|| tht || tek paylaşımlı konularınızı bu başlık altında yapıyoruz || tht ||

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Etmezsen etme

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Ümmed-i Muhammed

Ali Mısır'da okuyan bir öğrenci. Sınavlar bitmiş ve yaz tatiline girecekler.. Babası Ali'ye telefon eder ve sınavların nasıl geçtiğini sorar. Ali de bilmediği halde "çok iyi geçti" der ve bunu üzerine babası onu İstanbul'a işlerinde yardım etmesi için çağırır. Ali gidecektir İstanbul'a ve arkadaşına son olarak şöyle der; "Ahmet sen notlarımı öğrenirsin ve beni ararsın. Eğer telefona babam çıkarsa Muhammed'in Ali'ye selamı var dersin; ben anlarım bir tane zayıfım olduğunu." Ahmet notları öğrenir ve arar. Telefona babası çıkar ve Ahmet şöyle der: - Amcacım Ali'ye söyle ona bütün Ümmed-i Muhammed'in selamı var...

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Ucuz ve tatlı

Müller akşama doğru Hamburg'da bir otele yerleştikten sonra, sokağa çıktı. Geceyi eğlenerek geçirmek istiyordu. Bir taksiye bindi, Şofor sarışın ve güzel bir kızdı. Ona: - "Beni bu gece en ucuz ve en tatlı eğleneceğim bir yere ***ürün," dedi. Şoför kız: - "En ucuz ve en tatlı", dedi ve hareket etti.

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Temel ve maymun

Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildiği gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile bağlantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle!"

Zican4594

Yeni üye
30 Eyl 2007
35
0
BURSA
Bu Değil +18

Köyü basan bir gurup terörist bütün köy halkını sıraya dizer... Grubun başı köy halkına derki...
- Hayatta kalabilmeniz için bir şansınız var. Köyün erkekleri tek sıra dizilecekler. Hepiniz mallarınızı çıkartacaksınız. Karıların gözünü bağlayacağım. Gözü bağlı olarak kadınlar hepsine elleyecek. Kim kocasınınkini elleyerek tanırsa o karı kocanın hayatını bağışlayacağım... Derken kadınlar birer birer gözleri bağlanıp getirilir.
- Birinci kadın başlar. “ Bu değil, bu değil, bu değil BU!! “ kocasını ve kendini ölümden kurtarır.
- İkinci kadın gelir. “Bu değil, bu değil, bu değil, bu değil, bu değil, bu değil, BU!”.. onlarda kurtulurlar. Üçüncü kadınıda getirdiklerinde terörist dayanamayıp adamların arasına geçer. Kadın başlar kocasını aramak için ellemeye.
- Bu değil, bu değil, bu değil, bu değil, Bu Bizim Köyden Değil, bu değil, bu değil, Bu....

-KG-

Uzman üye
26 Ocak 2011
1,653
0
Kisa İngİlİzce fikralar :))

KISA İNGİLİZCE FIKRALAR

Arogones: Doctor, will I be able to play the piano after the operation?
Doktor bey, ameliyattan sonra piyano çalabilecekmiyim?

Bosque: Yes, of course.
Evet, Tabiki

Arogones: Great! I never could before!
Harika! Daha önceden hiç çalamıyordum !!! :)

İNGİLİZCE FIKRALAR VE ANLAMLARI 1

Teacher: Maria please show America on the map.
Öğretmen:Maria haritada Amerikayı göster.

Maria: Here it is.
Maria:İşte burada

Teacher: Good. Then kid, who discovered America?
Öğretmen:Aferin.Şimdi çocuklar,Amerikayı kim buldu?

Class: Maria did ,teacher.
Sınıf:Mariya buldu öğretmenim.

İNGİLİZCE FIKRALAR VE TÜRKÇE ANLAMLARI 2

A Scotsman who was driving home one night, ran into a car driven by an Englishman.
Bir gece evine arabasıyla dönen İskoç bir İngilizin tarafından kullanılan arabaya çarptı.

The Scotsman got out of the car to apologize and offered the Englishman a drink from a bottle of whisky. The Englishman was glad to have a drink.
İskoç özür dilemek için arabasından çıktı ve İngilize yanındanki bir şise viskiden bir içki içmesini teklif etki.

“Go on,” said the Scot, “have another drink.”
“Devam ” dedi İskoç.”Bir tane daha iç”

The Englishman drank gratefully. “But don’t you want one, too?” he asked the Scotsman.
İngiliz memnuniyetle içti.”Ama sende bir tane daha neden içmiyorsun” diye sordu İskoça.

“Perhaps,” replied the Scotsman, “after the police have gone.”
“Belki”diye cevapladı İskoç,”Polis gittikten sonra.”

-KG-

Uzman üye
26 Ocak 2011
1,653
0
One of Hodja’s sons is a potter in a nearby village. One day he says:

“Dad
GencMekan.gif
I spent all my money on these pots. If it is sunny and they all dry in time
GencMekan.gif
I’ll be rich. But if it rains
GencMekan.gif
my mum will cry (it is an idiom in Turkish which means to be in distress h to be in a great difficulty)

Then Hodja calls on his elder son who lives in another village. His son says:

“Dad
GencMekan.gif
I spent all my fortune on this farm. If it rains in time
GencMekan.gif
I’ll become rich. But there is drought
GencMekan.gif

Hodja returns home bored. His wife says:
my mum will cry.”
“What happened
GencMekan.gif
Effendi? Why are you sulky today?”
“That is not important. You think of your own case. It doesn’t matter whether it rains or not; one of our sons mother will cry in any case.

Advice:

We should take the necessary precautions beforehand in order to a**** the possible negative effects of coincidences. If one secret of success is “working hard”
GencMekan.gif
the other secret is “taking the necessary precautions in time.”

Birinin anası ağlayacak

Hoca'nın oğullarından biri yakın köylerin birinde çömlekçilik yapıyormuş. Bir gün Hoca yanınagidince :
- “ Baba
GencMekan.gif
bütün paramı şu çömleklere yatırdım”demiş. “ Hava güneşli olurda zamanında hepsikurursa zengin olacağım. Ama yağışlı olursa anam ağlayacak!”
Hoca oradan ayrılıp başka bir köyde oturanbüyük oğluna uğramış.
Oğlu :
- “ Baba
GencMekan.gif
varım yoğum şu tarlada
GencMekan.gif
zamanında rahmet yağarsa zengin oldum gitti. Kuraklık olursa anam ağlayacak” demiş.
Hoca eve canı sıkkın dönmüş.
Karısı :
- “Hayrola efendi
GencMekan.gif
yüzün neden asık” demiş.
- “Benimki bir şey değil” demiş Hoca
GencMekan.gif
“asıl Sen kendi halini düşün. Yağmur yağsa da yağmasa da bizim oğlanlardan birinin anası ağlayacak”.

Öğüt : İşlerimizde gerekli tedbirleri önceden almağa
GencMekan.gif
tesadüflerin etkilerinden olumsuz etkilenmemeğe dikkat edebilmeliyiz. Başarının bir sırrı çok çalışmaksa diğer bir sırrı da işimizin gerektirdiği tedbirleri zamanında almaktadır.

Kayna

Kaynak :

makinoo

Üye
15 Mar 2011
119
0
denizli
birgun cocugun tekinin annesi cocugu taksi ile bi yere yollayacakmis taksiciye demiski cocugum cok pis laf sokar lutfen onun dediklerine cevap vermeyin demis taksicide tamam demis annesi cocugu bidirmis taksiye ve taksi baslamis gitmeye

cocuk taksiciye senin anan kamyon baban tir olsa ne olurdun??

taksicide cit yok

senin anan ampul baban duy olsa noolurdun ??

taksici sabretmis

senin anan kalas baban kutuk olsa noolurdun ??

taksici biraz daha sabretmis

senin anan ayi baban gergedan olsa noolurdun??

taksici dayanamamis ve senin anan oospu baban *** olsa noolurdun demis

cocuk taksici olurdum demis

Adamın karısı hamileymiş.Bir gece yarısı sancılanmış.Çağırılan ebe tam doğuma ba...şlarken elektrikler kesilmiş.Adamcağız mecburen fener tutarak doğuma yardımcı oluyormuş.Nihayet bebek sağlıkla doğmuş.Ancak ebe bakmış bir bebek daha geliyor.Onu da doğurtmuş.Bitmemiş ardından bir tane da...ha..Adam derhal feneri söndürmüş.Ebe;-Ne yaptın,yak şu feneri!..-Olmaz ebe hanım,baksana ışığı gören geliyor xD

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lumiera

Katılımcı Üye
25 Kas 2010
578
0
-
Burası Türkiye ...

Dört arkadaş aynı araçla yolculuk ederken trafik kazasında ölür.
Azrail:
—Türk cehennemine mi? Yoksa Avrupa cehennemine mi gitmek istersiniz?

Şaşıran dört kafadardan biri:
—Fark nedir?
Azrail:
— Avrupa cehenneminde her gün bir kepçe, Türk cehenneminde her gün bir kova bok yersiniz!!
Üç tanesi:
— Biz Türk doğduk, Türk ölürüz!
Bir tanesi ise uyanıktır, Avrupa cehennemini seçer.. Aradan epey zaman geçer. Avrupa cehennemindeki adam artık kepçe kepçe yemekten bıkmıştır, arkadaşlarının durumunu merak eder, hallerini görmek için ziyaretlerine gider. Oysa onlar halay çekerek, sen şakrak gülerek karşılarlar onu. Dayanamaz sorar:
— Ben bir kepçesini hazmedemezken siz her gün bir kova bok yiyip nasıl bu kadar neşeli olursunuz?
— Oğlum, oğlum! Burası Türk cehennemi, bir gün bok olur kova olmaz, bir gün kova olur bok olmaz, bir gün görevli işe gelmez, gelen her boka karışır, anlayacağın 3 aydır bir bok yediğimiz yok!..

burasiturkiye1.gif
[/URL]

Alıntı

JheqiLL

Katılımcı Üye
26 Eki 2007
992
0
Umudun Gölgesinden..
Fıkralar..

Genc kız dukkana girip sırnasık tezgahtara sordu: -Su kurdelenin metresi kaca? Tezgahtar yılıstı: -Bir opucuk. -Pekala 10 metre verin. Tezgahtarın heyecanla sardıgı kurdele paketini aldıktan sonra,genc kız arkasında duran yaslı kadını isaret etti: -Hesabı babaannem odeyecek. :D:D

Temel ile Dursun Bir Gün Kahveye Gider.Temel kahve ister dolayısıylada dursunda ister.Fakat Temel orta şekerli dursun ise bol şekerli istemiş.Kahvecinin Çırağı çok şekerliyi Temele orta şekerliyi ise Dursuna vermiş.Sonra çırak ya pardon içmeyin ben size kahveleri verirken şaşırdım demiş.Sonra Temel ile Dursun Sandelyeden Kalkmış Ve yer değiştirmişler.Çırakta siz niye yerleri değiştiniz ki demiş kahveleri değişseydiniz ya demiş.Bu Sefer Kalkmış gidiyorlar. Çırak; -Yahu nereye Temel; e Uşaum Seninde bi dedin bi dediğunu tutmaz ki kahveleri değiş demedin mi bende karşıdakine gidirum.... :D

Her yıl dünyanın bir bölgesini gezmeyi adet edinen Tortumlu, dönüşünde de gördüklerini etrafına anlatırdı.-Memmet, bu sene nereye getdün?-Efrikiye.-Eeee?-Orada safari yapduh.-Ula safari nedür? Çeşüt çeşüt yaban hayvani vurduh da!-Ya sen ne vurdun?-Zürafa vurdum.-Ula zürafa nedür?-Eşşegi bülirsin?-Hee.-Onun ayahlari iki metre, boyni iki metre olani.-Başga?-Kergedan vurdum.-Ula o nedir?-Eşşegi bülirsin?-Hee.-Ondan üş teneyi birleşdirirsin burnuna da bir tikinti yapirsin, o.-Başga?-Piton vurdum.-Piton ne ki?-Eşşegi bülirsin?-Hee.-Şeyini de bülirsin?-Helbe.-Onun dört metre olani. Ama eşşeg yoh! :D:D

Tortum'lu iki kardeş, yan köyden kız kaçırmış, kendi köylerine dönüyorlardı. Arazi malum patika! Büyük kardeş önde kız ortada küçük kardeş arkada. Kız hangi kardeşe kaçırıldığını merak edip arkadaki küçüğe yanaştı ve sordu:-Bahasan beni hangüze kaçırdıııız?Küçük kardeş şöyle bir bıyıklarını burduktan sonra :-Orası heç bellim olmaz! Hele bir eva gidah!:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

NeGaTive

Kıdemli Üye
16 Haz 2010
2,427
1
Aşk-ı Virane
Ünlü düşünür ve filozoflardan felsefi sözler....

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. F.NİETZSCHE

Gömlegin ilk düğmesi yanlış iliklenince digerleri de yanlış gider. C.BRUNO

Hayat
GencMekan.gif
yaşantı aramak değil
GencMekan.gif
kendimizi aramaktır. C.PAVESE

Yarın bambaska bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? EPIKTETOS

İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKIS

Vicdani tertemizdi
GencMekan.gif
cünkü onu hiç kullanmamıştı. S.LEC

Bildigimizi zannetmemiz ögrenmemizin en büyük düşmanıdır. DR.C.BERNARD

Küçük şeylere fazla önem verenler ellerinden büyük şeyler gelmeyenlerdir. EFLATUN

Insan ancak anladığı şeyleri duyar. GOETHE

Iki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan
GencMekan.gif
diğeri de parayı. CAT STEVENS

Hepimizde baskalarına katlanacak güç vardır. LA ROCHEFONCAULD

Temiz elleri olan insanların da kirli düşünceleri vardır. S.LEC

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Çevrelerine uymak icin kendilerini yontanlar
GencMekan.gif
tükenip giderler R.HULL

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil
GencMekan.gif
iyisimi biz onu her yerde

bekleyelim. MONTAIGNE

En insani davranış
GencMekan.gif
bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir NIETZSCHE

Kelimelerin gücünü anlamadan
GencMekan.gif
insanların gücünü anlayamazsınız....Konfüçyüs

Şanssızlığa katlanabiliriz
GencMekan.gif
çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan
GencMekan.gif
yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı
GencMekan.gif
sahip olduğu
GencMekan.gif
sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer
GencMekan.gif
onları herkes görür. Cucong

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. Heredot

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz
GencMekan.gif
bırakın
GencMekan.gif
dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld

Yirmi yaşındaki bir insan
GencMekan.gif
dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince
GencMekan.gif
yine dünyayı değiştirmek ister
GencMekan.gif
ama yapamayacağını bilir. Clarence S.Darrow

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. Wendell Phillips

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen
GencMekan.gif
birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır. Bertolt Brecht

Sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini
GencMekan.gif
şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek; güzelliği taktir edebilmek
GencMekan.gif
başkalarındaki "en iyiyi bulabilmek"; sağlık Ralph Waldo Emerson

Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım... Herman Melville

Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü
GencMekan.gif
erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir.... Madama de Stael

Aşkın gizemi
GencMekan.gif
ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

mat_rock_45

Yeni üye
18 Tem 2009
34
0
Manisa
Gülmek İsteyenn !!

2 çocuk varmış mahallede.Ne olsa bunlardan biliniyormuş;cam kırılır,bişey kaybolur bunlardan biliniyomuş.Bi
gün annesi şikayetlere dayanamayıp ikisinide rahibe gtürmüş.Rahip ilk büyüğünü yanına alıp(söyle bakalım
tanrı nerde?)demiş.Çocuktan tık yok...Bi kaçkez sormuş en sonunda rahip sinirlenmiş."Tanrı nerde lan"
demiş.Çocuk kardeşini alıp kaçmaya başlamış.Kardeşi abi ne oluyor demiş.Abisi yürü olum bu sefer iş ciddi.
Tanrı kaybolmuş bizden biliyolar ...
:puah

mat_rock_45

Yeni üye
18 Tem 2009
34
0
Manisa
buna gerçekten çok güleceksiniz :)))

Birgün hatıralar isyan çıkartırsa aklında,sevdiklerin unutursa seni bir bir,hüzünlü şarkılarda gözlerin dolarsa,masanda sigara izmaritleri ve boşkadehler kalırsa,bir çift tatlı söze ihtiyaç duyarsan,boşuna arama ben uyuyorum sende hemen yat uyu :woott

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.