Sürekli Wifi Şifremi Kırıyorlar

sansar767

Yeni üye
11 Eyl 2011
46
0
Aydın/Nazilli
Merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam eğer özür dilerim
son 3 aydır sorun yaşıyorum sürekili modemin şifresini kırıp internetime bağlanıyorlar...
internet paketi yenilendikten 2 gün sonra 75GB akk bitiyor. akk bittikten sonra internet ölü gibi oluyor bide bunlar her seferinde şifreyi kırıp bağlanıyolar internet daha bi beter hal alıyor hızım 10kb kadar düşüyor. tek tek mac adreslerine engel attığım halde sürekli başka başka cihazlarla bağlanıyorlar 40 a yakın mac adresi engelledim şuana kadar.
birçok yol denedim ancak bir türlü kurtulamadım
-modem şifresi değiştirme (örnek kullandığım şifre benzeri: 85Hsaees86.??0seA.!a@s )
-mac engelleme
-WPA ayarı değişikliği (wpa2 şifreleme kullanıyorum)
-mac filitrelemesi yapıyorum hatta onay verdiğim mac adreslerine bağlanma izni veriyorum onu bile iznim olmadan izin veriyolar (ara yüz şifresini de sürekli değiştiriyorum)
3 aydır denemediğim yol kalmadı en son savcılığa suç duyurusunda bulundum bana verilen cevap şifrenizi değiştirin oldu. neredeyse artık her gün şifre değiştirir oldum.
ve artık dayanacak halim kalmadı.
sizden isteğim
-Modeme bağlanmarına nasıl engel olabilirim
-Birde bağlananlara bir ders vermeyi planlıyorum (artık virüs mü olur. bağlandığı cihazı kontrol etmemi olur yada göz korkutma gibi bişi mi olur okadarını size bırakıyorum)
bana bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim en azından artık bağlanmasınlar o bile yeterli benim için...
Şimdiden Teşekkürler

DoserC

Üye
13 Ara 2015
245
0
Reset Atın
Arayüz -> Nat -> Firewall ı en yüksek seviyeye getirin
artık düzelmiştir sanırım

Not: Reset atarken arayüz şifresini koymayı unutmayın

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,925
485
85
u bilmiyorum maalesef
1- WPS devre dışı bırak
2- Bağlanabilecek kullanıcı sayısını ayarlayın örn 3 kişiyseniz 3 kişi ayarlayın.
3- iletim gücünü %40a indirin
4- Ssıd gizle
5- bilgisayarınızı açmayın mobilden yapın 1 gün kapalı dursun tekrar bağlanan kişi olursa buraya yazarsın bağlanamazlarsa bilgisayarında trojen vardır büyük ihtimal karşı komşun usb ile GTA atmış galiba :)

sansar767

Yeni üye
11 Eyl 2011
46
0
Aydın/Nazilli
Uygulanacak Adımlar
1.
Öncelikle 1 tane virüs programı ile pc ni tarat.(Tavsiyem Kaspersky yada BitDefender yada Comodo ) keylogger- trojen vb bulursa direk sil.
2. Modem ini resetle
3. Müşteri hizmetlerinden Pin ini değiştittir.
4. Modem den SSID yayınlamayı kapat( wifi ye girerken wifi isminide yazman gerekecek bunun için wifi isminide farklı bi şey yap. modem arayüzünden. )
5.
Wps yi devre dışı bırak. ( Modem arayüzünden )
6. Güvenlik Duvarından Mac adresi engelle yada senin kullandıklarını ekle(Modem arayüzünden)
7. Sistem loglarına bak ve wifine giren Mac adreslerini incele. Yabancı biri varsa engelle. (modem arayüzünden)
EN SON ÇARE YİNE OLMAZ İSE PC Nİ FORMATLA VE BU İŞLEMLERİ SONRA YAP..
BUNA RAĞMEN YİNE GİRİYORSA Bİ SİGARA YAK. İNTERNETİ DE KAPATTIR.

Benim yardım olabileceklerim bu kadar yararlı olduysa ne mutlu bana...

1 zaten antivirüs olarak Kaspersky kullanıyorum
2 biçok kez resetledim hatta 3 defa modem değiştirdim
3 müşteri hizmetleriyle zaten kavgalıyım artık bana mı hep acemisi denk geliyo bilmiyorum ama bişi yapamıyolar.
4 SSID yi kapatınca telefonlar bağlanmıyor ancak idarelik onu kapatıcak gibiyim
5 wps zaten kullanmıyorum hep devre dışı
6 bunu defalarca yaptım halada yapıyorum
7 bunuda yapıyorum
evedeki bütün pclere format attım zaten :D şaka gibi evet şuan paketi yarıladım :D eğer bi çözüm bulamazsam kapattırcam

Sh3rL0cking

Katılımcı Üye
27 Şub 2016
278
0
1- WPS devre dışı bırak
2- Bağlanabilecek kullanıcı sayısını ayarlayın örn 3 kişiyseniz 3 kişi ayarlayın.
3- iletim gücünü %40a indirin
4- Ssıd gizle
5- bilgisayarınızı açmayın mobilden yapın 1 gün kapalı dursun tekrar bağlanan kişi olursa buraya yazarsın bağlanamazlarsa bilgisayarında trojen vardır büyük ihtimal karşı komşun usb ile GTA atmış galiba :)
:trl:D GTA tehlikeli harbiden benimde sıkıntım oldu. Birazdan yardım merkezinde konu açacağım." GTA - mavi ekran " olarak. Yardım edebilirseniz bekliyorum hocam.

TCBordoBereliler

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
471
0
Uygulanacak Adımlar
1.
Öncelikle 1 tane virüs programı ile pc ni tarat.(Tavsiyem Kaspersky yada BitDefender yada Comodo ) keylogger- trojen vb bulursa direk sil.
2. Modem ini resetle
3. Müşteri hizmetlerinden Pin ini değiştittir.
4. Modem den SSID yayınlamayı kapat( wifi ye girerken wifi isminide yazman gerekecek bunun için wifi isminide farklı bi şey yap. modem arayüzünden. )
5.
Wps yi devre dışı bırak. ( Modem arayüzünden )
6. Güvenlik Duvarından Mac adresi engelle yada senin kullandıklarını ekle(Modem arayüzünden)
7. Sistem loglarına bak ve wifine giren Mac adreslerini incele. Yabancı biri varsa engelle. (modem arayüzünden)
EN SON ÇARE YİNE OLMAZ İSE PC Nİ FORMATLA VE BU İŞLEMLERİ SONRA YAP..
BUNA RAĞMEN YİNE GİRİYORSA Bİ SİGARA YAK. İNTERNETİ DE KAPATTIR.

Benim yardım olabileceklerim bu kadar yararlı olduysa ne mutlu bana...

Dostum adam format atmış virüs taratması hiçbir işe yaramaz.
Ayrıca mac adreslerini engellemesi veya sadece kendi cihazlarının girmesine izin vermesi (mac ile) buda hiçbir işe yaramaz çünkü mac adresini kopyalayabilir.Hiçde zor olmaz,ağa bağlı olan cihazlar görülebiliyor.
Yapabileceklerin;
Ağa bağlı olan cihaz sayısını belirle (bundan tam emin değilim.)
Eğer özel ağ yapınca bağlanamadıkarından eminsen özel ağ yap windowsdada geçiçi ağ kur(destekliyorsa) bu şekilde telefonlardan da bağlanabilirsin.
Kod:
BUNLARI PROGRAMLA DA YAPABİLİRSİN.
1. netsh wlan show drivers // "Hosted network supported : yes" yazıyorsa ağ kurabilirsin.
2. netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=AginAdi key=Aginsifresi // bu komut ile ayarları yapabilirsin ssid ile key kısmı değistirilebilir.Bu komuttan sonra alt alta 3 cümle olacak sonlarında changed yazarsa sıkıntı yok demektir.
3. netsh wlan start hostednetwork // bu komut ile geçiçi ağı başlatır,
4. netsh wlan stop hostednetwork // bu komut ile geçiçi ağı kapatırsın.

Eğer desteklemiyorsa geçiçi ağ kurmaya maalesef kendine yeni kart almak zorundasın destekleyenlerden hangileri destekliyor hiçbir fikrim yok. Eğer destekliyorsa da destekleyen bilgisayara kablo ile bağlanıp ordan interneti paylaşırsın.
Sanki bir şeyi unutmuşum gibi hissediyorum ama... Hadi kolay gelsin
Edit:Sonradan hatırladım özel ağ yapman pek önlem almiyacaktır bir bilgisayara kablo ile bağlanıp interneti paylaş.Elimden birtek bunlar geliyor.

Son düzenleme:

heroxTR

Yeni üye
18 Mar 2017
33
0
hiçbiri işe yarmazsa modemin adını onların gözünü korkutacak şekilde değiştir.
örn:bir daha bağlanırsan savcılığa gideceğim
belki işe yarar.

Fraction

Üye
8 Nis 2016
144
0
Hocam arkadaşın dediği gibi MAC yasaklamak yerine MAC izin ver böylece senin aletlerin harici birinin bağlanması için MAC adresini öğrenmeleri lazım. Buda kolay değil zaten.

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Yorumlara baktım da herkes ağ güvenliği ve server uzmanı gibi konuşmuş :trl

Özel ağ kur dostum ismini değiştir telefondan ağ ekle de ismini ve şifreni yaz Wi-Fi yi açınca kimse göremez o ağı istediği kadar kırsın şifreyi bir şey çıkmaz ha eğer PC de köklü bir virüs varsa her şeyi yapar.

Modemden sadece kendi cihazına izin ver

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.