THT Beşiktaş J.K. 1903 Fun Clup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
"Bize gün doğdu"

b-434253-Filip_Holosko_Gol_Att%C4%B1.jpg

Holosko Galatasaray'ın Eskişehir'de puan kaybetmesiyle şampiyonluk şansını bir kez daha yakaladıklarını söyledi. Slovak futbolcu Büyükşehir maçının öneminin daha da arttığını dile getirerek, "Aradaki puan farkını indirmek için yarın oynayacağımız maç daha da önem kazandı. Ligde herşeyin olabileceği bir gerçek" diye konuştu.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Bugün O'nun Doğum Günü .. :)

medyak.jpg

imagesca473c70.jpg

ibrahimuzulmez.jpg

İbrahim Üzülmez (d. 10 Mart 1974, Kocaeli - ) defans mevkiinde görev alan Türk futbolcu.​

16 yaşındayken Kocaelispor yeteneğini fark edip onu transfer etti. Burada kendini geliştirdikten sonra sırasıyla; Kardemir Karabükspor, ?skenderun Demir Çelik SK, tekrar Kardemir Karabükspor, Amasyaspor ve tekrar Kardemir Karabükspor gibi külüplerde forma giydi.​

Ardından Gaziantepspor`a transfer oldu. Burada önceki sezonlarına göre istikrarlı maçlar çıkararak büyük hayali gerçek oldu ve 2000-2001 sezonunun transfer döneminde Beşiktaş´a transfer oldu. Hala Beşiktaş formasıinı giymektedir.​

Beşiktaş´ın 100.yıldaki şampiyon kadrosunda yer aldı. 2008-2009 sezonunda Beşiktaş´tan takım arkadaşı olan İbrahim Toraman ile kavga edip kadro dışı kalmıştır. Ancak daha sonra ikisi de affedilmiş, ancak bu olaydan sonra Beşiktaş'taki kaptanlığını kaybetti. Sezonunun son haftadaki Denizlispor-Beşiktaş mücadelesinde teknik direktör Mustafa Denizli ona bir jest yaparak, oyuna alırken tekrar kaptanlık pazıbandını taktı ve şampiyon takımın kaptanı olarak oyuna dahil etti.100.yıldaki sağ ayağıyla gol attığı Galatasaray ve bu sezon oynanan Fenerbahçe derbileri ve 3-0 lık Barcelona maçları üst düzey gösterdiği performansla kariyerinin en iyi maçlarını çıkarmıştır​

23 Haziran 2009 tarihinde Siyah-Beyaz'lı kulüple 1 yılı opsiyonlu olmak üzere, 2 yıllık mukavele imzaladı.​

Milli Takım​

A Milli Futbol Takım'a ilk kez 12 Şubat 2003'te Ukrayna ile oynanan maç için çağrıldı ve o maçın ilk yarısında oynayarak milli oldu. 2003 Konfederasyon Kupası'nda 3. olan takımın 4 maçın 90 dakika forma giydi. İlk ve tek golünü ise golünü 2 Haziran 2009 tarihinde Azerbaycan ile oynanan özel maçta attı.​

İbrahim Üzülmez, hayranı olduğum futbolcumuz. Bugün doğum günü .. İyi ki doğdun İbrahim, senin ile gururluyum .. :)

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Her fırsatta Bobo'nun gönderilmesi gerektiğini ifade eden spor yazarlarına Bobo; son haftalarda attığı şık gllerin benzerini bu kez de İBB'ne atarak onlara en güzel cevabı verdi. Kim ne derse desin, Bobo'nun en iyi yabancı transferlerimiz arasında yer aldığına inanıyorum ve gönderilmesineşiddetle karşıyım. Öylesine maçlarda ön plâna çıkıyor ki. Tello ve Holosko'da aynı şekilde.

Seni seviyorum BEŞİKTAŞ :D

CyberCod

Uzman üye
29 Nis 2009
1,720
0
Mahşer Yeri'
Sivok: Son haftaya kadar!

Bunu belki 10. kez söylüyorum takımın iyi savunma yapması; sadece savunma oyuncularından kaynaklanan bir durum değil. Savunma takım halinde yapılır. Bir gol yediğiniz zaman bunu savunmanın hatası olarak görürler halbuki savunma hücümdan başlar. Hücumdaki bir hata size gol olarak dönebilir. Bugün gol yemedik, bunun böyle devam edeceğini umuyorum.

Geçen senin tekrarı olur. Şampiyonluk yarışı son haftaya kadar gider. Lig o kadar dengeli ki kimin ne zaman nerede yenileceği belli olmuyor. Galatasaray deplasmanda yenildi, Fenerbahçe evinde kaybediyor.. Bu mücadelede son haftaya kadar devam edecek"

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
107. Yıl Şiiri

Aşkın var mıdır yaşı?
Sen hayatıma girdiğinden beri,
ne körlük kaldı ne pembeler ne kararsızlıklar...
Siyah kadar gerçek, Beyaz kadar umut...
Benzemedi bu yüzden,
başka aşklara bizimkisi...
Doğruyu bulmayı da senden öğrendim, duruşu da...
Hayat sensin;
babamın gösterdiği yol da sende, annemin sıcaklığı da...
Dedemin bir sürpriz cebinden çıkardığı çikolata da,
onu kaybettiğimde yaşadığım acı da...
Arkadaşımın saatlerce ağladığım omzu da,
kardeşimin dokunmaya kıyılmazlığı da...

Bil istedim...
Mücadele etmekse aşk,
aşk da hayatsa eğer,
senden öğrendim bunun yolunu,
sende buldum gücümü...
Senin oturduğun ev koca bir semtse de,
buldum hep seni dünyanın her yerinde...
Bazen gururla işlenmiş bir duvar yazısında,
bazen köşedeki kaldırım taşında...
Üşüsem de bazen sokaklarında,
ısındım yine senin sarılmalarında...
Annemin güzel ellerinden çıkan atkım senin rengin...

Alıştım sana...
Ayaklarım bazen,
ben bilmeden ***ürdü senin yanına...
Onlar biliyormuş meğer;
senin yanın sıcacık kömür sobası,
üstünde çıtırdayan kestaneler senin sesin...
Biliyorlarmış; özlesem de çok ailemi,
sana dokununca görürmüşüm yüzlerini,
odamızı, soframızı...
Televizyondan, senin ezdiğin yeşil çimlerin kokusu...
Burnumuzda o,
ellerimiz kenetlenmiş...
Şimdi çıplak gözlerle izlerken seni nasılsa...
Bir ordayım, bir burda...
Sense, her yerde...
Çünkü en içimde...

Alıştım sana...
Ama hiç sıkılmadan...
Heyecanındı çünkü alışkanlığım...
Benim heyecanım;
bir kuvvet yükseldiğinde göğe...
Ve yüzündeki gülüş, döndüğünde...
Ağladım bazen ona bakarken;
gururdan, coşkudan...
Okşadın kalbimi, başım gibi...
Her şeyi paylaştık seninle...
His adının altından akan her ne ise,
beraber dokunduk en derinine...

Korku da dahil...
İçim akarken sana,
nasıl titremez ki ellerim?..
Aşkımın ispatıdır;
birbirine dolaşan dilim...
Ama bilirim...
Düşsen ne olur;
beraber ineriz ışıksız çukurun dibine...
El ele...
Bizim mabedimiz;
yatağımızdır yumuşacık...
Beraber sararız yaralarımızı,
dert bizdeyse, derman "biz"de...

Sevginin ışığı aydınlattı yolumu...
Onunla seçtim melek kim,
şeytan nerede...
Onunla buldum ben gibileri...
"Ben"ken, "biz" olduk,
seninle...
Kaybederken bazılarımızı,
uğurlarken yıldızlı göğe,
beraber ağladık en sevdiğimiz bahçede...
Bıraktıklarına tutunduk sımsıkı...
Bu dünyada kaybetmeyeceğimize,
yemin edercesine...

Ve şimdi sevgilim...
En sevdiğim sevgilim...
Bir kere daha geldiğinde,
doğumunla taçlanan,
Mart'ın en güzel günü,
şölenler yapıyor hislerimin her biri birlikte...
Önümüzdeki dünya kadar büyük pastanın üzerinde,
renklerinin şanına sarılmış 107 mum...
Üflüyoruz hep beraber, dileğimiz belli...
Ve bugün,
selamlar söylüyorum,
seni bildiğim güne...
Teşekkür ediyorum binlerce kere,
yaşadığımı hissettirdiğin her güne...
Söz verdim yine...
Seninle...
Her yere...

~

Dünyadaki tüm Beşiktaşlılar’ı gururlandıran gün bugün... Beşiktaş Jimnastik Kulübü 107 yaşında... Nice yıllara Beşiktaş.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Beşiktaş'ta sarı kart alarmı

Turkcell Süper Lig’de Trabzonspor ile hafta sonunda zorlu bir maça çıkacak Beşiktaş’ta, sarı kart alarmı verildi.

Trabzonspor maçının ardından Fenerbahçe ile Kadıköy’de derbi karşılaşmasına çıkacak siyah-beyazlılarda 4 futbolcu sarı kart cezası sınırında bulunuyor.

"Kara Kartallar"da, 3’er sarı kartı bulunan Michael Fink, Fabian Ernst, İbrahim Toraman ve Uğur İnceman, Trabzonspor karşılaşmasında kart görmeleri halinde, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak Fenerbahçe derbisinde forma giyemeyecek.

Bu arada, sakatlığı nedeniyle Trabzonspor karşısında da forma giymesi beklenmeyen Matteo Ferrari’nin de 3 sarı kartı bulunuyor.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Beşiktaş'tan 'Kardeş kulüp' eleştirisi...

Beşiktaş Kulübü Başkan Yardımcısı ve İstişare Heyetleri Başkanı Erdoğan Toprak, Türk futbolunda son yıllarda bazı kulüpler tarafından "kardeş kulüp" söyleminin moda haline getirildiğini ifade ederek, bu yaklaşımın futbola zarar vereceğini savundu.

Erdoğan Toprak, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Turkcell Süper Lig’de mücadele eden bütün takımların "fair play" anlayışında buluşması ve tüm futbol dünyasının kardeşlik çatısı altında birleşmesi gerektiğini belirterek, "Bazı kulüplerin, bazı kulüpleri ’kardeş’ ilan edip, diğer kulüplere karşı farklı bir tutum sergilemesi etik değildir" ifadelerini kullandı.

Bu tarz yaklaşımların futbolun marka değerine de zarar vereceğini öne süren Toprak, "Kardeşlik adı altında başka takımlara katkı sağlamak, lig yarışında bazı maçların şaibeli olduğunu düşündürür, bazı takımları zan altında bırakır, hatta o takımların elde edeceği başarılara bile gölge düşürür" diye görüşlerini aktardı.

"GÖNÜL ŞİKESİ DE OLUR"
Toprak, Türk futboluna zarar gelmemesi, mücadelenin her daim etik bir şekilde devam etmesi için bütün kulüplere görevler düştüğüne dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Şike sadece parayla olmaz, gönül şikesi de olur. Para vermek de gönül şikesi yapmak da aynıdır. Bugün birden fazla takımın ’kardeş kulüp’ ifadesi altında bazı rakiplerine farklı yaklaşımlar sergilemesi de bir teşviktir. Bugün bunları yapanlar, yarın şike konusunda da görüş belirtemez." Erdoğan Toprak, Beşiktaş Kulübü’nün, Turkcell Süper Lig’deki bütün takımlara eşit mesafede olduğunu kaydederek, "Futbolun ana unsuru dostluk ve kardeşlik bizim için ön plandadır. Bizim için Süper Lig’deki bütün takımlar hiçbir ayrımımız olmaksızın kardeşimizdir. Biz bütün takımlara bu anlayış çerçevesinde bakarız" dedi.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Ferrari gitti, Sergen geldi

thumbnail.php

Güzel manken Lara Surol, futbolcu seviyor. Bir süre önce Matteo Ferrari'yle aşk yaşadığı iddiasına "Ferrari ile güzel bir arkadaşlığımız var. Çok yakışıklı ve karizmatik bir adam. Şu anda aramızda bir şey yok" sözleriyle cevap veren Surol, şimdi de eski futbolcu Sergen Yalçın'la görüntülendi. Wanna'da eğlendikten sonra mekanı birlikte terk eden ikilinin, bir süredir ilişki yaşadığı iddia ediliyor.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Metin Şentürk bile gördü

Beşiktaş maçındaki penaltı tartışmasına değinen Şener, şaka yollu olarak çok ilginç bir yorum yaptı. Trabzonspor başkanı; "Maçta bir de penaltı tartışması var ve hakem vermedi. Verseydi neye yarayacaktı. Kalede Onur var. Hakem penaltıyı verse bile gol olmayacaktı, Onur o şutu kesinlikle kurtarırdı" dedi.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar ise penaltı tartışmaları hakkında, "Madem Sadri başkan espri yapıyor. O pozisyonun penaltı olduğunu Metin Şentürk bile gördü. Hakem penaltıyı vermeliydi. Kararı doğru versin, biz atalım. Kaçırırsakta içimiz yanmaz. Şampiyonluğu direk etkileyen maçta verilmeyen karar bizi çok etkiledi" dedi.

Akpınar, TFF'nin kurullarında değişikliğe gitmesi gerektiğini de ifade
ederek, "Bu konuda değişiklik şart. TFF Kurullarında görev alan bazı kişilerin kimin bürosunda staj yaptığını biliyoruz. TFF'yi seçime ***ürmek gibi bir niyet yok ancak daha dikkatli ve adil yönetim sergilenmeli" dedi.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Demirören, Denizli'den iki yıldızdan birini seçmesini istedi

Bir yandan Fenerbahçe derbisine hazırlanan Beşiktaş, bir yandan da transfer harekatını tüm hızıyla sürdürüyor. Başkan Yıldırım Demirören ve teknik direktör Mustafa Denizli, Deco ve Milos Krasic için biraraya geldi.

Beşiktaş Asbaşkanı Alatttin Aykaç, Azeri iş adamı arkadaşı Mübariz Massimov'dan her türlü finans garantisini aldığını Başkan Yıldırm Demirören'e bildirirken, teknik direktör Mustafa Denizli'ye Chelsea'den Deco veya CSKA Moskova'nın yıldızı Milos Krasic'den birini tercih etmesini söylediler.

Lig TV'nin internet sitesinin haberine göre, Başkan Demirören, teknik direktör Denizli ile yaptığı görüşme sonrasında bonservis ücreti 10 milyon Euro olan Deco ile 16,5 milyon Euroluk Milos Krasic için Fenerbahçe derbisinden sonra transferin netleştirilmesine karar verildi.

Teknik direktör Mustafa Denizli'nin, Deco ve Krasic'den birinin transfer edilmesi halinde Tabata veya Delgado'dan vazgeçeceği de gelen bilgeler arasında.

Bu arada Beşiktaş'ta Karşıyaka'nın 23 yaşındaki stoperi Saffet Yakar ile de prensipte anlaşmaya varıldığı belirtildi.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Beşiktaş, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdürdü

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinin hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmana koşularla başlayan siyah-beyazlı futbolcular, pas ve şut çalışmalarının ardından kanat organizasyonları ve 45 dakika süren çift kale maç yaptı.

Teknik direktör Mustafa Denizli yönetimindeki antrenmana sakatlıkları bulunan ve tedavilerine devam edilen Rüştü Reçber, Ramazan Özcan, Rodrigo Tello, Nihat Kahveci, Rodrigo Tabata, Mert Nobre, Ekrem Dağ ve İbrahim Toraman ile 19 Yaş Altı Milli Takım aday kadrosunda yer alan Necip Uysal katılmadı.

Kulüp doktoru Devrim Urgun, Rüştü, Ekrem, Ramazan ve İbrahim Toraman’ın tedavilerine devam edildiğini, Nobre’nin ise bugün hastaneden taburcu olacağını söyledi. Dr. Urgun, Ekrem’in tedaviye koltuk değnekleriyle geldiğini, Nihat, Tabata ve Tello’nun ise takımdan ayrı olarak koşu ve test çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Siyah-beyazlılar, yarın yapacakları antrenmanla Fenerbahçe derbisinin hazırlıklarını sürdürecek.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Tabata'dan mesaj

thumbnail.php

2-2'lik Kasımpaşa maçı sonrası sakatlanan ve sezonu kapattığı açıklanan Tabata, fizyoterapistler eşliğinde çalışmalarını sürdürürken sevindirici bir de haber verdi

Brezilyalı futbolcu, "Tedavim iyi gidiyor. Fenerbahçe'yi yener, Bursaspor ile de final oynarız. Son maçta sahada olurum" dedi.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Bence de teknik direktör Mustafa Denizli, Deco ya da Krasic'den birini transfer etmeli, umarım olur .. Saffet Yakar hayırlı olsun camiamıza ..

Teşekkürler _EReNCaN65

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Bobo*dan Açıklama

Futbol Takımımız’ın başarılı oyuncusu “Bobo” lakaplı Deivson Rogerio Da Silva’nın açıklamasıdır:
18.04.2010 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçından sonra Hürriyet Gazetesi Yazarı Erman Toroğlu, “Penaltı Alex’in arkadaşına attırılır mı?” başlıklı yazısında gerçekleri saptırarak, şahsımı asılsız yorumlarla karalamayı hedef almıştır.

Beşiktaş formasını giydiğim 4 yılda, taraflı tarafsız herkes benim gerek idmanlarda gerek maçlarda üzerime düşen tüm görevleri yerine getirme çabası içinde olduğumu görmekte ve bilmektedir.

Erman Toroğlu’nun da çok iyi bildiği gibi, geçen yıl Fenerbahçe ile oynadığımız Fortis Türkiye Kupası finalinde takımıma kupayı getiren golleri atarken, bugüne kadar Fenerbahçe maçlarında 6 gole imza atarken de Alex yine benim arkadaşımdı.
Erman Toroğlu’nun bütün bu gerçekleri ve 4 yıldır gerek sahada gerekse saha dışında sergilediğim davranışlarımı yok sayarak, sadece ismini gündeme getirmek amacıyla yazdığı bu yazıyı kınadığımı kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım.
Deivson Rogerio Da Silva

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Taraftarımız Federasyona Yürüdü

Taraftarlarımız, Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstinye’deki merkez binasına siyah çelenk bıraktı. Beşiktaş meydanında toplanan taraftarlarımız, Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkez binasına gelerek, siyah çelenk bıraktı. İstinye'ye deniz yoluyla gitmek isteyen taraftarlarımıza emniyet güçleri izin vermezken, taraftarlarımız kara yoluyla buraya geldiler. Çevik kuvvet, Futbol Federasyonu'nun binası önünde geniş güvenlik önlemleri alırken, 200 kadar taraftarımız burada bir araya geldi. Kazma ve kürekle gelen bazı taraftarlarımızın, Fenerbahçeli futbolcu Bilica'yı da protesto etme amacıyla, sembolik bir şekilde penaltı noktası için çukur kazdıkları görüldü.
Emniyet güçleri, taraftarlarımızın tamamının binanın önüne gelmesine izin vermezken, tribün liderleri siyah çelengi binanın önüne bıraktı.

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
Michael Fink İle Röportaj

medya.php
Cola Turka ile Soru Cevap bölümümüzün konuğu olan Michael Fink, taraftarlarımızın gönderdiği soruları yanıtladı.
Taraftarlarımızın soruları ve Fink’in yanıtları şöyle:
Hırslı mücadeleni neye borçlusun?
Şamil Kök

Ben bu tarz bir oyuncuyum. Mücadeleyi severim, savaşırım, takım arkadaşlarıma her yerde yardımcı olmak isterim. Futbolcu yapım bu şekilde.
Beşiktaş’a gelmeden önce takım ve taraftarlarımız hakkında bir şey biliyor muydun?
Melikşah Karaca, Batuhan Yıldırım, Osman Erkan

Almanya’da çok sayıda Türk arkadaşım var. Onlardan bu ülke ve İstanbul hakkında çok şey duymuştum. Beşiktaş’ı da yakından tanıyorum. Yurt dışındaki Şampiyonlar Ligi, UEFA Kupası maçlarını, yurt içindeki derbileri de izlemiştim.
Kitap okuyor musun? Ne tür kitaplar okuyorsun?
Nafize Atok

Evet okuyorum. En son Lord of the Rings serisini okumuştum.
Dövmelerin senin için ne anlam ifade ediyorlar?
Büşra Şirvanlıoğlu

Üç tane dövmem var ve hepsi dini simgeler.
Beşiktaş’ta forma giymek nasıl bir duygu? Eğitim durumun hakkında bilgi verir misin? Alışveriş yapmayı sever misin? İstanbul’da en çok nereyi beğendin. Türkiye’de İstanbul dışında başka bir şehir gezdin mi?
Müge

Beşiktaş forması giymek benim için çok güzel bir duygu. İlk maçımı da Fenerbahçe karşısında oynamıştım Süper Kupa için. O maçta giydiğim formayı saklıyorum. Diğer sorularınıza gelince; lise mezunuyum. Herkes gibi alışveriş yapmayı seviyorum. İstanbul’da alışveriş yapılabilecek çok sayıda yer var. İstanbul’da sevilecek çok yer var. Ortaköy’ün ara sokakları, Boğaziçi, Boğaz Köprüsü beni çok etkiliyor. Sultanahmet ve Ayasofya’nın bulunduğu bölgeyi de çok seviyorum. Daha önce çok kere Antalya’ya tatile gitmiştim. Bir kere de Şile’ye gittim.
Türkiye’ye ilk geldiğinde neler hissettin?
Ömer Laha

Tatil için Antalya’ya gelmiştim ve çok hoşuma gitmişti.
Eski Alman futbolcu Thorsten Fink ile bir akrabalığın bulunuyor mu?
Önder Özsoy

Benim ailemden birisi değil ama tanıyorum.
Hedefinde hangi lig ve hangi takımda oynamak var. Bundesliga’da senin için hangi takım önemlidir?
İbrahim Kır

İngiltere Premier Ligi’ni kendi oyun tarzıma yakın buluyorum. Oradaki futbolu seviyorum. İngiltere için favori takımım Arsenal’dir, ama Almanya’da üç yılımı geçirdiğim Frankfurt’u destekliyorum.
Beşiktaş’ı seçmendeki en önemli sebep nedir? Taraftarlarımız hakkında ne düşünüyorsun?
Berkay Kırhan, Kadir Balcıoğlu, Said Nuri Cavlı, Göksel Arıcı, Uğur Şen

Beşiktaş’ın büyük bir takım olması, Şampiyonlar Ligi’nde oynaması büyük bir etken. Yeni bir ülkeyi ve yeni bir kültürü tanımak da buraya gelmemdeki sebepler arasında. Ayrıca buranın havası da güzel. Taraftarlarımızın inanılmaz olduğunu düşünüyorum. Dünyanın en iyi taraftarı diyebilirim.
Büyükşehir Belediyespor maçı ilk maçındı ve orada ilk golünü attın. Neler hissettin? Maç öncesinde gol atacağını düşünüyor muydun?
Ayhan Eroğlu

Benim için çok güzel bir andı. İlk maçta gol atmak insanı çok sevindiriyor, ama o maçı kazanamamamız beni üzdü diyebilirim.
Fenerbahçe’ye attığın gol sonrasında neler hissettin?
Hilmi, Volkan Erdoğan, Sergen Yıldız, Sercan Aslan

Her açıdan mükemmel bir goldü. Takımıma galibiyet golünü kazandırdım, taraftarları sevindirdim. Ayrıca annem, babam ve kardeşim bu maçı izlemek için gelmişlerdi. Maç öncesi annem, gol atacağımı tahmin ettiğini söylemişti. Benim için mükemmel bir andı.
Futbol hayatın nasıl başladı?
Erkut Açıkgöz, İlker Eser

Abim bir takımda oynuyordu. Ben de 4.5 yaşında ona özenerek başladım.
Beşiktaş’a geldiğin günden beri seni en çok etkileyen maç hangisiydi?
Sadettin Yaylacı

Tabii ki Fenerbahçe maçı. Çünkü gol atmamın yanı sıra atmosfer de harikaydı.
En sevdiğin tezahürat hangisi?
Mert Özer, Leyla Açıkel

Bütün tezahüratlar çok güzel. Hatta bazen maç esnasında taraftara kulak verdiğim oluyor, ama tabii ki ismim söylenerek yapılan tezahüratı daha çok seviyorum.
Türkiye’de ne kadar kalmak istiyorsun? Beşiktaş’ta oynamakla Avrupa’da oynamak arasında ne gibi farklar var?
Serdar Kahraman

3 senelik bir kontratım var ve bu 3 senelik kontratı burada doldurmak istiyorum. Ondan sonra şartları görmek gerekiyor.
Almanya’daki ve Avrupa’daki taraftarlarla Beşiktaş taraftarını kıyaslar mısın?
M. Yılmaz

Bizim taraftarımızı daha önce hiçbir yerde görmedim. Dünyanın en iyi taraftarı olduğunu düşünüyorum.
Fink’in herhangi bir anlamı var mı? Türkiye’de başka takımda oynar mısın?
Ufuk Sönmez

Özellikle bir anlamı yok, ama Fink diye bir kuş adı var sadece. Ben Beşiktaş’tayım ve burada oynamak beni mutlu ediyor.
Alman Milli Takımı’nın teknik kadrosunu beğeniyor musun?
Anıl Turan

Başarılı olduklarını düşünüyorum. Elde ettikleri sonuçlar da belli zaten. Alman Milli Takımı da gayet iyi bir takım.
Kendini daha önceden futbol oynamış hangi isme benzetiyorsun?
Umut Sefer

Belki Matthias Sammer diyebilirim.
Antrenmanlar dışında neler yapıyorsun?
Berk Çakır

Kendimi yorgun hissediyorsam dinleniyorum. Boş zamanlarda kız arkadaşımla şehri geziyoruz. Köpeklerimle oynuyorum. Bazen ormana gidip bakıma muhtaç olan köpeklere yardım ediyorum.
Alman futbolcuların takım oyununa sadık kalmasını ve hırslı oynamalarını neye bağlıyorsun?
Erol Atmaca

Bunun altyapıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Küçük yaşlardan itibaren hocalarımız belli bir disipline bağlı kalmamız gerektiğini öğretiyorlar.
Turkcell Süper Lig’i Bundesliga ile karşılaştırdığında ne gibi farklardan söz edebilirsin?
Ümit Özcan, Serkan Çiner, Emin, Akay Erbay

Farktan çok benzerlik olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’de 4-5 tane takım daha çok ön plana çıkıyor, tek fark muhtemelen budur.
Beşiktaş’a geldiğin için mutlu musun?
Serdar Altun

Hem de çok mutluyum.
Futbol hayatın boyunca en beğendiğin gol hangisiydi?
Gökhan Şişman

Birçok kez gol attım. Ama Fenerbahçe’ye attığım gol hem çok güzeldi hem anlamı büyüktü. Almanya’da da buna benzer goller attım. Hatırladığım üç tane gol var ki, bunların arasından Nürnberg’e attığım gol de değerlidir benim için.
Takımdaki favori oyuncun kim? Jübileni nerede yapmayı düşünüyorsun?
Ozan Genç, Eren Genç, Emre Tubay

Fabian Ernst’i çok uzun yıllardır tanıyorum. Takımdaki arkadaşlarım başarılı ve kaliteli futbolcular, ama bir isim istiyorsanız Fabian Ernst diyebilirim. İkinci sorunuza gelince; önemli olan kariyerimi güzel ve uzun süre devam ettirmek. Ama her şeye açığım, her yerde her şey olabilir.
Oynamak istediğin bir mevki olup da teknik direktöre söyleyemediğin oluyor mu?
Taygun Solmaz

Öyle bir şey yok tabii ki. Benim mevkiim belli. Ön liberoda oynuyorum, hocam beni doğru yerde değerlendiriyor ama bana “ileri git forvet oyna” derse de oynarım.
Hayatta en çok korktuğu şey nedir?
M. Öner

Ciddi bir sakatlık geçirmekten korkutuğumu söyleyebilirim.
Beşiktaş’a gelmeden önce hangi futbolcuyu tanıyordun?
Emin Ayer

Rüştü’yü, Nihat’ı, Bobo’yu, Ekrem Dağ’ı tanıyordum. Bunlar Türkiye’nin ünlü oyuncuları.
Almanya’daki dostlarınıza İstanbul’u ve Beşiktaş’ı nasıl anlatıyorsunuz?
Sadettin Uzun

Onlara çok mutlu olduğumu söylüyorum. Ailemden sonra arkadaşlarım da sık sık buraya geliyorlar.
Sana göre Bundesliga’nın en iyi futbolcusu şu anda kim? Bugüne kadar birlikte oynamaktan en keyif aldığın futbolcu kimdi?
Utku Keskin

Almanya’da çok sayıda kaliteli oyuncu var, bir tane söylemem yanlış olur. Ernst ile birlikte oynamaktan keyif alıyorum.
Türkiye’de futbol oynamak nasıl bir duygu?
Samet Helete

Gerçekten çok güzel bir duygu.
Beşiktaş’ı tek bir cümleyle nasıl anlatırsın? Necip Uysal hakkında ne düşünüyorsun? Mevkiiniz gereği tecrübelerini aktarıyor musun?
H. İbrahim Öztürk

Beşiktaş’ı çok büyük bir takım ve dünyanın en iyi taraftarı olan kulübü diye tanımlarım. Necip gerçekten çok genç ve iyi bir oyuncu. İlerleyen zamanlarda daha da çok oynayacağını düşünüyorum. Tabii ki kendi tecrübelerimi onunla paylaşıp yardımcı oluyorum. Takım otobüsünde de birlikte oturuyoruz zaten.
İyi oynamana rağmen çok fazla ön plana çıkmamanı neye bağlıyorsun?
Sedat Berk Yurtsevenler

Her zaman elimden geleni yapıyorum. Arkadaşlarıma yardımcı oluyorum. Bazen performansım çok iyi oluyor ama benim için arkadaşlarımın ve hocamın takdiri önemli. Onların, benim başarılı olduğumu görmeleri benim için yeterli.
Türkiye’ye geldikten sonra ilgini en çok çeken şey ne oldu?
Şafak Fındıklı

Yazın gelmiştim ve Boğaziçi’ni görünce çok etkilendim.
Fenerbahçe maçından sonra 4-5 hafta süren bir çıkışın oldu ama sonrasında bir düşüş gözlendi. Bunu neye bağlıyorsun?
Samet Ertem

Bunlar çok olağan şeyler. Herkesin değişik dönemlerde değişik performansları olur. Tüm futbolcuların başından geçen şeyler bunlar.
Kendinizde hangi özellikleri eksik görüyorsunuz?
Arda Gökaslan

Gol atmak diyebilirim. Biraz daha fazla atmak isterim ama takdir edersiniz ki oynadığım bölge ihmal edilecek bir mevkii değil.
UEFA’nın hakem hatalarını azaltmak için sahalarda hakem sayısının arttırılması gibi bir planı var. Sence fazla hakem olması çözüm mü?
Ali Karadiş

Neden olmasın. Diğer hakemlere yardımcı olur bu uygulama. Çünkü hakemler her şeyi göremeyebiliyorlar. Bence olabilir.
Türkiye'de transfer dönemlerinde özellikle yabancı uyruklu futbolcuların gidip gelmesi çok olağandır. Başka Alman futbolcuların gelmesini ister miydin?
Forza1903.org

Almanya’da bir sürü iyi oyuncu var ama özellikle bu isim gelsin diyemem.
Futbol hayatının dışında senin için olmazsa olmazlar nelerdir?
Mutlu Selvi

Sağlık ve ailem benim için çok önemli ve değerli şeylerdir.
Türkiye’deki statları ve zeminleri değerlendirir misin?
Cihan Birin

Güzel sahalar var ancak daha da iyileştirilebileceğini düşünüyorum. Özellikle küçük şehirlerdeki sahaların geliştirilmesinde fayda var.
Antrenman dışında en çok hangi futbolcu arkadaşınla görüşüyorsun?
Erhan Savranoğlu

Ekrem Dağ, Uğur İnceman’la zaman zaman görüşüyorduk; şimdi Ramazan da geldi, onunla da görüşüyoruz.
Takımda top tekniğini en çok sevdiğin arkadaşın kim? En çok kiminle paslaşmaktan zevk alıyorsun?
Tunca Ayyıldız

Delgado gerçekten çok iyi bir tekniğe sahip. Tello da öyle. Benim için önemli olan gole giden birisine pas verebilmektir. Kim müsaitse topu ona aktarmaya çalışıyorum. Özellikle bir tercihim yok.
Beşiktaş’ta kendine belirlediğin hedefler nelerdir?
Mehmet Cevahir Mansuroğlu

Burada kalabildiğim kadar kalmak istiyorum. Bakarsınız futbolu bıraktıktan sonra burada bir ev alıp zaman zaman yaşayabilirim.
Türkçe öğrenmeyi düşünüyor musun?
Cansu

Öğrenmek istiyorum, zaten bunun için de haftanın belli günleri dersler alıyorum.
Örnek aldığın bir futbolcu var mı?
Gökhan Dura

Hayır yok.
Teşekkürler...

_EReNCaN65

Adanmış Üye
19 Eyl 2008
6,402
2
VAN
23 Nisan*ı Coşkuyla Kutladık

BJK Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyetimiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan gelen çocuklarla birlikte BJK Koleji’nde büyük coşkuyla kutladı. BJK Koleji’nde düzenlenen törene Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti’nden sorumlu olan Revna Demirören, heyet üyeleri Eren Adalı, Begüm Yücel, Yönetim Kurulu üyelerimizin eşleri, futbolcumuz Tello ve ailesi katıldı. BJK Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti’nin düzenlediği organizasyonla Semiha Şakir Çocuk Yuvası’ndan gelen çocuklar, BJK Koleji’nin töreninde yer aldı.
Törende bir konuşma yapan BJK Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti’nin sorumlusu Revna Demirören şunları söyledi:
“Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği en değerli bayramda, Beşiktaş Koleji’nde bulunmaktan, sevgili çocuklarımız ile birlikte olmaktan sonsuz mutluluk duyuyoruz... BJK Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti olarak bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Semiha Şakir Çocuk Yuvası’ndan gelen çocuklarımız ile birlikte katıldık. Bizlere kapılarını açan BJK Koleji’ne teşekkür ediyoruz... BJK Koleji ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra ortak projeler geliştirmeye, çocuklarımızın yarınlarına katkı sağlamaya devam edeceğiz. BJK Koleji’nde yetişen öğrencilerimizin ilerki yıllarda gerek ülkemizde gerek camiamızda söz sahibi olacaklarına, burada iyi ve en önemlisi de ahlaklı Beşiktaşlılar yetiştireceğimize yürekten inanıyorum. Sevgili çocuklar, sizlerden ülkemize ve camiamıza başarılar kazandırmanızı bekliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.”
Revna Demirören, BJK Koleji’nde çeşitli spor dallarında şampiyon olan takımların kaptanlarına madalyalarını da taktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.