Küfürlü Yorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Arkadaşlar şimdi sadece varsayımlar ile ilerleyeceğim.

Şimdi diyelim ki hakaret içeren bir yorum var.Bu yorumu beğenen kişilerde aynı şekilde suçlu mudur ?

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
tartışılabilir bir konu. Biri küfür ettiyse onun ettiği küfrü beğenen diğer şahıs küfür edeni desteklemiş oluyor.Ancak yine de suç sayıldığını düşünmüyorum.

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
3
323
Yorumunu Beğendiğin Kişi Yüzünden Suçlu Değilsin Fakat Eğer Onun yorumunu destekleyecek bir yorum atarsan ozaman suçlu olursun anladığıma göre sadece beğenmişsindir suçlu olduğun anlamına gelmez.

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Tamamdır arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.Bende merak ediyordum.Merakım gitmiş oldu.

Sizlere tavsiyem hakaret içeren yorumları ve videoları beğenmeyin.

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Şöyle düşün biri Twitter’da milletvekiline küfürlü mention atıyor sen o twiti beğeniyorsun

Sen ceza almazsın ancak altına haklı gibi yorum atarsan o zaman iş örgütlenmeye kadar gidiyor 2-4 yıl hapis cezası var bunu para cezasına çevirirler 8000 lira civarında para ödersin

KingBattle666

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,289
0
Vezirköprü
Şöyle düşün biri Twitter’da milletvekiline küfürlü mention atıyor sen o twiti beğeniyorsun

Sen ceza almazsın ancak altına haklı gibi yorum atarsan o zaman iş örgütlenmeye kadar gidiyor 2-4 yıl hapis cezası var bunu para cezasına çevirirler 8000 lira civarında para ödersin

hele bu zamanda o 8000 tl ile kalmaz hocam o işe karıştıysan ordan burdan şurdan rahat geçirirler :D

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Arkadaşlar tamam sorun yok.Merak ettiğim sorunun cevabını aldım.Sadece sosyal medyada bilmeden bir suç işlemeyeyim diye öğrenmek istedim.Suçları,kanunları iyi bilmesseniz sizinde başınız hukuksal anlamda belaya girebilir.

Bende bu merak ettiğim soruyu sorayım dedim :) .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.