Zararlı Yazılım Soru-Cevap Sayfası #UnequaL

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Darkcoment indirdigimde virus programlari acik oldugunda truva ati diye bulup siliyor..Ayrica 2 arkadasima attım olmadi ayni internete baglandigimiz abimin pcsine oldu sorun ne bilmiyorum tanimadiklarima attığımda olmuyor bir bu soruna yardim edersen sevinirim bide bu attigimiz zaman bu virüsü virüs programlarindan nasıl saklicaz
Bu programlar virus yapma programi olduğu için haliyle antiler yakalayacaktir. Kendi pcnizde calistirmak için antiyi kapatin. Baska pcde kullanabilmek için ise crypter denen yazilimlar, virüsünüzün kaynagini bir nevi sifreleyerek antilerin bulmasini geciktiriyor.

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Hocam benim sorunumu çözebilecekmisin ?
Konuda yardim istedigin postu goremedim, soruyu tekrar yazabilir misin?
Şifreleme işlemleri hakkında bilgi verebilirmisin nasıl şifreliyorz vb vb
sifreleme derken ? Crypter muhabbetleri mi kardesim ?

Port filan ne olmalı ne yapıcagız ?
Port istediğin numarada açabilirsin hic fark etmez. Yeterki aç ;)

barkin43

Yeni üye
12 Eki 2015
5
0
Trojan veya truva yi virus programlarindan saklamak icin sifreleme dedin ya onu nasil yapacagim?

Descilian

Üye
20 Eyl 2015
165
0
Sofia
Selam eminim bu konu acilmistir ve anlatilmistir ama ben bulamadim cunku cok konu var bilen varsa yada yeniden yazabilen varsa bana anlatabilirmi. trojan nasil yapilir ? ve Usb ye atilip hacklenecek bilgisayara takip indirebilirmiyiz nasil yapariz tesekkurler kusura bakmayin.

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Selam eminim bu konu acilmistir ve anlatilmistir ama ben bulamadim cunku cok konu var bilen varsa yada yeniden yazabilen varsa bana anlatabilirmi. trojan nasil yapilir ? ve Usb ye atilip hacklenecek bilgisayara takip indirebilirmiyiz nasil yapariz tesekkurler kusura bakmayin.
http://www.turkhackteam.org/trojan-...s-kullanimi-resimli-anlatim-black-turtle.html nasil yapiliri burdan ogrenebilirsin. Bir dosya oluşuyor. Server diyoruz buna. Senin virüsün bu. Flas bellege atiyorsun istedigin bilgisayarda tiklandigi zaman bilgisayar eline geçiyor

gitarist4646

Katılımcı Üye
18 Eyl 2015
783
0
antalya
Arkadaşlar öncelikle bu konuda UDYden gerekli izin alınmıştır. Yaklaşık 2 yıldır bu zararlı yazılımlar ile uğraşıyorum. Yardım merkezinde de bu tarz konular çok fazla. Umarım önüne geçeceğiz. Ilk fırsatımda genel sorunları ve çözümlerini de bu konuda paylaşacağım. Şimdi sorularınızı açık bir şekilde yazın Bilgim düzeyinde cevaplayayım. Zararlı Yazılımlar hakkında herseyi sorabilirsiniz. Ayrica team wiever alpemix gibi programlar araciligi ile canli canli da öğretebilirim
Iyi forumlar

abi çok iyi birisin keşke senin kadar bilgili olabilsem

mostt4

Katılımcı Üye
18 Eki 2013
615
0
Nereye
Dsmart tp-link modemlerinde bi türlü port açamadım her türlü yolu denedim başaramadım bu yüzden rat da olmadı

Mr Kinomiya

Yeni üye
4 Eki 2015
36
0
Dostum benim bütün her şey rat çalıştı.ama bir hafta geçmeden duck dns den DuckDNS succesfully updated deyip ip yi değiştirdi.eski ip çalışmaz oldu ve rat da çöp oldu.bunun bir çözümü var mı ya da bu işlevde başka bir program var mı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.