İnstagram Panel Sorunları l GonzaLes l

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,922
482
85
u bilmiyorum maalesef
Merhaba arkadaşlar
Bu konu altından sizlere daha önce http://www.turkhackteam.org/instagram/1483296-l-gonzales-l-instagram-panel-kurulum-detayli-anlatim.html video ile birlikte çektiğim panel kurulumunda bazı hata alan arkadaşlarımız olabiliyor.

Sorunlarınızı konu altından yazabilirsiniz cevabını bildiklerimi konuyu editleyip yazıcağım.
Genel sorular ;

1-S: Login sorunu ( üzgünüz şifreniz yanlıştı ) ?
1-C: Bu sorun güncel bir panelde olsa her seferinde bu hatayı alabiliyoruz taki panele sürekli giriş yaptıktan sonraya kadar.Örneğin benim panele girişimde bu hatayı almıyorum çünkü ben adminim diğer yeni girecek üyeler ise doğrulama yapmak zorundalar panele giriş yapıcak o hatayı aldıktan sonra İnstagrama girip doğrulama yapmalı instagram.com üzerinden giriş yapınız.

2-S: Üyelerin kredileri sıfırlanmıyor ?
2-C: Değerli arkadaşlarım bu konu hakkında çok şikayet gelmektedir evet biliyorum :) Ancak kredinin sıfırlanması için cronjob kullanmamız lazım yani zamanlanmış görev bizim telefonumuzdaki ajanda gibidir yani biz ekleriz o çalıştırır.
Hosting panelinizde cronjob özelliği varsa kolayca halledebilirsiniz eğer yok ise Google amcaya " free cronjob " yazıp sistemlerden birine üye oluyoruz onlar bizim yerimize çalıştırıyor.
CronJobu çalıştırmak için komutlarımız ;

Kod:
curl -slient http://turkhackteam.com/cron/control-inactive-users?scKey=oxeokeok /dev/null
curl -slient website cronu /dev/null

Olarak çalıştırıyoruz
Sizlere videoda anlattığım takipçi beğeni kredi sıfırlama işlemini aynen bu şekilde yapabilirsiniz.

3-S: Aktif kullanıcı kalibiyetlerinde 100 userim olduğu halde 5 aktif yazıyor neden ?
3-C: Onun sebebi ise yine cronlarımızdan kaynaklı bir hatadır Cronlarımızda Aktif olmayan kullanıcıları işlemi cronumuz var bu cronu sürekli çalıştırdığımız taktirde düşük sayıda göstermeyecektir.

4-S: Hata Oluştu! / Cron çalıştırdığımızda ?
4-C: Bu aldığınız hata sizi korkutsada pek önemsemeyin panel kodlanmasındaki cron sisteminde ufak yapılan yanlış ile verdiği bir hata ancak cronumuz çalışmış olacaktır.

5-S: 1000 Cookie aktarılmayı bekliyor ama aktarılmıyor neden olabilir ?
5-C: Yine bahsettiğim gibi cron çalıştırmanız gereklidir eğer Cronjob sistemine linklerinizi komutları ile birlikte eklerseniz bunları kullanmanıza gerek bile kalmayacaktır.Bunun için çalıştıracağınız cron ; İşlem bekleyen cookie kontrol işlemleri

6-S: 500 Internal Server Error hatası alıyorum ?
6-C: Bu hatayı almanızın nedenleri;
-Config.php ve config.local.php yi düzgün ayarlamadığınızdan kaynaklanmaktadır.
-Rar içindeki SQL dosyasını phpmyadmin üzerinden içeri aktarınız.
-Klasörü direkt olarak atmayınız scripti public_html alt dizinine atmalısınız.

7-S: Scriptte kredi bugu var ?
7-C: Evet kredi bugu var eğer kodlama biliyorsanız bu hatayı düzeltebilirsiniz.

8-S: Script ban yiyormu ? (Google,yandex,bing)
8-C: Hayır scriptin SEO ayarlarını güzel bir şekilde ayarlarsanız bir kaç ay içerisinde googlede sıralanıcaksınız.

9-S: Adminlik nasıl verebilirim ?
9-C: Phpmyadmin üzerinden veritabanınızda > uye > kendi kullanıcınıza gelin > isAdmin sorgusu görüceksiniz oradaki değeri 1 yazın sistemden çıkış yapın ve tekrar giriş yapın.
Adminlik aldıktan sonra admin paneli üzerinden > Üye > Üye detay > Administrator kısmını işaretlediğimizde adminlik vermiş oluruz.

Sorularınızı bekliyorum...​

kazimk1

Yeni üye
17 Nis 2012
16
0
Hocam diğer konunuzada yazdığım gibi panel giriş yolunu nasıl değiştirebiliriz. Google sosyal mühendislik olarak engellemiş. Hangi dosyaları editlemem lazım. Dünden beri deniyorum bulamadım.

HackeR CreaTure

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
768
0
Germany
Peki Reis Herşeyi Geçtim, Ben Panele Giriş Yapabiliyorum, Ama Millet Yapamıyor Onlar Doğrulamayada Düşmüyor? Yani Kimse Giremiyor Panele Bunun Sebebi Nedir?

HackeR CreaTure

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
768
0
Germany
Merhaba, Benim Aldığım Hata İnstagram Panelimde Aktif Bizzat Kendi Hesaplarımın Olmasına Rağmen Takipçi Vs. Atarken Şöyle Yazıyor: Takipçi Eklenemedi. Kullanıcı kalmadı!
Bunun Çözümü Nedir?

8gfan

Üye
15 Kas 2009
92
0
İstanbul
Login kısmı çalışmıyor normal instagramdan giriş yapabiliyorum ama scriptte şifre hatalı diyor (host free host) sebebi ne olabilir

MyKrallife

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,861
89
/profile.php
GoDaddy'den hosting aldım saatlerdir kurmaya çalışıyorum yardım edermisiniz hocam.

Baştan herşeyi yaptığımda Ioncube hatası alıyodum php sürümünü 5.6 ya düşürüp IONCUBE aktif ettikten sonra düzelttim.
Sitenin ana sayfasına girince "http://www.takipdunyasi.com/" 500 Internal Server Error veriyodu.
"-Klasörü direkt olarak atmayınız scripti public_html alt dizinine atmalısınız." uyarınızı göz önünde bulundurarak puplic_html/instagram/ şeklinde script dosyalarını yükledim. Şuan siteye normal adresten girince Forbidden diye hata veriyor http://www.takipdunyasi.com/instagram/ şeklinde girince 500 Internal Server Error hatası veriyor.

Yardım etmezseniz 117 TL çöp kutusuna gidecek ...Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,922
482
85
u bilmiyorum maalesef
GoDaddy'den hosting aldım saatlerdir kurmaya çalışıyorum yardım edermisiniz hocam.

Baştan herşeyi yaptığımda Ioncube hatası alıyodum php sürümünü 5.6 ya düşürüp IONCUBE aktif ettikten sonra düzelttim.
Sitenin ana sayfasına girince "http://www.takipdunyasi.com/" 500 Internal Server Error veriyodu.
"-Klasörü direkt olarak atmayınız scripti public_html alt dizinine atmalısınız." uyarınızı göz önünde bulundurarak puplic_html/instagram/ şeklinde script dosyalarını yükledim. Şuan siteye normal adresten girince Forbidden diye hata veriyor http://www.takipdunyasi.com/instagram/ şeklinde girince 500 Internal Server Error hatası veriyor.

Yardım etmezseniz 117 TL çöp kutusuna gidecek ...Yardımınızı bekliyorum.

Godady de cpanel kullaniyorsunuz galiba mysql hesabını ikili alıcaksınız yani bi ana mysql bide kullanıcı olarak config bilgilerini ayrı ayrı olucak bi ana bide kullanıcı olarak

8gfan

Üye
15 Kas 2009
92
0
İstanbul
Bende denedim ama loginle aynı sorunu yaşadım hesaba girince şüpheli giriş dediğinde başarısız sayıyor hiç bir userı ekleyemedim

MyKrallife

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,861
89
/profile.php
Hocam otomatik kredi sıfırlamak için Cronjob ayarlamak gerekiyomuş ama nasıl halledicez ?
YouTube'de vs. biyerde anlatımını bulamadım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.