Motive Olamıyorum

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Merhaba hiç uzatmadan konuya giricem benim anksiyete gibi çeşitli sorunlarm var okuldan nefret ediyorum özgüvenim yok eziğin tekiyim açık öğretime yks ye hazırlanmak istiyorum açık öğretime geçince kendimi vasıfsız hissederim diye korkuyorum kendimi nasıl motive edicem. bir yandanda site kurdum onu büyütmeye çalışıyorum onun harici sınav hazırlık felan en vasıflı ama vasıfsız görünen biriyim.

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,196
1,130
JİGK
bir yandanda site kurdum onu büyütmeye çalışıyorum
Bulunduğun durumdan kendini kurtarmak istiyorsan git ders çalış, sana şu an zevk veren işlerden yarın pişmanlık duyacaksın. Ek olarak kendine güvenmek zorundasın, istediğin bölüm ve şehir neyse ona kendini kodla, kendi disiplinini yarat. Durumun çok mu vahi? Diğerleri 3 saat çalışıyorsa sen 9 saat çalışacaksın.. Hırslan kardeş hırslan

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Bulunduğun durumdan kendini kurtarmak istiyorsan git ders çalış, sana şu an zevk veren işlerden yarın pişmanlık duyacaksın. Ek olarak kendine güvenmek zorundasın, istediğin bölüm ve şehir neyse ona kendini kodla, kendi disiplinini yarat. Durumun çok mu vahi? Diğerleri 3 saat çalışıyorsa sen 9 saat çalışacaksın.. Hırslan kardeş hırslan
zevkten değil sadece ders çalışmak çok sade geliyor daha çok yorulmak istiyorum girişimlerde bulunmak istiyorum. ders çalışmaktan başka çarem olsa çalışmazdım ama mecburum umarım en kısa zamanda defolup giderim bu ülkeden

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,196
1,130
JİGK
zevkten değil sadece ders çalışmak çok sade geliyor daha çok yorulmak istiyorum girişimlerde bulunmak istiyorum. ders çalışmaktan başka çarem olsa çalışmazdım ama mecburum umarım en kısa zamanda defolup giderim bu ülkeden
Bu yaşta yapman gereken tek şey ders çalışmak, başka şeylerle ilgilenme.. Profiline göz attım git bir İngilizce yazılıma git kurtar kendini, yurtdışına kaçarsın işte ;)

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
Her zaman kendi seçimlerimizi yaşarız.

Kolay gelsin, başarılar.

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460
Merhaba hiç uzatmadan konuya giricem benim anksiyete gibi çeşitli sorunlarm var okuldan nefret ediyorum özgüvenim yok eziğin tekiyim açık öğretime yks ye hazırlanmak istiyorum açık öğretime geçince kendimi vasıfsız hissederim diye korkuyorum kendimi nasıl motive edicem. bir yandanda site kurdum onu büyütmeye çalışıyorum onun harici sınav hazırlık felan en vasıflı ama vasıfsız görünen biriyim.
Bende hep Oyleyimdir Ancak Hickimseye Belli etmedim Elinden geldigince insanlarla sosyales

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Sınırlarını zorlamalısın hayat sana altın tepside sunulmamış olabilir senin o altın tepsiye sahip olman gerekir. Diğer özgüvenli insanlardan farkın ne olabilir ? sadece beynini buna inandırmışsın.

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Sınırlarını zorlamalısın hayat sana altın tepside sunulmamış olabilir senin o altın tepsiye sahip olman gerekir. Diğer özgüvenli insanlardan farkın ne olabilir ? sadece beynini buna inandırmışsın.
ailemdekiler özgüvenimi kırıyorlar nasıl umursamazca davranırım gerçekten soruyorum buna ihtiuacım var

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
ailemdekiler özgüvenimi kırıyorlar nasıl umursamazca davranırım gerçekten soruyorum buna ihtiuacım var
Öncelikle ailene karşı saygılı davranman çok güzel. Spor yap Genel kültürünü geliştir. Bunlar sana özgüven verecektir. Elinde onlarca kaynağa kolaylıkla erişebileceğin sanal bir dünya var bunu doğru kullandığın takdirde çoğu sorunlarından kurtulursun.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
anlamıyormusun anlamak istemiyormusun zorla istemediğim bir okulda okuyorum nerde benim özgürlüğüm ! matrix gibi konuşuyorsun bunlarıda düşün yani.

Zorla derken? Silah zoruyla falan mı istemediğin okulun yolunu tutturuyorlar sana? Neticede en sonunda yine de kendi kararını yaşıyorsun.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
hiç anlayacak gibi durmuyorsun şuan ümidi kestim senden
İşte seni çıkmaza götüren sorun burda. Ümidi dışarıda arıyorsun. (ve inan bana seni çok iyi anlıyorum)

Hayatında başarılar dilerim.

anlamıyormusun anlamak istemiyormusun zorla istemediğim bir okulda okuyorum nerde benim özgürlüğüm ! matrix gibi konuşuyorsun bunlarıda düşün yani.
Aileyi ikna etmek, çocuksu ve asi davranışlarla veya bağırıp çağırarak, depresif modlara girerek elde edilmesi zor olan bir şeydir.

Ailenin karşısında artık yetişkin, sakin fakat kararlarının arkasında duran ne istediğini bilen bir şahsiyet olarak durmalısın. Bunların aksini göstermek, zaafiyet belirtileridir. Zaafiyetler birileri tarafından sömürülmeye mahkumdur. Ahmet, Mehmet, anne, baba farketmez. Çocukça sergilediğin her tavır seni onların onayından uzaklaştıracaktır.

Reel hayatta da bir Blue Teamci gibi düşünmeli. Karşındaki saldırgan gibi düşün ve ona göre hareket et.

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,021
544
Kemalizm
Etkinliklere katıl, utangaçlığın yokmuş gibi davran. Kekele, ağla, kızar, konuşama ama katıl. Bunları yaşaya yaşaya düzeleceksin. Arkadaş ortamında kendini ezdirme, sesini çıkar. Birisi istemediğin bir şey mi yapıyor? Yüksek sesle "Şunu yapma!" ya da "Hayır!" de. Ben utangaçlığımı ortaokul dönemlerimde böyle yendim.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
umarım en kısa zamanda defolup giderim bu ülkeden
Bunun için de çalışmamız gerekiyor. Gençlik eğlenmek ister. Yaşlı kesimin (bir olayı) yaşayanı, genç kesimin ise (doğru kaynaktan) okuyanı bilir. Bilen kesimler bunlardır. Yaşlı okuyan sayısı azdır. Bizim geleceğimizi çizmiş olanlar da ne yaşamış ne okumuş, bilmeyen kişilerdir. Bu üzücü bir gerçek. Ancak bu aksiliklere karşı yine de çalışmaya devam. Bir gelecek hayali kur, o hayali hedefin belirle. Ve hedefin için çalış.

Crazpos

Katılımcı Üye
9 Şub 2022
338
79
ağa bende senin gibiydim ama düzelttim kendimi benle takılsan motivasyonun yerine gelir aslında

hasokeh

Yeni üye
26 May 2023
13
1
iyi olduğunu düşündğün herhangi bir konuyda kendini geliştirmeye çalış kimseyi duyma.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.