Kali Linux Nedir ? | Basit Anlatım

uts

Yeni üye
23 Şub 2011
2
0
ya back track'ı kurdum ama kullanıcı adı parola istiyor acil yardım lütfen................

sokratesla

Yeni üye
7 May 2013
19
0
istanbul
bu konuda sormak istediğim bir şey var abiler;
ben backtrack 5 kurabiliyorum aynı şekilde elimde cd si vardı , ama r3 ü kuramıyorum , yani startx dedikten sonra ekran simsiyah oluyor capslook ve yanındaki ışık yanıp sönüyor başka hiç bir şey olmuyor.
sorun nedir bilen gören duyan yaşayan var mı ?
lütfen bilgilendirin.

zumkuful

Yeni üye
18 Eki 2011
6
0
İZMİR
Cahilliğime verin ama proğramı indirme linkinde zip açma proğramı yazıyor, çok anlamadığım için yardımınızı istiyorum... şimdiden teşekkürler...

Subzer0

Yeni üye
31 Tem 2012
1
0
bende şöyle bir sorun var lütfen yardım edin http://l1307.hizliresim.com/1c/4/pvvh5.jpg

başlat > çalıştır a dxdiag komutunu gir sisteminin 32 mi yoksa 64 bitmi olduğuna bak sonra ona göre indir sen yanlış indirmişsin uyarıdada diyor kernel hatası diye dediklerimi yap hiç bir problem çıkmaz

gelelim şifre meselesine arkadaşlar user : root pass : toor dur şifreyi yazdığınızda görünmez siz doğru yazıp entere basın daha sonra çıkan komut satırına startx yazın ve yüklemeye devam edin

gelelim usb ye yazdırmaya işletim sisteminiz neyse linux windows ( şuanda kurulu olan ) UNetbootin - Homepage and Downloads burdan programı indirip kurun ve

2.jpg

gördüğünüz resimdeki gibi ayarlaırınızı yapın usb ye yazdırın ve altta verdiğim resimdeki gibi olacak yeniden başlatmanı istiyecek program

5.jpg
yeniden başlattıktan sonra ESC ye basıp bios ayarlarına gelip bilgisayarınızı usb ile başlatı seçin ve yüklemeye başlayın bu arada çift system kullanabilirsiniz hem windows hem linux eğer gerekirse yorum olarak geçin altta anlatayım

gelelim şu siyah ekran işine ona henüz bir çare bulamadım daha doğrusu hiç öyle bir sorun ile karşılamaşmadığım için bir şey yapamayacağım bu arada backtrack sadece şifre kırmak için değil bi dünya hacke dair işlem var içinde yanlış bilgilendirmeyelim milleti bu arada backtrack öyle windows a benzemez linux bilginiz olması gerek herşey komutlarla işliyor sistemde öyle yok sağ tıkla yükle filan yok sistemde tamamn dos ekranından herşey hallediliyor kolay gelsin

alitez

Yeni üye
11 May 2013
7
0
aslında kardeşim backtrack sadece wireless şifrelerini kırmak için değil çoğu hack araçlarını bir araya getiren çok kullanışlı bir işletim sistemi. bu arada ellerine sağlık

asdfzxcvaz

Yeni üye
5 Eyl 2009
1
0
şimdi bu backtrack 5 r3 programının 64 bitli olanını flasha Unetbootin programı ile çıkarıyorum sonra boot ayarlarını yaptıktan sonra başlatıyorum..
Default seçeneği geliyor ona tıkladıktan sonra şöyle bir hata alıyom daha açılmadan.. en son satırda şöyle yazıyor

USB 2.0 started, EHCI 1.00

resmi
http://o1310.hizliresim.com/1g/5/t9hsq.jpg

öylece bekliyor dahada bir işlem yapmıyor

sonra 32 bitli olanını indirdim aynı şekilde kurdum ve şöyle hata alıyom

kernel panic - not syncing: Attemped to kill init?

resim

http://k1310.hizliresim.com/1g/5/t9hun.jpg

ne yapmam lazım yardımcı olursanız

muract26

Yeni üye
4 Ağu 2012
18
0
459009035.jpg

bu hatayı alıyorum.
işletim sistemim w7 64bit
işlemcim 64bit desteklemekte
backtrack 5 r3 64bit indirdim.nerede hata yapıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.