Siber Güvenlik Sohbet Alanı

yasarbaba1

Yeni üye
30 Haz 2019
1
0
Benım bı sorum var bır acıkttan sıtemıze ındex atılabılıyor bu konuda yardım edebılırmısınız nası kapatabılırız

Hellismine

Yeni üye
15 Tem 2019
2
0
Kod yazmak veya bilgisayar kullanmaktan hiç anlamıyorum , ama öğrenmek istiyorum nasıl başlamalıyım bu kullandığınız terimler çok karışık geliyor (css) vb. Nereden başlamalıyım? Yardımcı olabilecek varmı

kind of demon

Yeni üye
20 Haz 2019
9
0
Kod yazmak veya bilgisayar kullanmaktan hiç anlamıyorum , ama öğrenmek istiyorum nasıl başlamalıyım bu kullandığınız terimler çok karışık geliyor (css) vb. Nereden başlamalıyım? Yardımcı olabilecek varmı

kardeşim şimdi ilk başta google'a girip sadece basit bir arama yap örneğin ; programlama dilleri nedir? , programlama dilleri , bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği , gibi basit basit aramalar yap çıkan videoları , makaleleri oku - izle sonra biraz biraz mantığı kavramaya başlarsın ondan sonra HTML adında bir dil var bu dil ile alakalı videolar izle ve benim sana önerim bu dilden başla çünkü aşırı kolay öğrenmesi ve programlamanın mantığını kavramana yardımcı olacak.

telegrem kullanıyorsan oradan detaylı yardım edebilirim. telegramım : kemalertugrulc

NikolaTeslav

Yeni üye
12 Kas 2019
20
0

Dostum öncelikle bir bilgisayarın fiziksel modülleri hakkında araştırma yapmanı öneririm. En baştan başla bildiğin her şeyi sil (Çünkü yanlış bildiklerin seni çıkmaza sokabilir) donanımlardan başla, bir bilgisayarın donanımlarını kabaca öğren işte anakart nedir ? CPU GPU nedir ? Bilgisayarın internete bağlanma mantığı vs falan bu konuları araştır, sonra eğer yazılımcı olacağım diyorsan ilk önce HTML ve CSS konularını araştır. Bak öğren demiyorum araştır ilk önce bu kavramlar ne anlama geliyor neler yapılıyor bunlarla ona bak mesela herhangi bir siteye girip Sağ tık incele yaparsan o sitenin index'ne ulaşısın, oradaki kodları anlamaya çalış(Üzerine gelince zaten ne iş yaptıkları solda gözükür) kabaca bu tarz terimler üzerinde bilgi sahibi olduğunda iyice düşünüp bir yol çizmen gerekir kendine "Ben herşeyi yapacam" dersen olmaz yapamazsın , ilk önce tek bir konuda ustalaş sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Bu dediklerimi yap sonra kendine bir dal belirle Yazlımcı, Siber Güvenlikçi(Çok eğlencelidir :D ) , Web tasarımcı(Yazılımcılıkla bir bakıma aynı sayılır burada sadece hayal gücü biraz daha devereye girer) kararını verdikten sonra konu aç yardımcı oluruz zaten..

zAwiR

Yeni üye
1 Mar 2020
5
0
Merhaba Açıklardan Yola Çıkarak Hackleyebilirsin. Bunun İçinde Gerekli Birkaç Program Gerekli Detaylı bilgiye Youtubeye Araştırma Yaparak Bulabilirsin İyi Akşamlar.

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Siber güvenliğe nereden başlamalıyım diye soran arkadaşlar zaten bu soruyu soruyorlarsa en baştan bilgisayarın nasıl çalıştığını anlamakla başlamaları gerekmektedir. Bunu aştıktan sonra da network'ün nasıl çalıştığı TCP/IP nedir olayına girmeleri gerekmektedir. Siber güvenlik havij kullanıp sql enjeksiyon yapmak veya ordan buradan alıntı dos scriptlerinin stringlerini değiştirip basit blog sitelerine vurmakla olmuyor. Siz yeni başlayanlar asla ve asla anonimlik konusuna takılmayın. İcraatlerinizi yurtdışı hedefli yaptıktan sonra kimse kalıpta neden benim yemek tarifi paylaştığım siteye index bastın diye sormazlar.

Nikilis

International Team Applicant
1 Mar 2020
6
2
Sayın THT üyeleri, ilk olarak Javascript le başlayabilirmiyim? Yani öğrenmrye başlamak için.

Son düzenleme:

RoF42

Yeni üye
29 Şub 2020
7
0
Devrem ddos saldirisi ile
DDos saldırısı ile web sitesi hacklenemez sadece meşgul edebilirisin onun içinde bir kaç bir şeye gerek duyuyorsun.
Etkili olması için uğraşman gerekiyor.Bir kaç bir şeyle etkili olamazsın.

Sayın THT üyeleri, ilk olarak Javascript le başlayabilirmiyim? Yani öğrenmrye başlamak için.

Javascript biraz ağır python ile başla sonrada devam edersin ama internetten araştır istersen önce neyle başlayayım diye

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.