Çözüldü Telefonuma sızıldı ne yapmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
selamin aleykum ya benim sorunum telefonuma sizma yapildi rootlama yapildi ve tum ozel bilgilerim aliniyor hic durmadan d3vam ediyorlar hergecen gun ileri gidiyorlar camerama girip ciplak fotolarimi aliyorlar tuk konusmalarimi gun gectikce bu is cigrindan cikmaya basladi bana yardim edicek birileri yok mu

Moderatör tarafında düzenlendi:
5 Tem 2019
97
1
biliyorum abi ama o kdar kolay degil iste oynuyorlar resmen biktim sunlara bi ders verecek kimse yokmu ya
virüslü bir apk dosyası yada e posta açmışsın bütün yükledigin uygulama oyun vb. ugulamalarını sil sistem uygulamalarını güncelle internet tarayıcılarının verisini sil ve gogle play hizmetlerinden tarama yap her zaman baglandıgın wifi ağlarına birdaha baglanma bir arkadaşın veya akraban seni rahatsız ediyor olabilir cünkü wifi agına baglanan tanıdıklarındır dediklerimin hepsi olmazsa verilerini ve bilgilerini yedekleyip telefona format at oda zaten (ayarlar>fabrika ayarlarını sıfırla) buda olmazsa wifi agındaki bir kişi sana bunu yapıyor

Abim yaşın küçük sanırım bu ciddi bir suç, ailenle konuştun mu? konuşmadıysan hemen konuşmalısın.Biz sana buradan yardım edemeyiz.
evet haklısın bu tür olaylarda polise gitmek en iyi çözüm yoludur zaten dikkat edilmesi gereken bütün uyarıları yaptım

kalpsizpgenc

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,793
3
İnstagram
Yaşın küçük Ve telefon da çıplak fotoğraflarım var diyorsun ve sonra bunlara bi ders verecek yok mu diyorsun Konuyu açan kişi birinin hackletmeye çalışıyor ama böyle bi konu üzerinden mi yapmaya çalışıyor ? Git sibere ailenle bildir Konu çok çelişkeli geldi.

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
selamin aleykum ya benim sorunum telefonuma sizma yapildi rootlama yapildi ve tum ozel bilgilerim aliniyor hic durmadan d3vam ediyorlar hergecen gun ileri gidiyorlar camerama girip ciplak fotolarimi aliyorlar tuk konusmalarimi gun gectikce bu is cigrindan cikmaya basladi bana yardim edicek birileri yok mu

siberpolis e şikayet et en kolay ve kesin cozumdur ama rat atılmıssa onun cozumu kolaydır

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
bu konu uzerinden birini neden hacletmek istiyeyim ki cok sacma bi konusma baska bi cikar yolum kalmadigi icin yardim istedim skldm cunku yasim o kadarda kucuk degil burada konusulmayacak seyler yapiyorlar anti diye bir uygulama kullaniyolarmis bi dosyamda acik.varmis kapatamiyorum ugrasyrm ugrasyrm olmuyo boyle bi rezillik icin yardim istedgme bile utanyrm

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
firebas diye bi gelistirici secenek var google ayarlarind telefonuma sizdiklarindada boyle bisey gormustum blututta istedikleri seyi alip istediklrri programi silip yuklyorlar telefonda hic bir uygulama kaldirilmiyor

rat falan hic bseyden anlamiyorum ben abi bunun icin ogrenmeye baslamaya calisiyorum o nasil.bsey nerden anlarim

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
abi hic bir uygulama silinmiyor biri soyledi agindan giriyorlar dosyalarimda bi acigin var diye ama nasil kapatcam onuda bilmiyorum

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
Yaşın küçük Ve telefon da çıplak fotoğraflarım var diyorsun ve sonra bunlara bi ders verecek yok mu diyorsun Konuyu açan kişi birinin hackletmeye çalışıyor ama böyle bi konu üzerinden mi yapmaya çalışıyor ? Git sibere ailenle bildir Konu çok çelişkeli geldi.

Hocam benimde yasim kucuk
Ilk yapacaginiz isiniz bu olsun eger rat atilmissa

https://www.turkhackteam.org/trojan-...ck-turtle.html

2. Nolur nolmaz acilen siber polise gidin adamlar aizin uzerinizden illagal seyelr yapavilir

3. Telefonun bataryasini ve simini cikarin size sizamazlar birde bataryasini cikarmadan once kesinnlikle interneti kapayin

Bu cozumler sizin kesinlikle ise yarayacaktir ama antivirüs olarak eset tavsiye etmem bende var cryptili dosyalari okumuyor ama size lisans verebilirm

Rat ne dersen trojan iste telefonuna herseyo yapabilir o yuzden bunlari yap yoksa sonu sen suclu oasanda hapiste olabilirsin 😫

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
320
Türkiye
Uygun bir şekilde kanıtlarınızla suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Onun dışında telefonda ki gerekli dosyaları bir hafıza kartına depolayarak format atmanızı öneririm. İşe yararmı bilemem ancak denemekte fayda var.

w0rz0ne

Üye
22 Ağu 2019
142
0
ANTALYA
uçak modunu aç geri kapat önce ip değişsin sonra vpn ile farklı sunucuya bağlan ki trojeni saşırtasın ondan sonra interneti kapat ve telefonu kapat 1 gün açma cihaz görünmeyeceği için birşey çekemicektir.

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
Hocam benimde yasim kucuk
Ilk yapacaginiz isiniz bu olsun eger rat atilmissa

https://www.turkhackteam.org/trojan-...ck-turtle.html

2. Nolur nolmaz acilen siber polise gidin adamlar aizin uzerinizden illagal seyelr yapavilir

3. Telefonun bataryasini ve simini cikarin size sizamazlar birde bataryasini cikarmadan once kesinnlikle interneti kapayin

Bu cozumler sizin kesinlikle ise yarayacaktir ama antivirüs olarak eset tavsiye etmem bende var cryptili dosyalari okumuyor ama size lisans verebilirm

Rat ne dersen trojan iste telefonuna herseyo yapabilir o yuzden bunlari yap yoksa sonu sen suclu oasanda hapiste olabilirsin 😫
lisans verirseniz cok sevinirim eset icin

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
Stock Rom yükleyin sorununuzun cözüleceğine inanıyorum

Bi abide onu soyledi 2 3 gun var pcnin gelmesine o gune kadar mecburum instagramin facebookun hepsinin kopyasini yapip yukluyorlar fb diye bisey

adamlar minecrafta virüs ekliyo ve bir internet sitesinde yayınlıyo sende bunu indirdiğin an adamlar oyunun içindeki virüs sayesinde cihazına sızıyor
Evet oyun falanda dedi arkadas biri var bas o diyomus suna saldircaz falan diye oyle oluyormus oyunmus ve bundan para kazaniyorlarmis

5 Tem 2019
97
1
Evet oyun falanda dedi arkadas biri var bas o diyomus suna saldircaz falan diye oyle oluyormus oyunmus ve bundan para kazaniyorlarmis

sen google bir apk oyun felan yükledin herhalde bütün oyunlarını sil yada bu olaylar hangi wifi agına bağlıyken oluyorsa o wifiden uzakdur çünkü bu virüslerle (zehir) bende uğraşıyodum kurbanlarım ya zehirledigim (virüs) internet sitelerinden oyun indiriyor ziyaret ediyor farkında olmadan cihazına bir dosya indirdigi zaman cihazı ele gecirilir yada dedigim gibi bağlandığın wifideki kişiler sana bunu yapıyo çünkü bende kuzenlerimi böyle kandırmıştım bilgeseyarla oynarken birden pc hacklendi diye sistem mesajı geliyordu felan ama seninki biraz ciddi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.