Okul'da Disiplin

Drag3x

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
308
0
Unknown
Selamın aleyküm dostlar, bugün okulda hoca bağımlılık yapıcı bir madde yakaladı (Maraş otu) sigara kağıdı ile sarılıp kullanılan bir madde. Tütün ve tütün ürünlerine giriyor. Lavaboda yakaladı aşağda sıra vardı sarıp gidecektik, hoca dışarıda bekliyormuş. Ağzınızı açın dedi ot var tabi neyse çıkarmayın sakın dedi bizde merdivenden inerken çıkardık patlamıştı. Yanımda bir arkadaşım daha var. Sırada tokat attı bana gözlük kullanıyorum ve sağ gözüm protez %40 raporum var sürekli bir engel raporu. Zafim olan sol taraftan 2 kere sağlam tokat yedim 250 kişi var sırada ve kameranın önünden oldu bu olay. Sizce ne yapmalıyım ? Adamın sabı çocukları var.

MiniHackerMH

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
724
0
sonuç olarak ot yakalamış yani bir şey yapamazsın ailen biliyorsa bunu içtiğini tokat yüzünden hocaya dava işlemi uygulanabilir

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
Senin yaptığın terbiyesizlik.Davada ot kullandığın öne sürülürse okuldan atılırsın eksta bu senin siciline işlenir.

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,615
783
hoca disipline vermesi gerekir ama kendisi uyarmayı seçmiş hocaya dava açabilirsin ama seninde başın yanar ot yüzünden narkotik subeye alınırsının

Padolkaf

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
530
0
26
TR
Sen ne yaparsan yap hocanın sana vurma hakkı yok.Hele raporun varsa hiç yok..

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Hocam ot vs işleri zaten yasal değil.Birde okul içinde bulundurma vs. Çok ayrı cezaları vardir.Bence hoca en iyisini yapip tokat atmis.Keske odaya alıp dinlene dinlene dövseydi En azından arkadaşlarının önünde vurmasaydı

R3X

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
462
27
HAKLI
Selamın aleyküm dostlar, bugün okulda hoca bağımlılık yapıcı bir madde yakaladı (Maraş otu) sigara kağıdı ile sarılıp kullanılan bir madde. Tütün ve tütün ürünlerine giriyor. Lavaboda yakaladı aşağda sıra vardı sarıp gidecektik, hoca dışarıda bekliyormuş. Ağzınızı açın dedi ot var tabi neyse çıkarmayın sakın dedi bizde merdivenden inerken çıkardık patlamıştı. Yanımda bir arkadaşım daha var. Sırada tokat attı bana gözlük kullanıyorum ve sağ gözüm protez %40 raporum var sürekli bir engel raporu. Zafim olan sol taraftan 2 kere sağlam tokat yedim 250 kişi var sırada ve kameranın önünden oldu bu olay. Sizce ne yapmalıyım ? Adamın sabı çocukları var.

Bişey yapamassın değil , öyle bi hakkı yok . Türkiyedeki ailelerin %75 i cahil oldukları için aynen şöyle diyor;
-Öğretmen bu döver iyi yapmış.
Ama işler böyle değil . Sen o ögretmen denilecek kişiye dava açarsan sonuna kadar kazanırsın . OT İçtiğini kanıtlayamaz .
Bende çok dayak yemiştim hocamdan . Orta okuldaydı ama derste konuştuk diye dövmüştü çok sadist bir kadındı.

Son düzenleme:

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
böyle demişken bence hoca neden kendsi çıkarmadı ? Mesleğinden atılmaması içindir .

Ben zaten hocaya birşey olacak demiyorum ama bu ot kullanan kişi siciline işlenir bu bizim arkadaş telefonla oynadı diye siciline geçirdiler çocuk 2 kere iş randevusunda reddedildi bu olay yüzünden
sicil işi çok riskli

Bişey yapamassın değil , öyle bi hakkı yok . Türkiyedeki ailelerin %75 i cahil oldukları için aynen şöyle diyor;
Ama işler böyle değil . Sen o ögretmen denilecek kişiye dava açarsan sonuna kadar kazanırsın . OT İçtiğini kanıtlayamaz .

Kanıtlar hoca dövdüyse bunu bütün sınıf görmüşdür / biliyordur zaten öğretmen her türlü kanıtlar..

Ozaman o da kanıtlayamaz vurduğunu

Ben bu olayıı biliyorum.Siciline işlenip okuldan atılacağı kesin eğer ot öne sürülürse.
Hocaya ne olacağını bilmiyorum

Son düzenleme:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
12 yıllık eğitim öğretim hayatım boyunca ne eğitim gördüm ne öğretim.

Kendine öğretmen unvanı verilenlerin ekseriyeti gerizekalı.

Hoca ot olduğunu anlamadıysa, yani sigara olarak biliyorsa şikayet et. Ot olduğunu biliyorsa birşey diyemem.

Kan testi ile ortaya çıkmaz mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.