Forum Ölüyor Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Forum çoluk çocuğun oyun alanına döndü. Millet artık sadece bi çıkar için girer oldu, üretken hiçkimse kalmadı. Herkes kendini düşünüyor, konu açan biri varsa ya fikir almak için açıyor yada yardım almak için açıyor. Forumun eski tadı kalmadı. (Alakasız ama forumun teması güncellendiği için eski tadı kalmadı bence.)

Bu tema neymiş ya :) internete erişim yaşı düştüğü için bunlar olağan şeyler. Fakat farklı yöntemler düşünebiliriz.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Forum aslında ölmüyor askeri sistem olursa herkes disiplinli olur askeri sisteme geri dönülse forum okadar değişir ki eski düzeni olur ben forumu araştırdım eskiden askeri bir yapıya sahipmiş şimdi bröve olmuş tekrar söylüyorum askeri disiplin şarttır

Bazı mesajlarda da insanlar askeri sistemi eleştirmişler o kadar hiyerarşik düzen olmasın ast üst ilişkisi daha yakın olsun vs demişler ne yapacağız şimdi :)

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Üye rutbe sistemi makale ve çözüm üzerinden değerlendirilmelidir çünkü mesaj yazanda xp kazanıyor makale yazanda xp kazanıyor.
Örneğin:
Sivil () Hiç birşey
Yeni Üye (0-50 Post) yerine 8 makale veya çözüm
Üye (51-250 Post) yerine 16 makale veya çözüm
Katılımcı Üye (251-1.000 Post) yerine 32 makale veya çözüm
Uzman Üye (1.001-2.000 Post) yerine 64 makale veya çözüm
Kıdemli Üye (2.001-5.000 Post) yerine 128 makale veya çözüm
Kadim Üye (5.001-9.999 Post) yerine 256 makale veya çözüm
Yaşayan Forum Efsanesi (10.000+ Post) yerine 512 makale veya çözüm

Benim fikrim budur ama görev rutbe sistemini bilemem

@Bermuda @Veteran 7

Buradaki kontrol mekanizması da insana dayalı olduğu için zor bir süreç olabilir. Ancak belli bir üyelikten sonraki kısmı post sayısına göre değil de manuel verilen bir yetkiye çevirebiliriz.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Bu forumun bende yeri ayrı fakat THT kendi ayağına sıktı.
Önceden insanlar birbirleriyle şakalaşırdı, profiline mesaj atardı falan.
Şimdi ise en ufak bir espride modlar mesajı siliyor veya raporlanıyor bunun nedeni üstlerine yaranmak diye düşünüyorum.
Birisinin modlara " daha çok mesaj silmek iyi değil" demesi lazım.

Son zamanlarda açılan konuların hepsi forumda var. Ben bazı kulüplerde ve timlerde görev aldığımda açtığım konu benzer diye silindiğine şahit oldum.
Şimdi de açılan klasik konuların silinmesi lazım, yönetimin üyeleri biraz daha serbest bırakması lazım(mesaj atma özgürlüğü açısından)

Arkadaşlar şakalaşmak vs her platformda olabilecek şeyler. Ancak şaka yaparken eşek şakasına çevirmemek lazım. Ya da birisine şakasına aptal salak vs gibi kelimeler kullanmamak gerekiyor. Şaka dediğin şey belli bir seviyenin altına düşmemeli.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Kendi fikirim foruma chat gelebilir en azından forumdakiler sohbet eder sohbet sarar ise forumda aktif olurlar bu bence gayet güzel olur + olarak mavi tik sistemi de olabilir güvenilir kişilere yönetim üyelerine verilebilir üyeler bunun için heveslenip çalışır ama chat eklentisi bu forum için çok ideal olucaktır.

Chat kısmını bizde ÜDY'deki arkadaşlar ile geçen konuştuk bence de olabilir. Mavi tik kısmı da belki olabilir belli doğrulama adımlarını geçen userlar için.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Kalitedeki düşüşün sadece buraya özgü olduğunu düşünmüyorum. Genel olarak bir durgunluk ve kalitesizlik söz konusu. Şifrelenen hayat ile bilgiye erişim zorlaştı. Eskisi gibi ne keşif söz konusu ne de bilgiye erişim. Şöyle ki ufak tefek geliştirmeler yada keşifler ile 2 kere bu forumun buglarını bularak düşürmüştüm bu bir hüner değil elbette. Eski nesil yada eskiler bilgisini paylaşmak istemiyor, ki forumdaki kalitesizlik, kaliteli insanları da kaçırdığını düşünüyorum. Bu forumla eskiden çok uğraşırdım bir çok kişiye nazaran güzel de buglar bulurdum. Ama şimdi yok öyle bilgiye erişim derinlerde saklanıyor. Bir çok forumda böyle. Maalesef ki. Şimdiki gençler ise yapabildiği en ufak şey ile hava atma ve direk istismara yada methodu public ediveriyor bu bir bilgi sahibinin en son isteyeceği şeydir. Bilgiyi doğru kişilere ulaştırabiliyor muyuz? Hayır. Bilmem level23'ün politikasını bilir misiniz bence onun gibi politikalar uygulanmalı ve kaliteli insanların sayısı artırılmalı. Şuan o politikaları yazmak uzun sürer. Şu Z kuşaklarını bi filtrelemenin gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede kendisine birşeyler katmak bunu yaparken de kendinden altındakilere ilham kaynağı olacaktır sayın admin. Çağı yakalama konusunda tamamen haklısınız. Bknz: Ben yakalamadığım için silindim bu diyarlardan. Ancak çokluk değil de, kaliteyi seçmenizi ısrarla tavsiye ediyorum. Niyeyse sezgilerim sizin çokluğu tercih ettiğinizi söylüyor.
(Unutmayın; Bilginin paylaştıkça büyümeceği tek ortam bu ortamdır. Sanal alemdeki "Hack" paylaştıkça büyümez aksine küçülür. Ancak ve ancak doğru kişilerle paylaştığında büyür)

Z Kuşağını kesersek o zaman bizden sonrakilere eğitmenlik yapacak nesli kesmiş oluruz. Evet Z kuşağını biz bugün garipsiyoruz ancak belki onlarda kendilerinden sonra gelen 1 ya da 2 nesli garipseyecekler. O yüzden onlarda bu çarkın içinde olmalılar.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Ekibe daha yeni girdim. META hocam ve ekibinin neden istifa ettigini aciklarsanız sevinirim hocam. META:
Adam yerleştirenlere yıldız,
Adam eğitenlere Kapı.
Allah'ın adaleti şaşmaz.

Tanıdığım iyi insanlardan biriydi...

Hocam META neden istifa ettiğini bilmiyorum. Benim aktif olarak takip ettiğim bir zaman da değildi sanırım bu olay. Ancak kendisi istifa ettiyse kendisinin açıklama yapması daha uygun olur diye düşünüyorum. Ama yok foruma bir kırgınlığı vs varsa o zaman onu da oturup konuşur çözeriz diye düşünüyorum.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
Forum ölüyor,özellikle kulüplerden sorumlu olan arkadaş yüzünden şahsen benim hevesim kırıldı gram konu açasım yada yanıtlayasım gelmiyor,Bir Kulübe katılıyorum 2 dakika sonra atılıyorum sebebini soruyorum bir insan 2 dakika içinde atılınca illa merak ediyor verilen cevap; Kulüpler genel sorumlusunun selamı var :). Açıklamaları bu bu şekilde yönetim garip geliyor,böyle böyle durumlar forumu öldürüyor soğutuyor.
Çözüm önerisi; Örnek de verdiğim gibi @'Türk nickli kişi gibi, sokak ağızıyla konuşup selam göndermeleri yerine, kulüpten atılma sebebini güzel kaliteli bir yazı ile bildirmeleri,konuşma şekillerinin sokak jargonundan resmi dile dökülmesi.

Eğer bir adaletsizliğe uğradığınızı düşünüyorsanız özel mesaj ile iletişim kurabilirsiniz.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
547
turkhackforums.cjb.net
2016'dan beri forumda bulunan ve yönetim kadrosuna ucundan girmiş birisi olarak bence yönetim kadrosunun yenileşmesiyle verilen değerin azalması ve forumdaki konuların üzerinde kontrolün azalması. Yöneticiler forumda daha çok zaman geçirmiş ve emek vermiş kişilerden özellikle forum için zaman ayırabileceklerden seçilmeli ve belli aralıklarda kontrol edilmeli. Her ekip için geçerli bu, kim ne yapmış ne kadar aktif olmuş görevini yerine getirmiş mi bunlar kontrol edilmeli ve yönetim ekibinde olmanın suistimal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Konular olarak da bazılarının da dediği gibi artık çok kişisel talep ve gereksiz konular açılıyor veya kulüplerin ekiplerin konularında neredeyse 0 görsellik 0 Türkçeye uyum şekilde baştan savma 4 5 paragraf yazı var ve bu kişiler bir zaman sonra yönetime yada ekiplerin üst kadrosuna çıkabiliyor. Bunlara dikkat edilip önlemler alınabilirse ki buda genel olarak en uç yönetim ve ekip/kulüp sorumlularından geçiyor.

Arkadaşlar herkesin real yoğunlukları hayat telaşları vs her zaman aynı olmuyor. Bugün yoğun olan bir kişi 1 ay sonra müsait oluyor ya da tam tersi gibi. O yüzden sürekli müsait birilerini bulmak çok mümkün değil. Birde burası gönüllülük üzerine yürüyen bir platform o yüzden bazı şeylerin sürekliliğini sağlamak zor.

Skrsky1

Üye
21 Haz 2021
155
28
23
Merhaba,

Forumda arkadaşlardan birisinin açtığı bir konuyu gördüm. Konu güzel ve öz eleştiri isteyen belki de sizlerin de bu konuda düşüncesi ve birşeyler söylemek istediği bir konu olabilir.

Bu konuda mesaj yazmak için 2 kuralı yerine getirmeniz gerekiyor.

1) Sadece eleştiri mesajı kabul edilmemektedir.
2) Gördüğünüz sorun için en az 1 tane de çözüm önerisi getirmeniz gerekmektedir.

Konuyu ben sık sık takip edeceğim. Ama yukarıda da belirttiğim gibi kurala uymayan mesajları ise sileceğim.

Buyrun hodri meydan...
foruma sohbet ıcın chat acılsa cok hoş olur yeniyim eskı aktıflıgı pek bılmem ama eskı topraklar geri döner bence

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
783
Foruma diğer forumlarda ki gibi özellikler gelebilir konuları üye olmadan görememe veyahut konuyu beğenip yorum yapamadan görememe getirilebilir.

jogacan

Katılımcı Üye
20 Mar 2022
420
210
Daha detaylı bir öneriniz varsa konu altında paylaşabilirsiniz. Burada detay eksik bence.
Foruma ilk kez giriş yapan kullanıcılar için ana sayfa biraz karışık gelebilir bence hocam. Görselde eklediğim kısmın üst tarafına gelecek şekilde
shdb6ky.jpg
görsellerle akıcı bir bir detay eklenebilir. Dikkat çekici ve açıklayıcı. formumuzun gövde gösterisi tekrar açılmıştır afişleri, yardım merkezini tanıtan forumun kurallarına yönlendiren, böyle dikkat çeken duyurular ve forumun işleyişini gösteren bir kılavuz gibi. Foruma ilk kez giriş yapan birisini tutup sürükleyecek bir alan. Tabi bu benim naçizane acemice bir fikrim

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Z Kuşağını kesersek o zaman bizden sonrakilere eğitmenlik yapacak nesli kesmiş oluruz. Evet Z kuşağını biz bugün garipsiyoruz ancak belki onlarda kendilerinden sonra gelen 1 ya da 2 nesli garipseyecekler. O yüzden onlarda bu çarkın içinde olmalılar.
o yüzden filtrelemek demiştim hocam :) Silinmiş yorumum neyse bakalım

25 Mar 2019
71
19
Merhaba,

Forumda arkadaşlardan birisinin açtığı bir konuyu gördüm. Konu güzel ve öz eleştiri isteyen belki de sizlerin de bu konuda düşüncesi ve birşeyler söylemek istediği bir konu olabilir.

2) Gördüğünüz sorun için en az 1 tane de çözüm önerisi getirmeniz gerekmektedir.

Konuyu ben sık sık takip edeceğim. Ama yukarıda da belirttiğim gibi kurala uymayan mesajları ise sileceğim.

Buyrun hodri meydan...
Benim gördüğüm kadarıyla formlarda yüksek rütbede olan kişiler diğer yeni üyelerin yazmış olduklarını hafife alıyor ve bu yüzden de cevap vermek zorunda hissetmiyorlar olabilir. Bunun yanında ben zaten bu konuyu biliyorum buna bakmama gerek yok benim yazacak olduklarımı zaten yazmışlar tekrar yazmanın bir anlamı yok tarzında ki düşünceler de bunları tetikliyor olabilir. Yönetim dışında ki rütbelerin yürürlülükten çıkarılması veya formlarda dersler niteliğinde yeni formlar açılması yeni eklemeler yapılması bu formu canlandırabilir diye düşünüyorum en basit bir örnek vermek gerekirse yıl olmuş 2022 theHarvester kullanmak istediğim zaman komut bulunamadı -d eksik tarzında hatalar alıyorum -d yazmama rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorum ama formlara baktığım zaman theHarvester kullanımı hakkında yazılan yazıların çoğu hatta hepsi eskiye dayalı güncel sürümler dahi değil. Form sisteminin canlanması için önce güncellenmeli güncel konular getirilmeli çok eski konular kaldırılmalı veya değiştirilmeli diye düşünüyorum

25 Mar 2019
71
19
Merhaba,

Buyrun hodri meydan...
hesap yükseltmesi kısmı bu platformun biraz ticari bir konuya kaydığını gösteriyor diye düşünüyorum hesap yükseltmek için para vermek yerine formda zaman geçirmek aktiflik göstermek ve buna benzer durumların eklenmesi daha avantajlı olur ve formun biraz da olsa canlanmasına yardımcı olur diye düşünüyorum

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,750
634
Biz hacking yaptığımız için illegal taraftayız evet doğru. Ancak illegalliğin dark tarafında değiliz. Yani para ya da kişisel amaçlar/çıkarlar uğruna hizmet etmiyoruz. İşin dark tarafı halen hareketil (Kredi kartı platformları, kırmızı reçeteli ilaçlar, drug store bölümleri vs vs) ancak biz bu tarafta değiliz ve olmayacağız da .
Ben burada illegallikten bahsetmek istemedim, hangi tarafta olursanız olun beni ilgilendirmiyor yetkili kurumları ilgilendiriyor bu. Demek istediğim, türkiyede hacking ile ilgili hangi forum varsa devri bitiyor. Modası geçiyor türk hacking forumlarının. Hacking konusunda en çok üyeye sahip aynı zamanda aktifliğin en düşük olduğu forum burası (ismi daha duyulmamış olanları saymazsak). Yönetim ve forum işleyişini bir kenara bırakalım, elinizden gelen yine bir şey olamaz. Bu forum eski kafalı, diğerlerine ayak uyduramadı. Sanayi inkılabında ayak uyduramayan ülkelere benzetebiliriz. Zamanında sizi ileri götürecek yenilikleri yapmadınız veya yapamadınız. Aktifliğin tema veya eski üyelerle de ilgisi yok. Eski üyeler gelince aktiflik düzelecek mi? Hakkını yediğiniz kişileri çağırınca aktiflik düzelecek mi? Hayır düzelmeyecek. Çabanız boşa çıkacak. Bu yaptığım heves kırmak veya ağır eleştiri değil, gerçekler. Ben aktifliği yükseltmek amacıyla aktifliğini düşüren ve yönetimin kafasına göre kararlar verdiği başka bir foruma şahit oldum. Aynı burası gibi en başlarda iyiydi sonra kendisini batırdı. Şu an güya toparlanmaya çalışıyorlar ama yapacakları bir şey yok, zamanında iş işten geçti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.