Sokak Lambalarını Kapatma "HACKLEME"

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Bizim apartmanda aynı sokak lambalarının sistemi var zaten belediye hediye etmişti apartmana. Sadece tek bir duyarga oluyor o duyargaya çevresindeki lambalar bağlaniyor. Bu duyarga nerde derseniz en uygun görüşü olan lambanın üstünde oluyor. Yani diğer ışıklardan ve binalardan etkilenmiyen lambanin üzerinde. Fakat belediyeye göre farklilik göstersede bildiğim kadariyla sokak lambaları tek bir sisteme bağlı ve o sistem kontrol yapip tüm bölgeyi ayni anda çaliştiriyor.

Mulo56

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,158
0
Hocam benim için bunuda araştırın sokak lambalarına bağlı olan mobeselerde kapanıyo mu ? :RpS_laugh:

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Özel Mesajlaramı Bakıyorsnuz
Yoksa Ziyaretçi Mesajlarınamı Bakıyorsunuz

İkisine de bakıyorum forumda :) Onu burdan konuşmayalım.

Bizim apartmanda aynı sokak lambalarının sistemi var zaten belediye hediye etmişti apartmana. Sadece tek bir duyarga oluyor o duyargaya çevresindeki lambalar bağlaniyor. Bu duyarga nerde derseniz en uygun görüşü olan lambanın üstünde oluyor. Yani diğer ışıklardan ve binalardan etkilenmiyen lambanin üzerinde. Fakat belediyeye göre farklilik göstersede bildiğim kadariyla sokak lambaları tek bir sisteme bağlı ve o sistem kontrol yapip tüm bölgeyi ayni anda çaliştiriyor.

Evet mantıklı. Sensör o şekilde de olabilir.Ama tek sisteme bağlı değil.Yani bir bilgisayardan falan kapatılıp açılmıyor.Tüm bölgeler aynı anda çalışmıyor. Her sokak bağımsız. Çünkü gözlemledim bir ara her sabah. Lambalar sokak sokak kapanıp açılıyor bi süre aralıklarla. O süre aralarında denge olsa yine dediğin gibi sisteme bağlı olabilirdi ama değil. İlk dediğinin ihtimali zayıf değil.Onu araştırıyorum. Ama ikinci ihtimal zayıf :)

Hocam benim için bunuda araştırın sokak lambalarına bağlı olan mobeselerde kapanıyo mu ? :RpS_laugh:

Araştırmaya gerek yok. Mobeseler bağımsız. Çalışacaktır.

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
Ellerinize sağlık hocam :) Bende her sokakta bir sensör olduğu fikrindeyim. Aksi takdirde bazı lambalar gölge olduğundan yanar bazıları yanmazdı.. Benim fikrim sokakta bir tane sensör olduğu ancak onun doğrudan güneş alan yüksek yerlerde olduğu şeklinde.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
İkisine de bakıyorum forumda :) Onu burdan konuşmayalım.

Evet mantıklı. Sensör o şekilde de olabilir.Ama tek sisteme bağlı değil.Yani bir bilgisayardan falan kapatılıp açılmıyor.Tüm bölgeler aynı anda çalışmıyor. Her sokak bağımsız. Çünkü gözlemledim bir ara her sabah. Lambalar sokak sokak kapanıp açılıyor bi süre aralıklarla. O süre aralarında denge olsa yine dediğin gibi sisteme bağlı olabilirdi ama değil. İlk dediğinin ihtimali zayıf değil.Onu araştırıyorum. Ama ikinci ihtimal zayıf :)

Araştırmaya gerek yok. Mobeseler bağımsız. Çalışacaktır.
Aynı anda hepsini çaliştirma ağır yük yapar. Aynı zamanda lambaların ısınmaması için belirli aralıklarla kapatma uyguladiğı da bir gerçek. bu kapatmaların ayarlanması için bir sisteme bağli olmasi gerek. Bu dediğimi de şu yüzden düşünüyorum karadenizdeki dağ evimizde karanlık çökünce tüm ışıkların belli sırayla yandığını yani arka arkaya bi düzen içinde yandığını gördüm. Muhtemelen tek bir sisteme bağlidirlar diye düşünüyorum bu yüzden.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Aynı anda hepsini çaliştirma ağır yük yapar. Aynı zamanda lambaların ısınmaması için belirli aralıklarla kapatma uyguladiğı da bir gerçek. bu kapatmaların ayarlanması için bir sisteme bağli olmasi gerek. Bu dediğimi de şu yüzden düşünüyorum karadenizdeki dağ evimizde karanlık çökünce tüm ışıkların belli sırayla yandığını yani arka arkaya bi düzen içinde yandığını gördüm. Muhtemelen tek bir sisteme bağlidirlar diye düşünüyorum bu yüzden.

Yok...Sordum da onlarla uğraşanlara.O tip bir sistem yok :) Yine net olarak reddetmeyeyim.Belki belediyesine göre farklı sistemler vardır :D

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
Fizikçimiz kaç gündür okula gelmiyor raporlu. Gelince bende ona soracağım elbet. Bilgisi olduğunu düşünüyorum. KPSS'de Türkiye de 1. olmuş fizik dalında. Çok zeki adam ama bilgilerini zorla paylaşır. Hadi bakalım ( :

Son düzenleme:

Techomega

Üye
6 Tem 2015
71
0
Biz yapiyorduk bunu :D sistem sorunsuz işliyor ozellikle trafolarin altinda bulunan sensorlere yaparsaniz yaptiginiz mahallenin sokak lambalari sonuyor deneyin cok eglenceli :D

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü

Canlarım, kuzucuklarım, saygıdeğer arkadaşlarım, şahane insanlar... Bunu neden herkes atıyor :D Adamlar belli ki makara yapıyor. Gerçekliği çok tartışılır.Ama hadi gerçek diyelim.Farklı bir şeyle yaptığı gerçek.E benim yöntemimle alakalı mı? Değil... Şimdi site hacklemek için 1 video mu var?

ben bunu bi tanıdık var onunla konuşuyum öğrenip dönicem :)

Tamam bekliyorum

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Her bölge için değişir...

Zamanında TEDAŞ devlete ait iken, her aydınlatma sistemi için ayrı ihaleye çıkılır, her ihalenin ayrı şartları olur, ayrı müteahhitler ayrı şirketlerin ürünlerini kullanarak yaparlardı.

Aydınlatma şebekesi yeraltı AG kablolarından beslenir. Kimi yerde sensör vardır, kimi yerde merkezi sistem belli saatlerde bütün enerjiyi kesip açar, zaten aynı anda hepsinin "hooop" diye yandığını görürsünüz... Türkiye'de enerji için genelgeçer bir sistem yoktur.

El feneri, sensörü kapatmaya yetmez. Sabahın köründe bile güneşin ışığı 5000 lümen civarıdır, senin lamban ise olsa olsa 200 lümendir. 5000 lümen, hadi olmadı 3000 lümen görünce açılacak şekilde yapılan sistem 200 lümen ile çalışmaz. (Yeniyetmeler lux diyor sanırım lümen'e, kafanız karışmasın..)

Centos 8

Uzman üye
14 Eki 2015
1,052
1
İstanbul
Bana kalırsa üstünde olamazlar . Çünkü ışık onlara vuruyor eğer ışık geldiği zaman kesiliyor olsalardı ışık vurunca zaten kendisi ışık kanaırlardı . daha sonra havanın karanlık olduğunu anlayıp tekrar açılırlardı . Yani bir açılıp kapanırdı bence belli bir yerde ve büyük bir alan oradan yönetiliyor .

LakhoPss

Uzman üye
31 Ara 2014
1,512
0
root@kali:~#
Her bölge için değişir...

Zamanında TEDAŞ devlete ait iken, her aydınlatma sistemi için ayrı ihaleye çıkılır, her ihalenin ayrı şartları olur, ayrı müteahhitler ayrı şirketlerin ürünlerini kullanarak yaparlardı.

Aydınlatma şebekesi yeraltı AG kablolarından beslenir. Kimi yerde sensör vardır, kimi yerde merkezi sistem belli saatlerde bütün enerjiyi kesip açar, zaten aynı anda hepsinin "hooop" diye yandığını görürsünüz... Türkiye'de enerji için genelgeçer bir sistem yoktur.

El feneri, sensörü kapatmaya yetmez. Sabahın köründe bile güneşin ışığı 5000 lümen civarıdır, senin lamban ise olsa olsa 200 lümendir. 5000 lümen, hadi olmadı 3000 lümen görünce açılacak şekilde yapılan sistem 200 lümen ile çalışmaz. (Yeniyetmeler lux diyor sanırım lümen'e, kafanız karışmasın..)
Cevap saglam yerden geldi. Sanirim konu acikliga kavusmustur :D Agziniza saglik zztri hocam..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.