Sokak Lambalarını Kapatma "HACKLEME"

filozofkopat

Uzman üye
22 Mar 2015
1,204
1
Konuyu okuduktan sonra lamerus damacanaslar:
Ukrayna sokak lambaları hacked
Vietnam devlet lambaları down !
Yardım Merkezi :
Brute forceyle nasıl sokak lambaları hacklerim ?
Sokak lambalarına nasıl ping atılır ?
Semtin sokak lambalarını söndürdüm ip mi bulurlar mı ?
Web-Server güvenliği :
Sıfırdan sokak lambalarını hackleme !
Off topic :
Sokak lambalarını hackledim yakıp yakıp söndürüyom.
Flash tv :
Tavukları pişirmişem sokak lambalarınıda heklemişem :D
Bu arada lamerus damacanas nedir ? bilmeyenler için

http://www.turkhackteam.org/off-top...n-etkisi-nelerdir-9-lamersavar-kullanimi.html

ridersal

Yeni üye
14 Eki 2007
4
0
Arkadaslar sizi ben aydinlatiyim genelikle sokaklardaki direklerde 5 kablo olur solda 3 sagda 2 izalotor bulunur 3 alti notur 2alti sokak fazi ve sokak fazi mahallerde bulunan trafo odalarindan gelir bu su olyorki trafonun isik gotmeyen tarafinda kucuk beyaz kutu bulunur bu bir ldr gozudur goze el feneri ile mudahale edilebilir ama digital zaman saati calisanlara kesinlikle mudahale edilmez

Zombi pw

Yeni üye
8 Nis 2016
36
0
ANKARA
Bence lambalar bireysel çalışmıyo çünkü sokak sokak yanıyo ışıklar üst tarafında olsaydı tek tek yanardı vericileri olduğu yerlerde flanda olabilir ya da bi resmi binanın üzerinde fiziki konuma ve yerleşim planına göre değişir tabi

hikmetnri

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
726
54
Nerde istersen
Sabahın köründe fizik dersindeyim... Hocamız sokak lambaları diyotlarla çalışır dedi. Uykulu saksı bi anda çalışmaya başladı. Şimdi diyot varsa, sensör var.Sensör varsa, ben bu sensörü bozarım :D

Başladım araştırmaya internetten.

Sokak lambaları nasıl çalışır?

Hocanın şöyle bir eksiği varmış.Sokak lambaları diyotlarla değil LDR ile çalışırmış.E LDR de olsa çok fark etmiyor.

Peki ne bu LDR denen şey?

LDR ışığa duyarlı sensör. Şimdi, bir elektrik devresi düşünün.Buna ışık gelince çalışmaya başlıyor.Işık kesilince devre duruyor.

ldrlght.gif

Sokak lambalarında tam aksi uygulanmakta. Gün ışığı LDR'li sisteme vurunca sokak lambaları sönüyor.Akşam hava kararınca ve ışık kesilince devre çalışıyor, sokak lambaları yanıyor.

Örnek video aşağıda :

https://youtu.be/Ho5Wr26eO_A?t=22s

Peki biz bu sensöre ışık tutsak sönmez mi geceleri? Sönecektir.Peki ne kadar ışık gerekir? Onu da araştırdım.Sıradan bir el feneri sensöre direk tutulduğunda yeterli olacaktır.Feneri çekene kadar sokak lambaları kapanacaktır.

Eee peki bu sensörler nerde?

Şu anda bu noktayı araştırıyorum.Konuyu tamamen aydınlattığımda konuya da dahil edeceğim. Bazıları diyor ki lambanın en tepesinde.Her lamba bağımsız. Bazıları da diyor ki her sokaktaki lambalar tek sensöre bağlı. (Ki bu daha mantıklı) O sensöre ne gelirse tüm sokağı etkiliyor.

Mantıken sensör nerde olur?
Ağaç, bina gibi zımbırtılardan aşırı etkilenmeyecek, sabah güneşini direk alan yüksek yerlerde olacaktır.

Şunu belirtmek isterim, ben elektronik falan görmedim. Çok derin bilgim yok. Onun için konuda hatalar olabilir.Şimdilik hipotez boyutunda. Fakat sistem doğruysa, bu olay bu kadar... (ki doğru diyor sorduğum fizikçi ve elektirikçiler)
Konu sizlerin de eklemelerine açık.Tartışabiliriz...
hocam bizim sokak lambaları bazen gündüzleri de yanıyor

Erenester

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
355
0
20
Dünya
Güneş enerjili bir panele bağlıdır bu kesin
trafik lambalarındaki ile bağlantılı olabilir bak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.