Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Root Kaldırdıktan sonra tamamen temizledik diyelim system/app dosyalarınıda temizledik diyelim geliştirici seçeneklerinden oem kilit açmayı kapayıp yeniden başlatsak telefonu hata alırmıyız efendim ? Acil soru

Root tamamen nasıl kaldiriliyor (?)
Bu konuda ben ciddi bir makale okumadim en azindan xdm yada reddit vs gibi yerlerde tam olarak kanitli birsey gormedim.

Evinizin kapisini kilit ile aciyorsun (anahtar)
Bu kilidin bir kopyası var ise kapının mekanizması (göbeğinde) cizik izleri birakir bunu senin benim görmem cok olanaksiz mikrodur ve bu cizikler 2. Bir anahtarin varoldugunu bize gösterir.
Android acik kaynakli bir teknoloji olsada bu duruma tamamen acik degil
İşte tam burada "OEM stands for “original equipment manufacturer"
Devreye giriyor biz buna kisaca rom kilidide diyebiliriz.
OEM kilidin aciksa kapatma çünkü bu senin o kapiyi acabilmen icin tek anahtar olacaktir.

Kolay gelsin

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Hocam andorid telefonum ile root olmadan en fazla hangi hackledi yapabiliriz bunu bize listeleyip sunarmisiniz saygılarımla FAKULTE

FAKULTE genel bir cevap olacak.
Bu tarz sorularin cevaplarini bulabilmek için bu foruma ve forumlara üyesin benden istedigin listeyi ben veremem.
Ben daha farkli mutfak işlerini severim daha birey ve kişisel calismalar diyelim.
Termux ile android modullerin listesine bakabilirsin.

Hiç türkiye deki telefon numaraları neden 10 rakamdan oluşuyor merak ettiniz mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

OxiPionHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2018
492
0
Nereye :D
Zehir Ben Sizi Dinlemeyip OEM Kapadım Biraz araştırdım rom atılırsa düzeliyomuş fakat cihazımı download modda görmüyor bile onuda biraz baktım ve "USB Hata Ayıklama" Açık olmadan cihazımızı görmüyormuş doğrumudur bunun hakkında bana yardım edebilirmisiniz teşekkürler :

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Zehir Ben Sizi Dinlemeyip OEM Kapadım Biraz araştırdım rom atılırsa düzeliyomuş fakat cihazımı download modda görmüyor bile onuda biraz baktım ve "USB Hata Ayıklama" Açık olmadan cihazımızı görmüyormuş doğrumudur bunun hakkında bana yardım edebilirmisiniz teşekkürler :

Napacaz simdik peki ())

Hata ayiklama acik olmaz ise görmez gormemesinin sebebide bu acik birakilan anahtar senin her usb takdiginda sana bildiri vermemesi ve hack olmaman icin cunku pc her takdiginda cihazin savunmasiz kalacak ve sen istemesende bir hatadan ötürü cihazina pc tarafindan dosya transferi yapilabilmesidir.

Son düzenleme:

OxiPionHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2018
492
0

Napacaz simdik peki ())

Hata ayiklama acik olmaz ise görmez gormemesinin sebebide bu acik birakilan anahtar senin her usb takdiginda sana bildiri vermemesi ve hack olmaman icin cunku pc her takdiginda cihazin savunmasiz kalacak ve sen istemesende bir hatadan ötürü cihazina pc tarafindan dosya transferi yapilabilmesidir.

Kablo Değiştirmemde Gördü bir rom yükledim stock rom bu rom binary 3 müş benim binary 1 olduğu için fail aldım rom bulmam gerekiyo

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Kablo Değiştirmemde Gördü bir rom yükledim stock rom bu rom binary 3 müş benim binary 1 olduğu için fail aldım rom bulmam gerekiyo

Sen çözüm yollarini dene bizide bilgilendir bu sorunu nasil aşabildigini ancak şaşiririm sen bu durumu normale cevirebilirsen.

Sen bak çözümlere sonra bizde dahil oluruZ gerekirse

TRdoctor

Yeni üye
4 Ara 2020
38
2
Merhaba iyi akşamlar iki sorum var
1-) telefondan termuxla ilgili bende sorun oluyor bazi seylerden neyden kaynaklaniyor bilmiyorum ve videoya bakarakta yaptigim halde farkli hatalar oluyor termuxla ilgili bilgi edenebilcegim bir yer varmi youtube falan ise yaramiyor cogu intanet sitesi yada telegramdan yardimcicolacak biri

2-) fake numara almaya calisiyorum freeton adli bir uygulamadan ama herhalde parali olmus fake numara alabilecegim farkli bir ugulama var varsa link alabilirmiyim simdiden teşekkürler

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Merhaba iyi akşamlar iki sorum var
1-) telefondan termuxla ilgili bende sorun oluyor bazi seylerden neyden kaynaklaniyor bilmiyorum ve videoya bakarakta yaptigim halde farkli hatalar oluyor termuxla ilgili bilgi edenebilcegim bir yer varmi youtube falan ise yaramiyor cogu intanet sitesi yada telegramdan yardimcicolacak biri

bu soruna cevap vermek cok güç zira soruyu anliyamadim. Linux terminal uygulamasi yapmiş biriyim (2017)
Bir çok yerden hata aliyor olabilirsin bunu bilemiyorum.

2-) fake numara almaya calisiyorum freeton adli bir uygulamadan ama herhalde parali olmus fake numara alabilecegim farkli bir ugulama var varsa link alabilirmiyim simdiden teşekkürler

2 ay once bana lazim olmustu birinden rica ettim bana verdi daha sonra nerden aldigini sordugumda bana bir uyg soylemisti herkezin bildigi bir uygulama ama ismi tam olarak hatirliyamadim fakat web sitesinin rengi mor veya lila renkliydi text falanda hatirliyorum isminde.
Herneyse sana daha geniş bakış açısıyla yardimci olayim.
İnternet dunyasinin (dili) ingilizce ve bu dunyada da böyle bizler bir konuda yardim alirken google den hep Türkçe yazariz ve bu bizi pekde aradigimiz yere götürmez android dünyasında ingilizce kullaniliyor ve sen google de ingilizce arama yaparsan daha iyi sonuclar alirsin yalniz bir husus var VPN kullan ingiliz dili kullanan bir ülke seçip sana daha iyi sonuç lar verecek yerlere ulasirsin :)

Unutma ingilizce

TRdoctor

Yeni üye
4 Ara 2020
38
2
2 ay once bana lazim olmustu birinden rica ettim bana verdi daha sonra nerden aldigini sordugumda bana bir uyg soylemisti herkezin bildigi bir uygulama ama ismi tam olarak hatirliyamadim fakat web sitesinin rengi mor veya lila renkliydi text falanda hatirliyorum isminde.
Herneyse sana daha geniş bakış açısıyla yardimci olayim.
İnternet dunyasinin (dili) ingilizce ve bu dunyada da böyle bizler bir konuda yardim alirken google den hep Türkçe yazariz ve bu bizi pekde aradigimiz yere götürmez android dünyasında ingilizce kullaniliyor ve sen google de ingilizce arama yaparsan daha iyi sonuclar alirsin yalniz bir husus var VPN kullan ingiliz dili kullanan bir ülke seçip sana daha iyi sonuç lar verecek yerlere ulasirsin :)

Unutma ingilizce

Simdi en basit orenk olarak termuxtan telefon numarasi ile bilgi ogrenmeye calistim bunda hep hata aldim kendim yaptim hata aldim telegram grubundan birinden rica ettim ondanda hata aldim videolardaki sekilde yaptim onlardanda hata yaptim ama iki gun once bir video gordum onu yaptim linke basarak sosyal muhendis tarzi birsey o oldu ama sadece konum gosteriyordu ama diger seyleri yapamadim hata aldim hep
Yada burdan yeni bir alan acsak termux la ilgili ordan paylasimlar yapsak o da iyi olur ama sizlerin gorusu nasil olur bilemem birde termux kullaninca vpn kullanmamiz bir fayda edermi ingilizce olarak arama da yapicam
peki fake numara icin bildiginiz farkli bir yontem varmi ?
Simdiden teşekkürler THT ailesi ❤️

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Simdi en basit orenk olarak termuxtan telefon numarasi ile bilgi ogrenmeye calistim bunda hep hata aldim kendim yaptim hata aldim telegram grubundan birinden rica ettim ondanda hata aldim videolardaki sekilde yaptim onlardanda hata yaptim ama iki gun once bir video gordum onu yaptim linke basarak sosyal muhendis tarzi birsey o oldu ama sadece konum gosteriyordu ama diger seyleri yapamadim hata aldim hep
Yada burdan yeni bir alan acsak termux la ilgili ordan paylasimlar yapsak o da iyi olur ama sizlerin gorusu nasil olur bilemem birde termux kullaninca vpn kullanmamiz bir fayda edermi ingilizce olarak arama da yapicam
peki fake numara icin bildiginiz farkli bir yontem varmi ?
Simdiden teşekkürler THT ailesi ❤️

Hoş yorumun için sagol.
Github kullanmiyorsun anladığım kadarıyla
Bir bak derim ayrica ilgilini çekeceğini düşündüğüm xda developer sitesine de bi bak

Termuxla vpn bunu ayri tutalim termuxlan vpn arama yaparken kullanma istersen.
Şunuda dene vpn indirdiginde play store verilerini temizle tekrar aç ve fake numara uygulamalarini tekrar arat farkli uygulamalar oldugunu fark edeceksin ayrica Türkiye'de yasakli bir cok fake number uygulamasi var bunlarda sana ipucu olsun.
Sonuçları paylaş bizimle
İy geceler

TRdoctor

Yeni üye
4 Ara 2020
38
2
Hoş yorumun için sagol.
Github kullanmiyorsun anladığım kadarıyla
Bir bak derim ayrica ilgilini çekeceğini düşündüğüm xda developer sitesine de bi bak

Termuxla vpn bunu ayri tutalim termuxlan vpn arama yaparken kullanma istersen.
Şunuda dene vpn indirdiginde play store verilerini temizle tekrar aç ve fake numara uygulamalarini tekrar arat farkli uygulamalar oldugunu fark edeceksin ayrica Türkiye'de yasakli bir cok fake number uygulamasi var bunlarda sana ipucu olsun.
Sonuçları paylaş bizimle
İy geceler

Bilginiz icin cok teşekkür ederim github ba girdim nasil kullanacagim hakkimda pek bir fikrim yoktu o yuzden videolara bakmayi tercih ettim uzun lafin kisasi hazira konudum diyebilirim dedigini siteyi sabitledim github icinde arastirma yapip ogrenicem fake numara icinde teşekkürler bilgileriniz icin cok teşekkürler ( bu arada benim hep hayalimdir hep ozenmisimdir sizleri bir turlu okuldan dolayi firsat bulamamistim iki yildir okulum bitti kendi capimda hep birseylerle ugrasmisimdir asla kötüye kullanmamisimdir hep kendime ait olan seyler uzerinden baslamisimdir sizlere ozenmemin sebebide sizler sayesinde sanal alemdeki örgütler yada bazi farkli kisiler den dolayidir benim tek yaptigim sey suan ihbar etmek ama bir gün sizler gibi olucagima inaniyorum ne olursa olsun asla pes etmedim bugüne kadar istedigim herseyi basardim gec oldu ama oldu olanlar bunuda basaracagim sizlerin yardimlari bilgileri sayesinde ) uzun oldu kusura bakmayin 🙏 tekrardan teşekkürler THT ailesine basarilar sağlıkla ilgili sorusu olanlar bana ulasabilirler bu arada

Son düzenleme:

OxiPionHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2018
492
0
Evet bunu kilitlenmis oem kilitli telefonumdan yazıyorum samsungun sitesinden stock rom yüklersek binary gerekmiyormuş 1 saat fln bekledim oysa internetim hızlı aslında yüklendi bekledim D Bölümüne attım seçtim dosyayı 5dk sürmedi telefonu açtı hemde TWRP recovery yerine android recovery var kurtulmak istedim sonunda kurtuldum su twrpden sonra tekrar download moduna aldım orjinal samsung yazdigini gordum oldu dedim 3 gundur telefonsuz zordu bu arada hosuma giden bir yer daha telefon eski halinda resimlerim falan silinmeden gelmisti

Bu Zor Günlerimde Destek Oldugunuz Bilgilendirdiginiz Için Teşekkür Ederim

Son düzenleme:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Evet bunu kilitlenmis oem kilitli telefonumdan yazıyorum samsungun sitesinden stock rom yüklersek binary gerekmiyormuş 1 saat fln bekledim oysa internetim hızlı aslında yüklendi bekledim D Bölümüne attım seçtim dosyayı 5dk sürmedi telefonu açtı hemde TWRP recovery yerine android recovery var kurtulmak istedim sonunda kurtuldum su twrpden sonra tekrar download moduna aldım orjinal samsung yazdigini gordum oldu dedim 3 gundur telefonsuz zordu bu arada hosuma giden bir yer daha telefon eski halinda resimlerim falan silinmeden gelmisti

Bu Zor Günlerimde Destek Oldugunuz Bilgilendirdiginiz Için Teşekkür Ederim

Bu resmi okumani istiyorum

Zorda kalsaydin yardimci olurduk

Son düzenleme:

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Selamun aleykum hocam herhangi bir root izni olmadan android telefonumdan aynı wi-fi agimdakilerin nerelere girdiklerini kimlere ne mesajlar attıklarını gerekse icab ederse şifrelerini v.s görebileceğim bi program gelistirdinizmi veya sizden ricam olsa geliştirebilirmisiniz litfen ricamdır

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Selamun aleykum hocam herhangi bir root izni olmadan android telefonumdan aynı wi-fi agimdakilerin nerelere girdiklerini kimlere ne mesajlar attıklarını gerekse icab ederse şifrelerini v.s görebileceğim bi program gelistirdinizmi veya sizden ricam olsa geliştirebilirmisiniz litfen ricamdır

FAKULTE
2 yıl önce yapmışım zaten bir apk
Ama 2 yıl önce o zaman android 8 kullaniyorduk.

Neyse rootsuz neredeyse imkansiz birşey zaten

Shell terminal komutu şudur

su -c "cat / data / misc / wifi / wpa_ supplicant.conf> / storage / sdcard1 / wifi- networks.txt",

cat / storage / sdcard1 / wifi- networks.tx

Bu adrese shell ile gidersen sana wifi hakkinda tum dokumanlari verecektir ama rootsuz buraya gidemezsin.
Benim uygulamamda buraya rootsuz erişemiyordu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.