Yazılım Dilleri Nasıl Öğrenilir? (html, php,python,c# vb.)

1 Tem 2021
64
18
19
Arkadaşlar merhabalar bi arkadaşla hedef koyduk sözleremizdende hiç bir şekilde dönmeyiz söz ise şu 6 yada 7 ay içerisinde "html,java,php,css,python,c# ve daha fazlası"
öğrenicez biraz zor olsa bile yapıcaz o yüzen bana dersler lazım bu dersleri nerede bulabiliriz ? ister ücretli olsun isterse ücretsiz yada burdaki hocalrın atığıda olur
yeterki iyi yerden öğrenmek istiyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Arkadaşlar merhabalar bi arkadaşla hedef koyduk sözleremizdende hiç bir şekilde dönmeyiz söz ise şu 6 yada 7 ay içerisinde "html,java,php,css,python,c# ve daha fazlası"
öğrenicez biraz zor olsa bile yapıcaz o yüzen bana dersler lazım bu dersleri nerede bulabiliriz ? ister ücretli olsun isterse ücretsiz yada burdaki hocalrın atığıda olur
Merhaba,
Bahsettiğiniz Süre Zarfında Bitiremezsiniz ama ben size yardımcı olacak linkleri ekledim.
TurkHackTeam'de Bulunanlar ;

Dış Kaynaklar ;

W3Schools'da Bulunanlar ;
Yardımcı Uygulamalar Ve Editörler ;
logo.png

1 Tem 2021
64
18
19
Merhaba, bahsettiğiniz tüm dilleri BTK Akademide bulup, ücretsiz bir şekilde eğitimini alabilirsiniz. Şimdiden başarılar dilerim, kolay gelsin. İyi forumlar.

En güzel eğitim kanalı BTK akademi bende ordan eğitimler alıyorum her nasıl oluyuorsa aylık 6 gb ücretsiz internette veriyolar. e devletle giris yapabilirsin. Akademi
Çorbanın içine ne bulduysanız atmışsınız siz. Muhtemelen zaten 1 hafta içinde bırakırsınız.. Yine de ben size hangi alan ve dile yönelmenizi kolaylaştırmak için bir kaynak atayım : Programlamaya Başlangıç - Hangi Dil
bu bilgiler bana yerterlidir kim bana ne derlerse desinler asla vazgeçmicem saolun hocalarım

Licht

Katılımcı Üye
7 Kas 2021
450
935
Layer7
Öncelikle Merhaba,

Bu tür kurslar formumuzda mevcuttur isterseniz oradan öğrenebilirsiniz onun dışında udemy ve youtube yi size önerebilirim

iyi formlar dilerim :)

Buradan Ulaşabilirisiniz

cppdozer

Yeni üye
26 Ağu 2021
6
2
Dostum bu konuda çok fazla eğitim var internet üzerinde aslında düşündüğün kadar zor değil sadece bir tanesini seç ve öğrenmeye başla devamı gelecektir. Programlamanın temellerini öğrenmek istiyorsan şahsi düşüncem öncelikle C'den başlaman şayet zorlanırsan Python'a geçebilirsin. Yolun açık olsun

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
437
Root@Cyberknight
Merhaba,
Udemy,Btk akademi, youtube veya diğer platformlar üzerinden yazılım dillerini öğrenebilirsiniz sizin için yazılım kursları bırakıyorum.
Ücretsiz CSS Eğitimi - Yazılımcı Olun! Web Programlamaya Giriş HTML 5 ve Temel CSS Html ve css
Ücretsiz Java Eğitimi - 2 Saatte Java Temellerine Hakim Olun! Java
Ücretsiz PHP Eğitimi - PHP Yazabilirim-Temel PHP Eğitim Seti php
Ücretsiz Python Eğitimi - Python Programlamanın Temelleri pyhton
Ücretsiz C# Eğitimi - C# Öğrenin c#
Bunların hepsi ücretsiz udemy kurslarıdır
iyi günler iyi forumlar dilerim :)

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Moralini bozmak istemiyorum ama böyle öğrenilmezki ilk başta algoritma öğrenmelisin , hangi alana yoneleceksen programlama dilini ona göre seçersin . Kısaca algoritma öğren , alanını bul dilini seç onda uzmanlaş sonra diğer dillere geçersin . 10 dili az bilecegine birini tam bil daha iyi (anlatmak istediğim sadece birinde uzmanlaş değil ilk birinde uzmanlaş sonra başka dil öğren ) , birinde uzmanlaş sonra diğerlerini kolay öğrenirsin önce mantığı kavra .
Not ; matematik ve ingilizce gerekli , mat belki her proje için çok gerekmez ama önemli.

Son düzenleme:

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
77
Merhaba,
Ücretli derslerr gerek olduğunu sanmıyorum ücretsiz bir çok eğitim mevcut ve gayet rahat kavranilir bir şekilde
html,php ve javascript için bu kanal;
Python liste;
Buda c# dersleri;
İyi günler.

KaptanTR

Administrator
17 Nis 2015
1,654
1,606
Merhaba , en etkili öğrenme biçimi uygulamalı eğitimdir. İstediğiniz kursları alın , bitirin. Uygulamaz ve proje geliştirmezseniz, öğrenemezsiniz. Bir diğer husus ise öğrenirken acele etmeyiniz, her konu bitiminde proje geliştirin ,not alın, tekrar yapın. Çok daha verimli bir eğitim geçirmiş olursunuz. Sadece bir eğitmen ile kendinizi sınırlamayın , diğer eğitmenlerinde içeriklerine bakınız. Emin olun sonrasında pişman olmazsınız. Kolay gelsin , iyi çalışmalar dilerim.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Merhaba , en etkili öğrenme biçimi uygulamalı eğitimdir. İstediğiniz kursları alın , bitirin. Uygulamaz ve proje geliştirmezseniz, öğrenemezsiniz. Bir diğer husus ise öğrenirken acele etmeyiniz, her konu bitiminde proje geliştirin ,not alın, tekrar yapın. Çok daha verimli bir eğitim geçirmiş olursunuz. Sadece bir eğitmen ile kendinizi sınırlamayın , diğer eğitmenlerinde içeriklerine bakınız. Emin olun sonrasında pişman olmazsınız. Kolay gelsin , iyi çalışmalar dilerim.
Hocam altı yedi ay içinde bunları yapması yanlış değilmi ?

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Gerçek dışı bir hedef, gereksiz bir hedef. Biraz agrasif gibi gözüküyorsa da öyle sanma lütfen, gerçekçi konuşuyorum daha çok. Bir kere seçtiğin diller arasından muadili olabilecek(Bir dilin diğer dile göre elbette avantajları ve dez avantajları var bu farklı bir konu) diller seçmişsiniz. Örneğin; C# öğrenmişken PHP ve Python öğrenmenin gereksizliği. Bu 3 dilin sırası değişir, bir başka şekilde de python öğreniyorsanız Php veya c# öğrenmene gerek yoktur. Genel konuşuyorum. Yoksa illaki projeden projeye, gereksinimden gereksinime diller değişir.

Yukarıdaki bir arkadaşın da dediği gibi çorba yapmışsınız hepten. Ayrıca bir dili gerçekten öğrenmek, kafanda oturtmak öyle 6 ayda olabilecek iş değilken birbirinden farklı derinlikleri olan 3 farklı dili öğrenmek için muhtemelen dünyada hatrı sayılır dahilerden falan olmak gerekir belki de mümkün bile değildir. Öğrenmek zaman alır, pratik gerekitirir, eğitim izleyerek zaten çok fazla ilerleyemezsin. Bir çok şey zamanla oturur kafasında insanın. Dil öğrenmekten çok programlamanın mantığı öğrenilir önce, sonra dilin kendine özgü yapıları, framework'leri olsun, pratik yöntemleri falan öğrenilir, dil içinde uzmanlaşılır bu şekilde davranarak hiçbir dilde doğru bir uzmanlığa sahip olamaz kısaca asla hiçbir zaman tam öğrenmemiş olursunuz.

Ekstra not: Elbette bir dilde uzmanlığı olan bir yazılımcının, başka bir dilin syntax yapısına çalışıp, birkaç proje ile kısa sürede aşina olup belli bir seviyede dili kullanmaya başlayabilir, ama bu zaten hali hazırda bir uzmanlığı olan ve uzun süre yazılım konusunda tecrübesi olan bir kişi kıstasında istisnadır.

Bu hedefiniz bana daha çok şöyle geliyor; Ben 1 ayda Çince, Almanca, Rusça, Arapça bir de Korece öğreneceğim!
Bir başka bakışla da, hedefim almanyaya gitmek ama Almanca yerine Rusça öğreniyorum.

Yapmanız gereken, yazılım ve bilişim dünyasına dair daha kapsamlı bir araştırma yapıp, kendinize bir alan belirleyip o alanda muadiili olabilecek birden fazla dil seçmektense tek bir dil seçip onun üzerine yoğunlaşmanızdır. Kendi zamanınızı boşa harcamamanızın adına, iyiliğinize söylüyorum.

KaptanTR

Administrator
17 Nis 2015
1,654
1,606
Hocam altı yedi ay içinde bunları yapması yanlış değilmi ?

Şöyle söyliyeyim , eğer alana yeni giriş yapmışlar ise bence yanlış değil. Tabiki 7 8 ay gibi bir süre içinde uzman olamazsınız. Fakat en azından dillerin söz dizini ve o dilin hangi alanlara kullanıldığını öğrenmiş olur ve daha rahat alan seçimi yapmış olursunuz. Benim tavsiyem kendinize zaman sınırı koymayınız ama hedef koyunuz. Bir dil seçip o dilde uzmanlaşmaya bakınız.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Şöyle söyliyeyim , eğer alana yeni giriş yapmışlar ise bence yanlış değil. Tabiki 7 8 ay gibi bir süre içinde uzman olamazsınız. Fakat en azından dillerin söz dizini ve o dilin hangi alanlara kullanıldığını öğrenmiş olur ve daha rahat alan seçimi yapmış olursunuz. Benim tavsiyem kendinize zaman sınırı koymayınız ama hedef koyunuz. Bir dil seçip o dilde uzmanlaşmaya bakınız.
Hocam 5-6 dil yazmış , hepsinin syntaksini bilse ne yarar mantığını anlmadiktan sonra , mantıksız . Hangi alanlarda kullanildiklarini araştırma yaparak bulabilir .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.