Yabancı sitelere saldırırsam ceza alır mıyım?

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Merhabalar.

Kendimi geliştirmek için bir şekilde site üzerinde deneme yapmam gerekiyor çalışıyor mu diye mantığını anlamam için ddos saldırısı yapmam gerekiyor ya da zafiyet taraması, SQL açığı bulma vs fakat başlıkta yazdığım gibi hapis ya da para cezası durumu var yabancı ülkenin sitesine saldırırsan ( Fransa,İngiltere v.b ) para ve hapis cezası olmaz diye duydum doğru mu tek endişem bu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
Bir çok siteye baktım test için ve ücretliydi bir kez daha bakarım ve izin alarak yaparım saldırı deneme vs bu yönden teşekkür ediyorum hepinize önlem olarak uygularım ve aklımda ki bir soru da Zombi Ağı var araştırdım sanırsam saldırılarda ip değiştitmeye yarıyor Termux üzerinden mümkün müdür?

Zombi Ağ Saldırısı Botnet saldırısı demek.Binlerce, on binlerce, hatta milyonlarca bilgisayara virüs yaymayı ve bu bilgisayarların kontrolünü ele geçirmeyi amaçlar."zombi ağı" veya "bot ağı'' için Botnet saldırıları binlerce bilgisayarın kontrolü sayesinde gerçekleşir.

İp degistimek istersen vpn kullanabilirsin veyahut proxy.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, sözleşmelere göre yapılan saldırılara dava açılması söz konusudur. Yani bir devletin sitesine saldırı düzenlediğimiz zaman dava yiyebilirsiniz.

Benim önerim kendi çalışma ortamınızı kurup denemelerinizi orada yapmanız olacaktır. Yukarıda da bahsedildiği gibi kendi sitenizi açıp oraya da işlem yapabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.