Türkiye'deki Eğitim Sistemi

BARB4R0S

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
662
0
of Darkness.
I0YP0l.jpg

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Buna katılmam..

Mesleğin için gereken temeli alırsın okulda, "tarih coğrafya ne işe yarayacak" deme, işe yarar onlar da.

Balıksan, yüzme yeneğin varsa, yüzme sınavına girersin. Belagati, ezber yeteneği ve sosyal karakteri gelişmiş biri mühendis olmaya çalışmamalı, gün boyu zevk için matematik problemi çözen eleman da gidip avukat olmaya kalkmamalı.

"Herkes üniversite okumalı" mantığı da saçmalıktır. Gidersin ustalık kursuna, EKAT belgeni alır mesela yüksek gerilimde usta olursun. Başlangıç mühendis maaşı ile eşit maaşın olur. Yükselmen de mühendisin yükselmesinden hızlı olur.

D4D4S

Katılımcı Üye
17 Mar 2017
857
0
Her sene sınav değişir mi? Çanta değişir gibi sınav değişiyorlar malesef biz bu sebepten dolayı hiçbir zaman kendimizi geliştiremiyoruz. 10 yıl İngilizce görüyoruz hatta daha fazla hala ismini söyleyemeyenler var ülkemiz eğitim konusunda çok eksik insanları yapabildikleri ilgi duydukları yönlere doğru eğitseler ülkemiz eminim ki şu an dünyanın süper gücü olurdu...

Söyleyecek daha çok şey var ama maalesef uzatmak istemiyorum.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Bence Tüm Sorun Öğrencilerde...Sen Eğitim Sistemini Eleştir Git Köşede Sigara İç,Her Dakika Aklın Zinada,S*x te Olsun Derstede Kaynatma Peşinde Ol Sonra "Öğötöm Söstömö Çök Kötö Yö" Bu Böyle Olmaz.Eğer Adam Gibi Dersini Dinliyorsan Zaten Yaparsın Bunun Sınavla Alakası Yok.Ama Sen Git Dersini Kaynat Onu Bunu Yap Derslerden Kaç Okula 1 Git 1 Gitme Sonra Eğitim Sistemine b*k At.

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Bence Tüm Sorun Öğrencilerde...Sen Eğitim Sistemini Eleştir Git Köşede Sigara İç,Her Dakika Aklın Zinada,S*x te Olsun Derstede Kaynatma Peşinde Ol Sonra "Öğötöm Söstömö Çök Kötö Yö" Bu Böyle Olmaz.Eğer Adam Gibi Dersini Dinliyorsan Zaten Yaparsın Bunun Sınavla Alakası Yok.Ama Sen Git Dersini Kaynat Onu Bunu Yap Derslerden Kaç Okula 1 Git 1 Gitme Sonra Eğitim Sistemine b*k At.

Hocam genel anlamda çok haklısınızda eğitim sistemide iyi değil şimdi doğruya doğru yani.

Headron

Uzman üye
19 Mar 2017
1,213
0

Bir yandan haklısınız ama dört dörtlük bir sistem değil.

DeliDalyan

Üye
30 Eyl 2017
213
0
Root/System/
Ne eğitim sistemi arkadaş bunlar bilim adamı değil inek yetiştiriyor herkes aynı gözlüğü
takmasını istiyolar hayır öyle birşey yok herkesin bakış açısı farklıdır kimin görsel kimin sayısal
zekası iyidir yani herkes ilgi duyduğu alan hakkında eğitim almalıdır ne yazık ki günümüzde öyle bir şey yok

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Bir yandan haklısınız ama dört dörtlük bir sistem değil.
Sisteme Dört Dörtlük Demedim Zaten Fakat Bütün İş Öğrencide Bitiyor Hocam :) Eğitim Sistemi Dediğiniz Şey Genellikle Sınav Değişir Müfredat Değişir Ama Yine Aynı Şeyleri Görürsün :)

JihXela

Üye
8 Ocak 2017
173
0
bkz. Fullbright. Eğitim sistemimiz acınası durumda maalesef. Her şartta okuruz sıkıntı yok da hoş değil bu kadar zorlamak diye düşünüyorum.

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
Beyler...Sıcak evinizden eleştirmek kolaydır, çalışmaktır harbi dava. Kimse sizin önünüzü kesiyor mu MEB bakanı olmayın diyorlar mı? Eleştiri yapmak yerine düzeltmeye odaklanmalıyız. Eleştirmek kolay.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.