Metin2 PVP Server Kurmak ,GM Yapma ,Hatalar ve Çözümleri

By !sTiLa ~ paSha

Katılımcı Üye
8 Ocak 2009
914
0
ANKARA/ULUS
Arkadaşlar forumda Metin2 ile ilgili çok önemli bir konunun Eksik olduğunu Gördüm bu eksikliği gidermek için konuyu açtım Son günlerde herkes pvp server kuruyor yani kendi metin2lerini heryerde Metin2 pvp ler Kounuşuluyor Forumda metin2 oyuncularının kendi Metin2 pvp serverlerini kurabilmeleri için Konuyu AÇIYORUM...! Not:Alıntıdır..! Herkesin yararlana bilmesi için Konun Sabitlenmesini rica ediyorum:)

KONUNUN ALT BÖLÜMÜNDE HATALAR VE ÇÖZÜMLERİ BULUNMAKTADIR....

Buyrun Başlayalım ...

Linkler;

1.Kurmak İçin Gerekli Tüm Dosyalar Bunun İçinde..(705 mb Dosya)
https://tik.lat/GDUxS

2.Navicat ( Bu Gerekli Değil Ama Gm Yaparken Bunu Kullancaksınız.
https://tik.lat/ZKI4k

İndirdiğimiz Dosya Aşagıdaki Dosyadır ( 700mb lık olan ) (Not: RAr Şifresi Soran Arkadaslara mcncc.com )

52z3u3jp.jpg

Kurdumuz Zaman Serveri Kurmaya Yarayan 2 dosya Var Bunlar Asagıdaki Dosyalar
693il6a5.jpg

Virual PC yi Kurduktan Sonra (700mb Lik Dosyanın içinde MEvcut)
New Diyoruz Ve en üstteki seçenekleri Seçiyoruz en sonda dosya seçmemizi istiycek server filesi Kurdugumuz yere girin bi dosya göstercek onu seçin tmm ilerleyin...
zidphm89.jpg

g839x4ka.jpg

Arkadaslar Bırakın o yüklesin En sonda karsınıza böle bisi cıkcak oraya

Login:root
PW:mcncc.com ( burası önemli sifreyi yazarken yazdıgız gözükmüyo aslında yazıyosunuz birde Cs oynayanlar bilir (ç ye tusuna basınca (.) olusur
bdiax7rn.jpg

Bundan sonrasını ne kadar anlatsamda Anlamazsınız Hatta Size Tavsiyem Siz Direk Youtubedeki video yu izleyin Sahsen Ben ordan yaptımm
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i67tY6TB8PY&feature=player_embedded[/youtube]

Burdan Sonrası BAşka Bİr Konu GM Car Yapmak
smile.gif
...

Sadece SS Lere BAkarak Yapmaya CAlısın
smile.gif
...

İndirdiğiniz Navicat Dosyasını Açın
rpp4q2t8.jpg

Login: root
PW: 123456
h4jcha5l.jpg

nl8tdhpu.jpg

kqirepmq.jpg

gzd8d9ch.jpg

tyqfqx5m.jpg

uvwwnok7.jpg

8xku2xl3.jpg

Ben bu kadar Bilgiyle Server Kurabildim İnş Sizde Kurabilirsizniz..

emremt22.jpg

Haylen kuramadıysanız video izleyerek yapın videoda anlatımlı yapımı var indirin..! link aşşğıda: Not oyuna girebilmeniz için Hamachinin sizde mevcut olması gerekiyor hamachinin de anlatımı forumda mevcut sabitlenmiş ordan bakıp indirin Şimdi Kuramayanlar için gelelim video linkine

https://tik.lat/83uOm

Eğer hamachiniz yoksa burdan indirebilirsiniz

https://tik.lat/mPv8m

__________________________________________________ ______________________________________________

Arkadaşlar Şimdi Kurarken Ve Kurduktan Sonra Aldığımız Bazı Hatalar ve Çözümleri
__________________________________________________ ______________________________________________

Sunuca Bağlanırken Hata Ve Navicat MysqL Hatası

Kod:

ŞİMDİ VİRTUALDAN GİRİŞ YAPMANIZ GERİKİYO YANİ ROOT VE MCNCC.COM YAZILMIS BEKLEMSİ LAZIM EĞERKİ VİRTUAL BOŞTAYSA YANİ GİRİŞ YAPMADIYSANIZ BUNA DAYALI OLARAK NAVİCATTA MSYQL LA BAĞLANTI KURAMAZ

Bİ DİĞER SEBEB OLCAK UNSUR İSE AĞ BAĞLANTILARIMDAKİ HAMACHİ VEYA NEYE KURDUYSANIZ ARTIK Loopback DA KURDUYSANIZ NEYSE KARIŞTIRMIYALIM :)

Microsoft Loopback/Sağ Tık/Özellikler/Yapılandır/Sürücü

Altta Kaldır Yazıyor Tıklayın Kaldırın Loopbackları Sonra Donanım Ekleden Yine Ekleyin Loopback ı Serberi Kurun Hamachiyse Hamachiyi Kurcaksınız...

Enter Full Parthname Shell Or Return"ÇÖZÜMÜ
smile.gif

Kod:
Evet Hata Geldi "ENTER"e basıyoruz ve

- "fsck" yazıyoruz (tırnak işareti yok)

-Daha Sonra Yazılar Gelecek Hepsinde "Y" Tuşuna Basıyoruz

-Bittikten Sonra Programı Kapatıp Tekrar Açıyoruz ve Daha Hata Vermiyor..

Locale_game.txt // Hong Kong Hatası

GM KOMUTLARI

Özel level değiştirme : /level [Level]

*Etraftaki tüm canavarları ve NPCleri kaldırır : /purge

GM bağırması : /n [Buraya ne yazıcağınızı yazın]

GM bağırması 2 : /b [Buraya ne yazıcağınızı yazın]

İtem oluşturmak için : /item [item sayısı]

Birisini kodla öldürmek için : /kill [Ölecek kişinin ismi]

At çağırmak için : /horse_summon

At levelini değiştirme : /horse_level [Atının leveli değişcek kişinin ismi] [1 ile 30 arası bir sayı / at leveli ]

Gece ve ya Gündüz yapmak : / X 1 gece / gün x 2

Birisine DC atmak için : /dc [Dc yiyecek kişinin ismi]

HP ve SP hemen doldurmak için : /r

Para kazanmak için : /set [Para kazancak kişinin ismi] gold [Para miktarı, (.)kullanmayın!]

*Oyuncu rankı değiştirmek için : /set [Rank değişcek kişinin ismi] align [Rank miktarı]

Koşma hızını değiştirme : /mspd [0 ile 1000 arası bir sayı yazın]

HP arttırma : /set_maxhp [Sayı]

MP arttırma : /set_maxmp [Sayı]

Görenmez olmak ve görünür olmak için : /inv

Exp kazanmak için : /set [İsim] exp [Exp miktari (.) kullanmayın!]

Baska bir oyuncunun levelini değiştirmek için : /a [leveli değişecek kişinin ismi] level [level yazin]

*Bir oyuncuyu uzun bir süre dondurmak : /stun [İsim]

*Bir süre için bir oyuncuyu yavaşlatmak : /slot [İsim]

*Bir oyuncunun chat yapmasını engellemek için : /block_chat [İsim] [Saniye] x

*Bir oyuncunun chat yapmasını saatlerce engellemek için : /block_chat [İsim] [Saat] xh

Herkesin chat yapmasını engellemek için : /block_chat_list

(300 = 5 dakika 1800 = 30 dakika, 3600 = 1 saat = 1 saat, 36.000 = 10h = 10 saat,

259.200 = 72h = 72 saat)

Başka bir oyuncunun becerilerini geliştirme : /setskillother [İsim] [Beceri Sayısı] (Örn. /setskillother Savasci= 1 59 )

Yararlı olduysam TEŞEKKÜR butonuna bas Sende bana yararlı ol :D

Son düzenleme:

By !sTiLa ~ paSha

Katılımcı Üye
8 Ocak 2009
914
0
ANKARA/ULUS
Birşeyi unutmuşum Severi kurabilmek için ram ınızın 512 mb üstünde olması gerekiyor 1 gb ram idealdir 512 mb kurarsa gene kurulurda oyunda orta derecede kasar lag olur siz bilirsiniz 512 mb den aşşğı ram ı olan kurmayı denemesin ...!

klanster

Yeni üye
9 Haz 2010
1
0
By !sTiLa ~ paSha abim ben kuramadim özeldende mesaj yollatmadi
bana yardim edermisin ben herseyi yaptim . baska sitede hamachi adaptörü dio bilgisayar algilamadi hata verio...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.