Hackerlar normalde nasıl tipler?

GörkemliSektör

Yeni üye
22 Ocak 2023
15
7
Göbekli, gözlüklü ve kambur
...
mgid:arc:imageassetref:shared.southpark.us.en:871078f4-35f8-4ffd-9b26-156124e12e7d

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Tamam, bu kadar şaka yeter bence tek söyleyeceğim bizi dışarıdan ayırt edemezsin. Etrafta gördüğün insanlar, otobüste cam kenarında oturan, meydanda bankta oturan veya kahvede okey döndüren elemanlarız. Ben genelleme yapmam ben sade giyinirim siyah ceket siyah eşofman veya siyah pantolon. Ama bazıları sade giyinmez renkli giyinir. Ben toplumu ve kalabalığı sevmeyebilirim veya başkası sevebilir. Yarın gir topluma insanları incele bak bakalım hacker bulabilecek misin? Sıradan insanlarız sadece bilgisayar veya alanımızla ilgili bir diyalog, reklam, laf vb. duyunca gözlerimiz açılıyor. Bu soru şeye benziyor matematiği iyi olanlar nasıl tiplerdir? Yeşil matrix ekranıyla siyah hayalet gibi gezmiyoruz herhalde.

Crazpos

Katılımcı Üye
9 Şub 2022
338
79
hacker değilim ama yakınım yani siberle hayatta temel olarak uğraşırım şahsen %90 kapşonlu T-shirtle dolaşırım bu hackerla alakalı değil. PC ile uğraşan tanıdığım kişiler 3-5 kişi var neredeyse hepsi Asosyaller, Ve aileleri ile sıkıntılı insanlardır. Bende de Asosyallik vardı ama şimdi öyle değilim eskisi gibi değilim. Ve zamanında gövde gösterisi yapmışlardır mahalle, halk arasında yaptıkları gövde gösterileri artık hepsinin aklına kalmıştır şimdide unutturmaya çalışıyorlar. Giyimlerine gelince Evet çoğu kapşonlu, Temiz Yüzleri Vardır BabyFace gibi (Kendi Tanıdıklarımdan Bahsettim.)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
2,005
Dinlenmede.
Tiplerini bilmem gayet normal hayat seni yordugu kadar senin isyanın kadar isyankar günahın kadar günahi sabah kahvaltida çay içen normal insanlar.

Ama gece veya gündüz yalnız kaldiklarinda bilgisayarın başına geçmeden c*garasını saran her 10 kişiden 9 kesinlikle k*nevir içen müptezel ama akıllı insanlar.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
havalısın adamım! ben de DDOS atmaktan hoşlanırım ama intikam kısmını hiç denemedim, aslında o okulun sunucuna zarar vermiştim onu beni ciddiye almadılar diye öğretmenlerden intikam almak için yapmıştım
Tabii havalıyım. "Satanistim." falan diyip pentagram kolye de takıyorum.

Yunanlara saldırıp "Vatanım için her şeyi yaparım." da diyorum.

@dgknsygn

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
peki bu hackerlar gerçek hayatta nasıl tipler, siyah kapuşonlu tipler olmadıkları kesin ama
Sokakta yürüyen normal insan, arkadaşlarıyla buluşan, cici bebesi bitip markete giren, aç bi tipse dışarıda yemek yemeye çıkan
Gerçek hayattaki tipleri.
Tamam, bu kadar şaka yeter bence tek söyleyeceğim bizi dışarıdan ayırt edemezsin. Etrafta gördüğün insanlar, otobüste cam kenarında oturan, meydanda bankta oturan veya kahvede okey döndüren elemanlarız. Ben genelleme yapmam ben sade giyinirim siyah ceket siyah eşofman veya siyah pantolon. Ama bazıları sade giyinmez renkli giyinir. Ben toplumu ve kalabalığı sevmeyebilirim veya başkası sevebilir. Yarın gir topluma insanları incele bak bakalım hacker bulabilecek misin? Sıradan insanlarız sadece bilgisayar veya alanımızla ilgili bir diyalog, reklam, laf vb. duyunca gözlerimiz açılıyor. Bu soru şeye benziyor matematiği iyi olanlar nasıl tiplerdir? Yeşil matrix ekranıyla siyah hayalet gibi gezmiyoruz herhalde.
Bu arada tam doğru cevap

Moderatör tarafında düzenlendi:

kerem2113

Üye
19 Kas 2022
91
20
index.php
Ben aslındsai dersleri çok iyi olan, okulda en ön sırada oturan okulda bir sürü arkadaşı olan ama tek gezen,tenefüslerde kapüşonu kapalı gezen,asosyal,3 kişilik grupta dışlanan çocuğum,bazen herşeyi çok düşünüyorum fakat akşam bilgisayarın başına geçtiğimde bütün herşeyi unutuyorum.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
Ben aslındsai dersleri çok iyi olan, okulda en ön sırada oturan okulda bir sürü arkadaşı olan ama tek gezen,tenefüslerde kapüşonu kapalı gezen,asosyal,3 kişilik grupta dışlanan çocuğum,bazen herşeyi çok düşünüyorum fakat akşam bilgisayarın başına geçtiğimde bütün herşeyi unutuyorum.
Merak etme, sen istersen zamanla hepsi düzelir ;)

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
dürüst olmak gerekirse kendim hakkında biraz bilgi vereyim, özenmem . Ama ben çocukluktan bu yana hep içine kapanık büyüdüm. sınıfın dışlanan ve sesiz çocuğu oldum. Arka sıralarda değildim ama , ön sırada dersleri dinlerdim. Hack kitaplarım vardı bazen onları okurdum. Giyinmeye fazla özen göstermezdim, hep bir kapşonlu çeketim olurdu onu giyerdim.(Biraz parasızlıktan da kaynaklı bu xd) Kalabalık ortam , gürültülü ortam sevmiyorum. Bazen aga dediğim arkadaşlarıma bile meşgulüm diyip gitmiyorum xd. Yanlız kalmayı seviyorum yani.

Şuan ise İçine kapanıklık eskisi kadar çok değil, diğer huylarım hiç değişmedi.
not:Kapşonlu çeketim çalındı, şuan sweat giyiyorum xd
not: hekır değilim.
Hocam heçkır değilseniz çiber çekuriti ne oldu?

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Filmlerde gördüğüm gibi hackerlara özendiğim bir dönem oldu, o dönemde de kendi okulumun sunucusuna girmiştim ve hatrı sayılır bir ceza aldım, ondan sonra da bıraktım zaten
peki bu hackerlar gerçek hayatta nasıl tipler, siyah kapuşonlu tipler olmadıkları kesin ama
Ben dersleri ...... olan (bereket kaçmasın :D) genellikle hava 40 derece olduğundan kısa kol giyen, siyah kapşon giymeyen ve olmayan, okulda bir sürü saldırı ve koruma senaryoları ve acaba hacklendim mi diye düşünen paronayak, yatmadan önce tp-link usb yi çıkarmak internetle bağlantıyı kesmek için, güvensiz gördüğüm bir bağlantıya yanlışlıkla tıkladığımda siteden çıkıp tarayıcıya paronayak gibi tarama yaptırıp defendera tam tarama yaptıran, eve gelince dersleri çok geç yapan ama ödevleri bitiren, sürekli ödevleri yapan ama ödevleri getirmeyi unutup yaptığım ödevden eksi almak, her bilgisayarımı açtığımda sırasıyla şu sekmeleri açarım ve durur: Turkhackteam başta :D, youtube araştırma için, chatgpt eğer detaylı veya bir konuya taktıysam diye ona sormak için ve doğruluğunu kontrol ederim, vee btk akademi ( temelimi "kontrol etmek için eğer bilmediğim şey varsa bonus olarak öğreniyorum) veee genellikle kötü alışkanlığı olmayan, sakin, yarı asosyal yarı sosyal, çok konuştuğum için dışlanmalar arasıra loading...
Hackerlarda senin gibi insan, ve benim yağtığım gibi değişebilir, her insan olabilir bilemezsin.
Ve kendimi heçkır sanmıyorum, ona göre yaparsanız yorumlarınızı sevinirim.
Because I cant call myself a hacker because I dont know software.
I said I dont know because I am currently learning the software and I will finish my foundation in 1 year I hope :)

Son düzenleme:

mwx

Üye
27 Mar 2023
82
12
Dışarıda gördüğün herkes hacker olabilir, bir insanın dış görüşüne yada yüzüne bakarak onun hacker olduğunu anlayamazsın ki. Okulundan çıkan bir öğrencide, kafede içecek içende olabilir. Hackerlik sadece bilgisayar başında oluyor yoksa bizde normal insanlarız.
Yani dedektif bilgileri ile parmakları çökük ise klavyeden olmuştur hem kafeye genelde gitmezler giderlerse kafe sahibi suçlanır kafeye girenler araştırılır yani kafe hack için gitmessin diye düşünüyom

mwx

Üye
27 Mar 2023
82
12
İçime kapanığım, asosyalim, konuşmamda sorun var (fazla hızlı ve sessiz, tiz), nihilistim, mizantropistim, sayısal zekam yüksek, yazılımla ilgilendiğim için bu işlere giriştim ve artık DDoS atabiliyorum. İntikam alabiliyorum. Kapüşonlu giyorum. Phonk dinliyorum. Hawliyim kısaca.
Phonk çok iyi bu arada bir de bir oyunda bana trol ypmıştı ismime girip başklarına küfür ediyordu bende ismimi değistirip ona ıp logger attım yaşadığı şehri cihaz bilgisi falan söyleyince korktu ondan sonra özür dilettim

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.