Hangi Programlama Dilinden Başlamalıyım Sorusuna Cevap | Dev Konu |

Blue Whale

Üye
15 Tem 2016
247
0
Boston
Eline sağlık bana yön verdin :D Phyton un böyle olduğunu bilmiyordum c# dan daha az kullanıldığını sanıyordum :D bana çok şey kattın :D

TheTroy

Yeni üye
22 Eki 2015
4
0
paylaşım için teşekkür ederim kafamdaki soruların cevaplarını bulabildim. Python ile başlamaya karar verdim sonra C ile devam ederim diye düşünüyorum .

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0

// En çok kullanılan programlama dillerinin istatistikleri 2016 verileri ile güncellendi.

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0

// Türkiye'de hangi şehirlerde en çok hangi programlama dili kullanılıyor resmi eklenmiştir.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
27
"Ayrıca matematik kütüphanesi o kadar gelişmiş ki MATLAB'ta ıkınarak çözdüğünüz bilimsel problemleri Python'da daha rahat çözebiliyorsunuz."

daha önce hiç matlab kullandın mı ?

Matlab neredeyse tamamen akademik problemleri çözmek üzerine kurulu bir dil. Kendi içerisinide image processing, machine learning, artificial neural network, pattern recognizin gibi bir ton kütüphane barındırır.

Pythonda ise machine learning kütüphanesi ayrı, görüntü işleme kütüphanesi ayrı, ann ayrı vs vs...

Burası sallama olmuş..

Başka bir hata, "java nın kardeşi javascript" yahu böyle bir şeyi nasıl söylersiniz ? Sadece isminde "java"
geçiyor diye javascript javanın kardeşi mi oldu ? Dilin tasarımından konseptine runtime ından işlevine kadar her şeyi farklı.

Burası da sallama olmuş.

Sadece aşağıya scroll yaparak göz gezdirdim, yazıyı komple okusam bir ton hata bulacağım.. Ayrıca dinazor çağından kalma bilgiler içeriyor. Güncellik güncellik...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.