☾☆ SolidStar Phantom GPU Xtreme ULTIMATE Edition - Yeni Sürüm ☾☆

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
Bu program ne yapıyorda performansta artış sağlıyor ?
Sistemdeki arka plan uygulamalarını mı durduruyor sadece ?

Programın başlığını bile okumamışsın gibi geldi :) GPU = Ekran kartı Tam emin değilim yapan bilir ama ekran kartına overclock gibi bir şey yapıyor. Sanal overclock. Arka plan uygulamaları durdurmanın ne kadar çok performans artışı sağlayacağını da bir düşün bence :)

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Programın başlığını bile okumamışsın gibi geldi :) GPU = Ekran kartı Tam emin değilim yapan bilir ama ekran kartına overclock gibi bir şey yapıyor. Sanal overclock. Arka plan uygulamaları durdurmanın ne kadar çok performans artışı sağlayacağını da bir düşün bence :)

Sanal overclock mu ?
GPU'nun zaten belli bir frekans hızı vardır yani o na göre grafik birimini işler, sen şimdi öyle bir şey dedin ki yani donanım mimarisine el attı diyorsun o da GPU mimarisine erişim demek tabi yazılımsal değil donanımsal olarak diyorum.

Fakat ekran kartı ve oyun üreticileri yazılımsal anlamda yapamadıklarını bir kişinin yapması ve tüm kartlar ve oyunlar için yapması bana biraz garip geldi açıkçası.
Sonuçta ortada bir test yok yani performans artışını kanıtlayan bir video veya o ekran kartı soğut denildiğinde etkisini gösterecek bir resim v.s olsa konuda yani daha az tereddüt ederdim.

Konusunda çalışma mantığını açıklasa iyi olurdu yani ne yapıyorda FPS yi arttırıyor onu açıklasın en azından.

Bir şifresini alıp deneriz tabi gerçekte o kadar artış oluyor mu diye.

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
Sanal overclock mu ?
GPU'nun zaten belli bir frekans hızı vardır yani o na göre grafik birimini işler, sen şimdi öyle bir şey dedin ki yani donanım mimarisine el attı diyorsun o da GPU mimarisine erişim demek tabi yazılımsal değil donanımsal olarak diyorum.

Fakat ekran kartı ve oyun üreticileri yazılımsal anlamda yapamadıklarını bir kişinin yapması ve tüm kartlar ve oyunlar için yapması bana biraz garip geldi açıkçası.
Sonuçta ortada bir test yok yani performans artışını kanıtlayan bir video veya o ekran kartı soğut denildiğinde etkisini gösterecek bir resim v.s olsa konuda yani daha az tereddüt ederdim.

Konusunda çalışma mantığını açıklasa iyi olurdu yani ne yapıyorda FPS yi arttırıyor onu açıklasın en azından.

Bir şifresini alıp deneriz tabi gerçekte o kadar artış oluyor mu diye.

Ben de bi baktım. FPS, doğru kullanırsan arttırır (videosu var). Sanal overclock ise yazdıklarında vardı sanırım yada ben yanlış hatırlıyorum. Neyse onu boşver :D Kart soğutucusunu ben de merak ettim. Acaba ne gibi bir yöntem kullandı? Arka plan programları zaten ekran kartını ne kadar yorabilir ki?

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Ben de bi baktım. FPS, doğru kullanırsan arttırır (videosu var). Sanal overclock ise yazdıklarında vardı sanırım yada ben yanlış hatırlıyorum. Neyse onu boşver :D Kart soğutucusunu ben de merak ettim. Acaba ne gibi bir yöntem kullandı? Arka plan programları zaten ekran kartını ne kadar yorabilir ki?

Ekran kartını yorduğundan değil işlemci ve bellek kullanıyor ondan belleği ve işlemcisi düşük olanlarda performans kaybı yaratır ondan öyle düşündüm çünkü çoğu gamebooster programları o şekilde çalışıyor.
Peki bu programda ne varda FPS arttırıyor yani 4-5 FPS arttırıyor demek overclock demek ama overclok yapılmıyor sanal oluyor diyorsun.
Sanalda ise yazılımsal bir şey demek ki ama sonuçta grafik işlemlerini GPU işliyor yani şimdi bu sanal dediğimiz şey acaba işlemcide tarafından olupda mı GPU gibi görünüyor ve grafik işlemini CPU ya mı alıyor.
Sanal deyince bir şeyi başka bir şeye aktarması gerek hiç yoktan var edemez yani ciddi performans artışını anca yeni bir grafik API'si yaratırsa yaşayabilir oyun üretici bu API üstünden GPU'yu daha verimli kullanarak ve direkt erişim sağlayarak daha iyi performans elde eder tabi ama bu program ise var olan bir şeyin üstüne geliyor o yüzden kafa karışıyor.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Dostum çalışma mantığına biraz yaklaşmışsın PC de değilim arizalandigi için giremiyorum PC açılırsa mantığı detaylı şekilde anlatacağım ayrıca lisansları da atacağım

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Gönderildi

//Konu Güncel

Yılbaşında sizlere bomba gibi sürpriz yapmayı planlıyorum.Program hakkında :)

Şöyle düşünün:Bir oyundan 20FPS alıyorsunuz ancak bir program yüklüyorsunuz ve 35 FPS alıyorsunuz hatta daha fazla!
Çok yakında...
:)

bjkero55

Üye
11 Tem 2015
59
0
Program iyi güzel donmalar filan azaldı gibi ama benim bi kaç sorum olcak.
Bu ayarları oyuna her girdiğimizde yapmak zorunda mıyız?
Bu programı oyunlarda değilde 3D Studio Max gibi programlarda da kullanabilirmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.