backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TruePeople

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
910
0
Ubuntu 11.04 yükledim fakat internet çalışmıyor çok aradım yardım lütfen internetteki her linke baktım

westside22

Yeni üye
25 Haz 2015
12
0
s.a beyler ben laptop kullanıyorum laptop wifi yi ile de kırabiliriz yani dimi ? bide ben vmvare ile kali linux u kurucam ama forumda kali linux ile nasıl wifi kırılcagı hakkında bilgi göremedim o yüzden henüz indirmiş değilm eger kali linux le nasıl wifi kırıcagımız konusunda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi??

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
Ubuntu 11.04 yükledim fakat internet çalışmıyor çok aradım yardım lütfen internetteki her linke baktım

internet kartın linuxa uyumlu olmaya bilir offical sitesinden desteklediği platformları kontrol et ..

s.a beyler ben laptop kullanıyorum laptop wifi yi ile de kırabiliriz yani dimi ? bide ben vmvare ile kali linux u kurucam ama forumda kali linux ile nasıl wifi kırılcagı hakkında bilgi göremedim o yüzden henüz indirmiş değilm eger kali linux le nasıl wifi kırıcagımız konusunda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi??

video.turkhackteam.tv adresinde wifi kırma ile ilgili konular mevcut wifi kırmak mümkündür.

01classique06

Uzman üye
1 Şub 2015
1,302
0
Beyler kali linuxu sanal pcye kurup laptopumla wifi hacklemeye çalıştım wifi kartını tanımadı bende wifi adaptörü alamam o yuzden başka turlu nasıl kırarım?

sirsahibi

Yeni üye
22 Haz 2015
2
0
arkadaşlar 15 gb lı küçük pc var,ben buna linux kurucam ancak hafıza yeterli değil diyor.mikro sd karta backtrack kurulabilir mi?.kurulabilirse de nasıl?.yardımcı olursanız

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
arkadaşlar 15 gb lı küçük pc var,ben buna linux kurucam ancak hafıza yeterli değil diyor.mikro sd karta backtrack kurulabilir mi?.kurulabilirse de nasıl?.yardımcı olursanız

ssd yada harici bir diske kurabilirsin sistem zaten minumum 10 gb yer kaplıyor tabi yetmez 15

Merhaba arkadaslar. Windows kurulu sistemimin ustune linux yukledim acilisti linuxsu sectigimde bana nst\autoneogrub0.mbr hatasi veriyor. Ne yapmam gerekiyor yardim edebilecek varmi..

Teşekkürler.

YBGl7k.jpg

DMvR03.jpg

dosya sisteminde hata var windowsu açıp linuxu kurduğun dizini biçimlendirip tekrar yükle

MMASpartan

Yeni üye
24 Haz 2015
28
0
İzmir
MS Virtual Pc kullanarak sanal kali linux yükledim yükleme işleminde ağ yapılandırmasını bulamadı manuel yapamadığım için sonra ayarla gibi bişey vardı onu işaretledim şimdi wifi görmüyor napmalıyız ?

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
MS Virtual Pc kullanarak sanal kali linux yükledim yükleme işleminde ağ yapılandırmasını bulamadı manuel yapamadığım için sonra ayarla gibi bişey vardı onu işaretledim şimdi wifi görmüyor napmalıyız ?

microsoft ağ yapılanmasında kendi protokolleri kullanıyor o yüzden güncelleme driver işlemler cok zor yani virtualbox yada başka bir sanal makina programı kullanmalısın

01classique06

Uzman üye
1 Şub 2015
1,302
0
microsoft ağ yapılanmasında kendi protokolleri kullanıyor o yüzden güncelleme driver işlemler cok zor yani virtualbox yada başka bir sanal makina programı kullanmalısın

Ben laptop kullanıyorum sanal pcye virtualın içine kali linux kurmustum airmon-ng komutunu gırdım wifi kartını gormedı sanal pc olarak wmware ye kali yuklesem değişen birşey olurmu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.