THT Gidişatı

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Selam, eskiden bu zamana forum içerisinde o kadar çok isim tanıdım ki bir çok kez moderasyon ve saldırı timlerinde görev aldım. Çok kişi eski banlanmış/bırakmış hala telefonda ve real hayatta görüşüyoruz. Burası bir forumdan çok bize dostluk yuvası oldu. Sistem konusunda eskiden mesela level kısmında bir çok yönetim içerisinde haksızlık yenildiği düşünülerek kaldırıldı. Eskileri eskiler yapan forumda "instagram, hesap nasıl çalınır" konuları yerine faydalı hack gövde gösterileri ve yazılım dilleri konuları ile gösteriş sağlayıp hem dışarıdan hem içeriden üyelere destek sağlayanlar ile bilinir. Yaptıklarımız veya tüm gelmiş geçmiş eski/yeni kişilerin emekleri tartışılmaz foruma çok katkı verilmiştir. Eskisi gibi hiç olmayacak.Sistem eskiye dönse dahi eskiler asla dönmeyecek..
İyi günler dilerim.
Eski Saldırı Timleri Üyesi.

Son düzenleme:

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
12
Teşkilat
Tamamen haklısın dostum bir tane kişi var ki daha yeni üye olmuş xxxx ekibine başvurmuş anında kabul ettiler ben 6 aydır üyeyim 4 kere başvurdum hiçbiri kabul edilmedi

Şu durumda yönetici olmak çok zor olmasa gerek, ufak bilgi birikimi olan az çok olgunluğa sahip olan (bu konuda biraz esnekler sanırım) herkes değerlendiriliyor gözlemlediğim kadarıyla.
Yaş vb durumda problem yaşıyor olabilirsin belki?

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,162
4
İstanbul
Adminlerin siteye artık sadece siber güvenlik sitesi olarak bakması. Burası bir hack formu robotik kodlama okulu vs degil. Tabiki bunlar da olacak ama asıl işleyiş amacı saygı görmesi yıllardır yaptığı icraatler yüzünden. Ama yönetimdeki bazı kişiler bu gözle bakmadığı için eski elitliği kalmıyor. Forumda çoğu aktif daha bilgili insanları ufak tefek sebepten egolarını beslemek için banlıyorlar. Anka tim vs tarzında baya ses getiren sağlam işler yapan timlerin adını (modaya göre güya) değiştirip sıradan herkesin öğrenebileceği şeyleri paylaşıp durdular (Sözüm genel). Üyelerde sorun olduğunu düşünmüyorum. Forumda kişiyi çekecek iyice vatan millet sevdasını aşılayacak,icraat yapip yaptıracak hiçbir şey göremiyorum.
+
Kardeşim bu konuyu bende açmayı düşünüyordum ama çok tepki çekerim diye açmadım çok haklı bir yere değinmişsin öncelikle eskiden bu foruma üye olabilmek için kayıt tarihlerini beklerdik şimdi 10 yaşındaki çocuk bile profil açıyor tabikide gelsin araştırsın elimden gelen her şeyi yaparım ama sadece günde 10 15 tane istagram nasıl hacklerim veya arkadaşımı nasıl korkutabilirim gibi saçma konular açılıyor :) forumu çöp konularla dolduruyolar ha ben yaş sınırı getirilsin demiyorum lakin çöp konularıda hemen yayından kaldırmak lazım . Sonra bu stajyer asistan olaylarında adamlara gunde 3 4 konu acin diyolar adam sirf göze girmek sacma salak seyler bulup onu arastiriyorlar stajyerlere bisi demiyorum yonetim sikintili . Ya buraya 2 saat 2.milyon satirda yazabilirim ama yonetim anlarmı orası muamma bu arada işini duzgun yapan komjtanlarimiza abilerime kardeslerime lafım asla yoktur sakin ustunuze alinmayin
Hocam Eskiden Üye Patlaması Vardı Aralıklarla Alımlar Yapılıyordu Mesela Ben 2016da kayıt olabilmek için işten izin aldım hastayım diye
fakat şu aralar üye yok, eskiden sayfanın yarısı online üyelerle kaplıydı

Kod:
[COLOR="Lime"][B]Online Rekorumuz: [82.209 Üye] İle [ 14-03-2015 13:13 Saat 13:13 ] Gerçekleşmiştir.[/B][/COLOR]

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,162
4
İstanbul
pX2DDr.png

:)

Kod:
Şu an Turkhackteam'deki online ziyaretçi sayısı : 1544 (92 Kayıtlı 1452 Misafir Üye Bulunmaktadır)

Admin Hocalarım bu Sayı Doğrumu? UNEQUAL Admin Baysal EsTeRGoN

Moderatör tarafında düzenlendi:

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
33
+

Hocam Eskiden Üye Patlaması Vardı Aralıklarla Alımlar Yapılıyordu Mesela Ben 2016da kayıt olabilmek için işten izin aldım hastayım diye
fakat şu aralar üye yok, eskiden sayfanın yarısı online üyelerle kaplıydı

Kod:
[COLOR="Lime"][B]Online Rekorumuz: [82.209 Üye] İle [ 14-03-2015 13:13 Saat 13:13 ] Gerçekleşmiştir.[/B][/COLOR]

Saldırıdan dolayı o kadar yüksek.

Kod:
Şu an Turkhackteam'deki online ziyaretçi sayısı : 1544 (92 Kayıtlı 1452 Misafir Üye Bulunmaktadır)

Admin Hocalarım bu Sayı Doğrumu? UNEQUAL Admin Baysal EsTeRGoN

İstatistik doğru. Misafir kullanıcıların büyük bölümü yardım merkezinden dolayı geliyor.

Forumculuk eskide kaldi. İnsanlar artık sosyal medya üzerinden iletişim kuruyor, konular tartışıyor, yardım alıyor, makale yazıyor, vakit öldürüyor. Doğal olarak aktif kullanıcı sayısı önceki yıllara göre düşük.
Bunun yanında; eskisi gibi karşılık beklemeden üreten üyeler kalmadı, forumu part time iş olarak gören yöneticiler kalmadı.

Brunor

Yeni üye
17 Mar 2017
28
0
NL
THT ile veya kurallar ile alakalı bir şey değil. Bana kalırsa eskiden kurallar daha sıkıydı. Aktifligin olmaması artık hack kültürünün sona ermiş olmasından kaynaklanıyor. Bu işi yapan insanlar eskiden zevkine yaparken, şimdi bu işten ekmek kazanıyorlar. Hiçbir zaman da eskisi kadar aktiflik olmayacak bence. Bu söylediklerim sadece THT için değil piyasadaki tüm forumlar aynı şekilde :)

Ayriyeten gövde gösterisinin kaldırılması da bana kalırsa gayet olumlu bir gelişme. Gördüğüm kadarıyla üyelerin büyük bir bölümü bundan şikayetçi. Site hacklemek ve akabinde zone kasmak popülariteyi arttırmaktan öte gidemez. THT bu zamana kadar bu işi deface timleriyle olsun istihbaratıyla olsun çok iyi başardı. Hele ki eski istihbarat oluşumu gerçekten sağlam bir ekipti. Şimdi ne alemde bilmiyorum. Pentester borsası bölümü de iyi düşünülmüş yönetimi tebrik ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Ayriyeten gövde gösterisinin kaldırılması da bana kalırsa gayet olumlu bir gelişme. Gördüğüm kadarıyla üyelerin büyük bir bölümü bundan şikayetçi. Site hacklemek ve akabinde zone kasmak popülariteyi arttırmaktan öte gidemez. THT bu zamana kadar bu işi deface timleriyle olsun istihbaratıyla olsun çok iyi başardı. Hele ki eski istihbarat oluşumu gerçekten sağlam bir ekipti. Şimdi ne alemde bilmiyorum. Pentester borsası bölümü de iyi düşünülmüş yönetimi tebrik ediyorum.

Yazmayayım dedim ama yazacağım.

Eski yıllarda da bu işten ekmek yeniliyordu sadece güncel exploit takip edilmiyor ve bug bounty bu kadar popüler halde değildi. Researcher olan kişilerin çoğu forum içerisinden bahsediyorum. Gövde gösterisinde zaman harcayıp konuları bulunan kişiler.

Siber Güvenlik Platformu olarak geçiyor. Fakat forum içerisinde Siber Güvenliğe dair bir konu açılmıyor belki açılıyor fakat önemsenmiyor. Hacking adı altında oluşan platformda Hacking faaliyet alanı olan Gövde Gösterisinin kaldırılması sence olumlu mu?

Eskisi gibi Special Zone olmayacak evet çöp olan sitelerle konu birikimi olacak fakat baktığın zaman hala istekli ve en azından bu yolda ilerleyip bişeyler üretecek yeni nesil de var.

Eskiden olan bu Saldırı Timlerine zaten zamanında İstihbarat Ekibi karıştığı için bozuldu ve istifalar yaşandı.

Zone alacak ve Special yapacak Tim üyeleri kalmayınca mecburen kapatıldığını düşübüyorum.

Bana göre kapandığından bu yana çok boş gelmeye başladı değişiklik yenilikçilik her zaman güzeldir fakat tarihini ve emekleri kaldırıp bir kenara atmak çirkindir.

Yönetim şu son zamanlar da aldığı adımlar çok ters ve mantıksız. Yönetimde bulunan kişiler aşırı derece ilgisiz.

Çeki düzen verilmeli kendi şahsi fikrim.

Saygılarımla.

Brunor

Yeni üye
17 Mar 2017
28
0
NL
Yazmayayım dedim ama yazacağım.

Eski yıllarda da bu işten ekmek yeniliyordu sadece güncel exploit takip edilmiyor ve bug bounty bu kadar popüler halde değildi. Researcher olan kişilerin çoğu forum içerisinden bahsediyorum. Gövde gösterisinde zaman harcayıp konuları bulunan kişiler.

Siber Güvenlik Platformu olarak geçiyor. Fakat forum içerisinde Siber Güvenliğe dair bir konu açılmıyor belki açılıyor fakat önemsenmiyor. Hacking adı altında oluşan platformda Hacking faaliyet alanı olan Gövde Gösterisinin kaldırılması sence olumlu mu?

Eskisi gibi Special Zone olmayacak evet çöp olan sitelerle konu birikimi olacak fakat baktığın zaman hala istekli ve en azından bu yolda ilerleyip bişeyler üretecek yeni nesil de var.

Eskiden olan bu Saldırı Timlerine zaten zamanında İstihbarat Ekibi karıştığı için bozuldu ve istifalar yaşandı.

Zone alacak ve Special yapacak Tim üyeleri kalmayınca mecburen kapatıldığını düşübüyorum.

Bana göre kapandığından bu yana çok boş gelmeye başladı değişiklik yenilikçilik her zaman güzeldir fakat tarihini ve emekleri kaldırıp bir kenara atmak çirkindir.

Yönetim şu son zamanlar da aldığı adımlar çok ters ve mantıksız. Yönetimde bulunan kişiler aşırı derece ilgisiz.

Çeki düzen verilmeli kendi şahsi fikrim.

Saygılarımla.
Merhaba kardeşim,

Siber güvenlik platformu yazacak tabi gövde gösterisi bölümünün pasif hale getirilmiş olması siber güvenlik forumu olmaya engel midir? Veya siber güvenlik sadece site hacklemekten mi ibaret onu anlayamadım. Gövdede ismi olan kişilerden biri de benim nickimi afişe etmeyeceğim şimdi. Fakat yönetimin yaptığı doğru bu benim şahsi kanaatimdir katılan olur katılmayan olur.

Seninde dediğin gibi eskiden de bu işlerden ekmek yeniliyordu, bende eskiden yoktu demedim zaten :). Eskiden zone kasmayla meşgul olan insanlar böyle şeylere yöneldi. Veya geri dönmemek üzere bu işlerden elini çekti. Tht gövdeyi tekrar aktif hale getirse de ben gövdede büyük patlama olacağını düşünmüyorum. Piyasaya az göz gezdirsek eski senelere nazaran hack faaliyetlerinin ne kadar azaldigini görebiliriz. Eskisi kadar ilgi yok bu alana ve eskisi kadar bu konuda bilgi akışı da yok hiçbir forumda. Gövde kapanmış olsa bile hack konusunda bilgi akışının devam etmesi gerektigini düşünüyorum.

Velhasıl ben yıllarımı vermiş biri olarak söylüyorum bu alanda kariyer yapmayacak olan kişi bulaşmasın uzak dursun mümkünse. Boşu boşuna yıllarini heba etmesin.

Son düzenleme:

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,865
349
27
anka
Adminlerin siteye artık sadece siber güvenlik sitesi olarak bakması. Burası bir hack formu robotik kodlama okulu vs degil. Tabiki bunlar da olacak ama asıl işleyiş amacı saygı görmesi yıllardır yaptığı icraatler yüzünden. Ama yönetimdeki bazı kişiler bu gözle bakmadığı için eski elitliği kalmıyor. Forumda çoğu aktif daha bilgili insanları ufak tefek sebepten egolarını beslemek için banlıyorlar. Anka tim vs tarzında baya ses getiren sağlam işler yapan timlerin adını (modaya göre güya) değiştirip sıradan herkesin öğrenebileceği şeyleri paylaşıp durdular (Sözüm genel). Üyelerde sorun olduğunu düşünmüyorum. Forumda kişiyi çekecek iyice vatan millet sevdasını aşılayacak,icraat yapip yaptıracak hiçbir şey göremiyorum.

Eski bir Anka'cı olarak, timin kapatılması zaten kaçınılmazdı. Anka Tim'inin bir çok üyesi istifa veya başka bir sebeple forumdan uzaklaştı. İyi mi oldu kötü mü oldu bilemem ama zaten ölmüş bir bedeni diriltmeye çalışmak yerine kapatılması daha iyi oldu. Kapatılmasa, timin eski kalitesi de kaybolurdu zaten.

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Evet arkadaşlar, THT Covid-19 olmasa ölü bir forum olacaktı, ucuz yırttı diyebiliriz bu yüzden. THT'nin bu duruma düşmesinin nedeni ne peki ?

Ben uzun zamandır bu foruma eskisi kadar çok girip konu açıp post atıp takılmıyorum. Yakın geçmişi için çok bir şey söylemeyeceğim orasını siz değerlendirin ancak 2017 sonrası için genel bir değerlendirme yapalım, zaten forum 2015 - 2017 taze aktifliğini korudu.
O zamanlar üst yönetimde egolarını dizginleyemeyen bir kaç yönetici forum yetkililerini tıraşlamaya başlamıştı. İşi, dili düzgün çoğu kişiyi en ufak hatalarında süresiz banladılar... Hatta kendi yanlışlarında bile kurban seçip o kişileri cezalandırdılar. Bu yüzden herkes forumdan soğudu. Eski saldırı timleri çok güzel işler koyuyordu ortaya ve "Haindiler bu yüzden banlandılar", "siz işinize bakın sizi alakadar etmez üdy böyle uygun gördü" gibi cevaplar almıştık (Skype mesajlarından alıntı) ne olduğunu sorduğumuzda (Skype mesajlarından alıntı). Halbuki birisi birinin kuyruğuna basmış ve yetkisi olduğu için forumun bel kemiği bir timi ortadan kaldırmıştı. Bir diğer husus da torpildi. -Ne demek tht'de torpil mi vardı ?- diyen olur şimdi :D Evet kendi adamı vasıfsız bir velet diye ona özel tim bile açıldı... Bu gözler bunu da gördü :) Bu konuda isim vermeyeceğim ama o dönem buralarda olanlar hemen anlamıştır. Bunun dışında yine bu çakma fedöcüler verilen görevleri eksik yapan adamları için "Ben başka bir görev verdim ondan yetiştiremedi", "benim verdiğim görevi tam yapmış yetki atlasın" yazısı da yine skype konuşmalarından alıntıdır. Halbu ki bir iş yapabilecek vasıfta bile değildi bu kişi ve kişiler :D İşte bu gibi olaylar baş göstermeye başladığında forum düşüşe geçti.

-ne yani iki olay olmuş koca forum aktifliği bu yüzden mi düşmüş?- diyenlere de şöyle izah edeyim. Forum ve diğer topluluklarda aktifliği sağlayan en büyük etmen kullanıcılar ve bunların ortamıdır. Siz o ortamı peşinden sürükleyen, yeni gelen üyelerin ilgisini çekip onları foruma bağlayan kişileri sepetlerseniz daha sonra gelecek olan üyelerin sadece bir kısmı kalıcı olabilir. Kendimden örek vereyim, mod olduğum zamanda beni sevmeyen bir allahın kulu yoktu... Herkesle iyi geçinir tanımadığım kişilerle bile 40 yıldır içli dışlı gibi sohbet ederdim. İnanmayan olursa gitsin
mod olduğum dönemdeki zmlerime baksın. Bunu bir tek ben değil neredeyse o zamanki tüm yönetim bu şekilde üyelerle sohbet muhabbet ediyorudu ve onları buraya kazandırıyordu. Şimdi ise birine bir şey soruyordun sanki anasına küfür etmişsin gibi tersliyor, bir yerde gözden kaçırdığın bir şey oluyor canını istemişsin gibi hesap soruyorlar.

Ben bu postu alıntılar alıntılar eklerim.

Son düzenleme:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Evet arkadaşlar, THT Covid-19 olmasa ölü bir forum olacaktı, ucuz yırttı diyebiliriz bu yüzden. THT'nin bu duruma düşmesinin nedeni ne peki ?

Ben uzun zamandır bu foruma eskisi kadar çok girip konu açıp post atıp takılmıyorum. Yakın geçmişi için çok bir şey söylemeyeceğim orasını siz değerlendirin ancak 2017 sonrası için genel bir değerlendirme yapalım, zaten forum 2015 - 2017 taze aktifliğini korudu.
O zamanlar üst yönetimde egolarını dizginleyemeyen bir kaç yönetici forum yetkililerini tıraşlamaya başlamıştı. İşi, dili düzgün çoğu kişiyi en ufak hatalarında süresiz banladılar... Hatta kendi yanlışlarında bile kurban seçip o kişileri cezalandırdılar. Bu yüzden herkes forumdan soğudu. Eski saldırı timleri çok güzel işler koyuyordu ortaya ve "Haindiler bu yüzden banlandılar", "siz işinize bakın sizi alakadar etmez üdy böyle uygun gördü" gibi cevaplar almıştık (Skype mesajlarından alıntı) ne olduğunu sorduğumuzda (Skype mesajlarından alıntı). Halbuki birisi birinin kuyruğuna basmış ve yetkisi olduğu için forumun bel kemiği bir timi ortadan kaldırmıştı. Bir diğer husus da torpildi. -Ne demek tht'de torpil mi vardı ?- diyen olur şimdi :D Evet kendi adamı vasıfsız bir velet diye ona özel tim bile açıldı... Bu gözler bunu da gördü :) Bu konuda isim vermeyeceğim ama o dönem buralarda olanlar hemen anlamıştır. Bunun dışında yine bu çakma fedöcüler verilen görevleri eksik yapan adamları için "Ben başka bir görev verdim ondan yetiştiremedi", "benim verdiğim görevi tam yapmış yetki atlasın" yazısı da yine skype konuşmalarından alıntıdır. Halbu ki bir iş yapabilecek vasıfta bile değildi bu kişi ve kişiler :D İşte bu gibi olaylar baş göstermeye başladığında forum düşüşe geçti.

-ne yani iki olay olmuş koca forum aktifliği bu yüzden mi düşmüş?- diyenlere de şöyle izah edeyim. Forum ve diğer topluluklarda aktifliği sağlayan en büyük etmen kullanıcılar ve bunların ortamıdır. Siz o ortamı peşinden sürükleyen, yeni gelen üyelerin ilgisini çekip onları foruma bağlayan kişileri sepetlerseniz daha sonra gelecek olan üyelerin sadece bir kısmı kalıcı olabilir. Kendimden örek vereyim, mod olduğum zamanda beni sevmeyen bir allahın kulu yoktu... Herkesle iyi geçinir tanımadığım kişilerle bile 40 yıldır içli dışlı gibi sohbet ederdim. İnanmayan olursa gitsin
mod olduğum dönemdeki zmlerime baksın. Bunu bir tek ben değil neredeyse o zamanki tüm yönetim bu şekilde üyelerle sohbet muhabbet ediyorudu ve onları buraya kazandırıyordu. Şimdi ise birine bir şey soruyordun sanki anasına küfür etmişsin gibi tersliyor, bir yerde gözden kaçırdığın bir şey oluyor canını istemişsin gibi hesap soruyorlar.

Ben bu postu alıntılar alıntılar eklerim.
Güncelledim+

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.