YGS-LYS Kulübü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Katılmak istemiyorum ama YGS Matematik seviyem pırrfenadır. İsteyen çekinmeden ziyaretçi mesajlarıyla olsun özel mesajla olsun soru sorabilirler. Geçen yıl 29 doğru 3 yanlışla okul birincisiydim :D

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
1
26
Yarın ekleyeceğim arkadaşlar. Mobilim zor oluyor. Windows Phone kullanan bilir :D

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
1
26
Ayrıca dersleri notları metin belgelerinde toplayıp upload edeyim diyorum? Ne dersiniz?

Furkan7272

Üye
29 Tem 2009
154
0
Bende katılıyorum. Eşit ağırlıkçıyım matematik sorularınızı çekinmeden sorun çözülüp geri dönecektir :d

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
1
26
Ekleyeceğim ancak kulübe katılan kim kulüpte aktiflik gösterdi? Bu kulüp diğer kulüplerin çoğundan önemli diye düşünüyorum. Belki burada öğreneceğimiz bir nokta bir virgül ile daha iyi bir üniversite daha iyi bir bölüm gelecek. Yarın aktiflik göstermeyen herkesi kulüpten atacağım.

NovaCS

Üye
24 Ocak 2016
96
0
Ankara
Ekleyeceğim ancak kulübe katılan kim kulüpte aktiflik gösterdi? Bu kulüp diğer kulüplerin çoğundan önemli diye düşünüyorum. Belki burada öğreneceğimiz bir nokta bir virgül ile daha iyi bir üniversite daha iyi bir bölüm gelecek. Yarın aktiflik göstermeyen herkesi kulüpten atacağım.

Kardeşim haftada 3 gün çoğunlukla aktif oluyorum stajda olduğum için pc başındayım zaten pazartesi salı çarşamba diğer günlerde daha çok girmeye çalışırım.

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
1
26
Kardeşim haftada 3 gün çoğunlukla aktif oluyorum stajda olduğum için pc başındayım zaten pazartesi salı çarşamba diğer günlerde daha çok girmeye çalışırım.

Girmeniz mühim olduğu kadar aktifliğiniz de önemli. Kulübe soru sormanız bile bir çok arkadaşımızın işine yarayacaktır.

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Bende matematik sıfır ;) geoda öyle ama. Bu antrenmanlarla matematigi her kez öneriyor bana da hangisiniden başlayım 1. Den başla diyorlar bazilarida 2. Den falan ;) faydası olurmu ? 10-15 doğru yapsam 2 sinden yeter ;)

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
1
26
Bende matematik sıfır ;) geoda öyle ama. Bu antrenmanlarla matematigi her kez öneriyor bana da hangisiniden başlayım 1. Den başla diyorlar bazilarida 2. Den falan ;) faydası olurmu ? 10-15 doğru yapsam 2 sinden yeter ;)

Ben 1.sinden başladım. Temelim hiç yoktu benim. Gerçekten hiç temelin yoksa iyi olur. Yok benim temelim var diyorsan Karekök Sıfır alabilirsin kardeşim.

JrExclusive

Uzman üye
24 Eyl 2013
1,370
0
Anavatan
Tabiki önce mat1'den başlamalısınız,18 hafta var ygsye daha.Eğer alttan hiç temeliniz yoksa lys çalışmanızın da bir manası olmaz.Günde 2-3 saatlik çalışmayla YGS konularınız 2 ila 3 ay arasında biter.Hala çok zamanınız var,hiçbir şey için geç değil

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
34
Sayısal derslerde başarı sağlamak için bol soru çözmelisiniz. Konu hakkında az çok fikrinizin olması yeterli. Kalan eksiklerinizi soru üzerinde tamamlarsınız. Tamamen konu çalışmak size hiç fayda sağlamaz. Sürekli pratik yapmalısınız.
Türetilmiş formülleri kendiniz bulmaya çalışın. Bu şekilde ezber yapmış olmazsınız ve emin olun daha akılda kalıcı olur. Formüllerin birimlerini ezberleyin. Fizik kimya gibi derslerde birimlerden formül türetebilirsiniz. Örneğin moment birimi "N.m" dir. N=Newton, m=metre. Aa demek ki kuvvet ve bir uzunluğu çarpmamız gerekiyor gibi düşünerek sorulan soruya uygun olan formülü kafanızda canlandırabilirsiniz.
Her zorlandığınız soruyu birilerine sormayın. Çözemediğiniz 1 soruya uğraşmak çözebildiğiniz 10 soruyu çözmekten daha faydalıdır. Özellikle uğraştırıcı, zor sorular çözmeye çalışın. Bu tür soruları çözdüğünüzde ek olarak size özgüven kazandıracaktır.
Sayısalcı olduğunuza göre az çok ilginiz vardır sayısal bilimlere karşı. Öğrenmeniz gereken bilgileri zorunlu olduğunuz için değil de merak ettiğiniz için öğrenin. Mesela bir oyun oynuyorsunuz online oyun. Bu oyunda daha başarılı olabilmek için sürekli çaba sarfediyorsunuz, birilerinden bişeyler öğrenmeye çalışıyorsunuz, bunlar da yetmiyor diğerlerinden farklı olabilmek için kendiniz bişeyler bulmaya çalışıyorsunuz. İşte hayat bir online oyun ve bu oyunda daha iyi olabilmek için bu bilgileri öğrenmeniz gerekiyor. Bunları öğrendikçe daha çok paraya, daha iyi itemlere sahip olacaksınız. Edindiğiniz bilgi ve tecrübeler de hayatta(oyunda) karşınıza çıkabilecek durumlardan kolayca sıyrılmanızı sağlayacak. Böyle düşündüğünüzde ders çalışmak sizin için eğlenceli bir hal alabilir.

Bu çalışmalarınız kimse için değil kendiniz için bunu unutmayın. Ne ben ne de başkaları sizin başarılı olmanızdan fayda sağlamayacak. Bu çalışmanız en çok size fayda sağlayacak. Bunun bilincinde hareket edin.

İyi çalışmalar, iyi forumlar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.