Forum Ölüyor Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
987
1,608
Panama
Forumda verdiğimiz öneriler hep havada kaldı değerlendirildiğini maalesef daha görmedim ilk başta bu önerilere bakılabilir hocam @Bermuda

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Bana kalırsa yöneticiler foruma nerdeyse hiç özen göstermiyor. Çoğu kişiyi forumda aktif bile göremiyorum, aktif olanların çoğu da sadece sohbet etmekle kalıyor. Her ekip haftada sadece 1 tane bile "yetkin" bir konu açsa, herkes günde sadece 1 kere bile olsa yardım merkezinde mesaj atsa dahi bir toparlanma olacağı görüşündeyim.

Forumun kirliği açısında ise; konular bence yeterince kontrol edilmiyor, yardım merkezini örnek alırsak, bir sürü kural ihlali bulunmakta; üyeler gereksiz mesajlar atmakta, konular flood'dan geçilmiyor, en önemlisi ise herkes birbirini ya dm'ye ya da telegram'a çağırmaya çalışıyor ve bu mesajlara müdahale edilmiyor. Bunun çözümü ise ekiplerin zorunlu bir şekilde inceleme yapmasından geçiyor.
Kaliteli içeriklerin eksikliğinin açıkcası bende farkındayım. Bu yüzden buraya da bir el atacağız.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Arkadaşlar yarın kaldığım yerden devam edeceğim :) İlk mesajdaki kurala uygun şekilde düşünce ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Ancak yönetici arkadaşlar konudaki bazı mesajları silmişler silinen mesajları okuyunca üyelerin böyle bir konu da olmayacak muhabbetlere girmesi hiç hoş olmamış. Yöneticilerden bir üslup ve saygınlık göstermesini beklerken seviyenin bir tarafını da sizin belirlediğinizi unutmayın. Teşekkürler

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Kalitedeki düşüşün sadece buraya özgü olduğunu düşünmüyorum. Genel olarak bir durgunluk ve kalitesizlik söz konusu. Şifrelenen hayat ile bilgiye erişim zorlaştı. Eskisi gibi ne keşif söz konusu ne de bilgiye erişim. Şöyle ki ufak tefek geliştirmeler yada keşifler ile 2 kere bu forumun buglarını bularak düşürmüştüm bu bir hüner değil elbette. Eski nesil yada eskiler bilgisini paylaşmak istemiyor, ki forumdaki kalitesizlik, kaliteli insanları da kaçırdığını düşünüyorum. Bu forumla eskiden çok uğraşırdım bir çok kişiye nazaran güzel de buglar bulurdum. Ama şimdi yok öyle bilgiye erişim derinlerde saklanıyor. Bir çok forumda böyle. Maalesef ki. Şimdiki gençler ise yapabildiği en ufak şey ile hava atma ve direk istismara yada methodu public ediveriyor bu bir bilgi sahibinin en son isteyeceği şeydir. Bilgiyi doğru kişilere ulaştırabiliyor muyuz? Hayır. Bilmem level23'ün politikasını bilir misiniz bence onun gibi politikalar uygulanmalı ve kaliteli insanların sayısı artırılmalı. Şuan o politikaları yazmak uzun sürer. Şu Z kuşaklarını bi filtrelemenin gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede kendisine birşeyler katmak bunu yaparken de kendinden altındakilere ilham kaynağı olacaktır sayın admin. Çağı yakalama konusunda tamamen haklısınız. Bknz: Ben yakalamadığım için silindim bu diyarlardan. Ancak çokluk değil de, kaliteyi seçmenizi ısrarla tavsiye ediyorum. Niyeyse sezgilerim sizin çokluğu tercih ettiğinizi söylüyor.
(Unutmayın; Bilginin paylaştıkça büyümeceği tek ortam bu ortamdır. Sanal alemdeki "Hack" paylaştıkça büyümez aksine küçülür. Ancak ve ancak doğru kişilerle paylaştığında büyür)

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
415
532
Vurgun yapacak ekipte olmana rağmen bunu burada dile getiriyor olman açıkcası biraz garip. Ekip olarak asıl vurgunu sizden bekliyoruz :)

Adaletsizlik konusunda ise bir geri bildirimin olacak ise açıkça yazabilirsin yoksa içeriği açık ve net olmayan şeylere ne yazık ki cevap vermeyeceğim.

Ekibe daha yeni girdim. META hocam ve ekibinin neden istifa ettigini aciklarsanız sevinirim hocam. META:
Adam yerleştirenlere yıldız,
Adam eğitenlere Kapı.
Allah'ın adaleti şaşmaz.

Tanıdığım iyi insanlardan biriydi...

GoodPerson

Katılımcı Üye
13 Eyl 2021
284
161
Cehennem de Loca da
Forum ölüyor,özellikle kulüplerden sorumlu olan arkadaş yüzünden şahsen benim hevesim kırıldı gram konu açasım yada yanıtlayasım gelmiyor,Bir Kulübe katılıyorum 2 dakika sonra atılıyorum sebebini soruyorum bir insan 2 dakika içinde atılınca illa merak ediyor verilen cevap; Kulüpler genel sorumlusunun selamı var :). Açıklamaları bu bu şekilde yönetim garip geliyor,böyle böyle durumlar forumu öldürüyor soğutuyor.
Çözüm önerisi; Örnek de verdiğim gibi @'Türk nickli kişi gibi, sokak ağızıyla konuşup selam göndermeleri yerine, kulüpten atılma sebebini güzel kaliteli bir yazı ile bildirmeleri,konuşma şekillerinin sokak jargonundan resmi dile dökülmesi.

Son düzenleme:

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
2016'dan beri forumda bulunan ve yönetim kadrosuna ucundan girmiş birisi olarak bence yönetim kadrosunun yenileşmesiyle verilen değerin azalması ve forumdaki konuların üzerinde kontrolün azalması. Yöneticiler forumda daha çok zaman geçirmiş ve emek vermiş kişilerden özellikle forum için zaman ayırabileceklerden seçilmeli ve belli aralıklarda kontrol edilmeli. Her ekip için geçerli bu, kim ne yapmış ne kadar aktif olmuş görevini yerine getirmiş mi bunlar kontrol edilmeli ve yönetim ekibinde olmanın suistimal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Konular olarak da bazılarının da dediği gibi artık çok kişisel talep ve gereksiz konular açılıyor veya kulüplerin ekiplerin konularında neredeyse 0 görsellik 0 Türkçeye uyum şekilde baştan savma 4 5 paragraf yazı var ve bu kişiler bir zaman sonra yönetime yada ekiplerin üst kadrosuna çıkabiliyor. Bunlara dikkat edilip önlemler alınabilirse ki buda genel olarak en uç yönetim ve ekip/kulüp sorumlularından geçiyor.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Öncelikle böyle bir konunun açılması çok hoş detaylı olarak sorunları anlatmaya çalışacağım çözümleriyle beraber forumda öyle çok eski zamandan beri bir üyeliğim yok fakat çok eskilerden ara sıra foruma hep girerdim ama hiç kayıt olmadım ama az çok ne olduğunu biliyorum üye olmasam bile

Yönetim & Rütbe: Yönetimde çok büyük eksikler var hani bunu normal bir üye bile bir zaman sonra anlayabiliyor Rütbe sistemide ayrıca şuan sıkıntılı mesela şöyle bir şey diyeyim Devlet yapısıyla düşünelim bir Sağlık Bakanı var bu bakan alanında çok gelişerek buralara geldi fakat bu sağlık bakanı bir polis olabilir mi rütbe yükseltimiyle olamaz dimi? Çünkü alakası yok işte şuan ki sistemde bunun gibi kullanıcı bir ekibe girdi geliştirdi bir zaman bi bakıyoruz yönetime giriyor bu saçma değil mi? Yönetici sayılıyor yani bu kullanıcı bu çok saçma değil mi? Mesela şöyle bir şey olsa mesela Anka Red Team'a girdi bir kullanıcı tamam bu güzel bir şey orda bir hizmet veriyor ekipten biri fakat yönetici olmak zorunda olmamalı ve olmamalıdır bu yanlış bir şey yönetici ne demek önce bu kavrama bakalım yönetici (Bir yeri yöneten ve düzenini sağlayan) burda yönetim anlayışı çok yanlış lansa edilmiş peki bunun çözümü nedir dediğim gibi birisi bir ekibe girince Yönetici olarak sayılmayacak rütbe yükselse dahi peki bu düzen nasıl sağlanacak? Lider ve yardımcıları hariç hiç bir şekilde Anka Red Team, gibi gibi timlere katılan üyeler yönetici olarak sayılmayacak peki nasıl yönetici & mod olunacak? Moderasyon Ekibi bulunuyor tüm modlar burda birleşicek mantıkende böyle olması gerek Moderasyon (Ekibi)'ne girenler Moderator, ve en üst makamda yönetici olucaklar Mod ekibine alımlar öyle basit bir şey olmayacak direk yetki verimide yok ben bu konuyu detaylı olarak anlatabilirim bana ulaşırsanız zaten yönetime ek olarak; hiç ilgilenilmiyor forumla ve bilgiler yetersiz

Boş İnsanlar & Boş Cevaplar: Yardım merkezinde hiç bir şekilde kimsenin kimseye yardımı dokunmuyor klasik bir sorudan örnek vericem İnstagram Hesabı Nasıl Çalarım?; hep aynı cevaplar tamam bu normal bunu sabitleyin detaylı olarak anlatılmış olarak ha yine bu soru gelmeyecek mi gelicek buna yapıcak bir şey yok ama sen gidipte 5 kelime yazıcaksan geç bırak bu işi güzel detaylı bir yazı yazıcaksın her yardım istenen konuya 2. konu boş boş cevaplar (Yapamazsın...) vb. Yardım merkezi dışı bir konuya geçeyim normal Forumda atışmaya girecek gibi keko takılan kişilerde oluyor aslında olay burda tak ediyor disiplin yok zaten olay burda kopuyor benim kendi düşüncem Askeri Disiplin, Askeri Rütbe geri gelmelidir tabi önce her şey sırasıyla yapılmalıdır

Hacking: Evet, tekrar başladı bu güzel bir şey ben yine burda kendi düşüncemle konusacağım TürkHackTeam şimdi bu biraz detaylı bir konu o yüzden uzatmamaya özen göstereceğim bu yüzden yine bu konu için özelden iletişime geçebilirsiniz
Hacking, başladı bu iyi bir şey dediğim gibi ama şimdi şöyle bir örnek vereyim Suçsuz bir yeri hackledik elimize ne geçti ne oldu bu ne kattı ben bunu anlamakta zorlanıyorum ve Saçma bak bana göre bu saçmalıktır Misyona göre hareket edeceğiz tamam ediyor muyuz..? Hacking için bir düzen getirilmesi gerekmekte rastgele saçma sapan yerlere saldırmak yerine daha ülkemize yararı dokunacak şeyleri yapsak daha güzel olmaz mı? hayır yani biyeri kısa süreliğine durdurduk çok marifet mi bu değil gram değil benim için Daha önemli şeyler yapılmalıdır bu yüzdenn bunun için bir düzen getirilmelidir uzatmamak için önerileri tam yazamıyorum yine iletişime geçerseniz anlatırım ama ben yine kısa bir örnek vereyim; Anka Red Team, Saldırı timi bana göre hiç bir şekilde direk birisi başvurusu yaptı alalım diye bir şey olmamalı saçma, saçma, saçma onun yerine bu başvuran kişileri önce arka planda bakın sallama bir eğitimden bahsetmiyorum iyi bir şekilde yetiştirip sonra saldırı timlerine almak daha mantıklı değil midir? Önce her şey arka planda yapılmalı ve sonra ön plana geçilmelidir detay için yazabilirsiniz elimden geldiğince detaylandırırım

Misyon: Gerçekten misyona göre hareket edilmelidir çünkü edilmiyor.

Teşekkürler!

Merhaba,

Öncelikle detaylı anlatacağın şeyler varsa sen iletişime geçebilirsin benimle. Özel Mesaj kutumu müsait oldukça okuyup cevap vermeye çalışıyorum.

Hacker neden hacking yapar'ın sebeplerinden birisi de EGO tatminidir. Hacker adam EGO'ludur. Rütbe'de EGO tatminlerinden birisidir. Elbette iyi bir hacker'ı yönetici yapınca iyi bir yönetici olmuyor ancak bunun herkes farkında değil. Yönetici ile Hacker rütbelerini belki bir birinden ayırmakta bir çözüm olabilir.

Yardım merkezi konusunda bir şeyler yapmak gerekiyor haklısınız.

Hacking konusunda Gövde Gösterisi kurallarını okuduysanız burada datanın, sunucuda arka kapının bırakılması gibi daha önemli işlerin yapılmasını tavsiye ettik. Bizde hacking'in kalitesini ve kalıcılığını arttırmaya çalışıyoruz.

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,721
597
Türkiye'deki 'hack' forumlarının artık aktifliği yitiyor. Kalitesiz insanlar ve liyakatsız bir topluluğa dönüşüyor hack forumları. Tüm türk hack forum yetkilileri, kendilerini şu an yaşadığımız topraklarda mevcut olan yönetim-halk ilişkisini uyguluyor (burada ne demek istediğimi anlayan çıkar detaylara giremiyorum). Egolar tavan, yetkileri var diye kendilerini bir şey zannediyorlar. Her birinde adaletsizlikler var. Burada tek buraya değil tüm türk hack forumlarına söylüyorum. Ben burayı ve başka bir hack forumlarını en az 2-3 yıl gördüm ve zaman geçirdim. Türk hack forumları, terk edilmeye mahkum edildi. Kimse yaptığınız faaliyetleri ne merak ediyor ne umursuyor. Hiçbir yer insanlara eski keyfi vermiyor. Gerçekçi de olmak lazım bu forum bir ismi olduğu için zar zor ayakta. Burada sizin yapacağınız bir şey yok. Kral denecek kişileri çağırın fayda etmez. Aktiflik artsın diye binbir türlü çalışın fayda etmeyecek. Bu konuyu açmanız ve önerileri uygulamanız bir şey değiştirmeyecek. Türk hack forumlarının artık modası eskidi. Şu anda türkiyede webmaster ve ticaret içerikli forumlar ilgi görüyor. Mesela R10
@Bermuda forum ölüyor ve yapabileceğiniz bir şey yok, belki görmemişsindir diye alıntılayıp etiketliyorum. Gerçekleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
1- Forumun teması bel kemiydi xenforo ya geçmiş olabiliriz ama tema da gerekli düzenlemeler renk ayarları yapılabiliyor en azından eski temaya benzetilebilir .

Tema eski temaya benzer bir tema çok sıfırdan anlamsız renklerden oluşmuyor. Hani bunu bu kadar problem etmeye gerek var mı bilmiyorum.

2- Forumdaki yöneticiler yani bizler dahil espri anlayışımızın olmadığını veya her şeyi çok ciddi aldığımızı düşünüyorum ,eski mesajlara bakınca şuan çok katı kurallar varmış gibi gözüküyor.

Bu karşılıklı olan bir şey, eğer karşılıklı olarak seviyeyi korunabiliyorsa bu muhabbet kurulabilir ama bu muhabbette seviye korunamıyorsa o zaman bu tür durumların ortadan kalkması normal. Sadece yöneticilere değil üyelerin de hal ve hareketlerine bakmak lazım.

3- Bu şartlar sağlanırsa belki de şuan görev yapmayan veya yatan yönetici ,adminler dahil alt tabaka veya üst tabaka fark etmeksizin bir yetki alımı olursa sadece çalışan kişiler bırakılırsa aktiflik sağlanabilir. Bazıları da mobbing yaparak gereğinden fazla ve çok hızlı bir şekilde yetki alması . yapılan yalakalıkları saymıyorum bile . Veya eskilerden büyük isimlerin dönmesi ile güzel işler çıkartılarak aktiflik sağlanabilir(Diyebilirsiniz ki geçici çözümdür ama her ay biri gelip takılsa üç beş data veya deface yapsa fena olmazdı Bu ay atıyorum idolüm olan SaMuRai bir sonraki ay İnfernal sonraki ay BlackBox sonra efsane üçlü ile bir ortak operasyon yazarken içim titredi şahsen tabi bunları geri getirebilecek düzeyde isek ).

buna da sonuna kadar katılıyorum.

Dehşet rekorlar kırmış bir forumun sonu böyle olamaz.

Aktiflik için elimizden geleni yönetim olarak yapmaya çalışıyoruz. Ancak siz üyelerinde üzerine bir şeyler düştüğünü bilmenizi isterim.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
En basit şekilde uzman olduğum alandan örnek vereceğim;

1- Tasarım konusunda yapıcı eleştiri yaptığımda fazlasıyla uyarı aldım. Kötüye kötü demem gerekiyor ki üye kendini geliştirsin. İyi dediğin zaman kimse kendini geliştiremez.

2- Sanal ortam olduğu için herkes mafya kesiliyor. Öncelikle herkesin insan olduğunu buranında anonim ortam olduğunu unutmaması gerekiyor. Yetkili yeri gelecek ciddi yeri gelecek eleştiriyi kaldıracak yeri gelecek mizah yapacak. ( Meraklısına; bir çok tim/ekipte görev yaptım)

3- Kurallar daha katı olmalı ciddi cezalar verilmeli. Üye alımları bir süreliğine durdurulmalı ve post atma yetkisine düzenleme gelmeli. ( bkz; 50 mesajı geçmeyen tasarım kategorisinde konu açamaz.) (bkz; Tasarım konuları kategori modları onayından geçmeli)

Yeni temaya geçildiğinden beri düzen tutmadı forum.

Yeni tema da neydi problem de düzen tutmadı?

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Önceden Green Team olarak siber güvenlik olsun, internet teknolojileri, yazılım dilleri vs içerikler üretilirdi tekrardan aktif edilebilir ve benzeri timler çoğaltılabilir.

Konu, içerik zorunluluğu bulunan timlerde bu zorunluluk kaldırılabilir. Basın Medyada mesela sadece sosyal medya platformlarında görev almaları yeterli veya en fazla 1 konu altında önemli başlıklarda toplanarak içerik sunulabilir.

Timlerde Juniordan experte kadar herkes aynı görev almalı örneğin juniorun 2 konu görevi varsa experte 2 konu açmalı.
Ben expert'in 2 konu açmalı diye düşünmüyorum. Üst seviye de 1 konu açmalı ya da açılan konuyu ileriye taşımalı.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
10 Yılı aşkındır forumdayım belki istediğiniz açıklamayı alamaya bilirsiniz ben kısaca yaşanan hit kaybı ve aktiflik konusunda birşeyler söyleyeceğim önceden kadroya alınacak kişiler forumda aktiflik gösteren kişileri moderatör seçerek kadroya katılmaları isteniyordu şuan bu durum yok gövde gösterisi katagorisi kapatılarak kısıtlanarak en büyük hata yapıldı sadece belli önemli olabilecek içerikler yayına alındı orda çok büyük rant vardı yenisiyle eskisiyle herkes bir biri ile yarışıyordu ARGE kategorisinde çok büyük boşluk oluştu gövde gösterisi katagorisi burayı besliyordu çünkü son hata da servis sağlayıcı ve tema değişikliği ile yapıldı Forum yardım merkezinden ibaret oldu yapılacak bir aktivite yok çünkü forum da şuan aktif olan üye 5 elin parmağını geçmiyor şuan forum u moderatörler besliyor onun haricinde bir kaç özgün içerik harici hiç birşey yok eskiye dönülsede çok birşey değişeceğini zannetmiyorum ölen geri gelmiyor çünkü benim görüşüm bunlardan ibaret

Hackingi tekrar aktif ettik.
Üye Rütbe vs konularında genel bilgilendirmeler yaptım.
Tema yazılım değişikliğinden dolayı oldu her şeyi bire bir geçirmek çok mümkün değil her zaman ama zaten ton vs benziyor.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Forumda rahatsız olduğum birkaç durumu maddeler halinde şöyle izah edeyim;

1) Çok fazla boş ve kendini tekrar eden konular var örnek olarak "Nasıl instagram hacklerim?" veya "Oyun hilesi var mı" gibi bomboş sorular binlerce kez soruluyor. Bu soruları genelde foruma yeni kayıt olan ve çoğunluğu yaşı küçük olan bir kitleden oluşmakta. Bu gerçekten can sıktı,hep aynı sorular,aynı cevaplar ve sonu asla gelmiyor.

1) Bu sorunun çözümü için Forumda bazı konuların açılması kısıtlanmalı veya yasaklanmalıdır,adamlar daha forumun ismine bakmadan üye olup gelip konu açıyor,gitsin bi arama kısmına derdini yazsın ordan araştırsın. Herkes hazır cevap bekliyor önüne

2) Aynı konu defalarca açılıyor,forum üyeleri arasında ara sıra olur bu ama son dönemlerde artmaya başladı, Adam VPN nedir diye konu açıyor,oysaki aynı konudan yüzlerce var. Tepki sayısı kasmak için aynı konuyu elli kere açıyorlar,hadi onu anladım bu arkadaşlar niye tepki veriyor? Biriside demiyor ki bu konu zaten açılmış kardeşim niye konu kalabalığı yapıyorsun? Eline sağlık diyor geçiyor,onunda amacı rütbe atlamak için yorum kasmak.

2) Aynı konu zaten forumda mevcutsa tekrarı açılan konuların silinmesi gerek ve buna cezalar verilmesi gerek (Eskiden açılan konu eğer çok kapsamlı değilse ve yetersiz ise bu durumlar istisna olacak)

3) Forumda konulara göz gezdiriyorum okuyorum çoğunu,millet yazmasını mı bilmiyor bilerek mi yapıyor anlamıyorum. Adamın türkçesi yok yani. Bunu dalga geçmek için söylemiyorum ama forumun düzeni için kullanıcıların 3 5 imla kuralına uyması forum için daha iyi olacaktır. Özellikle bahsettiğim yaşı küçük tayfadan bu üyeler.

3) Bunun önlenmesi için forumun üyeliklerinin kısıtlanması gerek. Foruma sadece belirli tarihlerde üye kabul edilmeli. Bu sayede görmeye alıştığımız hatalardan ve tekrarlardan biraz daha seyrek bir forum örtüsü görmüş oluruz. Ayrıca foruma üyelik kısıtlaması uygulanırsa hemen üyelik açıp hazır cevap bekleyen arkadaşlar üye olamayınca forum içinde araştırma yapma ihtiyacı duyarlar belki.

Şuanlık aklıma gelen sıkıntılar ve çözümleri bu şekilde,aklıma geldikçe ekleme yaparım.

Üye yaşıtı kısıtlaması çok mümkün değil fake tarih girer yine de kayıt olur.
İmla kuralı ise üslup ile alakalı bence.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net

Off Topic konularının top 15'e çıkmaması da mizah amaçlı gelen kişilerin sadece belli başlı şeyler görmesine sebep oluyor.​

Bazılarına saçma gelebilir fakat insanların gülmeye ve güldürmeyede ihtiyaçları var. İnsanlar buraya sadece birşeyleri okumak için girerlerse ki girmiyorlar çünkü bunun yerine blog sitelerine ve kitapları tercih ediyorlar.
(+) Sosyal sorumluluk projeleri eskiden ön planda oluyordu ordan güzel hitler yakalanıyordu. Şimdiki sözde projeler proje değil bence sadece adı var.
Gövde gösterisi ve O Dünyaca ünlü Anka (Saldırı)Timi Yalama oldu. bir gelen açıyor bir giden kapatıyor. artık siz üyelere böyle konu açmak yerine önce bir kadronuza bakın ve ortak bir karar verin.
-Siber Güvenlik mi?
-Hacking mi?
.(+) Forum adım başı yönetici fakat iş yapan yok bilen yok(bu yazdıgıma çok kişi karşı çıkacak fakat)
Nerede ise bir hafta olacak incelenecek denilen konu hayla daha dönüş yapılmadı. Buda Linki: https://www.turkhackteam.org/konular/priv8-2022-shell-edit.2025643/
şimdi bende size şunu soruyorum siz böyle bir durumda olsanız bir daha buraya gelip konu açarmısınız. uzun yıllardır da bu sebepten dolayı bu hesabımı kullanmıyordum..

1) Kimin hangi açıdan baktığına göre değişir. Hacking mi Siber Güvenlik mi? Şapkan Siyah ya da Gri ise Hacking , beyaz şapkan ise Siber Güvenlik
2) bu konuda genel mesajlar yazdım. Bizde problemleri çözmek için buraya bu konuyu açtım.

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,777
3,718
23
Ankara
Çok güzel bir soru. Cevaplasam mı cevaplamasam mı diye ikilemde bıraktı tam olarak...
Forum ölüyorsa burada kimse yönetime suç bulmamalı kanaatimce. Hem bir üye olarak hem de bir yönetim üyesi olarak üyelerimiz işin kolayına kaçmaya çalışıp araştırmadan konu açıyorlar. E haliyle insta konuları vesaire ön planda oluyor bu sebepten dolayı.

Yönetimin ilgilenmemesi konusu ise tam anlamıyla ayrı bir konu. Kendi fikrime göre forumu ayağa kaldıracak olan yönetim şu bu falan değildir üyeler ve yönetim birbirine destek çıkmalıdır.

Egolu arkadaşlar var denilmiş bu konuda üst düzey yönetime tim alımları öncesinde bir psikolojik sınama önerisinde bulunabilirim en fazla çünkü rütbe alana kadar canım cicim oluyor bazı kişilerde bunu gördüm geçmişte.

"La ne alaka?" diyeceksiniz illaki ancak kimse kimseyi suçlamamalı üyeler ve yönetim forumu ayakta tutmak istiyorsak hep birlikte hareket etmeliyiz.

saygılarımla.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Yeni bir üye olarak gördüğüm bazı teknik talepler yavaş işliyor
Çözüm: Tüm işler belli kişilere dağıtılarak gereken durumlarda hızlıca yetkili değiştirmek
Teknik kısım biraz yavaş ilerliyor olabilir evet ama burası böyle bir wordpress sitesine marketten eklenti kurulan bir yer değil. Belli işlemlerin ve testlerin gerçekleşmesi gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.