Türkiye'deki Eğitim Sistemi

Ceen

Üye
29 Tem 2017
219
0
Türkiye eğitimi hakkındaki düşüncelerim şöyle. Köklü bir değişime uğramalı. Türkçe dışında farsça ve osmanlıca öğrenmeliyiz. Bu bizim ana dil dersimiz olmalı. Çünkü asıl eserlerimizi okumakta aciziz. Sebebi asıl dilimizi bilmememizdir. Ayrıca "Biz balığa uçmayı öğretmeyiz." mentalitesi üzerinden hareket edilmeli. Sınav mantıklı ama 4 yıl boyunca zaten sınava girilmekte. Ayrıyeten bu 4 yılı içeren bir sınav saçmalık. Düşünsenize 4 yıl bir deneyim ve inceleme içerisindeniz. Neye isteğiniz veyahut eğiliminiz olduğu fark edilmiyor. Ve kimsenin umrumda değil. Girsin sınava ve nehali varsa görsün diyorlar. Saçmalık yani. Sayısal okuyan adam sırf puanı düşük olduğu için bölümü ile alakalı olmayan bir bölüme giriyor. Mesela sayısalcı ilahiyata geçiyor. Ve bu yüzden suçlu olan İslam oluyor. Ne alaka derseniz hemen anlatim. Adam "Neden tacizler hep kuran kurslarında oluyor" gibi bir tabir kullanıyor. Aslında cevabı çok basit. Erkek meslek lisesinden çıkmış adam ilahiyata giriyor. Ve ergenliğin vermiş olduğu cazibeyi farklı alanlarda farklı şekillerde gerçekleştiriyor. Bu yüzden İslamiyet'i değil kendinizi eleştirin.

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Çok da kötülemeyin bea -_-

Bulgaristan'dan selamlar.

Anlatsam dudağınız uçuklar. Ülkemi özledim.

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Öğrencileri aşırı zorlayıp onların başarıya ulaşmasını hedefleyen
Belli bir alanda Yetenekleri olan öğrencilerin ancak üniversite de yeteri kadar puan alırsa kendi sevdiği alana yönelmesini hedeflediği eğitim sistemi

Ben bunun acısını çok yaşadım gideceğim bölüm matematik fenden alıyor ancak lise 2 den sonra mat fen görmedik. Enteresan değil mi ?
Şimdiiiii

2.

Evet eğitim sisteminden benimde çok şikayet ettiğim konular var ancak şu unutulmamalıdır ki ne yazık ki Türkiye’deki çoğu insan başarısızlıklarını tamamiyle eğitim sistemine atıyor yani bir sistemi eleştirirken kendimizide eleştirmeliyiz diye düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse,ülkede ki konuşulan ingilizce seviyesi malumunuzda benim gördüğüm herkes suçu hep eğitim sistemine atıyor.
Ben akranlarıma göre ingilizcede çok ilerdeyim bunda okuldaki ingilizce hocamında payı öneml ancak kendimi internet üzerinden çok geliştirdim.

Şimdi diyeceksiniz ki “Kardeşim eğitim sitemiyle interneti nasıl bağdaştırdın?”

Bir insanda hırs olmalı arkadaşlar.HIRS!.

İster Londradan İngilizce hocası
İster M.I.T mühendis
İster Romadan,Napoliden mirmarlık hocaları getirin öğrenci öğrenmek istemediyse kimi tutarsan tut bu değişmez.

Yazdığım 2. kısım ders çalışmayıp suçu sadece ve sadece sisteme atanlaradır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.