THT Gidişatı

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,162
4
İstanbul
Alıntı içerikleri moderatorler yapıyor. Tht nin gelişmek için kaliteli özgün içeriklere ihtiyacı var. Bunu da ancak kendini geliştiren kullanicilar ile yapabilir. Kendine bir alan seçersin, çalışmalarını sergilersin , rutbeni alırsın. 1k mesaj olup en üst rütbeye çıkana kadar 10 tane kaliteli grafik yaparsın tasarımcı rütbesi alırsın, 200 konuya yardım edersin yardımsever yaparlar. Hem rutben olur hemde insanlara faydan olur.

hocam tht google aramalarında eğer o konu ile bir paylaşımı varsa hep en üsttedir googlede araştırma yapan diğer forum kullanıcıları işini halledince forumu gezmek ister o şekilde severse kalıcı üyemiz olur.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Küfür olayına karşıyım, küfrün olduğu ortam gün geçtikçe çirkinleşir.
Yaklaşık bir-iki ay öncesine kadar yönetim egoistliği konusunda hak veriyordum fakat bu konuda güzel bir şekilde uyarı yapıldı sanıyorum, bu durum ortadan kalktı. Onun dışında mevcut yönetim eskisine nazaran çok kaliteli, o belirttiğiniz yıllar ve öncesinde biz c/p yapıyorduk ki onu bile doğru düzgün yapmayan arkadaşlarımız vardı.
Chat olayı da STFN'nin açıkladığı şekilde, altyapının kaldırabileceğini ki kaldırsa da kontrolünün sağlanabileceğini zannetmiyorum.

Onun dışında, ban konusunda bir problem yaşamıştım. Madem eleştiri konusu açıldı, ayrı bir konu açmaktansa bu konu altında yazayım;
Öncelikle https://www.turkhackteam.org/forum-...lestirileriniz-istekleriniz-onerileriniz.html şu konu tekrardan açılmalı, postlarda ufak bir tartışma çıktı diye konu kilitlenmez, ilgili tartışma postları kaldırılıp müteakiben tartışma postlarının sahipleri uyarılır.
Co-admin konumuna ulaşmış bir arkadaşın bu doğrultuda hareket etmeyip istibdati bir tavırla direkt olarak konuyu kilitlemesi üzücü, arkadaşımız co-admin olduğu "forum" sitesinin kelime anlamını dahi öğrenememiş sanırsam. (Eleştiri yapıyoruz, nasıl ki ben eleştirilebiliyorsam ve bu duruma saygı duyuyorsam aynı şekilde saygı duymak mecburiyetindesiniz, at gözlüğünüzü çıkarın.)

Ban konusunda da kurallar herkese eşit uygulanmalı, adamın teki "lan" diyor, "a*k" diyor uyarı puanı veriliyor, uyarılıyor. Ben söylüyorum ban+brove alınması. Ban yetkisi olan arkadaşlar kafasına göre değil de bir kural çerçevesinde hareket ederse forum adına iyi olur.

Ayriyeten forumu çok da şaapmayın arkadaşlar, burası sizin babanızın sitesi değil. Eh, üyelerle ortak çalışmaya ve fikir alışverişlerine de açık bir site değil. (Bknz, ilgili konunun kaldırılması: https://www.turkhackteam.org/forum-...lestirileriniz-istekleriniz-onerileriniz.html ) Dolayısıyla madem böyle bir istibdat rejimi uygulamak istiyorlar, bırakın uygulasınlar. Üç dört yıla blog sitesi olarak devam edilir, sizin bu durumdan bir kaybınız olmaz..

Merhabalar,

önerileriniz için öncelikle teşekkür ederim. Öneri almadığımızda ben şahsım adıma üzülüyorum. Neyse, önerilerinize cevap vereyim.

Maalesef ki bu konuda herkes sizinle aynı düşünceye sahip değil, keşke öyle olsa.
Forumun geliştirilmesi adına yapılan öneriler birilerini fazlasıyla rahatsız ediyor ki, multi hesaplar açıp öneri konularını kışkırtıyorlar. :)
İşin daha bi kötü boyutu bu kışkırtmalar ve provokasyonlar görülmüyor, onlarca kez provokasyona uğrayan ve bu durumu defaatle belirten banlanıyor. :)

Son düzenleme:

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,162
4
İstanbul
Küfür Olayınada Sansür Gelebilir Aşırı Küfürlere "sansür" gibi küfürlerin tam hali kısaltılmış her hali vs.

Moderatör tarafında düzenlendi:

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
2016-2017 Senelerinde Forumda Sabahlardık Ama Artık O Aktiflik Yok
Eskilere Aklıma Geliyor ( Samimiyet, CanaYakınlık, Yardım Severlik )
Buna Sebeb olan Kurallarmı Yoksa Yönetim mi Orası Bilinmez
Forumda Aktiflik olmadığı İçin Kalan Üyelerde Dağılıyor
Benimde Birkaç Önerim Var
1- Kurallar Okadar Sıkı Olmamalıdır
2- Egoist Adminler Askıya Alınmalıdır
3- Küfürü Yasaklamak Yerine Aşırıya Kaçmama Kuralı Gelebilir
4- Forumun Chat Bölümü Olmalıdır.
5- Ve Pm Bölümü Düzelmeli Çok Uğraştırıcı
6- Tüm Üstadlar Banlandı Af Gelmeli
Adminler Bu Konumu Görünce Banlarlarsada Canları Sağolsun Bırakırız Sanalı.
Sonradan Eklenen Öneriler
-Rütbe Sisteminin Tekrar Gelmesi
-Vip Konularının Free Olması Etkileşim Artınca Sistemin Tekrar Geri Gelmesi
-Like İle Rütbe Atlama Sistemi 100 Likede Üsteğmen Gibisinden (Sistemi Hatırlamıyorum 2.level yani)​

Biz hala sabahlıyoruz forumun başında daha içi dolu işlerle meşgul olmak gerek.
Şahsi kanaatim şudur; eleştirmek laf-ı güzaftır beğenilmeyen her şeyin daha iyisini yapmak gerek.
Eleştiriye karşı değiliz illa ki eleştirilsin ama kişisel görüşlerle değil genel çerçevelerle bu da bilgi, belge ister tabi.

Bu mevzuyu açmak istemenin sebebini gayet iyi biliyorum. Müsait vaktinde bakarsın aşağıya link bırakıyorum.
https://www.turkhackteam.org/8881309-post85.html

Ayrıca yazdığın içeriklere forumun bir üyesi olman hasebiyle değerlendirilecek.

Son düzenleme:

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
mesela bir yardım konusu vardı birmod alakasız cevap vermişti bende biliyordum sizin bot olduğunuzu diye şaka yapmıştım kaldırıldı

kişiylede görüştüm cevap vermedi hatta niye siliyorsun diye mesajda yazım o da silindi

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
yani o verdiğin tarihler hala aklımdadır :) eğer o tarihler aklımda yer etmişse demek ki güzel yıllardı, özlüyorum o yıllardaki forumu. DIKKAT KIBRISLI diye bi arkadaş vardı sağolsun dk'da bir site deface konusu açıyordu :) . Şimdilerde o canlılık yok forumda... Ve rütbe sistemi aslında tekrar gelse güzel olur

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
mesela bir yardım konusu vardı birmod alakasız cevap vermişti bende biliyordum sizin bot olduğunuzu diye şaka yapmıştım kaldırıldı

kişiylede görüştüm cevap vermedi hatta niye siliyorsun diye mesajda yazım o da silindi

Kimden bahsettiğini bilmiyorum ve kişi belirtmeden genel bir yorum yapıyorum;
Bunlar reel hayatında tek bir başarı sağlayamamış, şu koca hayattaki tek başarısı aldıkları o ufak yetki olan tipler. Bu tipler yalnızca bu forumda değil, saçmasalak üniversite kulüplerinde, bürosunun kirasını ödemekte zorlanan ufak limited şirketlerinde, askeriyede uzman erbaşların ufak bir kısmında bulunur genelde.
Dolayısıyla çok da şaapmayın bu durumu, üstlerine bildirin ufak bir uyarı bu tipleri korkudan titretecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Hayatım da gördüğüm en saçma açılmış konu, o zaman isterseniz sayfanın adı da değişsin türk'ü çıkartsınlar sadece hack team olsun, hatta misyonları olmasın, onlarca aşırı illegal bir suç ortamı oluşsun, 😂 disiplin ve bu kurallar bence ideal olması gereken de bu. Bunlar benim fikrim

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Kimden bahsettiğini bilmiyorum ve kişi belirtmeden genel bir yorum yapıyorum;
Bunlar reel hayatında tek bir başarı sağlayamamış, şu koca hayattaki tek başarısı aldıkları o ufak yetki olan ezik tipler. Dolayısıyla çok da şaapmayın bu durumu, üstlerine bildirin ufak bir uyarı bu tipleri korkudan titretecektir.

CaptainSalvador

hocam emekli bir Türkhackteam eski Tümgeneralisiniz herhalde? forumun gidişatı size göre nasıl peki?

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Hayatım da gördüğüm en saçma açılmış konu, o zaman isterseniz sayfanın adı da değişsin türk'ü çıkartsınlar sadece hack team olsun, hatta misyonları olmasın, onlarca aşırı illegal bir suç ortamı oluşsun, 😂 disiplin ve bu kurallar bence ideal olması gereken de bu. Bunlar benim fikrim

Senin fikirlerinden hiç bir şey anlamadım. Anlayan var mı?

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
CaptainSalvador

hocam emekli bir Türkhackteam eski Tümgeneralisiniz herhalde? forumun gidişatı size göre nasıl peki?

olcay maruf han

birde şöyle bi olayyaşamıştım şu olayı bırkez bı konun altında sıkayet etmiştim amamesajım silindi

bir kaç ay önce idi bir öncekit elegram hesabıma erişememiştim ordada bir grup vardı yabancı arkadaşların onlarla beraber konuşuyorduk

sonra 7g4e den grubun linkiniistedim oda verdi iyi hoş konuşuyoruz sonra birden chate 2 kişi geldi birisinin adı X diğerinin ise adı yoktu ama ama tr deki oyuncak kanallarının birisinin babasının fotografıydıı eşiyle beraber neyse sonra birden "türk hack team istihbaratı tarafından uyarıldınız gruplaşmak yasaktır " diye onlarca spam atıp sohbetten cıktılar. sonra yabancı arkadaş noluyo neden istihbarat senin peşinde deyip sohbetten attı tam bir bruh moment

anlamadığım şeybu

mod lar neden benim pm lerime hiç bir sebep yokken baktı

2. cisi kim bunalr bilmiyorum ama forum dışında yaptıkları için kendilerini akıllı sanıyorlar galiba

alismsk234

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
761
3
Bence biraz daha samimiyet ve gerçekten pm bölümü düzeltilmeli mesela konu şeklinde pm olabilir.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
CaptainSalvador

Moderatördüm, bana göre şu anki yönetim eskisine nazaran çok daha başarılı, açılan konular vb altın değerinde ama çoğu zaman bazı arkadaşlar akademisyen tavırlarına girebiliyor ki bu durum da bu forumda biraz komik kaçıyor. :)
Özgün konu açmakta gösterilen başarı ve titizlik yetki kullanımında da gösterilse tadından yenmez. Hele ki post silme ve konu kilitleme olayı tamamen insanı forumdan soğutuyor, tiksindiriyor. Onun dışında aktiflik konusunda maalesef ki yapabilecek pek bir şey yok, eski rütbe sistemi getirilebilir ama bu durum forumu daha ne kadar ayakta tutar bilemem.
Aslında konu rütbe değil, amaç. Her ne kadar çok saçma olsa da eskiden insanlar albay olmak için cidden uğraş gösteriyordu, bir amaçları vardı. Eh şu an bu amaç olayı olmadığından aktiflik parabolik bir biçimde düşüyor.
Zamanında bu konuda üye meclisi kurulması önerisinde bulunmuştum da pek tiye alınmadı.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
olcay maruf han

birde şöyle bi olayyaşamıştım şu olayı bırkez bı konun altında sıkayet etmiştim amamesajım silindi

bir kaç ay önce idi bir öncekit elegram hesabıma erişememiştim ordada bir grup vardı yabancı arkadaşların onlarla beraber konuşuyorduk

sonra 7g4e den grubun linkiniistedim oda verdi iyi hoş konuşuyoruz sonra birden chate 2 kişi geldi birisinin adı X diğerinin ise adı yoktu ama ama tr deki oyuncak kanallarının birisinin babasının fotografıydıı eşiyle beraber neyse sonra birden "türk hack team istihbaratı tarafından uyarıldınız gruplaşmak yasaktır " diye onlarca spam atıp sohbetten cıktılar. sonra yabancı arkadaş noluyo neden istihbarat senin peşinde deyip sohbetten attı tam bir bruh moment

anlamadığım şeybu

2. cisi kim bunalr bilmiyorum ama forum dışında yaptıkları için kendilerini akıllı sanıyorlar galiba

Konu hakkında bilgim yok, yorum yapamam doğru olmaz ama istihbarat böyle boş işlerle uğraşıyorsa vah halimize, umarım aynı çaba multi hesapların tespiti için gösteriliyordur.

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
olcay maruf han

anlamadığım şeybu

bro bu konu zaten soru işaretleriyle kalıcak o yüzden boşver

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.