Türkiye'deki Eğitim Sistemi

ReHeL

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
414
0
Türkiye
Selam,

Buradaki herkes, Türkiye'deki eğitim sistemi hakkında düşüncelerini yazsın.

Bakalım bizim forum Türk Eğitim Sistemi hakkında ne düşünüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Stretra

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
285
0
Konstantin
Herkes biliyor yazmaya gerek var mı?
Karşı uluslar 4. Sektör denilen çağa girecek biz daha sanayiden kurtulmaya çalışıyoruz.

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
"Emeklerinse boşa gelir gider,
Yükün çeker yer altı,
Burada orada paranın esiri olmuş,
Yüz binimden insanım var,
Lisanımla dar gelir düşünce,
Evrenin ve nisanında kış yaşarsın,
Aşinasın yüzüme, ders kitapta bitmez,
Unutma her bir teneffüs 5 dakka..."

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Büyüklere(baba dede) göre çok ilerde. Yenilere(öğrenci genç) göre çok saçma. Diğer ülkelere(Finlandiya Almanya) göre çok geride. Devlet büyüklerine(bakan m. Vekili) göre dünya 1.si.
Bakış açısı önemli.
Okuyacak kişi bu eğitim sisteminde okur.
Okumayacak kişi babası zenginse okur mühendis doktor olup şirketlerin başına geçer.
Fakirse devlet memur olmanın yollarını arar
.

The Precarious

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
815
0
eğitim sistemi bahanedir okuyacak adam her türlü zor şartlarda okur. Sayısız örneği var ama görüyoruzki eğitim sistemini eleştiren öğrenciler okula gidince ya dersi kaynatıyor yada başını vurup yatıp uyuyor.

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
:D :D bir şey yazardım da neyse...
şu videoyu objektif olarak izleyin

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=na4phGd3Zbs[/ame]

PashaReyiz

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,724
3
------------
öğrenci piskolojisi aynen şöyledir sınav yapıldığında her yer sınav hayatımız sınav olmuş tek bir sınavla hayatımızı belirliyorlar diye hayıflanırlar
üstelik tek bir sınavla değil 4 yıl boyunca verilen eğitim karşılığında girdiğin bir sınav ve okuldaki o derslerden aldığın notların ortalamasıdır ülkedeki eğitim sistemi.
almanyadaki gibi neye yetenekliysen o dala yönelme olayı türkiyedede mevcut
meslek liselerinde gidip bilişim makina gibi alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz yeteneğinizin var olduğunu düşünüyorsanız veya allaha yönelmek istiyorum paramı helalimle kazanmak istiyorum hem sevap işleyip hem para kazanmak istiyorum diyorsanız imam hatip liselerine gidebilirsiniz müziğe yatkınlığınız varsa sanat okullarında gidebilirsiniz...

eğitim sistemi bahanedir köydeki çobanların çocukları tıpı kazanabiliyorsa eğitim sisteminde değil öğrencide sıkıntı vardır...

tek sıkıntı şudur ki paralı üniversiteler kıbrsta uzak doğu üniversitesi var bilgisayar mühendisliği 180 puan kör olan sallasa 180 puan alıyor zaten gidip kıbrıstaki yaşam koşullarına uyabilecekseniz orada okursunuz

konu yine eğitim sistemi değildir burada konunun tamamı burada PARA parası olan insan her yerde üstünlük gösterir ülkedeki cumhurbaşkanından zengin ali ağaoğlu cumhurbaşkanından daha çok saygı duyulmakta düşünsenize lüks bir kafeye gidiyorsunuz orada size efendim deniliyor. bunun sebebi PARA ben yine söylüyorumki paradan daha önemli bir şey varsa sağlık hatda sağlık bile ömür bile para ile uzatılabiliyor kalp nakli böbrek nakli parayla alanlar var ünlü iş adamını herkes bilir kaç sefer kalp nakli yaptırarak hayatını uzattı çok uzun süre yaşadı. kader demeyin buna adam kaderini değiştirdi resmen

birazcık bahsetmek istedim dilediğiniz gibi düşüncemi eleştirebilirsiniz saygı çerçevesinde olsun lütfen kimse kimsenin kalbini kırmasın

Son düzenleme:

ReHeL

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
414
0
Türkiye
Büyüklere(baba dede) göre çok ilerde. Yenilere(öğrenci genç) göre çok saçma. Diğer ülkelere(Finlandiya Almanya) göre çok geride. Devlet büyüklerine(bakan m. Vekili) göre dünya 1.si.
Bakış açısı önemli.
Okuyacak kişi bu eğitim sisteminde okur.
Okumayacak kişi babası zenginse okur mühendis doktor olup şirketlerin başına geçer.
Fakirse devlet memur olmanın yollarını arar
.

Konuyu iyi özetledin :RpS_thumbup:

daywatch

Yeni üye
25 Mar 2018
16
0
Ne eğitim sistemi arkadaş ?

Pardon da ne sistemi? Eğitim sistemi diye bir şey varmı? Her önüne gelen sistemi değiştirirse ona ben sistem demem ortalık gibi oldu sistem artık.Ağzımı bozdum kusura bakmayın ama durum bu.Kimse bana eğitim sistemi hakkında savunma yapmasın.Liseleri,Üniversiteleri görüyorsunuz.Millet artık okulun içinde cinsel ilişkiye girer olmuş ve bu nesil tüm her tarafı sardı.Nerde eğitim sistemi? Hakeza üniversiteler en başta İlahiyat diye övündüğümüz üniversite en çok zina en çok pisliğin yapıldığı yerlerden birisidir.Din sapıkların profesörlük yaptığı bir üniversitede afedersinde bir gelişme bulamazsınız.Anca kendinizi kandırın....

Moderatör tarafında düzenlendi:

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
öğrenci piskolojisi aynen şöyledir sınav yapıldığında her yer sınav hayatımız sınav olmuş tek bir sınavla hayatımızı belirliyorlar diye hayıflanırlar
üstelik tek bir sınavla değil 4 yıl boyunca verilen eğitim karşılığında girdiğin bir sınav ve okuldaki o derslerden aldığın notların ortalamasıdır ülkedeki eğitim sistemi.
almanyadaki gibi neye yetenekliysen o dala yönelme olayı türkiyedede mevcut
meslek liselerinde gidip bilişim makina gibi alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz yeteneğinizin var olduğunu düşünüyorsanız veya allaha yönelmek istiyorum paramı helalimle kazanmak istiyorum hem sevap işleyip hem para kazanmak istiyorum diyorsanız imam hatip liselerine gidebilirsiniz müziğe yatkınlığınız varsa sanat okullarında gidebilirsiniz...

eğitim sistemi bahanedir köydeki çobanların çocukları tıpı kazanabiliyorsa eğitim sisteminde değil öğrencide sıkıntı vardır...

tek sıkıntı şudur ki paralı üniversiteler kıbrsta uzak doğu üniversitesi var bilgisayar mühendisliği 180 puan kör olan sallasa 180 puan alıyor zaten gidip kıbrıstaki yaşam koşullarına uyabilecekseniz orada okursunuz

konu yine eğitim sistemi değildir burada konunun tamamı burada PARA parası olan insan her yerde üstünlük gösterir ülkedeki cumhurbaşkanından zengin ali ağaoğlu cumhurbaşkanından daha çok saygı duyulmakta düşünsenize lüks bir kafeye gidiyorsunuz orada size efendim deniliyor. bunun sebebi PARA ben yine söylüyorumki paradan daha önemli bir şey varsa sağlık hatda sağlık bile ömür bile para ile uzatılabiliyor kalp nakli böbrek nakli parayla alanlar var ünlü iş adamını herkes bilir kaç sefer kalp nakli yaptırarak hayatını uzattı çok uzun süre yaşadı. kader demeyin buna adam kaderini değiştirdi resmen

birazcık bahsetmek istedim dilediğiniz gibi düşüncemi eleştirebilirsiniz saygı çerçevesinde olsun lütfen kimse kimsenin kalbini kırmasın

çok güzel anlatmışsın

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
.....

Eğitim sistemimiz mükemmeldi. Spring break derler, bahar tatilinde diğer ülkelerden gelen mühendislik öğrencilerinin, özellikle amerikalıların bir halt bilmemesi ile dalga geçer, "bu amerikalılar isimlerini doğru yazdıklarında puan alıyorlarmış" derdik. Bizim tek seferde "hüüp" diye geçtiğimiz Phys 121 gibi dersleri 2 döneme böldüklerini görürdük.

Sonra çok kurcaladık. Keşke '99 öncesi sistem kalsaydı. Neden? Çünkü ÖSS çalışmayı ölçerdi, yeterince çalışkan biri, ÖSS'de yüksek, ÖYS'de ortalama puan alıp bir yere girerdi. ÖYS ise doğuştan gelme yeteneği ölçerdi, ÖYS puanı ile de gerçekten deha olanlar en iyi üniversitelere girerlerdi.

Sonra aniden ÖYS yok edildi. Ben '99'da Boğaziçi'ne girdim. Bizim ÖSS neslinin, gün boyu evde kapalı kalmış en alasından inekler olduğu çok hızlı anlaşıldı. Sosyal meziyetlerimiz hiçti. Büyük sınıflarda senior'lerimiz bizimle vakit geçirmez, daralırlardı, haklıydılar da...

Sonra başarı puanları ortaya çıktı. Ne başarı puanı yahu? Ortaokul 2. sınıfta kendi öğretmenime potasyumun elektron diziliminin 2-8-9 değil de 2-8-8-1 olduğunu anlatmam 1.5 saatimi almıştı. Ben özel bir lisede okudum; üniversitede yüksek bir derece yapacağım düşünüldüğünden okul ikincisi olmam için notlarla oynandı, bazı arkadaşlarımın notları özel olarak düşürüldü.

Sonra sanırım sistem 3-4 kez daha değişti. Ben hesabını yapmıyorum artık.

Şimdi büyük kızım ilk okulda, hocası her haltı yalan yanlış anlatıyor. Seve seve seneye özel koleje vereceğim kızımı.

Şöyle bir 9-10 sene maydonoz olmasalar, sistemin oturmasını bekleseler yeter. Ama beklemiyorlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.