Yabancı sitelere saldırırsam ceza alır mıyım?

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Merhabalar.

Kendimi geliştirmek için bir şekilde site üzerinde deneme yapmam gerekiyor çalışıyor mu diye mantığını anlamam için ddos saldırısı yapmam gerekiyor ya da zafiyet taraması, SQL açığı bulma vs fakat başlıkta yazdığım gibi hapis ya da para cezası durumu var yabancı ülkenin sitesine saldırırsan ( Fransa,İngiltere v.b ) para ve hapis cezası olmaz diye duydum doğru mu tek endişem bu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
1
52
Malatya
Cevap: 1 - 3 Yıl Hapis - Para Cezası

Türk siteleri dışında herhangi bir ülkenin sitesine/sitelerine saldırı yapabilirsiniz. Şayet bu işlemleri yaparken gizliliğinizi korumayı ihmal etmeyiniz. Benim tavsiyem kendinize ''Blogger'''dan blog kurmak orada kendinizi istediğiniz gibi test edebilirsiniz.

Hakanz

Yeni üye
20 Haz 2020
22
0
Esenyurt

Ben Şöyle Düşünüyorum Her ne kadar politik bi savaş olsada ülkeler arası, gidip oranın esnaf halı yıkama sitesini hacklemek ne kadar doğru geliyor size ?

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN

Bakarizm
kendine site aç ona saldır, yada timde site açan kendi sitesi olanlara izin verirse saldırı yapabilirsin, yada bazı siteler vardı unuttum kendini geliştirmek için onlarada saldırı yapabilirsin

ferhat451

Üye
25 Ocak 2019
93
0
TuranDevleti
Merhaba..

Böyle bir durum söz konusu evet dava edilebilirsin(Uluslar arası mahkeme açılabilir ki bu da çok uzun süren bir süreç mt2 nin bir admini için açılmıştı baya da uzun sürmüştü) sitenin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Küçük yabancı sitelere ip adresinizi gizleyerek veyahut değiştirerek işlem yaparsanız bir sorun oluşmayacaktır.

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2
Merhabalar.

Kendimi geliştirmek için bir şekilde site üzerinde deneme yapmam gerekiyor çalışıyor mu diye mantığını anlamam için ddos saldırısı yapmam gerekiyor ya da zafiyet taraması, SQL açığı bulma vs fakat başlıkta yazdığım gibi hapis ya da para cezası durumu var yabancı ülkenin sitesine saldırırsan ( Fransa,İngiltere v.b ) para ve hapis cezası olmaz diye duydum doğru mu tek endişem bu.

Forumda Defalarca Soruldu ve Tekrar Cevaplıyoruz.

Sanal Makine ye Pentester Tooları Kurup Lokal Ağında Deyebilirsin,

Kendi Siteni Kurup Deneyebilirsin,

BugBounty de Gönlünce İstediğini Yapabilirsin,

İzin Alıp Deneyebilirsin,

vs vs

ayrıca ceza almazsın diye birsey yok. adam davayı açar geçer.

Canious

Uzman üye
13 Şub 2016
1,535
0
M.K.A
Bir çok siteye baktım test için ve ücretliydi bir kez daha bakarım ve izin alarak yaparım saldırı deneme vs bu yönden teşekkür ediyorum hepinize önlem olarak uygularım ve aklımda ki bir soru da Zombi Ağı var araştırdım sanırsam saldırılarda ip değiştitmeye yarıyor Termux üzerinden mümkün müdür?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.