HDD Geri Getirme

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Merhaba Arkadaşlar Harici Hard diskimiz var ve hard diskin içindeki cd dönmüyor. Geri getirme programı ile getirdim bir kısmını ama istediğim şeyi getirmiyor. 3 yıl öncenin görüntüleri var ama daha 1 ay olmayan görüntüyü getirmiyor.bir kısmı var daha doğrusu ama bana videonun birleşmiş hali lazım o da gelmiyor.parça parça hali geliyor. Ben parça haline de razıyım ama tamamı gelmiyor. nasıl getiririm ? bir çok program denedim ama hepsi aynı yerleri getirdi. başka bir yolu var mı ? bilgisayarcı dedi ki veri kurtarma yerleri var ama adamlar dolarla euro ile konuşuyor 300 euro vb gibi... Bende o kadar para vermem. Sizce nasıl çözerim ?

deragless

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
660
0
Her Program Tam Getirmiyor Çünkü Veriler Korunmak İçin HDD Bir Köşesinde Kalıyor Yani Verilerin HDD'de Ama Dediğim Yere Ulaşman Biraz Zor

-Y.Ü.K ÜYESİ

moze

Üye
23 Ağu 2017
164
0
Eskişehir
Kardeşim elindeki harddiskin aynısından satın alacaksın ortalama 200 lira harddisk fiyatları zaten.
İkisininde içini güzelce zarar vermeden açacaksın.
İçerisinde disk olacak yuvarlak parlak ona parmağınla ortasına dokunmadan dikkatlice söküp sıfır aldığın harddiske takacaksın. Ardından harddiski açtığında eski harddiskteki o diskin içinde yazılı veriler karşına gelecek. Türk telekomda çalışıyorum 8 terebayt dosyayı böle kurtardım.

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Her Program Tam Getirmiyor Çünkü Veriler Korunmak İçin HDD Bir Köşesinde Kalıyor Yani Verilerin HDD'de Ama Dediğim Yere Ulaşman Biraz Zor

-Y.Ü.K ÜYESİ
Vallaha 1 haftadır sürekli programlarla denedim. Az çok bir kısmı geldi. halen tarama yaptırıyorum inşAllah diğer kısmı da gelir.

HDD'nin diski dönmüyor mu ? eminsin değil mi ?
Eminim, power alıyor lambası falan yanıyor. Sonra dönme gibi bir ses geliyor ama sanki içinde bir yere çarpıyor gibi oluyor ve daha sonra hiç bir şekilde dönmüyor.

O Zaman İçindeki Yazma Kafası Varya Muhtemelen O Bozuktur

-Y.Ü.K ÜYESİ
Yeni yazma kafası nasıl bulurum peki ?

Kardeşim elindeki harddiskin aynısından satın alacaksın ortalama 200 lira harddisk fiyatları zaten.
İkisininde içini güzelce zarar vermeden açacaksın.
İçerisinde disk olacak yuvarlak parlak ona parmağınla ortasına dokunmadan dikkatlice söküp sıfır aldığın harddiske takacaksın. Ardından harddiski açtığında eski harddiskteki o diskin içinde yazılı veriler karşına gelecek. Türk telekomda çalışıyorum 8 terebayt dosyayı böle kurtardım.

peki disk hava ile karşılaşınca nasıl dönecek yani benim bildiğim diskin döndüğü alan sürütnme olmasın diye havası vakumlanan bir alan. yoksa zaten 7200 rpm gibi bir dönme yakalayamaz .

Moderatör tarafında düzenlendi:

gorkemBey

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
844
0
VPN : ON
Olay şu şekilde Windows Dosyaları eleyince yani bir nevi silince 0 1 01 01 01 0 1 0 11 0 1 gibi sayılara bölüyor 1 Dosyanın yeri dolu 0 ise silindiğini temsil ediyor Ben hiç denemeidm ve görmedim ama o 0 ları 1 yapıp geri getirebilecek bir program ne gördüm nede duydum :/

deragless

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
660
0
Kardeşim Olmadı HDD'yi Bilgisayarcıya Götür İçindekileir Flas'a Atsın Sende Yeni Birtane Al Boşa Uğraşma HDD'yi yapmaya KalKarsan Çok Para İsterler Beni Dinle Pişman Olmazssın

-Y.Ü.K ÜYESİ

Son düzenleme:

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Kardeşim bir de bu program ile verileri kurtarmayı denesene. Ben daha önce kullandım çok iyi sonuçlar elde ettim

https://www.fullprogramlarindir.com/minitool-power-data-recovery-personal-full-6-8-0-0-indir.html
Teşekkür ederim bu programı da denedim :) ve bir kısmı geldi.ama diğerleri ile ortalama aynı yerler geldi.

Kardeşim Olmadı HDD'yi Bilgisayarcıya Götür İçindekileir Flas'a Atsın Sende Yeni Birtane Al Boşa Uğraşma HDD'yi yapmaya KalKarsan Çok Para İsterler Beni Dinle Pişman Olmazssın
Bilgisayarcıya götürdüm zaten . bulduğum verileri ben bilgisayara kopyaladım zaten. yani flashlık bir durum yok sadece istediğim bir yer var ora gelmiyor onun dışında hepsi geldi neredeyse.

-Y.Ü.K ÜYESİ

Olay şu şekilde Windows Dosyaları eleyince yani bir nevi silince 0 1 01 01 01 0 1 0 11 0 1 gibi sayılara bölüyor 1 Dosyanın yeri dolu 0 ise silindiğini temsil ediyor Ben hiç denemeidm ve görmedim ama o 0 ları 1 yapıp geri getirebilecek bir program ne gördüm nede duydum :/
Herhalde harddiski çok zorladım şuan hiç tanımıyor ama tanısın bir şeyler gene denerim :)

tornavida soksan araya açarsın 2 dakikada. çor zor olmasa gerek ?

Açabileceğim yeri bulsam sokarım da vidalı değil hdd her halde dişli ve hiç kırmaya niyetim yok ama bir iki deneyeceğim açmayı

Moderatör tarafında düzenlendi:

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
gW7LWb.jpg

bir yerden açtınmı gerisi çok kolay. sadece tornavidayı soktuğun yerden biraz boya kalkıyor. kırılma durumu falan olmaz.
biraz geç oldu ama olsun :)

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
üst taraf temiz. en azından benim kartımdan daha iyi. belki kartın alt tarafta sorun vardır. ancak oda biraz zorlayıcı olur. ya kartın alt tarafı sıkıntılıdır ya hdd kafasında sorun vardır yada başka bir sıkıntısı var. garantisi devam ediyormu ?

Ne yazık ki 2 ay önce bitti. Yani içinden 2-3 kere ses geliyor bilgisayardan ses geliyor ama sonra hdd deki ses gidince bilgisayardan da hdd çıktı gibi bir ses geliyor. toplasan 5-10 saniye sürüyor. eskiden tanımıyordu ama çıktı sesi de gelmediği için taratabiliyordum şimdi hiç görmüyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.