Siber Güvenlik Sohbet Alanı

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
25
Kocaeli
MErhabalar değerli THT üyeleri SOrum;
DDOS botnet ağnı oluşturacak (zombi pc ) yapacak kodları nereden öğreniriz ve ya buluruz...

Burada bir toplama var: https://github.com/maestron/botnets

merhaba arkadaşlar bizim üniversitede siber güvenlik adı altında bir çalışma grubumuz var.
Grubumuzda öğrenci düzeyinde yapabileceğimiz projelere örnek verir misiniz? Şimdiden Teşekkür ederim.

İlle pc başında ortak projelerden bahsetmiyorsanız grupçana okullarla anlaşın. Mesela grup üyesi elemanların gittiği liseler olabilir tabi yakınsa. Müdürü ile konuşun, konferans salonunda veya bilgisayar odasında isteği olan gelen öğrencileri çekin seminer verin. Bilgisayar ve/veya siber güvenlik konuları hakkında liseli gençleri bilgilendirin?

Bu sene üniversiteye hazırlanıyorum siber güvenlik üzerine kariyer yapmak istiyorum hangi bölüme gitmemi önerirsiniz

Bilgi güvenliği teknolojisi olabilir ama önlisans program. Bazı devlet ve özel üniversitelerde görebilirsin burayı. Ders içeriğini sevdim iyi gayet.

Kullandığınız işletim sistemi nedir ?

Windows 10, sanalda pardus + kali

Nems

Yeni üye
15 Ocak 2019
24
1
Merhaba , TR Sertifikasyon kısmında tse sertifikası almış siber güvenlik uzmanı var mı ? Bir kaç soru var kafamda sormak istiyorum.

Ejderyaci

Üye
28 Ağu 2019
60
2
Arkadaşlar rutbemi nasıl yükseltirim hack yaparakmı yoksa bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.bu arada android kullanıcısıyım.

383robot

Yeni üye
18 May 2018
24
0
samsun
android kullanıcısıysan ben sana bazı konularda yardım edebilirim sen öğrenmek istediğini sorarsın bede sana yardımcı olurum

mensar

Yeni üye
11 Haz 2014
14
0
Merhabalar arkadaşlar .BBOO uzantılı fidye yazılımına maruz kaldım. İnternette ufak çaplı araştırma sonucunda son 2 gündür yayılmaya başlamış. Verebileceğiniz fikirlere ihtiyacım var.

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Selamun aleyküm beyler bayanlar beni çıraktan yetiştirmek isteyen hoca arıyorum gayet çok saygılı efendi bir kişiliğim vardır çokta hevesliyim saygılarımla rica ediyorum .

2 Kas 2019
64
0
Sağlık bakanlığından tht ye girişler sınırlanmış. Bir hafta öncesine kadar girebiliyordum. Bu yeni ve genel bir uygulama mı yoksa hastane bilgi işlemi mi sorumlu? Bilgisi olan varsa yazabilir mi? Teşekkürler.

Fortinetguard uyarısı var

Moderatör tarafında düzenlendi:

mustafaq911

Yeni üye
18 May 2016
1
0
Sayın üyeler schoolbus adlı hack programının linkini güvenli bir şekilde nasıl bulabilirim acaba ? yardımcı olursanız sevinirim ben de bir yerden başlamak istiyorum bu işlere.

10 Ara 2017
107
4
Ötüken
Okulumda Web Tasarım,Veri Tabanı ve Ağ (Cisco sertifikası veriliyor) bölümleri var sizce siber güvelik için hangisi bana daha yararlı olur ? (Şuan Ağ düşünüyorum)

MartinX

Üye
5 Eyl 2019
68
42
Linux
THT Üyeleri Merhaba Ben Windows 7 Ye Kaldırıcak Bir Full Hack Üzerine Bir Program İstiyorum İşte Şifre Kırma vs.. gibi şeyleri yapmayı istiyorum ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz program dilini bilmiyorum neredeyse bilgisayar hakkında çok az bilgiye sahibim.

'B4TU

Katılımcı Üye
5 Şub 2019
392
438
MartinX Öncelikle merhaba bu konuda sana sadece yol gösterebilirim çünkü düşündüğün proje az bilgiyle hemen yapılacak bir şey değil, sana önerim öncelike program dilleri hakkında ufak ufak bilgiler edin. Daha sonra düşündüğün programı yazmaya karar verdiğin programlama dili hakkında forumda, internette, udemy gibi sitelerde araştırma yapabilirsin. Bunları yaptığın ve araştırdığın sürece iyice bilgi edindikten sonra gerisi kendiliğinden gelecektir zaten. Çalışmalarında başarılar dilerim.

MartinX

Üye
5 Eyl 2019
68
42
Linux
program dilinden anlamıyorum nerden bulabilirim yt den araştırsam bulamam biri var tanıdık bilgisayar mühendisi vs.. kodlamaları vs.. biliyor ama onunda zamanı yok bana ögretemiyor o yüzden ne yapmalıyım

'B4TU

Katılımcı Üye
5 Şub 2019
392
438
program dilinden anlamıyorum nerden bulabilirim yt den araştırsam bulamam biri var tanıdık bilgisayar mühendisi vs.. kodlamaları vs.. biliyor ama onunda zamanı yok bana ögretemiyor o yüzden ne yapmalıyım

Dediğim gibi google arama motoruna herhangi bir programlama dilini yazdığında bir sürü bilgi çıkıyor, basit arama yapman yeterli olacaktır.

saklanma

Yeni üye
8 Ocak 2013
17
0
Merhabalar ben yeniyim yani yeni sayilirim enson 2013 yilinda girmiş bulunmaktayım yıllar beni yine bu siteye itti giris yapmasamda cok ziyaret ettim diyebiliriz.Oncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum.Benim çok büyük bir sorunum var telefonum ve hesaplarim yönetiliyor ve neyaparsam yapayim kurtulamiyorum hatta ailem bile bu yonetimin içinde. Ikamet ettigim sehirde birkac sozde iyi olan yazılımcı arkadaslara gittim arkadas diyorum dost vasitasi ile birde onlar bela oldu velhasıl telefonumu siber suclara verecegim vermesine fakat biraz delile ihtiyacim var ve hesaplarimda visual ve gcloud hesap vw projeleri var ben yapmadim ama girdigim an banlaniyorum bildiginiz ip le ilgili bi guvenlik galiba lutfen yardimci olursaniz cok minnetter olurum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.