THT Gidişatı

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
Konu hakkında bilgim yok, yorum yapamam doğru olmaz ama istihbarat böyle boş işlerle uğraşıyorsa vah halimize, umarım aynı çaba multi hesapların tespiti için gösteriliyordur.

bu modların sebeb yokken mesajlarımıza bakması yasak değilmi

hem gruplaşmanın g si yokken direk uyarı yapılması

gerçekten cok garip

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
1- Kurallar Okadar Sıkı Olmamalıdır // Forumun Bir işleyişi var ve bu işleyişin sürebilmesi için kuralların sıkı olması gerekiyor
2- Egoist Adminler Askıya Alınmalıdır // Yetkililer seçilirken davranış biçimleri değerlendirerek alınıyor x arkadaş size ceza verdi yada uyardı diye böyle bir hitap şekli hoş değil
3- Küfürü Yasaklamak Yerine Aşırıya Kaçmama Kuralı Gelebilir // Küfür hakarettir ve yasaktır bu kesin bir kuraldır değiştirilemez
4- Forumun Chat Bölümü Olmalıdır. // Discord Bulunmaktadır illa bi chat yapmak istiyosan ya bir klübe katılırsın yada discorda gelebilirsin burası chat yeri değil öğrenme yeri
5- Ve Pm Bölümü Düzelmeli Çok Uğraştırıcı //
6- Tüm Üstadlar Banlandı Af Gelmeli // Zaten Af geldi talep yolluyarak dile getirebilirsin
Adminler Bu Konumu Görünce Banlarlarsada Canları Sağolsun Bırakırız Sanalı.
Kimse seni öneri verdiğin için banlamıycaktır :)

Sonradan Eklenen Öneriler
-Rütbe Sisteminin Tekrar Gelmesi // Zaten rütbe sistemi var
-Vip Konularının Free Olması Etkileşim Artınca Sistemin Tekrar Geri Gelmesi // Forumun bi yerden para kazanması gerekiyor :)
-Like İle Rütbe Atlama Sistemi 100 Likede Üsteğmen Gibisinden (Sistemi Hatırlamıyorum 2.level yani) // Bu dediğin olaydada post kasma multi hesap gibi durumlar var

Ya bak bir örneği, bir de şu durumdan rahatsızım;
Bir öneri yapılıyor, elli tane yönetici öneriye atlıyor. Bırakın üyeler kendi arasında öneriyi konuşsun görüşsün, ha tartışmaya dahil olmayı çok istiyorsanız kendi fikirlerinizle gelin arkadaşım.
Bu mesajın tıpkısının aynısından farkı renkli kullanıcıların attığı üç dört tane daha mevcut.
Ayriyeten sen asistan moderatörsün, sana mı kalmış öneriyi değerlendirmek kardeşim? Ne zamandan beri asistanlar üdy'ye ithafen açılan konulara atlar olmuş?
Biz asistanken buraya mesaj dahi yazmazdık!

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
olcay maruf han

birde şöyle bi olayyaşamıştım şu olayı bırkez bı konun altında sıkayet etmiştim amamesajım silindi

bir kaç ay önce idi bir öncekit elegram hesabıma erişememiştim ordada bir grup vardı yabancı arkadaşların onlarla beraber konuşuyorduk

sonra 7g4e den grubun linkiniistedim oda verdi iyi hoş konuşuyoruz sonra birden chate 2 kişi geldi birisinin adı X diğerinin ise adı yoktu ama ama tr deki oyuncak kanallarının birisinin babasının fotografıydıı eşiyle beraber neyse sonra birden "türk hack team istihbaratı tarafından uyarıldınız gruplaşmak yasaktır " diye onlarca spam atıp sohbetten cıktılar. sonra yabancı arkadaş noluyo neden istihbarat senin peşinde deyip sohbetten attı tam bir bruh moment

anlamadığım şeybu

mod lar neden benim pm lerime hiç bir sebep yokken baktı

2. cisi kim bunalr bilmiyorum ama forum dışında yaptıkları için kendilerini akıllı sanıyorlar galiba

keşke bu konuyu bi istihbarat araştırsa

veya ordaki kişiler gerçekten buradaki kişiler ise neden forum nickleriniz nedir diye sorduğumuzda cevap vermezdiniz açıksacı bi istihbarat timden bi açıklama bekliyorum

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Bir düzenin olabilmesi için kuralların sıkı olması gerekir. Şayet geçirmiş olduğumuz yıllara nazaran eskisi kadar sıkı bir yönetim uygulanmamaktadır. Siber güvenlik platformu adı altında bir çok konunun yer aldığı ve izlenim sürdüğü bir alanda bulunmaktayız.

Egoyu bir çoğu arkadaşımız tüm yönetim adına tanımlamaktadır. Biz buna ego değil mesafe diyoruz. Mesafemizi koruyamazsak ayrılacağımız olmaz. Bu mesafe neticesinde 18 yıldır sanal camiada bulunuyoruz.

Küfr elbette yasak olmalıdır. Cümleleri süslediğinizi zannettiğiniz argo kelimeleri kimse görmek zorunda değildir. Bu konuda herhangi bir esneklik yapılamaz.

Chat bölümü için yeterli kapasiteye sahip olsakta sınırlar neticesinde bu konuda bir yenilik getiremeyiz. Forum amacı dışında bir platform olur. Şahsi kanaatim bu yönde.

Riayette kusuru olanlar, işinde ne kadar başarılı olursa olsun üstad diye tanımlanamazlar. Buda şahsi fikrimdir. Belirli tarih aralıklarında af imkanları tanınmaktadır. Bu foruma gerçekten əmək verenlere ve vermək isteyenlere o şans bir gün mutlaka tanınır.

Rütbe sistemi hakkındaki şahsi yorumum ise bu düzenin devam etmesidir. Konularda rütbe atlamak için yazılan ve sayfaları işgal eden ellerine sağlık yazısı bulunmasından ziyade, daha yaratıcı ve eleştirel yorumların bulunması gerektiği taraftarıyım. Bir üst makama yerleşme duygusu ile yardım merkezi kategorisindeki yardım sorularına dahi ellerine sağlık yazan arkadaşlar vardı. Revize edilen düzenleme ile bu işgaliyetin bir nebzede olsa önüne geçtik...

qN0z

Yeni üye
25 May 2020
41
0
Öneriler açıkçası devamlı sunulan ve devamlı reddedilen öneriler olmuş.

Tek diyeceğim kuralların ve samimiyetin gevşetilmesi konusu forumda değil de forum hakkında önerim olan sözlük bölümünde olabilir diye düşünüyorum.

Ve buradaki moderatör arkadaşlar hiçbir çıkar elde etmeden görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Yok egoymuş yok şöyle demiş yok böyle demiş böyle şeylerin konuşulmasına kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum.

Konu birazdan kilitlenecek, bir yönetici gerek yok bole selere zaten aqtifiz " diyecek ve renkli yöneticiler teşekkür yağmuruna tutucak, rez. :)

Son düzenleme:

MyGf

Kıdemli Üye
16 Tem 2016
3,278
5
Hall of Fame
Bu tür öneriler senelerdir yapılıyor, konular açılıyor ancak oturmuş bir sistemi değiştirmek zor ve zaman alıcı iş.

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,162
4
İstanbul
ĸaraтay creaтιve;9097957' Alıntı:
Biz hala sabahlıyoruz forumun başında daha içi dolu işlerle meşgul olmak gerek.
Şahsi kanaatim şudur; eleştirmek laf-ı güzaftır beğenilmeyen her şeyin daha iyisini yapmak gerek.
Eleştiriye karşı değiliz illa ki eleştirilsin ama kişisel görüşlerle değil genel çerçevelerle bu da bilgi, belge ister tabi.

Bu mevzuyu açmak istemenin sebebini gayet iyi biliyorum. Müsait vaktinde bakarsın aşağıya link bırakıyorum.
https://www.turkhackteam.org/8881309-post85.html

Ayrıca yazdığın içeriklere forumun bir üyesi olman hasebiyle değerlendirilecek.

hocam ordaki anlatılmak istenen rütbeler kaldırıldığı için yardım etmekle uğraşmıyorum görüp geçiyorum
fakat önceden bildemiğim konuya dahi denk gelsem araştırmalar yapar yardımcı olurdum.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Merhabalar,

önerileriniz için öncelikle teşekkür ederim. Öneri almadığımızda ben şahsım adıma üzülüyorum. Neyse, önerilerinize cevap vereyim.

1-Kurallar o kadar sıkı olmamalıdır.

Kuralların sıkılığından kastınız nedir? Yani reklam, dolandırıcılık, misyon dışı davranışlar haliyle yasak yani kural dışı. Fakat farklı olarak demek istediğiniz bir şey olursa postumun altına yazarsanız sevinirim :))

2-Egoist Adminler Askıya Alınmalıdır

Egoist Adminimiz yok meşgul adminimiz var. Sizlerin mesajlarına geri dönüş yapamıyorsa veya forumda bazı zamanlar vakit geçiremiyorsa bu meşguliyetini gösterir, egoistliğini değil. O yüzden bu kavramları karıştırmamak gerekir.

3- Küfürü Yasaklamak Yerine Aşırıya Kaçmama Kuralı Gelebilir

Bazı .çizgiler vardır o çizgileri bir kere aştırırsanız veya kendiniz aşarsanız her zaman birileri o çizgiyi aşar. Küfür olayı bütün ülkelerce ayıplanan bir şeydir. Yani sadece bizlerde değil bu olay. Küfürden rahatsız olan kesim çok fazla ve haklılar. O yüzden bu kural kesindir ve değiştirilmez.

4- Forumun Chat Bölümü Olmalıdır.

Bu olay zamanında yapıldı fakat suistimal edildi. 7/24 sohbet kısmında hiçbir yönetici aktif olamaz bu yüzden risk unsurudur. Buradan birbirlerine küfür eden kişiler, birbirlerine hakaret eden kişiler çok fazla olur. Sabah kalktığınızda yöneticilerden önce girdiğinizi düşünelim. Bir giriyorsunuz 3-4 kişi birbirine küfür etmiş. Çok kötü bir tablo değil mi?

5- Ve Pm Bölümü Düzelmeli Çok Uğraştırıcı

Uğraştırıcı kısmı yoktur. Alıcıyı yazarsınız, konu başlığını ve konu içeriğini yazdırdıktan sonra gönderirsiniz.

6- Tüm Üstadlar Banlandı Af Gelmeli

Yakın bir süreçte af getirildi.

Rütbe sistemi kesin olarak kaldırıldı. Mesaj kasmak yerine bilginiz ile rütbe alabilirsiniz.

Benim adminden kastım rütbeliler.

, 2018 de bana birkaç rütbeli hakarette bulunmuştu ve hiçbirşey yapılmadı :D
Biz hakaret etsek direk perma.

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
hocam ordaki anlatılmak istenen rütbeler kaldırıldığı için yardım etmekle uğraşmıyorum görüp geçiyorum
fakat önceden bildemiğim konuya dahi denk gelsem araştırmalar yapar yardımcı olurdum.

Hala öyle yapılıyor, bir kaç üye sorulan sorunu veya problemi yanlış çözüme yönlendirebilir bu daha öncedende oluyordu. Genel olarak işin ehli kim ise bilmediği bir başlıktan konu gelse dahi araştırıp yardım cevaplarını vermektedir. Bu işin sizin göremediğiniz istatistik boyutu var oradan rahatça kontrol ve takibini yapabiliyoruz. Herhangi bir aksaklık yok.

Azurianlight

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
831
1
22
Dostum eski yönetim mi kaldı herkes değişti forum çok değişti. Öceden forumda eğleniyordum şimdi sadece arada bi göz atıyorum bence gidişat kötü. Ve sanırım bu konu çöpe taşınacak 😂

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Dostum eski yönetim mi kaldı herkes değişti forum çok değişti. Öceden forumda eğleniyordum şimdi sadece arada bi göz atıyorum bence gidişat kötü. Ve sanırım bu konu çöpe taşınacak 😂

Bu şekilde ön yargı ile yaklaşmayalım dostlarım. Seviyeli bir şekilde yapılan her öneriye açığız. Şahsım adına konuşmalıyım ki; her konuda bana ulaşabilirsiniz. Üyelerin refahı için hizmet ettiğimiz bir ortamdan kimseyi koparamayız. Mücadelemiz ve çabamızda bu yöndedir. Her isteği yerine getiremeyiz. Bazı yenilikler, geçmişte yapılanları geri getirecek yenilikler olmayabilir. Sizlerden tek isteğimiz şudur ki; defalarca kez istenilen şeyleri gündeme getirip, yönetim istenileni yapmıyor demeyin. Atmış olduğumuz her adımı karşılaşabileceğimiz sorunları düşünerek atıyoruz. Hiçbir çıkarımız olmadan hizmet ettiğimiz bu yolda birlik olalım ve beraber sağlam adımlar atalım...

YILDIZLITURK

Uzman üye
10 Ara 2017
1,104
0
Ağrı-Iğdır.
Ben ilk üye oldugum ay aşırı sıcak ınsanlar vardı hata pc virüsünü bu forum sayesinde çozdum ve daha da yakınlastım ama ben cok eski olmasam da eski aktiflik yok gibi gözüküyor konu açsan 1 2 cevap almak bile mucize ama forumda sıkıntımız olmadıgı sürece buralardayız;)

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
Öncelikle merhabalar;

Sürekli bir eskiler eskiler diye tutturmuşsunuz, imzanıza “old” falan yazmışsınız, üyelik tarihiniz 2016; çok uzak bir geçmiş sayılmaz bu. 2009 da beri faalen, asli girişi 2008 olan bir olarak söylemek istiyorum ki bu canlılık problemi TurkHackTeam özelinde olan bir problem değil, istesek de istemesek de yeni düzende forum sisteminin değeri kalmadı, insanlar artık bu tür gruplaşmaları vesaire sosyal medya ortamında yapıyorlar, hack piyasası dersen hak getire. Bu nedenle global bir problemi yöneticilere yıkmanın doğru olduğunu düşünmüyorum, küfür geri gelsin tarzındaki önerileri ise sığ buldum inanının biraz. Yeni düzene ayak uydurmak adına revizyona gidilmiş ve daha oturaklı işler için adımların atılmış bir platformda beğeni ile level kasmak, basit Hacker sitelerindeki gibi küfürlü iletişime geçmenin olumlu yanlarından çok olumsuz yanlarının olduğunu düşünüyorum. Bir de şöyle bir şey söyleyeyim, yeni dönemde yöneticilik yapmış hatta admin olarak görevini ihtiva etmiş ve şuan emektar rütbesinde olan bir tanıdığım, hatta akrabam var; kendisi dayımın oğlu. Hiçbir zaman egolu, vurdumduymaz veya yönetici vasfı olmayan bir insan olduğunu düşünmedim, görmedim ve bilmiyorum; böyle “yöneticiler” diyerek genellemek veya “banlayacaklarsa canları sağ olsun” diyerek eleştiriye kapalı bir yönetim algısı oluşturmak da çok hoş değil açıkçası; yenilikler üretmeye kafa yoralım dostlarım, eski düzeni geri getirmeye çalışıp başarılı olan tarihte dahi görülmemiştir. :)

7 Tem 2007
9,549
89
Konu sahibi üyemizin önerileri başta olmak üzere, yorumlardaki şikayet, eleştiri ve öneri içerikli postların tamamını takip ediyorum. Forum yararına olacağı değerlendiren önerilerin tamamının tarafımca uygulanacağından emin olabilirsiniz.

....Konu birazdan kilitlenecek, bir yönetici gerek yok bole selere zaten aqtifiz " diyecek ve renkli yöneticiler teşekkür yağmuruna tutucak, rez. :)
Eleştiri, eksiklerimizi görmemizi sağlar. Konu hakaret boyutuna taşınmadığı sürece neden kilitlensin :)
Devam..

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
Ben ilk üye oldugum ay aşırı sıcak ınsanlar vardı hata pc virüsünü bu forum sayesinde çozdum ve daha da yakınlastım ama ben cok eski olmasam da eski aktiflik yok gibi gözüküyor konu açsan 1 2 cevap almak bile mucize ama forumda sıkıntımız olmadıgı sürece buralardayız;)
Ben buna katılmıyorum, sorulanlar sığ, anlaşılmaz veya çok teknik bir konu olmadığı sürece Yardım merkezinde hiçbir konu 4-5 mesajın altına düşmüyor, gerek moderatörler, gerek gönüllüler, gerek yardımseverler olsun herkes bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar.

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
793
1
10
:C / Adobe
Yeri gelmişken benimde bir sorum var bugün yaşadığım bir sorun vardı çözdük sanıyorum konuştuğum hocalarım kendilerini bilirler :)

Üyelere belki uygun görülmez ama en azından emeklerinin karşılığını alan brövesi bulunan her üyeye imzada gif veya Profil resminde gif kullanımına izin verilmeli.Kısıtlama geldikçe sorunlar çoğaldıkça kurallar yenilendikçe konuları açanlar sadece yönetimde bulunanlardan oluşuyor ben çok az rast geldim bir üyenin bilgilendirmek için konu açtığını her bölümde değişik kurallar var her bölüm adına konuşmam gerekirse liderleri veya lider yardımcıları kuralları gözden geçirip üdy bildirip istişare etmeli.Üyelerin isteğini talebini en azından daha iyi hale gelmesini isteyenlerin tercihini duymalı uygunsa uygulanmalıdır :) İyi Forumlar Üst Düzey Yönetim

@Ƴαĸαмoz1Յ1Գ

Son düzenleme:

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
2
172
Linux
Eski düzende(rütbe sistemi) sırf rütbe atlamak için boş boş yorum atanlar oluyordu konuların altına alakasız şeyler yazanlar oluyordu

En azından şimdiki düzende seviye farkı kalkmış oldu (moderatörler vs.hariç)

Forum neden aktif değil derseniz de rütbe sisteminin kaldırılması diye düşünüyorum

İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.