İslam Dininde Liderlik, Halifelik Konusu Üzerine......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sh3riff

Üye
15 Mar 2018
108
0
admin.php
Müslümanların kadın düşmanı olduğunu savunan beyinsiz şahıslara sesleniyorum ; Dünya da kadınları erkekler ile eşit yapan din İslam'dır, Peygamber ise Hz.Muhammed (s.a.v)'dır bu böyle bilinmeli. İslamdan önce arap ülkelerine bakarsak, kız çocuklarını istemez, doğduklarında ise kız çocuklarını diri diri toprağa gömerlerdi bunu az çok hepimiz biliyoruz. Peki İslam yayıldıktan sonra ne oldu ? Hala bu tarz pislikler görüldü mü?. Cahili dönemi kalktı, Peygamber efendimiz erkek-kız eşitliği getirerek bu tarz olayları kaldırdı. Bunu yapan MÜSLÜMAN, ey cahil insan. Şimdi sen kalkmış Müslamanların kadın dövdüğünü belirtiyorsun. Allah seni ve senin gibileri islah eylesin...

Adamsin kardesim.
SusKalbim21 :'( agLa weLed

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,880
372
27
anka
Müslümanların kadın düşmanı olduğunu savunan beyinsiz şahıslara sesleniyorum ; Dünya da kadınları erkekler ile eşit yapan din İslam'dır, Peygamber ise Hz.Muhammed (s.a.v)'dır bu böyle bilinmeli. İslamdan önce arap ülkelerine bakarsak, kız çocuklarını istemez, doğduklarında ise kız çocuklarını diri diri toprağa gömerlerdi bunu az çok hepimiz biliyoruz. Peki İslam yayıldıktan sonra ne oldu ? Hala bu tarz pislikler görüldü mü?. Cahili dönemi kalktı, Peygamber efendimiz erkek-kız eşitliği getirerek bu tarz olayları kaldırdı. Bunu yapan MÜSLÜMAN, ey cahil insan. Şimdi sen kalkmış Müslamanların kadın dövdüğünü belirtiyorsun. Allah seni ve senin gibileri islah eylesin...

Türklerde, İslamiyet'ten önce de kadın erkek eşitliği bulunmaktaydı. Mesela devleti yöneten katunlar gibi... Yani tüm dünyayı katmak biraz yanlışlık olur :)

SusKalbim21

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
628
0
Ben de sana diyorum ki Nerde gördün benim kadın dövdüğümü. Yemin ederim ispat et göster özür dileyecem senden. Ama ispat edemezsen sen özür dileyeceksin. Ama sende o erdemlik ne arar. Kıvırın ancak. Bakın bu mesaja yine çarpıtarak cevap verecek

Önce otur dinini araştır ve sorgula. Ben senin dinine elimden geldiğince saygılıyım. nisa 34 ayeti,

bana cehennem halkı gösterildi çoğu kadınlardı hadisi buhari hayz 6 zekat 44 müslim iman 122

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
Türklerde, İslamiyet'ten önce de kadın erkek eşitliği bulunmaktaydı. Mesela devleti yöneten katunlar gibi... Yani tüm dünyayı katmak biraz yanlışlık olur :)

İslamın doğuş yeri olan Arap ülkelerinde ki cahiliye dönemini kast ediyorum beyim. Postumda genel olarak demem yanlış olmuş, dogrudur.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
.... Gene mi sen?

Gariptir, neredeyse tamamına katılıyorum. Özellikle Mehdi konusunda. Mehdi geldiğinde Hz. İsa tekrar yer yüzüne indirilip Mehdi'ye biat edecek. Ama aniden bir bakıyoruz; her yüzyılda gelecekmiş Mehdi, şu adam Mehdi imiş, bu da Mehdi imiş.... Geçin.

Yecüc ile Mecüc yeryüzüne indi mi? Hayır. Deccal ortaya çıktı mı? Hayır. Hz. İsa yeryüzüne yeniden indirildi mi? Hayır. O zaman Mehdi filan yok aramızda.

Mehdi de peygamber olmayacak, gerek fikir dünyasında, gerekse bildiğimiz manasında bir savaşçı olacak. O da tebliğ yapmayacak ve İslam'a tabi olacak. Ama bana "Hz.Ali'nin naklettiği hadis sahih değildir, Mehdi hiç gelmeyecek" dersen bozuşuruz yine. Hz. Ali'ye de güvenemeyeceksek ölelim yahu.

"Halifeler tebliğ yaptı" diyen de yoktur zaten. Onlar halife idi, lider idiler o kadar. Hülefa-i Raşidin'den sonra da bildiğin saltanat oldu zaten.

En azından "sünneti reddediyorum, ondan dolayı böyle böyle saçma şeyler çıkıyor"dan fazla bir şeyler yazabiliyormuşsun, onu gördük. Bu arada önceki yazdığın her konuda cevabını beklerim. Sallayıp sonra susuyorsun olmuyor.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Önce otur dinini araştır ve sorgula. Ben senin dinine elimden geldiğince saygılıyım. nisa 34 ayeti,

bana cehennem halkı gösterildi çoğu kadınlardı hadisi buhari hayz 6 zekat 44 müslim iman 122

Halâ ispat edemedin. Cehennemde kadınların çokluğu benim kadın dövdüğüme delalet ediyor yani. Vay be.
Adam okumuş bilgin. Cahillere terör estiriyor

Sh3riff

Üye
15 Mar 2018
108
0
admin.php
.... Gene mi sen?

Gariptir, neredeyse tamamına katılıyorum. Özellikle Mehdi konusunda. Mehdi geldiğinde Hz. İsa tekrar yer yüzüne indirilip Mehdi'ye biat edecek. Ama aniden bir bakıyoruz; her yüzyılda gelecekmiş Mehdi, şu adam Mehdi imiş, bu da Mehdi imiş.... Geçin.

Yecüc ile Mecüc yeryüzüne indi mi? Hayır. Deccal ortaya çıktı mı? Hayır. Hz. İsa yeryüzüne yeniden indirildi mi? Hayır. O zaman Mehdi filan yok aramızda.

Mehdi de peygamber olmayacak, gerek fikir dünyasında, gerekse bildiğimiz manasında bir savaşçı olacak. O da tebliğ yapmayacak ve İslam'a tabi olacak. Ama bana "Hz.Ali'nin naklettiği hadis sahih değildir, Mehdi hiç gelmeyecek" dersen bozuşuruz yine. Hz. Ali'ye de güvenemeyeceksek ölelim yahu.

"Halifeler tebliğ yaptı" diyen de yoktur zaten. Onlar halife idi, lider idiler o kadar. Hülefa-i Raşidin'den sonra da bildiğin saltanat oldu zaten.

En azından "sünneti reddediyorum, ondan dolayı böyle böyle saçma şeyler çıkıyor"dan fazla bir şeyler yazabiliyormuşsun, onu gördük. Bu arada önceki yazdığın her konuda cevabını beklerim. Sallayıp sonra susuyorsun olmuyor.

Mehdi peygamberin gelmesi israilliyattir.israil kaynaklarinda gecer islamda oyle bi inanc yoktur ve gelmicektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.