Hack İçin En Uygun İşletim Sistemi Hangisidir ?

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
2
555
Cevap: Hack icin en uygun isletim sitemi hangisi?

PARROT , LİNUX ve UBUNTU kullanabilirsin :) ayrıca adli bilişim vs ilgileniyorsan içinde bir çok araç bulunan CAİNE tavsiye ederim :)

Son düzenleme:

Anonim12345

Yeni üye
10 Mar 2021
9
0
Hepınıze Tsk emeğinize sağlık:dil

Bu arada Kali Lınxu eskıden kullanıyodum Şımdı ise yenı bılgısyara gectım Wındows 10 kendısı ama kaliyi bu sefer Sanal makınede kullancam kalının ova dosyasını ındırıyom Kurulumm zamanı ıse hata alıyorum bu arada Vırtualbox kullanıyom
Hata:
Sonuç Kodu:
E_INVALIDARG (0x80070057)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zody4Q

Üye
13 Ara 2020
144
41

Isletim sistemin ne tur bir hacking yapacagina gore degisebilir ve goreceli bir kavramdir ama gunumuze gore suan en cok kullanilan sistemlerden kali linux ve parrot kullanabilirsin bu sistemlerdeki tool'lar isini rahat bir sekilde gorur

Zody4Q

Üye
13 Ara 2020
144
41

Sanal makinelerde o tur sistemleri calistirmak icin islemcini sanallastirman gerekiyor bu ozellik cogu islemcide bulunmaktadir.youtubeden arastirmani oneririm

Anonim12345

Yeni üye
10 Mar 2021
9
0
Isletim sistemin ne tur bir hacking yapacagina gore degisebilir ve goreceli bir kavramdir ama gunumuze gore suan en cok kullanilan sistemlerden kali linux ve parrot kullanabilirsin bu sistemlerdeki tool'lar isini rahat bir sekilde gorur
Bu arada Kali Lınxu eskıden kullanıyodum Şımdı ise yenı bılgısyara gectım Wındows 10 kendısı ama kaliyi bu sefer Sanal makınede kullancam kalının ova dosyasını ındırıyom Kurulumm zamanı ıse hata alıyorum bu arada Vırtualbox kullanıyom
Hata:
Sonuç Kodu:
yardim ede bilir mi sin?

Sanal makinelerde o tur sistemleri calistirmak icin islemcini sanallastirman gerekiyor bu ozellik cogu islemcide bulunmaktadir.youtubeden arastirmani oneririm
BIOS dan yapılıyo galıba

Ama ben Bıos tusumu bılmıyom

Zody4Q

Üye
13 Ara 2020
144
41

Hata:
Sonuç Kodu:
yardim ede bilir mi sin?
Zamaninda bende bu islerle ugrasmak istemistim,yani sanal makinelerden kali linux veya baska isletim sistemlerini indirerek hacking yapmayi.Sanal makineleri kullanmak icin islemcini sanallastirman gerek dostum,tam emin degilim ama bende o gibi bir hata ile karsilasmistim.Arastirip islemcimi sanallastirmam gerektigini anladim ama maalesef cok eski bir pc ye sahip oldugum icin bunu yapamamistim islemci sanallastirma videolari youtubede mevcut o videolari izleyerek bakabilirsin ama sorun islemci sanallastirmadan kaynakli degil ise maalesef ona karsi sana bir cozum fikri sunamayacagim.Bios tusunu deneyerek bulabilirsin veya anakart markani internette arastirip bios'u tusunu bulabilirsin

Son düzenleme:

0x2077

Yeni üye
8 Ara 2020
26
0

Kısaca cevap : Tüm işletim sistemlerine 'hacking' yapabilirsin.

Sohex

Üye
16 Haz 2020
124
3

Kali Linux u öneririm fakat indirir indirmez hacker olacam 2 kod yazıp hesap çalacam mantığına kapılmanı istemem

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World

Merhaba,

"Hack" çok genel bir kavramdır. Burada önemli olan hedefinizden ne elde etmeyi umduğunuzdur.

Örneğin;

Eğer bir sistemi belli bir süre çalışamaz hale getirmek istiyorsanız herhangi bir Windows panelinden DDos ataklar düzenleyerek bunu yapabilirsiniz ya da Android cep telefonunuzdan herhangi bir WiFi'nin şifresini hack'leyebilirsiniz.

Web sitesi ve server hacklemek istiyorsanız aşağıda ki konuyu inceleyebilirsiniz;

Link ==> AXPA

FaTaL ERROR

Uzman üye
22 Ara 2006
1,195
2
23
Siber Alem

Valla şahsi fikrim kali linux kullanmak. Çünkü yarın birgün oscp sınavına girmeyi düşünürseniz iyi derecede kali ve toollarını bilmeniz gerekmektedir.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
1
44
26

Merhaba, kali linux & Parrot bu tür işlemler için uygundur. Ekstradan kasmanıza gerek yoktur.

Sort

Deneyimli Moderatör
14 Eki 2019
977
88

Merhaba Değerli Üye;

Kali Linux İçerisinde Hack Toollar İle Birlikte Kurulduğu İçin Tercih Edebilirsiniz.

Aynı Zamanda Ubuntu da Bu Amaçla Kullanılır ve Kali Linuxa Göre Daha Kolay Öğrenilebilen Bir İşletim Sistemi.

Ubuntu Tercih Edebilirsiniz.

İyi Forumlar Dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.