Para Mutluluk Getirirmi ?

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
163
Çok uzun süre üstünde düşündüğüm konudur, Bazı çevrem diyorki, ''Para senin başına dert açar, Hangi zenginin mutlu olduğunu gördün, Hepsi çalıp çırptılar VB:'' diyorlar
Para cidden Dert getirirmi ? Yoksa gerçekten Herşeymidir ?
Sadece Fikirlerinizi almak için açtım.
Dervişe Sordular;

Zenginlik Nedir?

Derviş dedi ki; Seni seven bir ailen, Birkaç iyi arkadaşın,

Başını sokacak bir çatın, Rızkını kazanacağın bir işin,

Evine götürecek ekmeğin,

Sıhhat ve sağlığın var ise Herkesten daha zenginsin.

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28
Çok uzun süre üstünde düşündüğüm konudur, Bazı çevrem diyorki, ''Para senin başına dert açar, Hangi zenginin mutlu olduğunu gördün, Hepsi çalıp çırptılar VB:'' diyorlar
Hayatda bazi seyler para ile olmuyor

mr.durden

Yeni üye
22 Eyl 2022
13
3
Paper Street Soap Company
Para mutluluk getirir mi? sorusu alternatif cevapları olan bi sorudur kimisi istediği şey para diye para kazandığı zaman mutlu olur kimisi ise mutlu olmak için para dahil hiç bir şeye ihtiyaç duymaz benim gibi, ama günümüzde her şey para olduğu için parayla istediğin şeyi alıp mutlu olabilirsin ancak.. Paranın satın alamayacağı bir şeye sahip olduğun zaman zengin olursun belki multi milyoner birisi olursun ama senden daha fakir pislik içinde yaşayan birisi senden daha özgürdür işte gerçek zengin kim orda sorgularsın.

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Para mutluluk getirir mi? sorusu alternatif cevapları olan bi sorudur kimisi istediği şey para diye para kazandığı zaman mutlu olur kimisi ise mutlu olmak için para dahil hiç bir şeye ihtiyaç duymaz benim gibi, ama günümüzde her şey para olduğu için parayla istediğin şeyi alıp mutlu olabilirsin ancak.. Paranın satın alamayacağı bir şeye sahip olduğun zaman zengin olursun belki multi milyoner birisi olursun ama senden daha fakir pislik içinde yaşayan birisi senden daha özgürdür işte gerçek zengin kim orda sorgularsın.
Lanet olsun, Bütün nesil benzin pompalıyor, Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz, Bir yerimiz ve amacımız yok, en büyük buhranı yaşamadık,
en büyük buhranımız hayatlarımız, biz tarihin ortanca çocuklarıyız ?

THE_V

Yeni üye
15 Eyl 2022
19
13
Bence para ile mutlu olunur. Mutlu olunmaması dert getirme olayları da o paranın kazanan insanı bozmasından kaynaklanan bir durum bence. Bir insan para yokken bile gülüp mutlu olabiliyorsa para ile ondan daha mutlusu olamaz (o insan değişmediyse). İşte bu nokta da zaten sıkıntı paranın cidden insanları büyük ölçüde değiştirme potansiyenin var olması. Çevreni, arkadaşlarını, aileni hatta sevdiğin uğurunda ölecek kadar çok sevdiğin kadını bile unutturabilecek ve onları köşeye atabilecek bir gücü var. O nedenle para her ikisini birden de getirme potansiyeli olan bir şey.

(Kendi çevremde iki kere gördüğüm bir olaydan kaynaklı böyle bir yorum yaptım sen düşün)

SalihKomiser

Yeni üye
25 Haz 2020
1
0
Para Mutluluğun Bir Kaynağı Olabilir Fakat Hiçbir Zaman Mutluluk Olamaz Şöyle Birşey Varki Paran Varsa Sadece Yapmacık Bir Hayat Yaşayabilirsin Hiçbir Dostun Seni Dost Olduğun İçin Sevmez Paran İçin Sever Hiç kimse Seni Sevdiği İçin Seninle Flörtleşmez Paran Olduğu İçin Flörtleşir.Paran Olur Huzurun Olmaz Hayatta Herşey Parayla Yapılmaz,Para Sadece Kaynak Olur Sonuç Olamaz.

Son düzenleme:

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Belki bazılarınız kızacak ama para olmadan bir halt olamıyor insan.
misal paranız yoksa okuyamazsınız kitap alamazsınız ben öğrenciyim param yok ama burs alıyorum 1-2 yerden dün bir hesap kitap yaptım sadece kitaplara 7 bin tl harcamışım yani düşünün eğer para olmasa ben o kitapları almasam bu kadar ilerleyemezdim(kendi alanımda)
bunu ülkelerde de görüyoruz refah seviyesi yüksek her ülkede insanlar mutlu ve sağlıklı. afrikadaki insan ömrü ile israildeki insan ömrü arasında eminim ki dağlar kadar fark vardır.

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Belki bazılarınız kızacak ama para olmadan bir halt olamıyor insan.
misal paranız yoksa okuyamazsınız kitap alamazsınız ben öğrenciyim param yok ama burs alıyorum 1-2 yerden dün bir hesap kitap yaptım sadece kitaplara 7 bin tl harcamışım yani düşünün eğer para olmasa ben o kitapları almasam bu kadar ilerleyemezdim(kendi alanımda)
bunu ülkelerde de görüyoruz refah seviyesi yüksek her ülkede insanlar mutlu ve sağlıklı. afrikadaki insan ömrü ile israildeki insan ömrü arasında eminim ki dağlar kadar fark vardır.
hocam o biraz alım gücüyle alakalı
7-8 sene önce o saydığınız toplam kitap sayısı 800-900 lira ediyordu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.