Forum Ölüyor Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Not: ilk iki maddeden ön yargıya gidilmesin, sadece eleştri laf sokma üzerinde durmadım. Okunursa sevinirim

Forum kültürü ölüyor / öldü, haliyle forum da ölüyor / öldü.
Burada yapılanlar insanları ilgilendirmiyor, yardım merkezi yapmamız, konu açmamız vs. sadece bunlar ile kalırsa forum yerinde saymaya devam edecek. Bunun çözümü, insanları ilgilendirecek icraatler yapılması ( mevzuya sadece hack olarak bakılmasın ). Forumda nitelikli insan olmadığı için buna yapacak bir şey yok...

Yönetim kadrosu çok kalitesiz. Artık yönetim ekibinin hiçbir önemi yok. İstihbarat timinin içeriğini bile biliyorlar üyeler artık... Yönetim içi bilgi sızdırma fazlasıyla mevcut.
Önceden bunlar nasıldı bilmem, çok eski değilim. Ama kendi görüdğüm önceden bu durumlar daha azdı, sebebi önceden forumu başta yönetenlerin kaliteli yönetmesiydi. Ne zaman o önceler emekli oldu yerini yeniler aldı o zaman düştü. Bende yöneticiydim, bende kalitesizdim doğruya doğru. Çünkü beni eğitenlerde kalitesizdi, kim alınırsa artık. Bunun çözümü madem bir işe giriyorlar, özenle yapsınlar kaliteli yapsınlar. Yapmayacakları için bunun da çözümü yok, geçtim..

Forumda kıymetli insanlar geldi geçti. ben 2018 de üye oldum. 2020'de aktif olarak kullanmaya başladım. Bu 2 yıl içinde onca kıymetli, belki foruma büyük katkıları dokunacak insanlar gördüm, hepsini harcadılar... Onlarda " Allahınızdan bulun" kafasıyla gittiler. Bu mevzunun çözümü, yine üstlerde :D adaletli bir yönetim sistemi, primsiz, torpilsiz, herkes hakkıyla kaliteli... İş yapılıyor madem, tamam samimi olursun bir yöneticiyle ama iş konusunda her yöneticine adaletli davranırsın. Çözüm bu, ama yapmayacaklarrı veya yapamayacakları için bu maddeyi de geçiyorum.

Forum değersizleşti, çünkü değersizleştirdiler. 2. maddemle benzer yine. Çözümü aynı, forumu sevecek sayacak işini kaliteli yapacak, forumu büyütmeye çalışacak insnalar alınır yönetime.

Yardım merkezi ve makale mevzusuna değineyim. Forumda nitelikli insan kalmadığı için, adminim yardım merkezine dikkatinizi çekerim... O cevaplar kişinin nasıl sorununu çözecek, görev yapmak rütbe almak için yazılan baştan savma cevaplar, bize soru sormak yardım almak için foruma üye olan üyeyi bu forumdan uzaklaştıracaktır. Çözümü, kendini geliştirmeyen yöneticiyi yönetimden çıkarmak. Bizde tam tersi var, kendini geliştireni aşağı çekip patlatmaya çalışıyorlar, yerinde sayıp görevini yapıp geçene ekmek vermeye devam ediyorlar. Yöneticiler her daim foruma faydalı olacak şekilde kendini geliştirmeli ve bunu göstermeli, üstler altlarını sıkı takip etmeli. Kendini geliştirerek, düzgün içerikler, ym ye daha düzgün cevaplar çıkacak. Belki o üyeyi bize kazandıracak. Yapılmayacağı için bu maddeyi de geçiyorum...

Alt üst ilişkisi konusuna değineyim. Üstler altlarını iyi takip etmiyor, yöneticilerin hepsi resmen " herkes bundan sonra kafasına göre kardeş " kafasıyla geziyorlar forumda. Hem alt yöneticilerin hem üst yöneticilerin forumdan haberi bile yok o derece takipsizlik vvar. Örnek veriyorum, bir smod birini banlamış, smodun admini bunu bilmiyor mesela. Konuyu bilmiyor mevzuyu bilmiyor. Alt yöneticiler forumdan bir haber. Bu maddenin çözümü yine işlerini kaliteli adam gibi yapmak. Biz nasıl evimizde misafirin görmediği yerleri de temizliyoruz ya, hani o mevzu yani ha.

Her şeyin özetinde işi düzgün yapmak yatıyor. İş düzgün yapılır, belli bir noktaya gelinir ondan sonra en başta yazdığın mevzu düşünülür. Forumu geliştirecek nitelikli projeler...

Hem eleştiri hemde çözüm önerilerin için teşekkür ederim.

Ast üst ilişkisi arasında uçurumların olmasına karşıyım. Sonuçta hepimiz buralarda user sıfatıyla vakti zamanında bulunduk. Ancak SMOD'a yetki verdiysek onun da bunu gerekli durumlarda kullanmasını bekleriz tabi ki, her yaptığı işi takip edecek halimiz yok. Yönetici işi idare eden kişidir. Yanlış kararlar verebilir elbette SMOD ancak bunu da değerlendirip çözüme kavuşturabiliriz.

Rütbe sisteminde bir değişikliğin şart olduğunun farkındayız. Ancak adil olan yöntem ne olur bilemiyorum açıkcası. Varsa adil olacağını düşündüğünüz bir yöntem buyrun söyleyin. Tek tek yüzlerce mesajı irdelemek analiz etmek ve bunu birden fazla kişi için yapmak hak verirsiniz ki gerçekten çok zor bazı çözümler için gerçekçi adımlara ihtiyacımız olduğu aşikar.

Hacking platformu olması sebebiyle insanların hack olgusunu ve egosunu tatmin edecek bir platforma dönüşmek kan kaybını ilk etapta durduracak diye düşünüyoruz. Daha sonrasında ise insanların aktif icraatler yapması ve THT nin eski performansına kavuşması için de ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Genel olarak düşünceleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Forumda çok fazla kişisel yardım talebi konusu açılıyor, açılan konuların bir çoğu google aramaları veyahut geçmişte açılan benzer başlıklar aratılarak bulunabilecek sorunlar. THT yıllardır olan bir forum benzer soruna ait bir konunun daha önce açılmamış olması düşük bir ihtimal. Bu noktada kullanıcıların çoğu forumun içerik bakımından zenginliğinin farkında değil ve çözümün ayağına gelmesini bekliyor.

Benim önerim yardım merkezinde konu açarken bir takım kısıtlamalar getirilmeli. Örnek vermek gerekirse bu konuda forumda bir arama yaptı mı v.b.
Teknik olarak yapabilmek mümkün mü bilmiyorum ama belki konu başlığı yazılırken daha önce açılan konular listelenebilir. @Reiɴα bu konuyu ÜDY toplantısı gündemine alır mısın? Teşekkürler

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
bence forumun aktifsizlik halinin en temel sorunu yetkili isimlerin foruma ayırdığı vakitin çok az olduğu ben kendimden biliyorum mesela konu yeri yanlış veya forum kurallarına aykırı diye reportladığım konular 4 5 saat sonra kaldırılıyor veya hiç kaldırılmıyor aktiflik çok az seri kontrol sağlanmadıkca kullanıcılar da heves de kalmıyor tabi ki forum da yetkili sayısı çok fazla bunun azaltılması şart forumda neredeyse 3 de 2 sinde yetki var yetkili sayısı minumum'da tutulması kaçınılmaz bir şarttır çünkü işini iyi yapan düzenli planlı gerçekleştiren insanların yetkisinin kalması forumu daha güncel ve güvenli hale getirmesine sebebiyet verir böylece normal bir üye konu açtığında seri çözüm önerileri konu sahibine anlatılır bugun baktığımızda yok şu kulup üyesi yok kulup lideri yani arkadaşlar kusura bakmayın da ben bu forum da hiç bir kulubun bir işe yaradığını görmedim tamamen fasa fiso bu kuluplerin hepsi kaldırılmalı ve kulup sistemi tarihin tozlu raflarına eklenmelidir. şimdi ben şunu paylaştım böyle yaptım diyenler olacaktır ancak 1 ayda bir konu açıp veya sürekli kopyala yapıştır yaparak kulup üyesi sorumluluğunu yerine getirmiş olmuyorsunuz diye düşünüyorum bunlar benim düşüncem tabi ki eleştirilere açığım :)

4-6 saat geç aksiyon alınması bir konunun yanlış yerde duruyor olması bence insanları rahatsız edecek bir durum değil. Web hacking'te değil de mail hacking de olmuş konu ne olacak ki? Sonuçta okuyan kişi onun ne demek istediğini anlayacak. İlgili arkadaşlarda elbette müsait olunca bakacaktırlar. Konunun içinde küfür vs yoksa bence bu tarafta bir sıkıntı yok.

Yetki ve rütbe dağılımlarını genel olarak gözden geçireceğiz açıkcası.

Kulüp kısmını bir düşünelim.

CiHaN-i TuRaN

Kıdemli Üye
29 Tem 2017
3,501
1,007
herkesin bir kaderi var
mesela benim kaderim annem beyin ameliyatı olacak ve ben işe yalnız kaldım

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Hem eleştiri hemde çözüm önerilerin için teşekkür ederim.

Ast üst ilişkisi arasında uçurumların olmasına karşıyım. Sonuçta hepimiz buralarda user sıfatıyla vakti zamanında bulunduk. Ancak SMOD'a yetki verdiysek onun da bunu gerekli durumlarda kullanmasını bekleriz tabi ki, her yaptığı işi takip edecek halimiz yok. Yönetici işi idare eden kişidir. Yanlış kararlar verebilir elbette SMOD ancak bunu da değerlendirip çözüme kavuşturabiliriz.

Rütbe sisteminde bir değişikliğin şart olduğunun farkındayız. Ancak adil olan yöntem ne olur bilemiyorum açıkcası. Varsa adil olacağını düşündüğünüz bir yöntem buyrun söyleyin. Tek tek yüzlerce mesajı irdelemek analiz etmek ve bunu birden fazla kişi için yapmak hak verirsiniz ki gerçekten çok zor bazı çözümler için gerçekçi adımlara ihtiyacımız olduğu aşikar.

Hacking platformu olması sebebiyle insanların hack olgusunu ve egosunu tatmin edecek bir platforma dönüşmek kan kaybını ilk etapta durduracak diye düşünüyoruz. Daha sonrasında ise insanların aktif icraatler yapması ve THT nin eski performansına kavuşması için de ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Genel olarak düşünceleriniz için tekrar teşekkür ederim.
Bende teşekkür ederim.

Bu konudaki görüşünüze şöyle katılabilirim adminim:
Evet, bir şirketin genel müdürü veya kurucusu, şirketin hizmetlisinin sorunu ile ilgilenmek durumunda olmamalı. Ama bu durum hizmetlinin sorununun çözülmesine gerek yok anlamına gelmez.
Hiyerarşi diyoruz siz zaten daha iyi bilirsiniz. Forumda o hiyerarşi çok kırılmış durumda bunu görüyorum.
Elbette bir Mod'u detaylı bir şekilde Smod takip etmek durumunda kalmamalı, ama Dmod, bir altı olan mod'u takip etme ve yardımcı olma zorunluluğu olması gerek.
Gözlemlerini, takiplerini adil bir şekilde üstüne aktarmalı. Bu ekiplerimizde zaten mevcut diyebilirsiniz.. ama sadece mevcut, lafta mevcut bunu görüyorum çünkü bir zaman bende içlerindeydim. Yanlış anlaşılmasın..

SMOD'a yetki verdiysek onun da bunu gerekli durumlarda kullanmasını bekleriz tabi ki, her yaptığı işi takip edecek halimiz yok.
Eğer yetki hak eden, işini kaliteli yapan doğru insanlara veriliyorsa haklısınız tabii. Ama ne yazık ki elindeki yetkiyi kötüye kullananlar mevcut, bu konuda bana katılacaklardır.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Öncelikle bu konu için teşekkürler, ince düşünmüşsünüz.

Konuya gelirsek açıkçası bunu çok sebebi var. THT çok eski ve köklü bir forum tabi ki şuanda da durumu kötü değil ve toparlanabiliriz. Benim bir çok önerim olacak. Şöyle sıralayayım;

1- Eski tema: Eski tema forumun bel kemiğiydi. Şuan ki tema mecbur kalındı diye düşünüyorum ama diğer tema bir seçenek olarak gelebilir. THT'yi THT yapan efsane temasıdır diye düşünüyorum.

2- Bilgi akışı: Forumda bilgi akışı yavaşlamış durumda. Yeni paylaşım çok az. Bunun için de gerek yönetim gerek de üyeler motive edilerek sağlanabilir. Yarışmalar düzenlenebilir.

3- Pasiflik: En önemli sorun bu. Sebebi de birçok sıralanabilir ama benim düşünceme göre benim yazıklarım sebepleri. Özellikle yönetimde olmak üzere pasiflik var. Ayrıca sadece yardım merkezi ile aktiflik de sağlayamayız zaten. PC, hack gibi konularda yoğunlaşıp diğer konuları unutuyoruz. Oyunlar üzerine yoğunlaşalım, demek istediğim biraz ilgi alanımızı genişletelim.

4- Eski üyeler: Eski üyelerin forumda bulunması çok önemli. Onları foruma çağırmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Banlı olanlarla ilgili ise bir genel af ilan edilebilir. Eski kırgınlıkları, düşmanlıları unutup bu yapılabilir.

EKLEME---

Forumdaki rank sistemi de değişmeli. Askeri rütbe geri gelmeli.

Fikirlerim bunlar. İlginiz için teşekkür ederim.
Eski tema konusunu bir düşüncelim. Bazen değişim avantaj getiriyor. @Reiɴα bunu da bir toplantı gündemine alır mısın?

Diğer konuları da genel olarak diğer mesajlarda cevap verdim. Tekrar aynı cevaplar olmaması adına yeniden yazmayayım.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,607
3,346
Россия
bence hocam Gecmişte yapılan bazı üyelerin hataları 1 defaya affedilebilir bu sayede foruma bazı hocalarımız arkadaşlarımız küsmüş ise yeniden barıştırabiliriz diye düşünüyorum saygılar hocam.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Formun işlevselliğini yitirdiğini düşünmüyorum. Bilgi açısından bir çok kişiye kaynak sağlıyor. Lakin formları ön planda tutan haberleri olur, bu platformun haber kaynağı "hack" olduğuna göre büyük bir vurgun gerekli bence. (Zamanında bazı kişilere adaletsizlik yapıldığınıda düşünüyorum, çözümü siz bulun.)
Vurgun yapacak ekipte olmana rağmen bunu burada dile getiriyor olman açıkcası biraz garip. Ekip olarak asıl vurgunu sizden bekliyoruz :)

Adaletsizlik konusunda ise bir geri bildirimin olacak ise açıkça yazabilirsin yoksa içeriği açık ve net olmayan şeylere ne yazık ki cevap vermeyeceğim.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
1. Admin
2. Bu kanıya yorumlar ve konular ile ele almanız oldukça hoş.
3.bir adminsiniz ama forumda böylesine şiddet ve sert yorumları gogusluyecek geçmişiniz nedir acaba ? Yani bu nick benim aşına oldugum bir nick değil.
4.adminlerin yada konum vermiyelim yönetici birinin böyle sahalara inmeside güzel.

Nerden baktığınız nasıl anladığınız olgunluktur.
Şiddet ve sert yorumlara ihtiyaç var mı?

Açıkça şunu söyledim. Dedim ki, eleştiriniz varsa buyrun yapın ancak eleştiri yaptıktan sonra yanında ayrıca çözüm önerisini de siz üretin. Millet olarak eleştiriyi çok severiz ancak taşın altına elini sokmayı da çok tercih etmeyiz.

Geçmişim imzamda yer alıyor.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Bizim rütbeliler Tıp fakültesi Doktorlarından bile daha egolu. Üstler alt yöneticilerini kafasına göre bırakırsa böyle olur tabii.
Hep deriz ya, kötü öğrenci yoktur kötü öğretmen vardır. Kötü çocuk yoktur, onu eğitemeyen aile vardır. (istisnalar var tabii ). Bu daha da çeşitlendirilebilir.

Kimse alınmasın, herkes gönüllü olarak burda. İşini iyi yapamıyor olabilirsin, e o zaman çek giiit. Üye olarak takıl forumda yönetim de kalma. Veya de en azından bir işin ucundan tutup faydalı olayım de onu yap. Bir işi becerebilmek zorunda değilsin, o yetenek yoktur anlarım. Veya yapmak istemezsin, e o zaman yapma ve git, işleri daha berbat etme.

Şu söz uygulansa forumda kalacak yönetici sayısı bir elin parmağını geçmez maalesef.
Rütbe, Yönetici sayısının çokluğu ve üslup konularında genel olarak cevap verdim o yüzden ayrıca bir cevap vermeyeceğim size özel bilginiz olsun.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Aynen öyle zamanında 7-8 ay boyunca yaptığım onca işe hayatımda bir sıkıntı olduğu için istifa ederken Tim Liderinden Hakkınızı Helal Edin dediğimde ✋️ bu cevabı almıştım :)
Geç kalmış bir şey olabilir ama Turk Hack Team adına verdiğiniz ve gösterdiğiniz emek ve çaba için teşekkür ederim. Sizde hakkınızı helal edin. Bizden yana helal olsun.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Hocam forumda aktif olan üyelerin yarısından fazlası çaylak olsun, asistan olsun yetkili. 2,3 mesajı olup yetkili olan bir çok üye görüyorum. Herhangi bir ekibe girmek olsun, yetki yükselmek olsun, bunlar daha zor olmalı.

Bu konudaki çözüm önerim ise şöyledir;
Her ekibin rütbelerinin yetkinlik zorunluluğu olmalı ve alım yapılırken üye bu yetkinliklerini kanıtlamalı. Örneğin yazılım asistanı alınacaksa en az bir yazılım dili temel seviyede bilinmeli. Bir üst rütbeye yükselmek için ise o dilde orta seviyede proje ortaya çıkartmalı. Deneyimli rütbesine yükselmek için ise 1 dile tam, en az 1 dili de orta seviyede biliyor olmalı. (Tamamen örnek.)
Rütbe, Yetki ve Üslup konularında genel olarak cevap verdim. Rütbe tarafında ise söylediğiniz gibi yazılım ekibi lideri @whitend06 'nın bazı çalımaları var onun ki de benziyor.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Artık nasıl instagram haçklerim gibi konular görmeye başladık (1-2 ay önce fazlaydı şimdi azaldı) çok can sıkıcı bir durum aldı.Saçma bir şey olacak ama bu tür konu açanların konuları silinmeli diye düşünüyorum.Tabi silinmeden öncede bu konuyu öğrenebilecekleri 1-2 konu linki bırakmak forum için çok iyi olur
Forumdaki üyelerin çoğunda arama yapma kültürü olmadığı için bu tür şeyler ne yazık ki normal. Ancak üyelerden birisinin bahsettiği bir öneri vardı onu da ÜDY toplantısında konuşacağız.

anonwnr

Yeni üye
28 Haz 2022
4
0
Kendi fikirim foruma chat gelebilir en azından forumdakiler sohbet eder sohbet sarar ise forumda aktif olurlar bu bence gayet güzel olur + olarak mavi tik sistemi de olabilir güvenilir kişilere yönetim üyelerine verilebilir üyeler bunun için heveslenip çalışır ama chat eklentisi bu forum için çok ideal olucaktır.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
.

.
Ok bende uzun cevap vereyim.
Ama okuyup cevaplayın lütfen.
Sorun dan bahsedelim
Forum ölüyormu konu başlığını gördüğümde konuyu açana haddini bildirmek için savunma mekanizmam devrede konuya girdim ve ters köşe oldum konu sahibi en tepedeki insanlardan.

Buda tabi stratejik yorum yapmamı gerektirir..

Öncelikle kendimi tanıdım çünkü sizi tanımıyorum.
1. bu forumda 9 kez ban ile uzaklaştırılmış (geçmiş yıllar)
2.bu forumda 3 kez yönetim hizmetine katılmış insanim.
3. Bu forumun 10. Yıldır üyesiyim

O zaman önce ben kendimi tanıtayım. THT'nin ilk gününden kim varsa o günden bugüne gelen aktif olan tek yöneticiyim. Arsenik, Only ve Ben vardım. THT.org alan adını almadan önce imzamda yer alan free domain üzerinden yayın yaptığı günden itibaren üyeyim. Yani yaklaşık 18 - 20 yıldır üyeyim diyebiliriz. İnsanların bir platforma bağlı olmalarını hep taktir etmişimdir. Kapıdan kovsan da bacadan giren üyeler vardır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki birisi kovulduğunda eğer kovan gerçekten haklı ise neden kovulduğunun farkına varıp bir konuda çeki düzen vermesi gerekiyorsa onu da yerine getirmeli diye düşünüyorum.

Benim yorumum şu bu domain açık olduğu sürece beni ben yapan bu forum 'byzehirx' ben konularimi projelerimi açarim yeter ki domain aktif olsun.

1.Tüm adminler ki hepsi benim arkadaşım dostum @Baysal etiketliyim
Hepsi ya sahalara dönmeleri gerek yada artık sırayı birilerine bırakmalı.
Bu forumda üyeler sizler adminleri izler

Evet mütevazı olmiyacagim @Arsenik ve @ZoRRoKiN benin efsanelerim ama bende bu forumun bir efsanesi @ByZehirx im bu forumda adminler ki bakın altını çizim ben 10 yıldır ciddi istatisklere ve aktif üyeyim adminler forumda aktif değiller gelirler ve raporu alır giderler ki bu forum zamaninda.

@ZoRRoKiN ve @Arsenik üstadları konulara gelip teşvik niteliginde beğeni yorum veya teşekkür eder giderlerdi buda üyeyi ateşlerdi.
Yani şuan forum server sunucu ve tema değişimine gitti bunu siz yöneticiler ile yaptı buda sizin burada radikal kararlar aldığınızı gösterir ancak ? Bu ilk defa sorum bu forumu bu şuan ki yönetim satin mi aldı bu sadece bir soru mesele değil ama bu bir soru bu yönetim güzel işler başardı kabul ama size 3. Kuşat daha yönetim sayarim ki hatirlatim 10. Yıl üyesiyim diyorum.

Biz yöneticilerin dediğiniz gibi forumda üyeleri teşvik edecek yorumlarda bulunması üyeler açısından önem arz ediyor. Bu konuda diğer mesajlarda da belirttiğim gibi bir çözüm düşüneceğiz.

1.Lütfen bize gerçekler var ise onları açıklayın
2. Bu yönetim bakın tekrardan diyorum hepsi benim dostum arkadaşım adminler neden halen buradalar. bu forumda bu kadar uzun yonetimdeler sebebi aşağıda sayacaklarim ise lütfen onuda cevapları ile yazın bize.
benim için fark etmez ben zorrokin de arsenikde olsa bu domaindeyim ama bu forumda yolunda gitmiyen bişeyler var.

1) Gerçek şu ki konu başlığında da belirttiğim gibi forum da gözle görülür bir şekilde aktiflik problemi var, bunu nasıl çözebiliriz bunun derdindeyiz. Bizlerin üzerine bir şeyler muhakkak düşüyor ancak burada üyelerin de üzerine bir şeylerin düştüğünü belirtmek isterim.

2) Yönetim bir kültür birikimi evet gerçekten bazen bir bayrağı devretmek lazım ama bu devir süreci bazen kolay olmuyor. Bazen gerçekten birisini bulamıyorsunuz. Bulduğunuz kişi de bazen real yoğunluklarından dolayı bırakıp gidiyor.

@BOZKURT @Baysal @UNEQUAL @Veteran 7
bu yönetici arkadaşlar ve üstadlarimiz son 5 yılın tüm yönetiminden sorumlu ayni zamanda yaptıkları yenilikler
Foruma kattıkları birşeyleri yavaş yavaş değiştirdikleri herşeyden önce tüm üye ve yönetimi ilgilendiren "Ban" bir üyeyi kaybetmek yerine onu kazanmak sorunlari sert üslup ile değilde daha ortak yol bulucu anlayışı ile mod veya diğer yöneticilere aşılamaları.
Samimi gerçekçi ve dürüst bir ortam kurmak adına duruşları inanılmaz birşey.
Ayni zamanda işin mutfak kısmında @Admin tüm adminlerin #Sunucu #Server #Host #Script&Tema gibi işleride kimsenin rahatsız olmiyacagı veya endişe etmiyecegi şekilde hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmeleri buradaki her bir üyenin değerli olduğu göstermesi anlaşılır şekilde ifade edilmesi. Bunlar belki klavye başında yazılıp paylaşılan metinler değil ama bunu anlamamak ök*zlük olur.

Öncelikle şunu kabul etmek gerekir ki her şey değişiyor ve gelişiyor. Belki sizler bilmezsiniz ama phpBB forum vardı bundan 15 - 20 yıl önce forum sistemlerinin içindeki en başarılı sistemdi. Sonra portal ihtiyacı oldu THT PHP NUKE diye phpBB tabanlı bir yazılıma geçti. Sonra SMF çıktı yine php tabanlı bir ara o popülerdi bir ara onu da test ettik diye hatırlıyorum Arsenik ile beraber. Sonra vBulletin moda oldu lisanslı vs Elazığlı vardı yanlış hatırlamıyorsam kulakları çınlasın o baya bir o tarafta çaba göstermişti. Bugünde bu yazılımı kullanıyoruz. Eğer değişime ayak uyduramazsanız ne yazık ki yok olup gidersiniz yaptığınız onca çabanın emeğin bir değeri kalmaz. Şöyle düşünün teknoloji çok gelişiyor ama biz halen devlet dairelerinde kağıtlar ile uğraşıyoruz ne kadar da mantıksız değil mi? Bugün aslında insanlar bazı şeyler için direnseler de genelin yorumuna bakmak daha doğru bence sonuçta herkesi memnun etmek ne yazık ki mümkün değil. Üslup konusunda genel cevaplar verdim ayrıca bir cevap vermeyeceğim.

Buraya kadar herşey tamam da birşey eksik
Yukarıda ismi yazılan adamlar yok gibiler şimdik diyeceksiniz ki ( Byzehirx ) hem övüyon suyu olmiyan köye su yolu olmiyan okulun yolunu evinde sobası olana odun sofrasında çorbası olupta ekmeği olmiyan ile ekmeğini paylaşan adamlar ## YOK ## yok diyorsun dersenizde.
Bu insanlar birilerinin başarılarını bir idolün duruşunu bilgisini benimsemek tercümesini örnek almak veya diyalog kurmak sohbet etmek bir konusunda yorum dahi olmaksızın bir beğeni almak fark edilmek farkında olmak istiyor.
Bunu en iyi yapan yönetim kadorusu 2014,2016 / 2015 ile 2017 arası yönetim ( Gofret yerine Sen Gfret ) yazdın diyerek dahi ban atan yönetimdi hatta kayıtlarda var gene ben dile getirdim bir Yönetici (?) Bir üyeye ban attı "Ertesi gün bir sebepten ötürü #BEYAZ yönetici yetkisi alındı" ancak banladigi kişi banlı olarak kaldı ve o banladigi kişide kayitlarda var son 4 gün yorum veya konu tek kelime yazmiyan üye. Neyse Biz işin mutfağından çıkıp üyeler ile iç içe olan @Admin ler görmek onlarla bir konuda Merhabalaşmak yorumlarını okumak isteriz.

Bakın 10 yıllık üyeliğimde
@ZoRRoKiN / 4 kez teşekkür - 1 kez yorum
@Arsenik / 2 kez teşekkür - 1 kez yorum
@Uzmaniz @OnLy @Yakamoz2134 @Se-ZeR ve dahası
Bunlar sahada idi bunlar konulara yazanlar
Biz buradayiz sizinleyiz diyenlerdi.

Benim için hiç bir şey fark etmiyor inanın :)
Ben bu forumda 10 tane üye varkende emek verdiğim konuları açtım
Ben bu forum full çektiği günde konumu açtım
Benim için kişi veya kişilerden ziyade varolan www.turkhackteam.org domain online olması yeterli
Ama insan geçmiş günleri özlemiyorda değil.

Üst düzey yöneticilerin forumda daha aktif olmasından yukarıda bahsettim.

Bir dipNot ben biliyorum ve anlıyorum ama fark etmiyenler eleştirisini yapariken
###Bilişim Sistemine Girme Suçu
TCK Madde 243
Türk Ceza Kanununun onuncu bolümünde bilişim alanında suçlar başlığı altında bilişim sistemine girme, sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme ile banka ve kredi kartlarının kotüye kullanılması konularında düzenleme getirmiştir.

Türk Ceza Kanununun 243. 244. ve 245. maddelerinde n bilişim suçları düzenlene müstakilen düzenlenmiştir.

Bu durum forumun failiyetlerini değiştirmiş kapatmış veya kısmen kapanmış değiştirmiş olmasınıda gözönünde bulundurarak yazmalari gerek. Bu illa ki Hacking alanında değil bu detayı atlamadan

Birde herkesin olduğu gibi yöneticilerinden reel hayatları sorunlari problemleri düşünmeleri gereken mücadeleri sorumluluk sahibi olduklari birilerini düşünmeleri
Hastalıklar acılar sorunlar problemler yaşıyabileceklerini onlarında kendimiz gibi hayatın içinde olduklarını unutmamak gerek.

Eğer kişiler kredi kartı işlerine girmez. Türk sitelerine de saldırmazlar ise ben bir problem yaşayacaklarını çok düşünmüyorum. Elbette bir risk var ancak hacker'ın da kendi gizliliğine önem vermesi gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Benim düşüncem @Bermuda ama bunu ben son 2 yıldır ara sira zaman zaman dile getirdiğim. ( Mevcut Üst Düzey Yönetici ) kadrosu geçmişte olduğu gibi Foruma yaptıkları & kattıkları bugüne böyle bir forum getirdikleri gerek alt yapı gerek yönetim ve forum icin düzenlemelerinden dolayı emeklerine teşekkür edip görevlerini yavaş yavaş yeni arkadaşlara bırakmaları ve THT Tarihinin en üst Tahtı olan Yüksek İstişare Kurulu odasına geçip oradan yine izlemeleri gözlemlemeleri ve orayida (Yüksek İstişare Kurulu) forumun içine katmaları gerek çünkü orada ki isimler çok güçlü etkiye sahip insanlar.

Biraz sert biraz gizli sorulu oldu ama neticede bu benim hakkim olan bir soru kimsede bana gönül koymaz kimsede beni yabana atmaz.
Benim kendimden önce forumun durumu düsünülsün lütfen.

Anlasildigimi düşünüyorum.

Mesajların arasında cevaplar verdim. Umarım istediğin cevapları verebilmişimdir.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Yetkilinin üslubu birçok şeyden önemli. Bir üye(en alt sınıf olarak söylüyorum) herhangi bir üst sınıftan(yetkili) birine yazarken "-siz" ile cevap veriyor ve yetkili herhangi biri "-sen" olarak dönüt sağlıyorsa bu saygısızlıktır. Zira tanımadığınız birine ya sinirden birincil kişi ağzından konuşursunuz ya da tanıdığınızdır samimiyetinizden dolayı "-sen" olarak konuşursunuz.
.
.
Yetkililerin kendisinde hata olduğu kadar yetki verdikleri insanlarda hatalı.
.
.
Sırf amaç birkaç görevi yerine getirmek için cevaplar yazılırsa, ne kalite kalır ne de düzen. Yoldan geçene yürüdüğü için "Eline sağlık" yazılıyor.
.
.
Ast üs ilişkisi gereksizliğe kaçıyor bana kalırsa. Zira burası ne bir tabur ne bir şirket ne de herhangi başka bir şey. Herkes sıradan bir internet kullanıcısı ve yarattıkları dünyalar ile kendilerine şekil çiziyorlar.
.
.
Ordan burdan kopyalanıp foruma yapıştırılan tonlarca açılan içerikler var. Bunlar kaliteyi Yetkililer kadar etkiliyor. Bende bilirim sağdan soldan kod alıp benimmiş gibi paylaşmayı ya da herhangi bir yazıyı. Ya birçok kullanıcı erdemlikten çok uzakta bu levele kadar gelmişler ya da bende sorun var ben bunları takıyor, kızıyor ve sinirleniyorum. Çünkü özgün olamayan, hadi özgün olmayı da geçtim kaynağın bizzat adresini vermeyen adamın burnu arşa değecek şekilde takılıyor...
.
.
Vip pazarlamak maalesef kaliteyi yükseltmeyecek ya da adını sanını bilmediğimiz insanların bi anda vip olarak birçok konuya mesaj yazmasıyla "aa bu forumda vip özelliği varmış" dedirtip vip üyelik satın aldırtmayacak. Vip özellikleri gayet güzel ona bir lafım yok. Fakat vip ve sıradan üyenin ayrımını manuel olarak yapmak vip olan üyeyi sıradan olan bir üyeden ayırmıyor. Aksine vip üyeliğin daha da gereksiz olduğunu göstertiyor. Örnek veriyorum .gif uzantılı dosyaları profil fotoğrafı yapan herhangi bir sıradan üye bir yönetici(klübün/timin/vs...) tarafından görülmediği sürece profil fotoğrafında o dosya kalıyor. Bu baştan 1-0 geriden başlatıyor. Viplerin isteği üzerine kendilerine yaptırılan logolar/resimler/çizimler tasarımcılar tarafından sıradan üyelere "Hediye logo" adı altında paylaşarak veriyor(du) saolsunlar güzelde hareket yapıyorlar(dı). Bu da vip olmanın gereksiz olduğunu gösteren bir unsur daha. Etti mi 2-0
.
.
Forum kültüründen bahsetmiyorum bile. Yönetim(mod) tarafında maksat denileni yapmak diye 2014 teki konuların hortlatıldığını söylememe gerek yoktur.
.
Forumdaki sorunların çözümü sert tavırlardır. Tavırlar sözel değil eylemsel olmalıdır. Üstte belirttiğim şekilde yaşanan bir sorun/problem varsa bu yetkili tarafından sessizce temizlenmelidir. En efektif çözüm budur diye düşünüyorum.
.
.
.
Hayırlı akşamlar...

Rütbe, Yetki ve Üslup konusunda genel cevaplar verdim bu konuya girmeyeceğim.

VIP üyelik kısmını tekrar aktif olarak hacking e başladığımızda bence tekrar kaliteli ve değerli içerikler ile doldurarak katma değerini yüksek hale getirebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.