THT Beşiktaş J.K. 1903 Fun Clup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ASİ_LoRD1

Uzman üye
30 Haz 2009
1,662
0
Ricardo Quareshma nın gelme olasılığı çok yüksekmiş bazı haber ajanslarına göre quareshmanın beşiktaşa geleceğinin açıklandığı duyuruldu
Gazetede okudum inş doğrudur:D

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Ricardo Quareshma nın gelme olasılığı çok yüksekmiş bazı haber ajanslarına göre quareshmanın beşiktaşa geleceğinin açıklandığı duyuruldu
Gazetede okudum inş doğrudur:D

En az Bobo kadar maç kurtaracaksa gelsin, yoksa işte kapı...
Ama bizde para çokkkkkkk, veririz ona da 8-10 milyon avro yeter....:diablo

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Kapalı kapılar ardında ne konuşuldu?

Siyah beyazlı kulüpte, Mustafa Denizli'nin görevi bırakmasının ardından takımın başına hangi teknik direktörün getirileceği de merak konusu.
Yöönetim Schuster'le anlaşma sağladı. Hatta Alman hoca üç yıllık sözleşmeyi imzaladı ama yine de başkan Demirören yönetici arkadaşlarına görüşlerini sordu.

Yıldırım Demirören ve Serdal Adalı'nın teknik direktör adaylarını içeren bir listeyi yönetime sunduğu öğrenilirken, listede Lucescu, Löw, Pellegrini, Koemann, Magath'ın bulunduğu gelen haberler arasında.

Bu adaylar arasında Başkan Demirören'in en çok istediği teknik direktörün ise Mircea Lucescu olduğu öğrenildi. Lucescu'nun tazminat sorunun olduğu belirtildi.
Demirön'in toplantıda "Lucescu'yu en çok isteyen kişiyim. Lucescu ikna olursa tazminatını karşılamaya hazırım" dediği belirtildi.

Bu arada yönetim kurulu toplantısında yöneticilere "Bunlarla görüşeceğim, başka önerileriniz var mı?" sorusunu yönelten Demirören'e, bazı yöneticilerin Samet Aybaba ve Mehmet Özdilek'in isimlerini verdikleri ifade edildi. Bazı yöneticilerin "Aybaba ve Özdilek birlikte görev alsın. Özümüze dönelim" önerisine Demirören, "Bunu değerlindermeye alıyorum" dedi. Ancak yöneticilerin büyük çoğunluğu bu teklife sıcak bakmadı.

Yıldırım Demirören toplantıda teknik direktör sorununu çözmek için yöneticilerden tam yetki aldı.

Atakan Kurt-LigTv

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Mehmet Üstünkaya*yı Andık

Kulübümüz’ün eski başkanlarından Mehmet Üstünkaya'yı ölümünün 10. yılında Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabri başında andık. Anma törenine Divan Kurulu Başkanımız Yalçın Karadeniz, Kulüp Derneği Genel Koordinatörümüz Levent Çifter, Divan Kurulu Üyelerimiz, Üstünkaya'nın ailesi ve yakınları ile arkadaşları katıldı.
Mehmet Üstünkaya Kimdir?
Mehmet Üstünkaya, Beşiktaşımız’da uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra 1973 Ocak ayında başkanlığa geldi. Onun döneminde Beşiktaş hep ilk’leri yaşadı. 1974-75 sezonunda ilk kez Türkiye Kupası’nı aldık. Basketbol Birinci Ligi’ndeki ilk ve tek şampiyonluğumuzu 1974-75’te, onun döneminde kazandık. 4 yıl aradan sonra 1981’de tekrar başkanlığa seçilmesiyle, Dorde Miliç’i futbol takmının başına getirdi. 1981-82 sezonunda tam 15 yıl aradan sonra Lig Şampiyonu olduk. 1984’te seçimleri kaybetti ve bir daha başkanlık yapmadı. 3 Haziran 2000’de Fransa’da vefat etti.
Mehmet Üstünkaya'nın Beşiktaşımız'a yaptığı hizmetler her zaman hatırlanacaktır.

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
Quaresma Beşiktaş'ta

Beşitaş, son 3 aydır transferinde çaba harcadığı Ricardo Quaresma transferinde mutlu sona ulaştı.
Siyah-beyazlı takım 26 yaşındaki Portekizli futbolcuyla 3 yıllığına anlaşmaya vardı. Quaresma'nın yıllık ücreti henüz açıklanmazken, İnter kulübüne bu transferlerle ilgili olarak 7.3 milyon Euro bonservis bedeli ödeneceği öğrenildi.

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
Quaresma kimdir?

Sporting Lizbon altyapısında futbola başlayan 1983 doğumlu futbolcu, sağ ayağını daha iyi kullanmasına rağmen genelde sol kanatta oynuyor.
İntrer’de bu yıl 3 maça çıkan Ricardo gol atamadı. Quaresma Portekiz Milli Takımında ise forma giydiği 24 maçta 3 gol attı.
2003 yılında Sporting Lizbon’dan Barcelona’ya 6 milyon Euro ve Fabio Rochemback karşılığında transfer olan “Çingene” lakaplı futbolcu, Katalan ekibinde 26 maçta 1 gol kaydetti.
Quaresma’nın Barcelona’dan sonraki durağı 6 milyon Euro ve Deco karşılığında gittiği Porto oldu.
Porto’da kariyerinin en parlak yıllarını geçiren Quaresma 112 maçta 24 gol attı. Bu başarılı performansın ardından tam 19 milyon Euro bonservis bedeliyle Inter’e transfer oldu. Ancak Inter’de bekleneni veremeyerek sezon ortasında bir başka dünya devi Chelsea’ye kiralandı.
Sezon başında tekrar Inter’e dönen Quaresma, Jose Mourinho’nun gözüne bir türlü giremedi.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Hoşgeldiniz Badtaste ..

Eski Başkanlarımızdan Mehmet Üstünkaya'yı saygı ve şükranla anıyorum. Teşekkürler _EReNCaN65

Quaresma hayırlı olsun camiamıza ve elbette yeni hocamız Schuster'de .. Teşekkürler SaMuRa!

Umarım ve biliyorum ki bu sene şampiyon biz olacağız. Doğrusu kutlamalar (Beşiktaş'ta) burada eşsiz oluyor.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Quaresma'ya İnönü'de imza şov

Dünyaca ünlü Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma, 19 Haziran Cumartesi günü BJK İnönü Stadı'nda imza atacak.

Hem Avrupa'da hem de Türkiye'de büyük yankı yaratan transferin imza töreni BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirilecek.

İtalya'nın Inter takımından transfer edilen dünyaca ünlü Portekizli yıldız futbolcu Ricardo Quaresma, Cumartesi günü BJK İnönü Stadı'nda taraftarlar ile buluşacak.

Quaresma, binlerce Beşiktaşlı ile buluşacağı bu özel günde tezahüratlar eşliğinde sözleşme imzalayacak.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Schuster imzayı attı...

Beşiktaş’ın daha önce anlaşmaya vardığı ve dün İstanbul’a gelen teknik direktör Bernd Schuster bugün sözleşme imzaladı. Schuster, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen ve Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve Basın Sözcüsü Mete Düren’in de hazır bulunduğu törende kendisini 2 yıllığına Beşiktaş’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Alman teknik adam, imzayı attıktan sonra, Beşiktaş'ta olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

"Burada olduğum için çok sevinçliyim. O kadar heyecanlıyım ki içimden hemen bu akşam ilk antrenmanı yaptırmak geliyor. Ama şartlar bunun için henüz erken.

Rijkaard gibi bir futbol centilmeniyle aynı ligde mücadele edecek olmaktan dolayı sevinçliyim. Amacım İspanya Ligi’nde yakaladığım başarıyı Beşiktaş’ın başında da gerçekleştirmek.

Geçmişte Türkiye’de çalışan Aragones gibi hocalar nedeniyle İspanya’da Türk futbolu ve Beşiktaş’ı da yakından izleme fırsatı buldum. Milli takımın başına Hiddink gibi kariyerli bir ismin geçmesi de Türk futbolunun uluslararası düzeye geldiğini ve daha da ileriye gideceğini gösteriyor.

Oyunu daha çok rakip sahada oynayacak bir takım olması için çalışacağım. Çalışmalarımda taraftarı da düşünürüm. Onları neşeyle eve dönmelerini isterim. Bunu da oyuncularıma aşılarım. Oynadığımız oyunla taraftarlara keyif vermeleri gerektiğini futbolculara söylerim.

Gelmeden Daum’la konuşmadım ama Türkiye ile ilgili bilgileri Türkiye’de 1 yıl çalışmış olan kondisyon hocasından aldım.

Yıldırım Demirören’le ilk defa geçen hafta tanıştık. Tanıştığımız günden bu yana da sıkı bir diyalog içindeyiz oyuncular ve performansları hakkında. Sıkı bir işbirliğini geçen haftadan bu yana başlatmış durumdayız.

Büyük camiaları olan takımlar her zaman kazanmak için oynarlar. Biz de her zaman buna hazır olarak oynayacağız. Beşiktaş daima kazanmak için oynayacaktır. Ben buraya kazanmak için ve başarılı olmak için geldim. Kazanamazsam ne yaparız diye bir şeyi düşünmek bile istemiyorum.

Kalitesi itibariyle ben de Quaresma gibi bir oyuncunun Beşiktaş’a katılmasından dolayı sevinçliyim. Zor oyuncuları severim. Ben de biraz zor bir oyuncuydum. Böyle oyuncuların sabit bir performansa kavuşmaları için benim ve ekibimin uygulayacağı küçük numaralar yok değil. Quaresma gibi bir oyuncu da taraftarın kendisini ne kadar sevdiğini görecek.

"Geçen hafta başında avukatım vasıtasıyla bana ulaşıldı. Hemen arkasında başkanla bir toplantı ayarlandı. Beni çok heyecanlandıran bir teklif oldu ve görüyorsunuz ki 1 hafta içerisinde buradayım."

DEMİRÖREN: ŞARTLARI VE KARAKTERİ BEŞİKTAŞ’A UYGUN KİŞİYİ TAKIMIN BAŞINA GETİRDİK

Beşiktaş Kulübü, Alman teknik direktör Bernd Schuster ile 1 yıllık sözleşme imzalarken, imza töreninde kulüp başkanı Yıldırım Demirören, yine basına yüklendi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreninde, eski teknik direktörleri Mustafa Denizli’ye teşekkür ederek sözlerine başlayan Demirören, "Tekrar Mustafa Denizli’ye teşekkür ediyoruz. Bize iki şampiyonluk yaşattı. Bu sezon da başarılı şekilde devam etti. Güzel bir takım bırakarak, sağlığı nedeniyle ayrıldı. Yeni hocanın işi kolay değil. Başarılı hocanın arkasından daha büyük başarıları hedefleyerek geldi. Beşiktaş’ın büyüklüğünü de bu gösteriyor" dedi.
Beşiktaş’ın büyüklüğüne dikkati çeken Yıldırım Demirören, "Bir hafta içinde dünyanın önde gelen hocalarıyla görüşüp, şartları, karakteri ve altyapıya verdiği önemden dolayı Schuster ile anlaştık. Beşiktaş’ın büyüklüğünü Beşiktaş’ın tarihi gösterir. Beşiktaşımızın büyüklüğünü plazalar gösterir. Taraftarlarımızın, hocalarımızın ve takımımızın arkasında durup desteklemelerini rica ediyoruz" diye konuştu.

YİNE BASINA YÜKLENDİ

Başkan Demirören, bu sözlerinin ardından yine medyaya yüklendi. Demirören, şunları söyledi:
"Denizli’ye ’Çık yalan söyle. Sen Türkiye’de yaşamayacaksın, Türk futbolunun içinde değilsin. Bir daha burada olmayacaksın. Çık, de ki (ben
hastayım de) dedim. Mete Düren’e de ’Kariyerini etkilemezse sen de yalan söyle’ dedim. O da kariyerin önemli olmadığını belirterek, yalan söyledi. Türkiye’nin en büyük hastane grubuna dedim ki ’Hocamızın tomografisini çekeceğiz. Lütfen boyayın’, damarında kanama görülsün diye düşündük, onlar da boyamayı kabul ettiler...
Bu haberleri yakalayan basını ve muhabirleri tebrik ediyorum. Çok büyük haber yakaladılar. Çünkü bunların hepsi gerçekti. Schuster’e de burada doğruların sevilmediğini, çıkıp bir ay önce konuştuğumuzu söylemesini istedik. O da bunu söyledi. Tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Yeni hocamız hayırlı olsun."

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Beşiktaş'ta kombine kart ve loca satışları başlıyor

Beşiktaş’ta, 2010-2011 futbol sezonu kombine kartlar ve locaların satışı, yarın başlayacak.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, 27 Haziran Pazar gününe kadar eski kart sahiplerine satışların yapılacağı, genel satışların ise 28 Haziran Pazartesi günü başlayıp, 14 Temmuz’da sona ereceği bildirildi.

Taraftarların, kombine kartlarını tüm kredi kartlarına 1 peşin ve 4 taksit ile sahip olabilecekleri, ayrıca Vakıfbank Taraftar Kredi Kartı sahiplerine Vakıfbank tarafından özel olarak 5 taksit daha uygulanacağı ifade edildi.

Divan Kurulu üyelerinin yüzde 15 indirimli alacağı kombinelerde, KARTALCELL’den yeni faturalı hat alanlara ve numarasını KARTALCELL’e taşıyanlara yüzde 5 indirim uygulanacak.

Kombine kart satışlarının, BJK İnönü Stadı altında yer alan Kombine Kart Satış Merkezi’nden, 0216 556 98 00 numaralı Biletix Çağrı Merkezi’nden ve "www.biletix.com" internet sitesinden yapılacağı belirtildi.

Satışa çıkan kombine kartların en ucuzu 550, en pahalısı ise 7 bin 500 lira olacak.

Kombine kart fiyatları şöyle:
VIP ÜST D: 7.500 TL
VIP ÜST B&E: 5.500 TL
VIP ÜST A&F: 4.000 TL
VIP ALT A&F: 2.750 TL
VIP ALT B&E: 3.500 TL
VIP ALT C&D: 4.000 TL
NUMARALI ORTA: 2.750 TL
NUMARALI KENAR: 2.100 TL
KAPALI ÜST: 1.600 TL
KAPALI ALT: 1.350 TL
YENİ AÇIK: 700 TL
ESKİ AÇIK: 550 TL

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Q7 imzayı attı

Beşiktaş'ın son dönemdeki en önemli transferi olarak gösterilen Ricardo Quaresma'nın imza törenine taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

İstanbul'a ayak bastığı andan itibaren büyük ilgiyle karşılaşan Quaresma için BJK İnönü Stadı'nda organizasyon düzenlenirken, 17 bini aşkın siyah-beyazlı taraftar, bu tarihi ana tanıklık etti.

Statta kapalı tribüne taraftar alınırken, Quaresma'nın imza töreni için sahanın ortasında bir platform oluşturuldu. İmza töreni öncesi platformun iki tarafına kurulan ekrandan Portekizli oyuncunun görüntüleri verildi.

Taraftarları yoğun ilgisi nedeniyle yeni açık tribünün kapıları da açıldı ve dışardaki diğer gruplar bu bölüme alındı.

Kapalı tribün dışındaki diğer bölümlere taraftar alınmazken, karşıdaki açık tribünlere üzerinde Quaresma yazan 7 numaralı dev formalar asıldı.

-TARAFTARLAR MAÇ ATMOSFERİ OLUŞTURDU-
Dünden itibaren yeni transferlerine büyük ilgi gösteren siyah-beyazlılar, statta oluşturdukları atmosferle adeta sezon içindeki maç havasını oluşturdular.

Formalarıyla stada gelen siyah-beyazlılar, kapalı tribünü tamamen doldurdu. Dün Atatürk Havalimanı'ndaki coşkuyu BJK İnönü Stadı'na taşıyan taraftarlar, imza töreni öncesi uzun süre tezahürat yaptı.

Beşiktaşlı taraftarlar, Hakkari'de yaşanan terörist saldırısı nedeniyle müzik yayını yapılmasına izin vermezken, sadece ''Memleketim'' şarkısına eşlik etti.

-ROBINHO'YU İSTEDİLER-
Beşiktaşlı taraftarların coşkusu her geçen dakika artarken, siyah-beyazlılar açtıkları pankartlarla yönetime ve yeni transferleri Quaresma'ya mesaj gönderdi.

''Şımart bizi başkan, çıldırt bizi başkan, Robinho'' yazılı pankartla Brezilyalı oyuncu Robinho'nun transferini yönetimden isteyen taraftarlar, Quaresma için ise ''You are futball idol, Quaresma - (Sen futbol idolüsün)'' yazılı pankart açtı.

-FENERBAHÇE ALEYHİNE TEZAHÜRAT-
Yeni transferleri Quaresma'nın sev****ni yaşayan siyah-beyazlı taraftarlar, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray aleyhine tezahüratta bulundu.

Taraftarlar, özellikle Fenerbahçe'ye yönelik küfürlü tezahürat yaptı.

Bu arada bazı Beşiktaşlı taraftarların elinde, Dünya Kupası'nın sembollerinden olan vuvuzela görüldü.

Öte yandan stat etrafında korsan ürün satışı yapılırken, Quaresma formalarının tezgahlarda olması da dikkati çekti.

Taraftarlar, basın mensuplarına da zaman zaman tepki gösterdi. Saha içindeki medya mensuplarına küfürlü tezahüratta bulunan taraftarlar, sahaya da yabancı madde atınca anons yapıldı.

FORMAYI RIDVAN'DAN ALDI
Büyük tezahüratlar eşliğinde stada gelen Ricardo Quaresma, geçen sezon 7 numaralı formayı giyen Rıdvan Şimşek'ten formasını aldı ve tribünleri tek tek selamladı.

DEMİRÖREN: "TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TRANSFERİ"
İmza töreninde ilk sözü alan başkan Yıldırım Demirören, "Taraftar istedi, camia istedi. hocamız istedi Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük transferi Quaresma burada. Beşiktaş'ı; tarihini, kulübünü ve taraftarını sevdiği için seçti. Olan olmuştur, hep beraber önümüze bakacağız. Şampiyonlukları kovalayacağız. Allah bizi mahcup etmesin, imzamız hayırlı olsun" dedi.

İMZAYI ATTI
Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, İnönü Stadı'nda yapılan imza töreninde kendisini 3 yıllığına siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

QUARESMA: "KANIMI BİLE VERECEĞİM"
İmzadan sonra konuşan Quaresma, "Öncelikle dün akşam Türkiye'nin verdiği şehitler için çok üzgün olduğumu ve bu ülkenin yanında olduğumu söylemek istiyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum, çok büyük bir kulübe ve taraftara gediğimin farkındayım. Sahada şampiyon olmak için kanımı bile akıtacağım. Formamı taraftarıma attığım bir kulübe geldim sonunda. Bir çok büyük kulüpten teklifler vardı. Beşiktaş'a gelme nedenim; bu büyük taraftar ve Beşiktaş'ın geçmişi; başkan ve yönetim kurulumuzun beni bu takıma kazandırma çabalarıdır.. Belki de hayatımın en güzel anlarını yaşıyorum ve çok mutluyum. Beşiktaş'a gelmemin en büyük nedeni de takım arkadaşlarımla şampiyonluk için mücadele etmektir. Bu takım için her şeyimi vereceğime söz veriyorum. Sizlerle beraber bu şampiyonlukları yaşayacağız. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Burada olmak benim için büyük bir onur ve gurur" diye konuştu.

İmzadan sonra sahaya inen Portekizli yıldız, siyah beyazlı taraftarlara küçük şovlar yapmaya başladı.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Beşiktaş Kulübü'nün borcu acıkLandı.

Beşiktaş Kulübü’nün borcunun 222 milyon lira olduğu açıklandı.

Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, Ceylan Intercontinental Oteli’nde düzenlenen Divan Kurulu toplantısında, kurulunun raporunu açıkladı.

Tuncel, kulübün toplam borcunun 285 milyon 233 bin liraya, alacakların ise 62 milyon 364 bin liraya ulaştığını belirterek, alacakları düştükten sonra oluşan net borcun ise 222 milyon 869 lira olduğunu kaydetti.

Bu borç içinde kulüp başkanı Yıldırım Demirören’e borcun 66 milyon 294 bin liraya ulaştığı, Yönetim Kurulu üyesi Serdal Adalı’ya borcun ise 9 milyon 682 bin lira olduğu belirtildi.

-YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU-

Yönetim Kurulunun faaliyet raporunu, Genel Sekreter Fahrettin Curoğlu aktardı.

Curoğlu, teknik direktör değişikliğine gittiklerini hatırlatarak, "Tecrübeli hocamız sayın Mustafa Denizli sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmış, bu gelişmelerin ardından Beşiktaş’ın yapısına ve şartlarına en uygun ismin Schuster olduğuna karar verilerek takımın başına 2 yıllığına getirilmiştir.

Başkan ve transfer komitemize bu kısa sürede yaptıkları bu çalışma nedeniyle teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Quaresma’nın transferine de değinen Curoğlu, "Kariyeri tartışılmaz Quaresma’nın kulübümüze ve Türk futboluna büyük katkı sağlayacağı ortadadır" dedi.

Curoğlu, futbol takımının 23 Haziran’da sezonu açacağını ve 26 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında da Avusturya’da kamp yapacağını kaydetti.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Carlos'u 4'e katladı

inonu-q.jpg

Beşiktaş, yeni transferi Portekizli Ricardo Quaresma'nın imza töreninde, ezeli rakibi F.Bahçe'yi dörte katladı. F.Bahçe, Brezilyalı Roberto Carlos'un imza törenine Saracoğlu Stadı'nda 5 bin kişi toplayabilirken; Quaresma için ise İnönü Stadı'nda dün yaklaşık 21 bin kişi vardı

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Kartal'dan potada 3 transfer

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Beşiktaş Cola Turka, Bekir Yarangüme, Serhat Çetin ve Mustafa Abi ile anlaşmaya vardı.

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlı ekipte antrenör Burak Bıyıktay, Basketbol Federasyonu’nun resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Türk Telekom’dan Bekir Yarangüme, Fenerbahçe Ülker’den Serhat Çetin ve Türkiye Basketbol 2. Ligi takımlarından İTÜ’den Mustafa Abi ile 1 1 yıllığına anlaşmaya vardıklarını bildirdi.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Robertooooooooooooooo .. :)

robertohilbert.jpg

Roberto Hilbert (d. 16 Ekim 1984, Forchheim, Almanya), Alman futbolcu. Beşiktaş'ta forma giymektedir. Futbola 1990 yılında SpVgg Jahn Forchheim takımında başladı. Daha sonra 1. FC Nürnberg ve SpVgg Greuther Fürth takımlarının da altyapısında oynadı. 1992'de Bavyera bölgesinin takımı 1. SC Feucht'ta futbol oynamaya başladı. İlk sezonunda bölgesel lig Oberliga Bayern'in birinci olarak, o zamanlar Almanya'nın üçüncü ligi olan Batı Ligi Regionalliga Süd'a yükseldiler. 2003-04 sezonunda takımın değişmez oyuncularından biri olup 10 gol kaydetti.​

2004'te altyapısında da oynadığı SpVgg Greuther Fürth'e geri döndü. Böylece Almanya'nın ikinci ligi olan 2. Fußball Bundesliga'da forma giymeye başladı. 2005-06 sezonunda 34 maçta forma giyip 3 gol atınca Bundesliga ekipleri tarafından keşfedildi.​

2006-07 sezonunda 1.3 milyon €'ya VfB Stuttgart'a transfer oldu. İlk sezonunda takımın ilk 11'inde yerini kazandı. Sezon sonunda Bundesliga şampiyonluğu yaşadılar. Ayrıca Alman kupası DFB Pokal'da finalist oldular,Hilbert bu maçta 90 dakika forma giydi. Kupayı uzatmalarda kaybettiler. Sonraki sezon ilk kez Avrupa kupalarında maça çıktı.​

Şampiyonlar Ligi grubunda 5 maç forma giydi. 2008-09 sezonunda birinci Wolfsburg'un 5 puan gerisinde 3. oldular. 2009-10 sezonunun sonunda VfB Stuttgart ile sözleşme yenilemedi. Beşiktaş ile anlaşma sağladı. 21 Haziran akşamı ?stanbul’a gelen Roberto Hilbert, Maslak Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçmiştir. Almanya'nın Stuttgart takımından transfer olan Roberto Hilbert, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen imza töreniyle kendisini 3 yıllığına Beşiktaşlı yapan sözleşmeye imza attı. Roberto Hilbert, Beşiktaş'ta 9 numaralı formayı giyecektir.​

2005-2006 arasında Hilbert 12 kez Alman Ümit Milli Futbol Takımı formasını giydi. 2006'da Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'na katılan Alman U-21 takımına seçildi.​

16 Mart 2007'de ilk kez Alman Milli Futbol Takımı'na çağrıldı. İlk maçı ise 28 Mart 2007'de Danimarka maçı oldu. 2007-08 arasında 8 kez Alman milli takımı formasını giydi. Bu maçlardan dördü EURO 2008 elemeleriydi. İki tane asist yaptı. 6 Şubat 2008'de Avusturya Milli Futbol Takımı ile oynadıkları hazırlık maçı şimdiye kadar oynadığı son milli maçı oldu.​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.