Vb.Net Gömme

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0
Vb.netde bir exe dosyasını projeye gömmek istiyorum ve bir butona tıklayınca exe'nin açılmasını istiyorum nasıl yaparım

Moderatör tarafında düzenlendi:

lealperen

Üye
30 Haz 2018
73
0
Aydın
Tam olarak istediğin bu mu bilemiyorum ama bu işlem ile dosyayı bulunulan konuma çıkarıp çalıştırabilirsin.
Proje ayarlarında(Project Settings) Kaynaklara(Resources) var olan dosyayı ekle (add existing file)

Kod:
Public Class Form1
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object,ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        Dim FileName As String = IO.Path.Combine(Application.StartupPath, "ColorCop.exe")
        Dim BytesToWrite() As Byte = My.Resources.ColorCop
        Dim FileStream As New System.IO.FileStream(FileName, System.IO.FileMode.OpenOrCreate)
        Dim BinaryWriter As New System.IO.BinaryWriter(FileStream)
        BinaryWriter.Write(BytesToWrite)
        BinaryWriter.Close()
        FileStream.Close()
        Process.Start(FileName)
    End Sub
End Class

Bu kodda ColorCop adında program çalıştırılmış uygun şekilde düzenlersen problem olmaz. My.Resources.ColorCop uda değiştirmeyi de unutma

Son düzenleme:

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0
Tam olarak istediğin bu mu bilemiyorum ama bu işlem ile dosyayı bulunulan konuma çıkarıp çalıştırabilirsin.
Proje ayarlarında(Project Settings) Kaynaklara(Resources) var olan dosyayı ekle (add existing file)

Kod:
Public Class Form1
    Private Sub Button1_Click(
        ByVal sender As System.Object,
        ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        Dim FileName As String = IO.Path.Combine(Application.StartupPath, "ColorCop.exe")
        Dim FileStream As New System.IO.FileStream(FileName, System.IO.FileMode.OpenOrCreate)
        BinaryWriter.Close()
        FileStream.Close()
        Process.Start(FileName)
    End Sub
End Class

Bu kodda ColorCop adında program çalıştırılmış uygun şekilde düzenlersen problem olmaz. My.Resources.ColorCop uda değiştirmeyi de unutma

Teşekkürler buydu istediğim

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0

Kod:
Public Class Form1
    Private Sub Button1_Click(
        ByVal sender As System.Object,
        ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        BinaryWriter.Close()
        FileStream.Close()
        Process.Start(FileName)
    End Sub
End Class

hocam hata var
WDG9XY.png

lealperen

Üye
30 Haz 2018
73
0
Aydın
Baya karıştırmısınız kodu ben komple class atmıştım Kodun sadece bu kısmını event handler içine koyarsanız

Kod:
        BinaryWriter.Close()
        FileStream.Close()
        Process.Start(FileName)

Kodda yanlışlıkla boşluk bırakmışım.:yorgun düzelttim. String in niye dönüştürülmesi konusunda bende böyle bir problem cikmamıştı (biraz eski bir kod) ama şu şekilde halledebilirsiniz.
Kod:
Dim BytesToWrite() As Byte = Encoding.ASCII.GetBytes(My.Resources.ColorCop)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.