır.

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,584
17
1,646
Green/Moderasyon
anladım çok teşekkürler son bir sorum daha var yotube den derslerini izlemelimiyim yoksa kendi çabamlamı öğrenirsem iyi olur
Udemy'de ve youtube'de bedava eğitimleri mevcut

Dostum programları kullanmadan mantığını anlamanın hiç bir anlamı yok. Hack’a başlayacaksan öncelikle kali linux öğreneceksin net. Python ileri seviye hack için geçerli, kali öğrendikten sonra LFI, RFI, SQL, XSS ve command injection ataklarını öğrenmelisin. Ardından orta seviyeye geçeceksin. İleri seviyede python öğrenebilirsin. Forumda etik hackerlık kursu vardır.
Başkasının yapmış olduğu toollu kullanıp onun mantığını anlamak yerine kendi yazdığım toolun mantığını anlamak daha iyi.

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
4
1,405
Black Sheep
Başkasının yapmış olduğu toollu kullanıp onun mantığını anlamak yerine kendi yazdığım toolun mantığını anlamak daha iyi.
Güzel arkadaşım hack araçlarının mantığını bilmeden nasıl yazacaksın? Önce toolun kodlarını öğrenmen lazım. Sen python’a direk araç yazarak mı giriş yaptın? Adam hacker’lık öğrenmek istiyor, hazır toollar varken neden bidaha tool yazsın? Python hackerlıkta lazım ama ileri seviyede başlangıç için gereksiz. Linux öğrenmek lazım en başta. Daha ls yazmayı bilmiyor, cd ile gitmeyi bilmiyor, python kodu yazsa ne olacak? Hadi yazdı, sisteme sızdığında ne yapacak? Algoritma mantığı oturacak önce, öyle hemen zort diye exploit yazamaz yeni başlayan birisi. Deneyim lazım.

Hayzadxx

Katılımcı Üye
27 Haz 2022
400
1
112
Kardeşim öncelikle yazılım diili fln demişlerde bana göre onu önce bi köşeye at ilk önce kali linux kurmalisin sonra kali nin içindeki toolari hepsini gez içine bak yazılımını incele kullan sonra başka bi makine ubuntu veya prootos gibi mantığını kavradiktan sonra artık bi yazılım dili öğrenmelisin ben c# öneriyorum fakat sana kalmış başlangıç için c# iyi sonra ztn artık kendi toolarini yaz istediğin gibi takıl sonra kendine bi alan belirle web mi Password attack mi hangi bölümde yer almak istiyorsun bunu belirle ona göre çalışmalar yap mesela belirlemesen çok karışık ordan biraz bundan biraz gibi olur onun için alan belirleme önemli sonra o alanda uzmanlaşma çalış ztn kulüpte istediğin alanlarda kulüpler var geliştiğinde onlarda katil artık uzman bi web veya yazılımcı olursun umarım başarı seninle olsun kolay gelsin

haydaa_

Yeni üye
9 Ağu 2022
30
5
Kardeşim öncelikle yazılım diili fln demişlerde bana göre onu önce bi köşeye at ilk önce kali linux kurmalisin sonra kali nin içindeki toolari hepsini gez içine bak yazılımını incele kullan sonra başka bi makine ubuntu veya prootos gibi mantığını kavradiktan sonra artık bi yazılım dili öğrenmelisin ben c# öneriyorum fakat sana kalmış başlangıç için c# iyi sonra ztn artık kendi toolarini yaz istediğin gibi takıl sonra kendine bi alan belirle web mi Password attack mi hangi bölümde yer almak istiyorsun bunu belirle ona göre çalışmalar yap mesela belirlemesen çok karışık ordan biraz bundan biraz gibi olur onun için alan belirleme önemli sonra o alanda uzmanlaşma çalış ztn kulüpte istediğin alanlarda kulüpler var geliştiğinde onlarda katil artık uzman bi web veya yazılımcı olursun umarım başarı seninle olsun kolay gelsin
çok teşekkür ederim çok iyi anladım :)

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,584
17
1,646
Green/Moderasyon
Güzel arkadaşım hack araçlarının mantığını bilmeden nasıl yazacaksın? Önce toolun kodlarını öğrenmen lazım. Sen python’a direk araç yazarak mı giriş yaptın? Adam hacker’lık öğrenmek istiyor, hazır toollar varken neden bidaha tool yazsın? Python hackerlıkta lazım ama ileri seviyede başlangıç için gereksiz. Linux öğrenmek lazım en başta. Daha ls yazmayı bilmiyor, cd ile gitmeyi bilmiyor, python kodu yazsa ne olacak? Hadi yazdı, sisteme sızdığında ne yapacak? Algoritma mantığı oturacak önce, öyle hemen zort diye exploit yazamaz yeni başlayan birisi. Deneyim lazım.
Hack araçlarının mantığını yazılım dili bilmeden nasıl anlıcaksın dostum kör gözle yanıt yazma lütfen. Tool kodlarını yazılım dili öğrenerek öğreniceksin ne yazdığını kendin bile bilmiyorsun egona yenilip kendini haklı çıkarma durumuna düşme. İleri seviye demişsin ileri seviyeye gelene kadar başkalarının yaptığı toollar ile lamer bölümünde mi kalsın ? Linux demişsin onunda eğitimi var yazılım dili bilmeden bir tool nasıl çalışır bilemezsin arkasında neler dönüyor bilemezsin yazılım öğrenen algoritmanın içinden geçer. her şeyin belirli bir eğitimi var hepsini teker teker öğrenecek ancak yazılım dilini sonraya bırakmak insanı pişman eder. Başkasının toolları ile cebelenmek yerine tool yazmak ile cebelensin.

WYS-eevee

Üye
14 Kas 2021
144
1
84
Ransomware
system öğrenmesin network öğrenmesin algoritma öğrenmesin powershell active directory bunlara gerek yok öyle boş boş takılsın direk kali linuxdan girsin toolların mantığını öğrensin Sen olayı herhalde 2 3 tane instagram hesabı calmak yada rat atmak sandın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.