Müfredat değişikliği

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,743
621
Dokunmayın mı? Müfredat dün onaylandı. Kimse de bir şey yapamaz. Anca gelen yeni iktidar değiştirir bunu. Bilimden uzak, sorgulamayı bilmeyen bir nesil yetiştirecekler. Tam da istedikleri gibi. Din Kültürü ve Ahlak bilgisi dersi 400 sayfa iken Atatürkçülük 77 sayfa tutulmuş. Evrim teorisi bile sırf islama uymuyor diye müfredattan kaldırılmıştı. En üsttekinin inancı neyse insanlar da onun inancına göre eğitim görmek zorunda. Tarihimizi de unutturmaya çalışıyorlar. Çünkü islam adı altında cumhuriyete ve laikliğe karşılar. Hatta bazıları çıtayı yükseltip çocuklarına Türkçe isim vermek yerine arapça isim veriyor. Arapça isim vermemeyi günah görüyorlar. Türkçe isim kullanmamızdan bile rahatsız oluyorlar. Günlük yaşantımızda Türkçe kelime kullanmaktan rahatsız oluyorlar. Böyle böyle kendi milletine ve değerlerine düşman olmaya başlıyorlar. Arapları kendilerinden üstün tutuyorlar. Bunlar daha da artacak. İnsanlara dini zorla dayatmaya çalıştıkça ülkede inanan sayısının azaldığının da farkında değiller.

Son düzenleme:

ST4RK11

Yeni üye
11 Tem 2023
26
12
İslam'ın adını kullanarak yaptıkları şeyin İslamla alakası yok. Müslüman bilim insanları zamanında Batı'ya öncülük ederken müslüman adını kullanarak yozlaşa yozlaşa bizi getirdikleri hal bu. İktidar değişmedikçe de bu düzen böyle devam edecek. Dini siyasete alet etmenin sonu bu.
Lise müfredatını azalta azalta öğretecek bir şey bırakmamışlar. Biz iyi yırttık.

19 May 2013
1,012
81
"Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür."
Amaçları NPC gibi yetiştirmek önceki nesiller bunun farkında önemli olan sonraki nesillere aktarmamız.

ArchieN

Anka Red Team Lider Yrd.
6 Eyl 2021
950
573
Saldırı Timleri
Zaten NPC gibisiniz 100 yıllık cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman avrupalı devletleri geçemediniz yani olana üzünülmez.
c0ba9c64ebda47bc4d3f9c49fe6cc3da.gif

Zaten NPC gibisiniz 100 yıllık cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman avrupalı devletleri geçemediniz yani olana üzünülmez.
"geçemediniz" diyorsun Türk değil misin?

PRF DR

Üye
26 May 2024
59
20
"geçemediniz" diyorsun Türk değil misin?
Tartışma çıkmaması adına kısa keseceğim. 'geçemediniz' derken belirli bir ideolojiyi kast ediyorum, yorumlarda baştaki kimse ideolojisine göre eğitim alacaksınız, NPC gibi yetiştirileceksiniz diyenler çok komik zaten bu millet NPC gibi yetişiyor aksini kimse iddia edemez.
avrupa bahar dönemlerini yaşarken bu millet sağ-sol diye birbirini yedi, gerici-ilerici denilerek bölündü kimsede buna karşı çıkmadı işte NPC diye ben buna derim.

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,317
1,447
(nowhere) in
Yeni müfredatta laiklik gibi birçok Atatürk ilkelerinin pürüzlendirilecegi söyleniyor siyasetinizi istediğiniz kadar yapın ama Atatürk'ün ilke ve inkılaplarına dokunmayın!

ATAM İZİNDEYİZ...
Sadece KOMİK, bizlere, bizden sonraki nesillere Atatürk ve yaptıklarını unutturup şeriat için hazırlık yapıyorlar. Osmanlının yaptığı hataları tekrar yapacaklar ve sonuçlarını bilerek yapacaklar.

Ama şunu unutuyorlar ki, biz ATATÜRK gençleri olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Kanımın son damlasına kadar özgürlüğümü, Atamın hatıralarını ve vatanımı korumak için savaşacağım. Bu konuda tek olmadığıma da eminim.

Türkiye Cumhuriyeti Laik bir ülkedir ve ilelebet laik kalacaktır. Kimse de bunu değiştiremeyecek!

raidenhan

Yeni üye
3 Mar 2021
46
15
İslam'ın adını kullanarak yaptıkları şeyin İslamla alakası yok. Müslüman bilim insanları zamanında Batı'ya öncülük ederken müslüman adını kullanarak yozlaşa yozlaşa bizi getirdikleri hal bu. İktidar değişmedikçe de bu düzen böyle devam edecek. Dini siyasete alet etmenin sonu bu.
Lise müfredatını azalta azalta öğretecek bir şey bırakmamışlar. Biz iyi yırttık.
Hocam iktidar değişse bile bu ülke düzelmez. Düzelemez. İktidar, siyasalcılarla beraber. Muhalefet, bölücülerle beraber. Ülke felakete sürükleniyor. Türkiye, Türklerin kalamayacak... Tanrı Türk milletini korusun.

19 May 2013
1,012
81
Tartışma çıkmaması adına kısa keseceğim. 'geçemediniz' derken belirli bir ideolojiyi kast ediyorum, yorumlarda baştaki kimse ideolojisine göre eğitim alacaksınız, NPC gibi yetiştirileceksiniz diyenler çok komik zaten bu millet NPC gibi yetişiyor aksini kimse iddia edemez.
avrupa bahar dönemlerini yaşarken bu millet sağ-sol diye birbirini yedi, gerici-ilerici denilerek bölündü kimsede buna karşı çıkmadı işte NPC diye ben buna derim.
Aksini iddia eden yok; burada yapacağımız elimizden ne geliyorsa bunları bulunduğumuz nesile ve sonraki nesillere bunları aktarmak.
"Bütün ümidim gençliktedir."

ST4RK11

Yeni üye
11 Tem 2023
26
12
Hocam iktidar değişse bile bu ülke düzelmez. Düzelemez. İktidar, siyasalcılarla beraber. Muhalefet, bölücülerle beraber. Ülke felakete sürükleniyor. Türkiye, Türklerin kalamayacak... Tanrı Türk milletini korusun.
Çok haklısınız hocam. Maalesef durum böyle muhalefet bile düzgün muhalefet olmadığı için bu işin sonu son değil.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,875
364
27
anka
bu olmadan önce geniş kitlelerce ses çıkarmak lazımdı, iş işten geçtikten sonra hayır desen ne yazar. sırada anayasa var, bilirkişilerin söylediklerini iyi takip edin, analiz edin, düşünün ve bilinçlenin. çok sistemli bir kötülük yapılıyor ülkenin geçmişine ve bundan mütevellit geleceğine de...

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,875
364
27
anka
mevcut iktidar döneminde dahi belli bir süre tarım gibi konularda kendi kendine yetebilen nadir ülkelerdendik. Amerika'nın yardıma karşı isteklerinden olan Köy Enstitülerinin kapatılması gibi şeyler dönemin iktidarı tarafından onaylanmasa belki bazı şeyler farklı olabilirdi. Atatürk'ün atılımları ve inkılaplarından sonra düzenli olarak yıllardır yapılan hatalar sebebiyle bu noktadayız.

Ayrıca söylediklerinize istinaden, halkımızın toplumsal karakteri sebebiyle maalesef bu gibi şeylerde direnme, fikir dile getirme gibi şeylerde eksiktik, şuanki baskıların artışı sebebiyle çok daha eksideyiz... Aydın nesiller yetiştirmek istiyoruz ama o nesilleri sorgulamaya dayalı eğitim yerine ezberle büyütüyoruz, geçmişini bilmeyen geleceğine ışık tutamaz diyoruz geçmişimizi unutuyoruz... İnsanlarımızda maalesef kolektif bir bilinçsizlik söz konusu.

Bu sözlerimden yola çıkıp her şey doğru biz mi yanlışız diyebilirsiniz, tabii ki de hayır. Ekonomik, siyasi, toplumsal olaylara neyin kimin sebep olduğu apaçık ortada. Çok fazla siyasete girip tartışma yaratmak istemiyorum. Ancak baştakilerde toplumun aynasıdır...

PRF DR

Üye
26 May 2024
59
20
mevcut iktidar döneminde dahi belli bir süre tarım gibi konularda kendi kendine yetebilen nadir ülkelerdendik. Amerika'nın yardıma karşı isteklerinden olan Köy Enstitülerinin kapatılması gibi şeyler dönemin iktidarı tarafından onaylanmasa belki bazı şeyler farklı olabilirdi. Atatürk'ün atılımları ve inkılaplarından sonra düzenli olarak yıllardır yapılan hatalar sebebiyle bu noktadayız.

Ayrıca söylediklerinize istinaden, halkımızın toplumsal karakteri sebebiyle maalesef bu gibi şeylerde direnme, fikir dile getirme gibi şeylerde eksiktik, şuanki baskıların artışı sebebiyle çok daha eksideyiz... Aydın nesiller yetiştirmek istiyoruz ama o nesilleri sorgulamaya dayalı eğitim yerine ezberle büyütüyoruz, geçmişini bilmeyen geleceğine ışık tutamaz diyoruz geçmişimizi unutuyoruz... İnsanlarımızda maalesef kolektif bir bilinçsizlik söz konusu.

Bu sözlerimden yola çıkıp her şey doğru biz mi yanlışız diyebilirsiniz, tabii ki de hayır. Ekonomik, siyasi, toplumsal olaylara neyin kimin sebep olduğu apaçık ortada. Çok fazla siyasete girip tartışma yaratmak istemiyorum. Ancak baştakilerde toplumun aynasıdır...
Dediklerinizin bazılarına katılıyorum fakat yöneticiler toplumun aynası sözüne pek katılmıyorum eğer öyle olsaydı ABD gibi bir süper gücün gerizekalı sayılabilecek bir halkı olmazdı değil mi? daha 4 işlemi beceremeyen zavallı çoğu.
sizinle aynı duyguları paylaşmak güzeldi iyi forumlar.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,457
3,239
Ağ Kablolarında Geziyor
uyumak güzeldir ama uyuya kalmak iyi değildir
ve biz halkca her konuda uyuya kalıyoruz uyansak bile iş işten geçiyor.
a partisi gidince gelicek olan b partisi a yı aratacak, ama a da çekilmiyor. öyle bir vaziyet içindeyiz.

Ve mesela bir futbol maçından örnek vereyim, şahsen futbol sever biri olarak,
1 derbi maçı düşünelim, bu maçta hakemin 1 hatası belki 1 hafta ve tüm sezon konuşuluyor. Ama bu ülke ne krizler gördü, depremler felaketler , sosyal ekonomi krizleri, göç krizleri.

1 gün tepki yağdı 2. gün unutuldu ve uykumuza kaldığı yerden devam ettik , uyku şuan tatlı gelebilir ama iş işten geçtiğinde hepimiz pişman olucaz.

Bu sene çok ceşitli konularda yürüyüşler gerçekleşti, ama bu saydığım her konu sadece sosyal medyada 1 hafta filan kalıp geçiyor.

Ama bazende diyorum ki bu halka her şey müstahaktır. Bazende üzülüyorum.

• Beğen
Tepkiler: SP

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.