Doğu Türkistan'a Destek Kulübü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Gün bugündür hürriyet ateşi yansın
Urumçi de özgürlüğe yürüyoruz biz
Zalimi alkışlayan dünya utansın
Zafer çok yakında görüyoruz biz

Doğuyor bir güneş doğarak çoşuyor
Uygur Türkleri özgürlüğe koşuyor

Bağımsızlık ateşi yandı bir kere
Doğu Türkistan'da düştü her yere
Başkaldırıp yapılan tüm zulümlere
Dualarla yeniden doğuyoruz biz

Tanka topa karşı imanımız var
Dilde tekbir elde Kur'an'ımız var
Bir ölsek de binlerce canımız var
Bu dava sonsuzdur biliyoruz biz

Benide Eklermisin

Tamamdır kardeşim.

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
ARKADAŞLAR ÖNEMLİ !!

Çevrenizde polis olan veya belediyede çalışan bilgili insanlar varsa sorar mısınız?İnsanlara el ilanı dağıtmak için belediyeden veya valilikten izin gerekli mi.Doğu Türkistan için el ilanı dağıtmayı düşünüyorum.Bu konuda da herkes farklı bir şey diyor.Kimisi izin gereklidir kimisi değildir diyor. Acil..!

'RuLing

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
2,734
0
Doğu Türkistan’da uygulanan zulüm resmiyet kazandı

Çin’deki Uygur Türklerinin yasağı diken üstünde beklediklerini anlatan Seyit Tümtürk, Çin’deki Uygur Türkleriyle yaptığı görüşmelerde Uygurların “Günlerdir yemiyor, uyumuyoruz. Yaşayan ölüler gibiyiz” sözlerini aktardı.
Uygur Türklerinin yaşadığı Doğu Türkistan'da Çin'in baskısı bir türlü bitmezken Çin'in, Doğu Türkistan'da resmi kurumlar, okullar ve iş yerlerinde yıllardır uyguladığı yasaklar resmiyet kazandı. Namaz yasağının yanında dini giysilerle iş yerlerine gelme, kadınların başörtüsü takması ve kişinin İslam dini mensubu olduğunu gösteren diğer semboller de yasağa dahil edildi.
"YAŞAYAN ÖLÜLER GİBİYİZ"
Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı ve Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada Uygur Türklerinin bugün hayata geçen yasağı diken üstünde beklediklerini anlattı. Tümtürk, Çin'deki Uygur Türkleriyle yaptığı görüşmelerde Uygurların "Yasak yüzünden psikolojimiz alt üst oldu. Günlerdir yemiyor, uyumuyoruz. Yaşayan ölüler gibiyiz" sözlerini aktardı.
UMUTLARI TÜRKİYE

Çin'in yıllardır Uygur Türkleri üzerinde uyguladığı baskının resmiyet kazandığını belirten Tümtürk Çin'in cesaretini dünyanın sessizliğinden aldığını söyledi. Çin'in yaptığı katliamlarla İslam dünyasını test ettiğini belirten Tümtürk "Bu ayıp sadece Çin'in değil, sessiz İslam dünyasının ayıbıdır" diye konuştu.
"BİZİ KURTARIN"
Uygurların Türkiye'den beklentisinin büyük olduğunu dile getiren Tümtürk "Cumhurbaşkanımızın uyguların Türkiye'ye getirilmesi üzerine yaptığı açıklama Uygur Türklerine ışık oldu. Bu mesaja çok önemli bir misyon yüklüyorlar" ifadelerini kullandı.

Yasayla birlikte namaz kılmak, dini giysilerle iş yerlerine gitmek, kadınların başörtüsü takması ve kişinin İslam dini mensubu olduğunu gösteren diğer sembolleri kullanmak suç sayılacak.

Tayland'daki 360 Uygur Türkünün de yaşam mücadelesi verdiğini anlatan Tümtürk, Tayland'daki Uygurlarla irtibatta olduklarını anlattı. Taylan'da hapishanedeki Uygurların çaresiz olduğunu belirten Tümtürk "Bizi kurtarın. Eğer Çin'e iade edilirsek idam edileceğiz" diye haber gönderiyorlar. Ama seslerini kimseye duyuramıyorlar" diye konuştu. Doğu Türkistan'daki Müslümanların diğer zulüm altındaki Müslümanlardan daha şanssız olduğunu ifade eden Tümtürk komünist bir rejimle idare edilmesinden dolayı dünyayla bağlantılarının kesik olduğunu sözlerine ekledi.

FenomenUstad

Katılımcı Üye
20 Nis 2014
291
0
Edirne
Allah orada ki Türkemen kardeşlerimize yardım etsin.
Bütün o kominist ekonomi işleyip faşizm yapan alçak hainlerin EVLERİNE ATEŞLER SALSIN. YUVALARI BAŞINA YIKILSIN. DEPREM OLSUN BİR TEK ONLARIN EVİ YIKILSIN. AMİNNNNNN....

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Beni de ekle kardeşim :)

Allah orada ki Türkemen kardeşlerimize yardım etsin.
Bütün o kominist ekonomi işleyip faşizm yapan alçak hainlerin EVLERİNE ATEŞLER SALSIN. YUVALARI BAŞINA YIKILSIN. DEPREM OLSUN BİR TEK ONLARIN EVİ YIKILSIN. AMİNNNNNN....

Tamamdır arkadaşlar.

Bu arada tekrar hatırlatıyorum arkadaşlar..!

ARKADAŞLAR ÖNEMLİ !!

Çevrenizde polis olan veya belediyede çalışan bilgili insanlar varsa sorar mısınız?İnsanlara el ilanı dağıtmak için belediyeden veya valilikten izin gerekli mi.Doğu Türkistan için el ilanı dağıtmayı düşünüyorum.Bu konuda da herkes farklı bir şey diyor.Kimisi izin gereklidir kimisi değildir diyor. Acil..!
Bu çok önemli arkadaşlar.Binlerce insan bilgilenecek neyim var neyim yok bu el ilanlarına harcayacağım.

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg

127803.jpg

DÜNYA Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk, Doğu Türkistan'da Ramazan ayında orucun yasak olmasına tepki gösterdi. Tümtürk, "Umudumuz inşallah Çin hükümeti uluslararası arenada köşeye sıkışır ve Ramazan'da oruç yasağını kaldırır" dedi. Tümtürk Mursi'nin idam kararını da eleştirerek, "İnsanlık adına utanç verici bir karardır" dedi.

Ramazan'a girilen bu günde, Çin hükümetinin Doğu Türkistan'da orucu yine yasaklamasını eleştiren Seyit Tümtürk, "Son birkaç yıldır Çin'de oruç yasaklandı. Geçtiğimiz 2014 yılında da resmen bu yasak uygulandı. 1 Ocak 2015 itibari ile de Doğu Türkistan'daki Müslüman Uygur Türklerinin dini ibadetleri kamusal alanda anayasal suç kapsamına alındı. Geçtiğimiz yıl Kaşgar iline bağlı Yarkent ilçesinin İlişku ve Handi köylerinde Ramazan'da oruç yasaklandıktan sonra buna itiraz eden halk, katliamdan geçirilerek Ramazan Bayramı'nın birinci günü 3 bin kişi katledildi. Yine Ramazan'ı idrak edeceğiz. Ramazan'da oruç Doğu Türkistan'da yine yasaklanacak mı? Bunu endişe ile bekliyoruz. Çünkü Çin tarafından Ramazan'da orucun serbest olup olmadığı bildirilmedi. Bu kaygıyı taşıyoruz. Biz burada Türkiye'de huzur ve mutluluk içerisinde bir Ramazan-ı Şerif idrak ederken, Doğu Türkistan'daki kardeşlerimiz bütün uluslararası hukuk çerçevesindeki hakları yasaklanmış olan kardeşlerimiz, oruç yasağı engeline takılmazlar. Bu yasak ortadan kalkar. Bu ayıp, herhalde Çin'i uluslararası camiada mutlaka ve mutlaka köşeye sıkıştıracaktır" diye konuştu.

TAYLAND'DA ESİR TÜRKİSTANLILAR

Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk, "Biz bu vesile ile Tayland'da bulunan 350 vatandaşımızın bir ana evvel salıverilmesini istiyoruz. Serbest bırakılmasını umut ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza bu konu ile ilgili beklentilerimizi arz ettik. Yetkililer de Tayland makamları ile ikili görüşmelerde bunu dile getirdiklerini ve Tayland'daki Doğu Türkistanlı hapisteki kardeşlerimizin meselelerini takip edecekleri sözünü verdiler. Umut ederiz Ramazan'da bu kardeşlerimiz de serbest bırakılır, biz de ağız tadıyla bayram yaşarız. Beklentimiz budur" ifadelerini kullandı.

dogu-turkistanda-oruc-yasagina-tepki-001.jpg

Kaynak: Sansürsüz Haber

ReHeL

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
414
0
Türkiye
Beni eklmessen , para ile hacker birliği tutar pc ni bozana kadar virüs atarım :diablo :diablo :diablo :RpS_thumbup:
Hemen beni o listeye ekliyorsun itiraz istemem:RpS_sneaky:

Allah OrdaKi Bütün Türk Kardeşlerimize Yardım Etsin...! AMİN.

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Gördüklerimin içinde en temizi çok çok daha kötü işkenceler yapıyorlar
Haklısınız hocam.Baya bir düşündüm.Belki uygun olmayabilir dedim bunlar hiçbir şey değil :RpS_mellow:
Bu olay ne zaman oldu?

Beni eklmessen , para ile hacker birliği tutar pc ni bozana kadar virüs atarım :diablo :diablo :diablo :RpS_thumbup:
Hemen beni o listeye ekliyorsun itiraz istemem:RpS_sneaky:
Tamamdır dostum
Allah OrdaKi Bütün Türk Kardeşlerimize Yardım Etsin...! AMİN.

dostum benide eklersen sevinirim :)
Tamamdır kardeşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.