USB Belleğinizi Anahtar Yapın v1.7.1 By 20071999 C#

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Merhaba arkadaşlar ben 20071999 bugün paylaşacağım kendi yapımım olan program sayesinde istediğiniz USB belleği bir anahtar yapabilirsiniz.

Programlama Dili: C#

Sürüm: V1.7.1

Güncellemeler:

Kod:
* Çözüldü - Çıkarıldı + Eklendi

Sürüm V1.7.1

*BAN SİSTEMİNDE BÜYÜK BİR BUG TESPİT EDİLDİ VE ÇÖZÜLDÜ. KEZA BANSIZ MOD'DA DA TESPİT EDİLDİ VE ÇÖZÜLDÜ.

+HOŞGELDİNİZ EKRANINA SESLİ GERİ BİLDİRİM EKLENDİ.

+PANELDE BAZI EKLEMELER YAPILDI, GEREK GÖRSEL GEREK İŞLEVSEL.

Sürüm V1.6.5

+Artık "USB Listesini Yenile"ye Basmaya Gerek Yok, Gerçek Zamanlı Olarak PC'ye Takılan USB'leri Algılıyor,
Her şey Otomatik. Fakat ben yine de ContextMenu'de yenilemek için bir seçenek bıraktım.

*Kilit Ekranındaki Ufak Bir Bug Çözüldü.

+Kilit Ekranındaki Sarı Anahtar Resmi Yerine Kilit Resmi Eklendi ve Yazılar Her Ekranda Daha Nizami Olarak Ortada Gözüküyor Artık.

+Panelde Ufak Değişiklikler Yapıldı.

+Sitenizi (Ban listenizi) Test Edebilirsiniz.

+Gizli Dosyaları Göster Dediğinizde Bile Kilit Yazılımı Gözükmeyecektir.

Sürüm v1.5.2

*Artık Kurtarma Anahtarını Direkt Olarak Silebilirsiniz (Önceki sürümde önce anahtar yapıp sonra silebiliyorduk.)

*HTTP Site Sorunu Çözüldü Artık Hata Vermiyor HTTP Protokollü Sitelerde. Ama Bazı Host Firmaları Bunu Saldırı Olarak Algılıyor
ve Program Listeyi Alamıyor, O Yüzden HTTPS Site Yazmanızı Öneriyorum (Ben 000webhost Kullanıyorum oradaki hazırladığınız bedava site HTTPS
Oluyor. (https://tr.000webhost.com/) bu adresten hemen bedava bir HTTPS Protokollü site oluşturabilirsiniz.

*Panelde Düzenlemeler Yapıldı.

*Kilit Yazılımında Ufak Düzenlemeler Yapıldı.

Programın; Ebeveynlere, Kurumlara yararlı olabileceğini düşünüyorum :)

Şu an bir tane arkadaşım kullanıyor, gayet memnun :D

*Kilit ekranında ALT+F4, ALT+TAB, BAŞLAT tuşları işlevsiz.
*Anahtar olucak USB de dosyalarınız olabilir. Bu konuda bir sıkıntı yok.
*Kilit ekranında belirlediğiniz yazıyı gösterebilirsiniz.
*Kilit ekranında "Bilgisayarı kapat" etiketli bir linklabel var, buna basarak PC'yi kapayabilirsiniz.
*Kilit ekranında 10-15 tane özlü söz gösterilmektedir.
*Kilit ekranında tarih ve saat gösterilmektedir.
*Başlangıçta çalışabilme özelliğini aktifleştirebilirsiniz.
*Kendini Temp dizinine taşıyabilir.
*Kendini dosya gezgininden saklayabilir.
*Görev Yöneticisi, Msconfig, Regedit gibi önemli bileşenleri engelleme kabileyetine sahip.
*Kurtarma anahtarı oluşturabilirsiniz (Eğer bu anahtar sistemden banlıysa maalesef işe yaramaz.)
*Sistemi yormaz, olabildiğince az kaynak kullanır, stabil, hızlı, güvenli.
*Kilit oluştururken Ban atma modunu etkinleştirerek ban modunu kullanabilrsiniz.
*Sınırsız sayıda; kilit bileşeni, usb anahatar, kurtarma anahtarı oluşturabilirsiniz.
*Tamamen Portable, kurulum veya ekstra bir .dll, .ocx v.s istemez. (FAKAT .NET FRAMEWORK 4.5 GEREKLİ)
*İstediğiniz kullanıcıyı/kullanıcıları banlama/ban kaldırma.
*Şifre kısmını siz yazdıkça kaydeder, unutma gibi bir sorunda sorun olmaz.

---------------------Ban Atma Modu---------------------

*Mutlaka METİN BELGESİ halinde ban listesi oluşturunuz.
*Kilit Yazılımı kurulacak bilgisayarların internete bağlı olması gerek. (Aksi halde internet gelene kadar kilit ekranı bazı fonkisyonlarını kapatarak işlem yapmayacaktır. ve ekranda kırmızı bir yazı gözükecek. Internet geldiğinde kırmızı yazı kaybolacak ve usb anahtarınızı bir kere çıkarıp takmanız yeterli olacaktır.)
*Internet olmazsa isterse bansız bir anahtar takılsın yine de kilit ekranı kapanmayacak ve kilit ekranı açıkken internet giderse kilit ekranı açılacak pc de takılı olan anahtar
usb kaaleye alınmayacak. Bu yüzden internet olmasına dikkat edelim.
*Eğer yazdığınız site ulaşabilir değilse yukarıdakilerin aynısı olacaktır.
*Diyelim kilit yazılımı oluştururken site kısmına www.site.com/banlistesi.txt yazdınız, sitenizde de banlistesi.txt isimli bir METİN BELGESİ oluşturunuz.
zaten kilit yapma programında bir FTP Uplaoder bileşeni ekledim oradan da yükleyebilirsiniz.
*Ban atmak istediğinizde anahtar oluşturduğunuzda ki yazdığınız kullanıcı ismini ban listesine yazmanız gerekmektedir.
*Ban kaldırmak isterseniz de sadece listedeki istediğiniz bir ismi silmeniz yeterli olacaktır.

Gereksinimler:
-.Net Framework 4.5

Denenen Windows Sürümü:

-Windows 7
-Windows 10

Görseller:

Panel:

Site Test Ekranı:

Ban Listesini FTP'ye Upload Etme Ekranı:

Kilit Ekranı

Doğabilecek her türlü sorun kullanıcıya aittir, yapımcı sorumlu tutulamaz.

İndir V1.7.1

Virustotal

Moderatör tarafında düzenlendi:

xOkanx

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
468
1
Ellerine sağlık üstadım Hangi dili kullandınız yaparken ayıp olmazsa

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Üstad eline sağlık gayet güzel proğram olmuş. Üstad, akıllı tahta kullanan eğitim kurumlarına verebilirsiniz. Onların daha çok ihtiyacı oluyor. : )

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Üstad eline sağlık gayet güzel proğram olmuş. Üstad, akıllı tahta kullanan eğitim kurumlarına verebilirsiniz. Onların daha çok ihtiyacı oluyor. : )

Şu an iletişime geçebileceğim tanıdığım kurum yok :D en iyisi ben burada paylaşayım da Google'da aratırken bu konum indexlenir :D varsa senin bildiğin kurum onlara bunu önerebilirsin :)

TOMAR

Üye
18 May 2018
180
0
NEREYE ?
ATAK benzeri program Eğitim kurumlarında kullanılabilmesi için ilk önce tanıtım gerek yoksa kullanan olmaz.. ELİNE SAĞLIK

15 Eyl 2018
230
0
Tersce
Lisedeyken atakı aşmanın yolunu bulmuştuk. Bu da aynı yöntemle aşılabilir maalesef.

Ancak, akıllı tahtaları eğitim dışı kullanacak elemanların bu forumda da olduğunu düşünerek nasıl aşılacağını ve bunun nasıl önlenebileceğini söylemicem. Önleme yöntemini bir tek yazılımı yazan arkadaşa söyleyebilirim belki, ama evvela kendisinin liseyi bitirmesini beklememiz lazım :trl

Emeğine sağlık :)

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Lisedeyken atakı aşmanın yolunu bulmuştuk. Bu da aynı yöntemle aşılabilir maalesef.

Ancak, akıllı tahtaları eğitim dışı kullanacak elemanların bu forumda da olduğunu düşünerek nasıl aşılacağını ve bunun nasıl önlenebileceğini söylemicem. Önleme yöntemini bir tek yazılımı yazan arkadaşa söyleyebilirim belki, ama evvela kendisinin liseyi bitirmesini beklememiz lazım :trl

Emeğine sağlık :)

Lise çoktan bitti de çözümü illa vardır. Hiçbir sistem güvenli değildir sözünü bilmiyorsun herhalde :trl de bakem çözümünü pm den. :)

Belleği Kaybetme Durumunda Napabiliriz?

Başka bir USB bellek anahtarı oluşturucan :D

eline sağlık bunu flaşa attığıımzda flaşta başka birşeyin olmamasımı gerekir

Hayır dostum herşey olabilir. İstersen pc ye format attığın USB yi bile anahtar yapabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DarkAbdal

Yeni üye
2 Ara 2018
36
0
Ellerine sağlık tam aradığım şeydi buldum sonunda.
Değişik simge ve yazılarla bi iki örnek atarsan gayet menmun kalırım.
başarılar.

Lawliet123

Kıdemli Üye
31 Tem 2016
2,558
6
İşte görüyorsunuz ya arkadaşlar, Sago gibi bir üstad yaparsa bir şeylerin ne kadar mükemmel olacağını :)

Ellerine sağlık Sagooooooooo :)

(Masiva bırak direk USB'lerimden :D:D:D:trl:trl)

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Hatırladın mı bilmiyorum ama gerçekten bu konuda çok başarılısın başarılarının devamını diliyorum :)

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.