Sevgi?

P1Sp0r0

Yeni üye
8 Ara 2018
17
4
27
42
Sevgi?
Evet dünyada pek çok insanın yapamadığı bir eylem sevmek.

İnsanlar yıllarca nefret ve korkuyla hüküm sürebileceğini , saygı duyulabileceğini zannediyordu. İşler öyle olmadı . Sevgi dünyamızda önemli bir yer kaplamaktadır
Eğer sevgi olmazsa insanlar tekrardan karanlık çağlara döner. Siz nasılsınız peki. Yeterince sevginiz varmı . Yeni nesil sevgi ile büyümeli ki , ileride, gelecekte mutlu ve huzurlu yaşayabilelim.

İnsanlar sevgi olmadan gelişemez . İnsanı insan olduğu için sevin .

----------------
Sevgi ile ilgili bir yazı sundum umarım faydalı olur. Sizin düşünceleriniz nedir merak ediyorum.

lyxG

Anka Team Junior
15 Ocak 2019
303
71
Sana bu konuyu açtıracak düşündürecek neşe kaynağını bulsam bende mutluğu severdim :)

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Sevgi sadece bir kimyasal zaaftır.
Hani eşini aldatan insanlar varya onlarda düğünde seni seviyordum diyorlardı eşlerine.
Hani nerde sevmek?
Daha çok şey yazardımda işim var.

P1Sp0r0

Yeni üye
8 Ara 2018
17
4
27
42
Sana bu konuyu açtıracak düşündürecek neşe kaynağını bulsam bende mutluğu severdim :)

Asıl bana bu konuyu açtıran kötü düşüncelerdi
Bu kötü düşünceler sayesinde boşver dedim kendime . Sadece mutlu olun . Herşeyi dert etmemek lazım . Dert dediğimiz küçücük şeyler aslında. Mutlu olmaya çalış engelleyen birşey varsa kafanda yok et onu.

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Şimdilerde sevgi mi aşk mı kaldı ? Kim kimin elinin tuttuğu belli değil. Paran varsa yanındalar yoksa, başka yerdeler. Şimdiki neslin dini, imanı, aşkı, sevgisi para olmuş. Adam akıllı kız bulursanız sevin... Nadir bulunuyor....Hayatım da düzgün giden hiçbir şey yok. Mutluluk benden çok uzakta...

lyxG

Anka Team Junior
15 Ocak 2019
303
71
Asıl bana bu konuyu açtıran kötü düşüncelerdi
Bu kötü düşünceler sayesinde boşver dedim kendime . Sadece mutlu olun . Herşeyi dert etmemek lazım . Dert dediğimiz küçücük şeyler aslında. Mutlu olmaya çalış engelleyen birşey varsa kafanda yok et onu.
Yazında keşke bunu belirtseydin :) haklısın insan duygularınıda insanlarıda kendi gözüne göre büyütüp küçültüyor iş yine bizde bitiyor desene :)

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Etrafımdaki her şey atomdan oluşmaktadır. İnsan sevsem atom topluluğu sevmekte oluyorum. İyi tamam da yoktan var olduğumuzu bilim kabul ediyorsa ve yediğim yemek dahi bitiyorken demek ki şu kainatında bir sonu var.

O zaman atomu sevemem. Çünkü "Batıp gidenleri sevmem"-Hz.İbrahim
Eğer seversem hüsrana uğrarım çünkü batıp gidicek.

O zaman bana sonsuz bi şey lazım. Onda da Yaratıcı dışında hiçbir seçenek kalmıyor. Çünkü benim sevdiğim şey sonsuz olmalı hiçbir şeye muhtaç olmamalı çok bağışlayan ve esirgeyen olmalı(Bkz: İhlas Suresi). Yaratıcı dışında hangi seçenek bu dediklerimi ve daha demediklerimi karşılayabilir?

Hem Yaratıcı haktır. İsteyen inansın istemeyen inanmasın onları zorlayamam. Kendi inancımı söylüyorum sadece.

Yaratıcı haktır çünkü hem bilim yoktan var olduğumuzu söylüyor hem de oyuncak bebeğin mühendisi varsa kainatında mühendisi vardır hem de şu kainattaki amacım bomboş bir hayat geçirip ölüp bilinememezliğin içine karışmak olamaz çünkü var olmam netken, netliğin içinde bilinememezlik olmaz sadece insan bilemez. Ama insan şişeyi görmüyor diye şişeye yok diyemeyeceği gibi netliğin içinde bilinememezlikte takılırsa demek ki netliğin içinde bilinememezlik var diyemez.

Yaratıcıyı seven yarattıklarını da onun için sever. Siz ve ben nasıl sevdiğimiz kızın öfkesini dahi onun için sevebiliyorsak evet Yaratıcının yarattıklarını da Yaratıcı için severiz.

Hem hiçbir zaman üzülemem. Çünkü o hep vardır ve benim halimi bilir her şeye kadirdir. O daima en iyisini bilir. Hep emniyetteyim.

Dolayısıyla sevgiyi Yaratıcıda göremeyen hüsrandadır. Çünkü Yaratıcı dışındaki her yerin sonu yokluk. Hiçlik... Yok olmak berbat bir şey... Bilir misiniz Allah'ın rahmeti gazabı geçtiğinden(hadis) kafirleri yok etmeyip sonsuz cehennemde tutuyor.

Bu yazıları yazsam ve iman etsem bile hayatıma bakarsanız çok çelişki görürsünüz. Günahkarın tekiyim bana değil hakka bakın.

Son düzenleme:

P1Sp0r0

Yeni üye
8 Ara 2018
17
4
27
42
Etrafımdaki her şey atomdan oluşmaktadır. İnsan sevsem atom topluluğu sevmekte oluyorum. İyi tamam da yoktan var olduğumuzu bilim kabul ediyorsa ve yediğim yemek dahi bitiyorken demek ki şu kainatında bir sonu var.

Çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık.
Bu forum sayesinde çok farklı düşünce yapısına sahip insanlar keşfediyorum.
Hepiniz birer fikir ve düşüncesiniz. Bu beni mutlu ediyor . :sırıtan

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
Dolayısıyla sevgiyi Yaratıcıda göremeyen hüsrandadır. Çünkü Yaratıcı dışındaki her yerin sonu yokluk. Hiçlik... Yok olmak berbat bir şey... Bilir misiniz Allah'ın rahmeti gazabı geçtiğinden(hadis) kafirleri yok etmeyip sonsuz cehennemde tutuyor.

Bu yazıları yazsam ve iman etsem bile hayatıma bakarsanız çok çelişki görürsünüz. Günahkarın tekiyim bana değil hakka bakın.
dostum yakıcan anakartını :D .şöyle bak olaya.gerçek nedir?gerçeği nasıl tanımlarsın?5 duyu organınla hissettiklerinden bahsediyorsan gerçek beyne iletilen elektrik sinyallerinin algılanmasıdır.sevgi de böyle usta.bu kadar somut bakma

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
dostum yakıcan anakartını :D .şöyle bak olaya.gerçek nedir?gerçeği nasıl tanımlarsın?5 duyu organınla hissettiklerinden bahsediyorsan gerçek beyne iletilen elektrik sinyallerinin algılanmasıdır.sevgi de böyle usta.bu kadar somut bakma

Gerçek, akıl ve kalbin iş birliği yapmasıdır.

Son düzenleme:

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Bir insanı sevdin seni sevmedi sende hemen vazgeçmişsin başka birşeyi sev bir nesneyi bir eylemi bir hayvanı sev .
İnsan sevmek isterse herşeyi sevebilir.

Gönül birine konunca, birine aşık olunca, insan başkasını sevemiyor. Birine aşık oldum deliler gibi. Bütün cesaretimi toplayıp bir gün açıldım. Ama o çok saçma bir nedenden dolayı beni rezil etti, dalga geçti binlerce insanın karşısında. Utandım 3 hafta evden çıkmadım, ölümle yüzyüze geldim. Ama babasız olduğum için bakmak zorunda kaldığım annem ve kardeşlerim olduğunu hatırladım. O zamandan sonra kimseyi sevmedim. Sevgiden uzak durdum. 4 sene oldu bana o 1 adım gelseydi ben ona herşeyi unutup koşarak giderdim. Kimse bana sevgiden bahsetmesin..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.