İslam Dininde Liderlik, Halifelik Konusu Üzerine......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xdeadprox

Uzman üye
17 Mar 2018
1,225
1
Evden
Edip Yüksel 🤣 /47»
islam bilginlerine 19 soru, kuran'ın türkçe çevirilerindeki hatalar gibi eserleri ile ortodoks islam bilgilerini maymuna çevirmiş, başında ölüm fetvası bulunan, gerçek anlamda bir laf cambazı, ve dahi seviyesinde bir şahsiyettir.
19 muhabbetine bu kadar kafayı takmazdan önce, kuran ın sayısal bir değer ile 20 sene gibi bir sürede yazıldığını hatırlasa idi böyle bir kodlamanın ilahi ya da mucizevi olmak zorunda olmadığını farkedebilirdi.

Mactire

Katılımcı Üye
4 Haz 2015
315
0
Türk Milletinin Beynini Yıkayan Kültürün'den Türklüğün'den
Uzak Tutan Arap Asimilasyonunu ve Bu Tür Halife Gibi
Kendini Yönettiren Aklını Kiraya Veren Şeyleri Kabul Etmiyorum. ve
Artık Bu Milleti'de İslam'la Kimse Kandıramayacaktır. Artık İnsanlık
Kaçıyor İslamdan, Gençlerimize Türklük Şuuru Verilmelidir.
Yüce Atatürk Türkün Başbuğu ve Daha Nice Atalarımız Örnek Gösterilmelidir.
Artık Toplumda'da Bu Tür Halife İslam Önemsenmiyor. Geneli En Azından
Gözünü Açmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Sistemi Bellidir Böyle Şeyler İsteyenler
Irak İran Arabistan Ülkelerine Gidebilirler. Tabi Ülke Kaldıysa Ortada
Birbirlerini Parçalamaktan Başka Bir İşe Yaramayan Anlayışı Bu Yüzden Kabul Etmiyorum.
Müslüman Alemi Dedikodu Yapmaktan Milletin Kıyafetine Mezhebine Görüşüne Akıl Vermekten Başka
Bir İşe Yaramıyor Böl Parçala Yönet İğrenç İğrenç Takiye Menkibe Yapmaktan Başka Hiç Bir İşe Yaramıyorlar Türkiye'de Artık Bu İslam Anlayışı Çökmüştür Kanaatimce Hatta Dünyada Diyebilirim varsa Yönettiren Kendini Sefalet Rezillik İçinde Yaşayan Ülkelerdir. Onlarda
kardeş sen neyin kafasını yaşıyorsun kim İslam'dan kaçıyor kendi adına konuş Bu Ülkenin İslama inanması toplumun İslamı Benimsemesi Zoruna Gidiyor Her Halde Böl Parçala Yönet Dediğin İşi Batılılar Yapıyor Hepiniz Çok İyi Farkındasınız Da İşinize Gelmiyor :)

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Bana İncilden kadınları dövün diye bir Tanrı sözü gösteremessiniz.

"Ve Tanrı kadını yarattı. Ve - Tanrı- yarattığı şeyin şerrinden korktu." Luca.

Üstad, dövmek ne kelime, zıbartırız. Eski Ahid denen şeyi oku bakayım sen bir. Hristiyanlık inancında ilk günah olan Hz. Havva'nın yasak elmayı alması sebebi ile kadınlar menstrüasyon görürler. İnsanlığa ilk günahı işlettiklerinden her zaman küçümsenen, sadece hizmetle yükümlü, akılsız varlıklardır. O kadar ama o kadar şerli varlıklardır ki kadınlar, Tanrı'nın kendisi bile korkar.

Timothy 2... 11. verse'den başla okumaya.. Ben de buradan okuyorum. Bendeki İncil ingilizce, çevireyim.

Kadın sessiz ve teslimiyet içinde olmayı öğrenmelidir. Kadına otorite içeren veyahut birini eğitmesini sağlayan bir görev için izin vermiyorum, kadın susmalıdır. Adem ilk yaratılandır, sonra Havva yaratıldı. Adem kandırılmadı, kandırılan ve günahkar olan Havva'dır. Doğum acısıyla günahları bağışlanacaktır, o da sadakatli, sevgi dolu olmayı, kendini kontrol etmeyi öğrenirse...

Corinthians 14:... Verse 34-35... Amaaan uzun uzun çevirmeyeceğim, genel mantık: "Kadının kişisede çenesini açma hakkı yoktur."

Kadın İNSAN DEĞİLDİR incile göre, daha aşağılıktır.

Şimdi işim var, konu tamamlamam lazım, parktan yeni geldik... İstersen devam ederim.

Edit: İslam dinine göre erkek karısını döver. Doğru. Kesinlikle doğru. Tavsiye edilen dövme tarzı: Düğümlenmemiş urganla. Ha döversen, bizzat peygamber(sav) tarafından "Bizim kötülerimizdendir." diye anılıyorsun. Yerse döv. Yerse...

12 senedir evliyim. Karım biraz deli doludur. Sözümü dinlemediği oldu zaman zaman. Ben de hadise uygun bir şekilde, ceza olarak yataklarımızı ayırdım bu dönemlerde. Döversin.. Haram değil. Müslümanların "kötülerinden" olursun ama döversen.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.